Şimdi Ara

Arkadaşlar çok acil lütfen!! kontak dönmüyor..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
86
Cevap
3
Favori
280.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner

Evet, direksiyon kitlidir büyük olasılıkla, belki 1-2 cm döner. Hareket ettiği ileri ve geri noktaların ortasına getirirsen mandal sıkıştığı yerden çıkar ve kilit menteşesi anahtarın dönmesine izin verir.

Geçmiş olsun, her an ve her yerde olabilir. Ama sakın anahtarı ve kilidi zorlama. Kırılırsa aracı hiç hareket ettiremezsin ve çilingirin gelmesi gerek.

• arkadaşlar selamlar...

kardeşimin 99 otm.Honda civic ile eve geldim ve aracı stop ettim, ve daha sonra vitesi parka aldım..şu anda kontak anahtarı hiç dönmüyor ve direksiyon kilitli kaldı ne yapmam lazım ??

teşekkürler...

• quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

arkadaşlar motoru stop ettikten sonra vitesi P(ark) aldım ondan olabilir mi ?

Direksiyonu denemedin mi arkadaşım?Çevir şunu sağa sola ve aynı anda çevir kontağı..
  • Direksiyonu hafif çevirdiğin anda anahtar yine dönmyürsa, anahtarı bir kaç kez çıkartıp takrar yerine tak ve yine anahtar dönmüyorsa bir anahtarcı bul ve yaptır. Sonra hemen servise götür ve kontak mekanizmasını komple değiştir.
    Bizzat tarafımdan yaşanmıştır. 2003 yılında bir önce ki arabam 1990 Şahin aynen bu şekilde 2-3 kez yolda kaldı. İlk ikisini evden uzakta ama tesadüf anahtarcıya yakın bir yerde yaptı. Anahtarı yuvasına takıyorum ama anahtar kesinlikle dönmüyordu. Anahtarcı yardımı ile halledip eve geldim sonuncusunda. Ve 2 gün sonra arabaya binip bir yere gideceğim tık yok. Anahtar dönmüyor. Sürekli gittiğim ve yakınımda olan Tofaş Servisini çağırdım, komple kontak mekanizmasını söktü ve değiştirdi. Tabi anahtar da yenilendi. Servise gittik ve komple kilit sistemimi de değiştirdim.
    Büyük olasılık senin arabanın da kontak mekanizması değişecek. Hal böyle olunca anahtar da yenilenecek. Tabi kapılar da tek anahtar olduğu için kilit sisteminde değişebilir.
    2004 yılında dedemin cenazesinde de aynısı eniştemin 2000 Model Mercedes E 200 arabasında oldu. Mezarlıkta kaldı araba ve anahtar dönmedi. Mercedes yardımı çağırdı ve arabası servise gitti. Onunda aynen kontak mekanizması, kilidi ve galiba beyni değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brkcad34 -- 7 Ocak 2009; 11:42:30 >

• Banada flashda olmuştu.İzmir karşıyaka trafiğin ortasında marş motorum arızalıyken stop ettirmiştim.telefon açtım arkadaşlara.anlattım anlattım.kır dedi kilidi.direksiyona güçlü yüklen.dal gibi bi yıldızla söktüm mekanizmayı.düz kontak vurdur devam : )
  • quote:

Orjinalden alıntı: ucanhoroz

Banada flashda olmuştu.İzmir karşıyaka trafiğin ortasında marş motorum arızalıyken stop ettirmiştim.telefon açtım arkadaşlara.anlattım anlattım.kır dedi kilidi.direksiyona güçlü yüklen.dal gibi bi yıldızla söktüm mekanizmayı.düz kontak vurdur devam : )

Bu da bı yontem tabıkı
  • Eski konuyu hortlatmış olacağım ama az önce benim de başıma gelmiş bulunuyor. Acemilik işte, bilmeyince kalıyorsun öyle. Zaten baktım kontak da direksiyon da dönmüyor, dedim peder gelince halleder biliyordur deyip vazgeçtim uğraşmaktan, şu an itibariyle öğrenmiş bulunuyorum.
  • Direksiyonu sağa sola oynatırken kontağı çevirmeyi dene.
  • gpalas kullanıcısına yanıt
    WD 40 kelime sıkacağım sonunda her derde deva yahu bakarsın saç çıkar.
  • Sabah Toyotanın 7/24(!) servisini aradım açmadı.. 1 saat geçti cepten aramıştım dönen de olmadı. Bilgiyi veren arkadaşlara sonsuuzzz teşekkürlerrr
  • oha eski konuymuş.. editle editlee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antique -- 22 Aralık 2015; 18:19:58 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gokhan43

Kontağı döndürme noktasına getirdiğinde direksiyon sağa sola çevir..Hem direksiyon kilidi açılır hem de kontak döner

bencede
  • direksiyonu sağa sola oynatarak kontağı çevirmen gerekiyor

edit: @gökhan43 cevabı vermiş zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetuEs -- 6 Ocak 2009; 22:43:55 >
  • arkadaşlar motoru stop ettikten sonra vitesi P(ark) aldım ondan olabilir mi ?
  • olmaz, direksiyon kilitlenmiştir...
    quote:

Orjinalden alıntı: Collezione

arkadaşlar motoru stop ettikten sonra vitesi P(ark) aldım ondan olabilir mi ?
  • Genelde direksiyon kilitliyken benim arabadada oluyor .gerçi her arabada olur.

Direksiyonu sağa sola oynat aynı anda kontağı çevir
  • Bende de palio'da olmuştu amcamların.Sinir olmuştumTabi cibiliyetsiz direksiyon yüzündenmiş
  • kilidi çevirmeden önce direksiyonu saga sola hafifçe çevir .kontagı çevirdiginden direksiyon boşa çıkacak

bu hondada benimd ebalıma gelmişti.ilk karşılaştıgımda şimdi yedik ayvayı araba topu dikti demiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BMW 528 -- 7 Ocak 2009; 20:29:39 >
  • Bu direksiyon bilgisini verenlerden Allah razı olsun. Hyundai Getz'in anahtarını çeviremedim, kafayı yiyecektim. Hemen googlladım bu sayfa çıktı önüme :) direksiyonu çevirmek işime yaradı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.