Şimdi Ara

MHz nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
43.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşım öncelikle anakartının kitapcığından anakartının kaç Mhz desteklediğine bakmalısın yada anakartının marka/modelini yaz internetten bakıyım senin için kac mhz desteklediğni kafana göre alırsann olmayabilir parana yazık edersin
  • Slm arkadaşlar ben ram alcam ama MHz nedir öğrenmek istiyorum bazı ram'lerde 400 MHz derken bazılarında ise 800 MHz diyor 800 MHz daha mı iyi oluyor

• DDR Ram / 184 PİN

DDR 200 Mhz
    DDR 266 Mhz
    DDR 333 Mhz
    DDR 400 Mhz

DDR2 Ram / 240 PİN

DDR2 533 Mhz
    DDR2 667 Mhz
    DDR2 800 Mhz
    DDR2 1066 Mhz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tsotsi

Slm arkadaşlar ben ram alcam ama MHz nedir öğrenmek istiyorum bazı ram'lerde 400 MHz derken bazılarında ise 800 MHz diyor 800 MHz daha mı iyi oluyor

Megahertz bir frekans birimidir. Sen bunlarla o güzel kafanı hiç karıştırma. Kısaca şunu bil yeter: Mhz ne kadar yüksekse o kadar iyi! Arkadaşın dediği gibi anakartının desteklediği ram'i alman gerekiyor yoksa sorun yaşarsın.
  • kardeş bir frekanstır ama bu firekans ram in işlerini hallettiği frekastır
  • cok saolun arkadalar
  • arkadaşar üst üste 2 mesaj attıgım ıcın özür dilerim tek mesaja toplarsanız sevinirim..

arkadaşlar ben Right Mark Analyzer Programından Bus spped 199,52 MHz buldum Mhz 199,52 bumu şimdi
  • benimki 800 mhz çok iyi oyunlarda
  • YA HACI Bİ ŞEY SORCAM Bn bi ram alcam anakartın kitabına baqtım inglizce yazıo da şöle bişey war memory module :ddr2 400 ddr2 533 ddr2 800 gibisinden war karşılarnda da 200 Mhz 266 mhz 333 mhz 400 mhz war kafam şurda karıştı bn nasıl bi ram ala bilirim 800 mhz ye kadr olabilr mi ? acil yardım Nolurrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukuteyze9

YA HACI Bİ ŞEY SORCAM Bn bi ram alcam anakartın kitabına baqtım inglizce yazıo da şöle bişey war memory module :ddr2 400 ddr2 533 ddr2 800 gibisinden war karşılarnda da 200 Mhz 266 mhz 333 mhz 400 mhz war kafam şurda karıştı bn nasıl bi ram ala bilirim 800 mhz ye kadr olabilr mi ? acil yardım Nolurrr

Anakartının modeli nedir?
  • geforce6100pm-m2
  • DDR 2 çift kanal 800 mhz e kadar anakartınız destekliyor...

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_Detail.aspx?DetailID=857&CategoryID=1&MenuID=20&LanID=0

quote:

Support DDR2 800/667/533/400
  • tmm saol tşk ederim ama tek kanal olmuyormu ?
  • saolun tşk ederim bu site çok gzl cok işime yaradı hatta yarıyacakta saolun tavsiye edicegim :)
  • son bişey sorcam bn ekrana sag tıklayınca amd die bişey war üstte tıklayom CPU Processor Speeds : 1000MHz-2200MHz diyor ne bu ?
  • tmm çift kanal alıyorum satende sunu sorum bi dedim iki tane ram takabilrmiyim =) ?
  • Hz = Hertz bir frekans birimidir. Kısaca 1 Hz bir işlemcinin saniyede 1 işlem yapabilmesi olarak tanımlanabilir. MEGA ise 10^6 demektir. yani 1.000.000 . Böylece 1 Mhz lik işlem kapasitesine sahip bir işlemci saniyede 1 milyon işlem yapabilmektedir.Bu yüzden arkdaşların dediği gibi nekadar megahertz okadar iyi CPU Processor Speed için yazanda hız aralığı. CPU'nun çalışma frekans aralığını gösteriyor.
  • tmm da bn de 1 gb ram war + 2 gb ram alcam ikisinide takabilrmiyim ? yani 3 gb olur mu ram ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kukuteyze9

tmm da bn de 1 gb ram war + 2 gb ram alcam ikisinide takabilrmiyim ? yani 3 gb olur mu ram ?

Olur Tabi Ama Calisma Frekanslari Ayni olmali

• aynı olmak zorunda değil. en az frekanslı olana göre ikisi de otomatik ayarlanır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.