Şimdi Ara

Gömülü 20 yaş diş çekimi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
70.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • benimd sağ ve sol altta vardı. sağ alttakini 2 sene önce aldırdım. sol alttaki hala duruyor. hiç bir ağrı yok. ancak benim dişler 90 derece yamuk. yukarı doğru dik çıkması gerekirken yan şekilde çıkmış ve diğer dişleri sıkıştırıyor. bir kaç kere marmara üni diş hastanesine gittim. ancak hasta limiti dolmuştu(günlük 90 kişi) şu an ağrı yapmadığı için aldırmaya üşeniyorum.
  • Benimde sol alt 20 yaş dişi yanlış kaynamış cerrahi operasyon şart dediler özele sormuştum 400 tl istediler ayrıca cerrah çağırıcaklarmış başka bir özele daha sordum o da aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi cerrahi operasyon şart dedi. Şuan şişlik ve ağrı yok bir zamanlar vardı ama geçti acaba diyorum bu yanlış kaynayan 20 li yaş dişi çektirmesem ne olur şuan hava hoş ama ilerde çok sıkıntı yaratır mı ki? Bu konuda fikri olan var mı? yaşımda 24 bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: eddy

Benimde sol alt 20 yaş dişi yanlış kaynamış cerrahi operasyon şart dediler özele sormuştum 400 tl istediler ayrıca cerrah çağırıcaklarmış başka bir özele daha sordum o da aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi cerrahi operasyon şart dedi. Şuan şişlik ve ağrı yok bir zamanlar vardı ama geçti acaba diyorum bu yanlış kaynayan 20 li yaş dişi çektirmesem ne olur şuan hava hoş ama ilerde çok sıkıntı yaratır mı ki? Bu konuda fikri olan var mı? yaşımda 24 bu arada

İlerde diğer dişlerine baskı yapacaktır. Bu baskı sonucunda hem çenede yapısal bir bozukluk hem de dişlerinin dizilişinde bir bozukluk olacaktır. Bir de yaş ilerledikçe o diş daha kemiksi olacağı için çekilmesi de çok zor ve zahmetli olur.

20 lik dişini çektiren biri olarak bir an önce çektir derim. Ayrıca bunu devlet hastanelerinde de kolayca yaptırabilirsin. Ben ikisini de devlet hastanelerinde Çene Cerrahlarına yaptırdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

Orijinalden alıntı: eddy

Benimde sol alt 20 yaş dişi yanlış kaynamış cerrahi operasyon şart dediler özele sormuştum 400 tl istediler ayrıca cerrah çağırıcaklarmış başka bir özele daha sordum o da aşağı yukarı aynı şeyleri söyledi cerrahi operasyon şart dedi. Şuan şişlik ve ağrı yok bir zamanlar vardı ama geçti acaba diyorum bu yanlış kaynayan 20 li yaş dişi çektirmesem ne olur şuan hava hoş ama ilerde çok sıkıntı yaratır mı ki? Bu konuda fikri olan var mı? yaşımda 24 bu arada

İlerde diğer dişlerine baskı yapacaktır. Bu baskı sonucunda hem çenede yapısal bir bozukluk hem de dişlerinin dizilişinde bir bozukluk olacaktır. Bir de yaş ilerledikçe o diş daha kemiksi olacağı için çekilmesi de çok zor ve zahmetli olur.

20 lik dişini çektiren biri olarak bir an önce çektir derim. Ayrıca bunu devlet hastanelerinde de kolayca yaptırabilirsin. Ben ikisini de devlet hastanelerinde Çene Cerrahlarına yaptırdım.

Profilinize bakarken tesadüfen bu konuyu gördüm.

eddy@ Şu an her ne kadar ağrı yaşatmasada ileride iltihaplanma yapacaktır. Hastaneler diş hekimliği konusunda şu an birçok poliklinikten daha iyi konumda, özellikle bu tür çekim ve cerrahi müdahalelerde. Bir hastaneye en kısa zamanda başvurmanızı ben de önereceğim. Ancak genelde çekim sonrası antibiyotik kullanımı verilmektedir. Bu da hastanın ağrılarla yüzleşmesine neden olur, sancısız bir süreç geçirmek ve olası bir çekim sonrası iltihaplanma olmaması için geniş spektrumlu bir antibiyotik kullanımını öneririm. Çekimden önceki ( 2-3 gün önce ) günlerde başlarsanız, çok daha iyi olur. Tavsiyem Rovamycine olabilir.

• Sanırım en absürd gömülü dişlerden biri de bana ait. Çarşamba "bıçak altına yatıyorum". Hep bunu cümle içinde kullanmak istemişimdir

Gömülü 20 yaş diş çekimi
  • bnm sol alt azıdişimn yanındaki süt dişim küçükken cımamıs ameliyat dediler damğın altında olduğu için kist olusturmus dediler ameliyatta bir ağrı yaparmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lq

Sanırım en absürd gömülü dişlerden biri de bana ait. Çarşamba "bıçak altına yatıyorum". Hep bunu cümle içinde kullanmak istemişimdir

Gömülü 20 yaş diş çekimi

reis ne yaptın dikişli mi çektiler gömülü dişi= çok kanama oldu mu kaç günde kendi haline döndün?

• benimde sağolsun dün başıma geldi bu sabah hastaneye gittim yarına da çekecekler ulan ağzımı 1cm bile açamıyorum tamamen iptal olmuş durumdayım hayırlısıyla yarın olsada kurtulsam acıyı felan geçtim artık esneyemiyorum boğazda bi şişlik heryeri etkiliyo dento :D
  • Hayda ağzımı açamadığım için bir hafta daha ızdırap dolu günler beni bekliyor babalara geldik oysa ki ne umutlarla gitmiştim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler az önce baş belası dişle vedalaştık.sandığımın aksine ve internette genel itibariyle yazılanlar gibi olmadı çok basit ve sakin geçti toplamda 8 ila 10 dakika arasında bitti.kısaca değinmek gerekirse önce iğne sonra bidaha iğne sonrada ağzını açıp beklemek zira ne olduğunu göremedim sonra hadi geçmiş olsun.ben kurtuldum çıkacak arkadaşlarada hiç çekinmeden gidin çektirin ızdıraba hiç gerek yok burdan doktoruma selamlar ellerine sağlık.
  • Hakkınızı helal edin beyler. Yarın kısmetse 3. kez 20'liğin biri daha yolcu oluyor.

Allah kimseye çektirmesin, çektirtmesin, 20'liği özellikle.

• Arkadaslaaaaar benim ağız filmim aranızda anlıyan varmı 20 likleri çektirip çektirmeye arasındayim 1 yılda anca bu kadar çıkabildi:-)

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.