DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Uluslarası ilişkiler mezunu ne iş yapar?
113
Cevap
3
Favori
241.278
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Uluslarası ilişkiler mezunu ne iş yapar?
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 sonraki >>>
Giriş
      8558 Mesaj
      04 Ocak 2009 15:08:20
      Arkadaşlar Uluslarası İlişkiler öğrencisiyim.Sizce ulusarası ilişkiler öğrencisi mezun olunca ne tür işlerde çalışabilir?Aylık geliri ne kadar olur?

www.facebook.com/heywatchthis
      Lenovo Y50-70 i70 4710HQ
    • Yarbay
      3862 Mesaj
      04 Ocak 2009 15:15:41
      o bolumu okuyan sensın ve bunu sendan daha ıyı bılen bırının olmaması gerek ...

• Yüzbaşı
      403 Mesaj
      04 Ocak 2009 15:16:33
      up

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      04 Ocak 2009 15:18:27
      Diplomat Olur

• Yarbay
      8558 Mesaj
      04 Ocak 2009 15:20:27

quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

o bolumu okuyan sensın ve bunu sendan daha ıyı bılen bırının olmaması gerek ...

Sadece fikirlerinizi soruyorum

Ayrıca Euphorus arkadaşım diplomat olacağnı biliyorumda daha başka ne işler yapabilir uluslarası öğrenciler mezunu?

Lenovo Y50-70 i70 4710HQ
    • Yarbay
      3449 Mesaj
      04 Ocak 2009 15:22:16
      cem yılmaz geldi aklıma :D

-bölümün ne
      -uluslararası ilişkiler, danimarkayla mektup arkadaşıyım :D

• Yarbay
      2385 Mesaj
      04 Ocak 2009 15:24:57
      başarılı olanlar devlet adına yurtdışı görevlerde bulunur ancak çoğunluk memurluk, bankacılık gibi okuduğu bölümle pekte ilgisi olmayan görevlerde çalışıyor.

• Yarbay
      8558 Mesaj
      04 Ocak 2009 16:00:31
      hmm..

Teşekkürler.
      sizce aylık gelir ne kadar olabilir?

Lenovo Y50-70 i70 4710HQ
      04 Ocak 2009 16:10:42
      Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bünyesinde yer alan Uluslararası İlişkiler Bölümü, 1994 yılında öğretime başlamış ve ilk mezunlarını 1998 yılında vermiştir.

Başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında, enformasyon ve iletişim kuruluşlarında, uluslararası faaliyet gösteren çeşitli sektörlerdeki kuruluşların ilgili birimlerinde, uluslararası şirketlerde ve akademik faaliyetlerde yer alacak öğrencilerin yetiştirilmesi doğrultusundabir öğretim programı öngörülmektedir.

Söz konusu amaçlar çerçevesinde hazırlanan öğretim programı, "Avrupa Birliği", "Küresel Gelişmeler/Bölgesel Etüdler" ve "Türk Dış Politikası" olmak üzere üç ana kategoride uzman yetiştirmeye yönelik olarak tasarlanmıştır. Bölümümüzdeki temel derslerin, Avrupa Birliği üyesi devletlerdeki üniversitelerin uluslararası ilişkiler bölümleri dersleriyle uyumlu olması, söz konusu devletlerle öğrenci değişim programlarının uygulanmasını olanaklı kılmaktadır.

Kaynak:GSÜ

• Binbaşı
      1439 Mesaj
      04 Ocak 2009 16:14:18
      sadece adı olan bi meslek..

• Yarbay
      8558 Mesaj
      04 Ocak 2009 16:16:45

quote:

Orjinalden alıntı: x264

sadece adı olan bi meslek..

nasıl yani?

Lenovo Y50-70 i70 4710HQ
    • Binbaşı
      1426 Mesaj
      04 Ocak 2009 16:22:13
      Özel yetkilerle bir yerde diplomat oldun mu değmesinler keyfine.Prison break izlemiyor musunuz?Generalini kızının kocası türk diplomat.Adam kaymağı götürüyo

• Yarbay
      8558 Mesaj
      04 Ocak 2009 16:35:04
      yok izlemiyorum

Lenovo Y50-70 i70 4710HQ
    • Binbaşı
      1439 Mesaj
      04 Ocak 2009 17:00:34

quote:

Orjinalden alıntı: efege

Alıntıları Göster

nasıl yani?

Mezunların çoğu alakasız işlerde çalışıyor iş olanakları kısıtlı ne hayallerle okursun ama bitirdiğinde gazete ilanlarından iş ararsın.

• Binbaşı
      1886 Mesaj
      04 Ocak 2009 17:08:53
      devlete girmek çok zor,en az 2-3 sene kpsse çalışıp kursa falan gideceksin
      onda da en iyi ihtimalle doğu anadolu falan çıkar

yada
      bankalara gireceksin tabii sınavlarina geçebilirsen,birde kriz'e göre seni atabilirde girsen bile

3 .şık vasıfsız işçilik genelde rastladığım bu

mezun olarak diyorum bunu

dışişleri falan da hikaye,zaten eleman almıyorlar arada aldıklarında yüksek kpds puanı istiyorlar

Katılım zamanı: 16 Nisan 2002

Macaristan’daki Türk anıtları - tıkla
    • Binbaşı
      1886 Mesaj
      04 Ocak 2009 17:19:49
      birde sen şu ıraktaki kızlara yapılan sünneti normal birşey gibi gören değilmiydin?
      eğer öyle ise bu bölümden alacağın diploma da boştur

u.i mezunu birşeyler üretebilmeli

insanın insan gibi hareket etmesi savunulur,öküz gibi davranışlar göstermesi doğal birşey gibi savunulamaz

• Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 16 saat 17 dakika kadarı kaldı.
      04 Ocak 2009 17:55:49
      Uluslararası ilişkiler güzel bir bölüm ama iş olanakları sanıldığı kadar yüksek değil.Mesela abim ege uluslararası mezunu okulu bitireli 6-7 yıl oluyor genellikle firmalarda ingilizce sayesinde ihracat-ithalat bölümlerinde çalıştı.Kolay iş bulamadı birkaç kez torpil aramak zorunda kaldı.Gümrük müşavirliği sınavına iktisat-işletme mezunu olmadığı için giremedi.Okulu okurken diplomat olur sandık ama bu işler öyle kolay değil.Tekrar sınava girecek olsam bu bölümü seçmem.

• Er
      4 Mesaj
      04 Ocak 2009 19:28:52
      benım kuzenımde uluslar arası ilşkiler mezunu yabancı tekstıl firmasında çalışıyor ingilizcen çok iyi olsun yeter:D

idaellerinden asla vazgeçme!!!!
    • Binbaşı
      1886 Mesaj
      04 Ocak 2009 19:42:32

quote:

Orjinalden alıntı: mhylzn

benım kuzenımde uluslar arası ilşkiler mezunu yabancı tekstıl firmasında çalışıyor ingilizcen çok iyi olsun yeter:D

ingilizce tek başına yeterli değil
      adam diyor okulda hangi dersleri gördün?
      diplomasi,siyasi tarih,uluslararası hukuk.......işe alan bunları ne yapsın

bankalar harici bu bölümden çıkanı istihdam eden adamakıllı kuruluş yok,o da girmeyi başarabilirsen

05 Ocak 2009 00:37:17

quote:

Orjinalden alıntı: Macromedia

Alıntıları Göster

ingilizce tek başına yeterli değil
      adam diyor okulda hangi dersleri gördün?
      diplomasi,siyasi tarih,uluslararası hukuk.......işe alan bunları ne yapsın

bankalar harici bu bölümden çıkanı istihdam eden adamakıllı kuruluş yok,o da girmeyi başarabilirsen

Genellikle iibf bölümlerinin hepsi öyle.Tam anlamıyla mesleğe yönelik bir eğitim verilmiyor.Senin okulda hangi dersleri gördüğün patronun umrunda değil.İngilizce,ikinci bir yabancı dil ve herşeyin başında meslekle alakalı iş tecrübesi bunlar çok önemli.Güleryüzlü,sıcak kanlı ve girişken olduğun zaman önüne birçok kapı açılır.Okulda öğretilen diğer dersler genel kültür niteliğinde.

• Binbaşı
      1886 Mesaj
      05 Ocak 2009 10:45:24

quote:

Orjinalden alıntı: Calpi84

Alıntıları Göster

Genellikle iibf bölümlerinin hepsi öyle.Tam anlamıyla mesleğe yönelik bir eğitim verilmiyor.Senin okulda hangi dersleri gördüğün patronun umrunda değil.İngilizce,ikinci bir yabancı dil ve herşeyin başında meslekle alakalı iş tecrübesi bunlar çok önemli.Güleryüzlü,sıcak kanlı ve girişken olduğun zaman önüne birçok kapı açılır.Okulda öğretilen diğer dersler genel kültür niteliğinde.

dediğinde haklısın
      görülen dersler dediğimde
      diyelim gümrük bürosuna başvuruyorsun orada soruyorlar
      bu bölümün bizle bağlantısı varmı diye,gümrük mevzuatları biliyormu diye
      diğer yerlerde zaten sormazlar

• Er
      3 Mesaj
      09 Ocak 2010 20:39:20
      Arkadaşım bende aynı bölüm mezunuyum 2 senedr işsizim.Sana söleyecegim tek bişey var sakın ama sakın yükseklerden uçma yere düşmen çok acı oluyo heleki ingilizce hatta 2 dil bilmeden hiç bi bok olamıyosun.Okurken kendini geliştirdin geliştirdin sonrasında hiç bişey yapamıyosun.bütün seminerlere kurslara faliyetlere katıl mutlaka katıl inana faydasını göreceksin.Ben seminer zamanı ders yok die gezdim şimdi 2 senedir evde oturuyorum...ANLA ARTIK:(((((

• Yarbay
      2221 Mesaj
      09 Ocak 2010 20:45:27
      bende ui mezunu olarak mutlaka istedigin alani sec ve staj yap yon belirle o yonde uzmanlas ozllikle ozel sektor icin cok onemli

10 Ocak 2010 13:27:04

quote:

Orijinalden alıntı: Macromedia

Alıntıları Göster

dediğinde haklısın
      görülen dersler dediğimde
      diyelim gümrük bürosuna başvuruyorsun orada soruyorlar
      bu bölümün bizle bağlantısı varmı diye,gümrük mevzuatları biliyormu diye
      diğer yerlerde zaten sormazlar

Bence en güzeli üniversite okurken ingilizceyi halledip adam akıllı bir dış ticaret kursuna gitmek.Yoksa üniversitede haftada 3-4 saat ders görmekle birşey öğrenemezsin.Mesleğini ve ingilizceyi bilmiyorsan üniversite mezunu olarak bir ticaret lisesi mezunundan ne farkın var?Geçen yıl muhasebede çalışırken bunları düşünüyordum.Üniversite mezunu birinin diğerlerinden farkı olmalı

• Teğmen
      142 Mesaj
      11 Ocak 2010 10:20:58
      Ben geçen haziranda bu bölümden mezun oldum, size tavsiyem ya okurken kendinize yön verin, ya da gidin yüksek lisans yapın. Eğer belli gruba veya cemiyete(!) dahil değilseniz Dışişleri Bakanlığı'nın sadece önünden şöyle bir geçer gidersiniz. Bazı işverenler uluslararası ilişkiler mezununa bir işletme, iktisat ya da dış ticaret mezunu olarak bakmıyor. Adamlar mülakatta soruyor, bunu gördün mü, muhasebe gördün mü (Sanki üniversitede e-beyanname ve SSK girişi nasıl yapılır onu öğretiyorlar). Kısaca uluslararası ilişkiler beyin ölümü gerçekleşmiş bir vücut gibidir, işte o vücuda yeni bir beyin (Yüksek lisans) monte etmek gerekiyor.

• Teğmen
      122 Mesaj
      20 Ekim 2010 21:19:41
      Bizim aile dostumuzun oğlu da uluslararası ilişkiler okudu. Sonrasında kanada da bir süre eğitim mi felan birşey okudu ama neyse
      Şu anda Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL'ün protokol sorumlusu

Dokuz Eylül Üniversitesi - İşletme™ 2016
    • Teğmen
      119 Mesaj
      20 Ekim 2010 22:56:36

quote:

Orijinalden alıntı: Eray-E

Bizim aile dostumuzun oğlu da uluslararası ilişkiler okudu. Sonrasında kanada da bir süre eğitim mi felan birşey okudu ama neyse
      Şu anda Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL'ün protokol sorumlusu

Protokol sorumlusu diye birşey yok.Protokol müdürlüğü var ki oraya da yeni mezun biri almazlar

• Yarbay
      4128 Mesaj
      21 Ekim 2010 00:02:43
      . Simitci'de olabilirsin Basbakan da.

Kısacası torpilin yoksa bi halt olamazsın ama hadi moralin bozulmasın diye diyorum;

4-5 yıl sonra kralsın be olum

Eğer yapamıyorsan, yapmalısın
    • Teğmen
      122 Mesaj
      22 Ekim 2010 13:00:51

quote:

Orijinalden alıntı: araknid

Alıntıları Göster

Protokol sorumlusu diye birşey yok.Protokol müdürlüğü var ki oraya da yeni mezun biri almazlar

protokol sorumlusu dediğim cumhurbaşkanı'nın gideceği yere önceden gider kim ne hediye vericek kontrol eder o tür işleri yapar ayrıca televizyonda bol bol rastlıyoruz ince uzun boylu

Ayrıca yeni mezun olup kanada da 1.5 yıl kaldı ordan türkiye'ye döndüğünde Antalya açılan bir otel vardı(adı aklıma gelmedi) paris hilton gelmişti hatta... neyse anladınız o otelde işte işe başladı ve paris hilton ve arkadaşlarını ağırlama görevi onundu. Ordan Cumhurbaşkanlığına gitti.

Dokuz Eylül Üniversitesi - İşletme™ 2016
    • Onbaşı
      27 Mesaj
      26 Ekim 2010 11:12:53
      Bende Siyaset Bilimi Uluslararası ilişkiler mezunuyum ve işimle alakalı olmayan bir iş yapıyorum ama aynı zamanda da kendimi geliştşrmeye çalışıyorum yada kendimi öyle avutuyorum
      İstanbul büyükşehir belediyesinde Teknik Formenlik yapıyorum şuan..

• Er
      0 Mesaj
      29 Kasım 2010 19:35:54
      mrb arkadaslar.ben almanca öğretmenliği okuyorum.lise ingiizce çıkışlıyım.iki dile de iyi derecede hakimim.açıköğretim uluslararası ilişkiler okuyorum.sizce mezun olduğumda iyi bir iş bulabilir miyim?

• Teğmen
      142 Mesaj
      29 Kasım 2010 20:28:05
      Size şu kadar söyleyeyim, Almanya'ya çalışan (Taşımacılık şirketleri, vs) veya Alman menşeili (Mercedes, Lufthansa, Volkswagen, vb) şirketlerde çok rahat iş bulabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullitt68 -- 29 Kasım 2010; 20:29:02 >

• Er
      0 Mesaj
      29 Kasım 2010 21:56:59
      tşk edrim bu fikrinizi değerlendireceğim.bende bu tür bir iş arıyordum.memur olmak istemiyorum çünkü

• Yüzbaşı
      952 Mesaj
      28 Temmuz 2011 13:38:34
      Bu bölüm hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterim. Yardım edip rehber olabilecek insanları bekliyorum.

• Er
      0 Mesaj
      13 Ağustos 2011 13:42:56
      merhaba arkadaşlar ben ankara üni siyasal bil fakültesinde uluslararası i. okuyorum son sınıftayım benden önce mezun olan arkadaşlar şu anda çok rahat iş buldular illaki dışişleri bakanlığında deil özel sektörde mezunlara gerçekten çok ihtiyaç var eğer 2 dil en az 1 dil (ingilizce)bazen 1 dilde yetiyor işşiz kalmanız mümkün deil ama iş sende biter arkadaşş

Genç Fenerbahçe
    • Er
      0 Mesaj
      13 Ağustos 2011 15:36:29

quote:

Orijinalden alıntı: K.B.V.

. Simitci'de olabilirsin Basbakan da.

Kısacası torpilin yoksa bi halt olamazsın ama hadi moralin bozulmasın diye diyorum;

4-5 yıl sonra kralsın be olum

bi halt olamazsın derken nasıl olamaz ya sen kendindemisin çok geniş iş alanları var bu bölümler ilgili

Genç Fenerbahçe
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      17 Ağustos 2011 05:23:05
      Lise 3e gidiyorum ve eşit ağırlık okuyorum 3 yıldır hedefim uluslararası ilişkiler okumaktı hala da öyle ama hani istihdam alanları genişti bizimi uyuttular bunca yıl iyice kafamı karıştırdınız ozaman direk düz memurdan bir farkı kalmıyorki bu uluslarası ilişkiler mezunun? yabancı dil bilen memur yani ? öylemi kafam çok karıştııııı....

ergec
      17 Ağustos 2011 05:44:29

quote:

Orijinalden alıntı: ergec

Lise 3e gidiyorum ve eşit ağırlık okuyorum 3 yıldır hedefim uluslararası ilişkiler okumaktı hala da öyle ama hani istihdam alanları genişti bizimi uyuttular bunca yıl iyice kafamı karıştırdınız ozaman direk düz memurdan bir farkı kalmıyorki bu uluslarası ilişkiler mezunun? yabancı dil bilen memur yani ? öylemi kafam çok karıştııııı....

Dışişlerine girersen evet memur oluyorsun, ama öyle sandığın dandik memurlardan değil. 2 yıl merkez- 4 yıl yurtdışı tayini var, yurtdışında çok iyi maaş alıyorsun, yeni mesleğe giren meslek memuru 5 bin dolar alıyor en az.
      Amcam diplomat ordan biliyorum, şu an altında bmw 5.20d var.

Başkonsolosluğa,büyükelçiliğie kadar yolu var bu mesleğin, büyükelçi olunca, devletin sağladığı malikane, zırhlı makam arabası, şöför,aşçı vs herşeyin oluyor

En prestijli memurluk

Ama ODTÜ,Bilkent,Koç,Boğaziçi haricinde bir yere tutturamazsan dışişlerine girmen o kadar zorlaşır.

The Ottoman spirit is coming back to life
      17 Ağustos 2011 07:20:55
      Peki bogazici uluslar arasi iliskiler ve siyaset bilimi bolumunun gelecegi nasildir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
      94 Mesaj
      17 Ağustos 2011 09:26:36

quote:

Orijinalden alıntı: Calm Down

Peki bogazici uluslar arasi iliskiler ve siyaset bilimi bolumunun gelecegi nasildir?

Şu anda da gelecekte de iyidir, bu bölümden nefret etmeme rağmen söylüyorum bunu.

• Onbaşı
      34 Mesaj
      17 Ağustos 2011 22:55:58
      peki diyelimki dışişleri olmadı zaten oraya girmekte kolay degil..bir devlet bankasına girdin normal memur maaşı alıyorsun degil mi bunları sormak zorundayım ülkemizde memurun hali belli :)

ergec
    • Binbaşı
      1219 Mesaj
      17 Ağustos 2011 23:01:51

quote:

peki diyelimki dışişleri olmadı zaten oraya girmekte kolay degil..bir devlet bankasına girdin normal memur maaşı alıyorsun degil mi bunları sormak zorundayım ülkemizde memurun hali belli :)

Maaş neyse onu alırsın.
      Sürekli MAAŞ , PARA konuşur olmayın.
      Okuyacağınız bölümde en iyisi olun. En az 3 dil bilin. İletişim konusunda kendinizi geliştirin. Siyasi tanıdıklarında oldu mu ? Değme keyfine..

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU
    • Onbaşı
      34 Mesaj
      18 Ağustos 2011 04:44:00
      maaş para konuşma diyosunda milaylarca insan neden eğitim alıyoki ozaman? babasının hayrınamı

ergec
      18 Ağustos 2011 04:54:48

quote:

maaş para konuşma diyosunda milaylarca insan neden eğitim alıyoki ozaman? babasının hayrınamı

Para için okuyacaksan hiç okuma artık belirli bölümler dışında okuyarak para kazanma olayı yok.
      Bankada gişeye bile girmek için sınav ve mülakat yapılıyor.
      Bankada çalışanların nerdeyse tamamı üniversite mezunu.Yüksek lisanslı bile tonla var.Öyle yüksek mevkilerde çalışanlar değil bunlar.
      İş bulmak artık bir nimet oldu.Para diyorsun işsizliği yaşamadığından bilmiyorsun.Lise diplomasıyla kalırsan markette reyon dizersin.

18 Ağustos 2011 19:43:21

quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Alıntıları Göster

Para için okuyacaksan hiç okuma artık belirli bölümler dışında okuyarak para kazanma olayı yok.
      Bankada gişeye bile girmek için sınav ve mülakat yapılıyor.
      Bankada çalışanların nerdeyse tamamı üniversite mezunu.Yüksek lisanslı bile tonla var.Öyle yüksek mevkilerde çalışanlar değil bunlar.
      İş bulmak artık bir nimet oldu.Para diyorsun işsizliği yaşamadığından bilmiyorsun.Lise diplomasıyla kalırsan markette reyon dizersin.

Dandik bir üni okucağıma markette reyon dizerim kardeş. 4 sene kayıp yerine, 4 sene çalışırsın açıkdan aöf okursun, 4 sene sorna mağaza müdürlüğüne yükselme şansın olur, al sana 3000-4000tl maaş. Çalışana iş var her zaman bu ülkede.

• Onbaşı
      34 Mesaj
      18 Ağustos 2011 19:56:25
      ben bu soruları soruyorum çünkü işsizliğin ne olduğunu biliyorum elimde şans varken daha tren geçmemişken bilgi ediniyorum :)

ergec
    • Çavuş
      41 Mesaj
      18 Ağustos 2011 20:56:11
      uluslararası ilişkeler bölümü için kendini geliştimen çok önemli iyi bir inigilizcen olmalı birde şansa ihitiyacın olacak neden mi
      benim bir arkadaşım adnan menderes uluslar arası ilişkiler bitirdi çok iyi ingilizcesi var ( ki bir kaç yıl amerikada kaldı ) ama gel gelelim şu an avea da müşteri temsilcisi namı değer call center

• Er
      0 Mesaj
      18 Ağustos 2011 21:40:01
      birçok iş alanı vardır illaki dışıişlerine girmek zorunda değilsiniz özel sektördede geniş iş imkanları var

Genç Fenerbahçe
    • Binbaşı
      1219 Mesaj
      18 Ağustos 2011 22:18:54

quote:

Orijinalden alıntı: yaoin.8

uluslararası ilişkeler bölümü için kendini geliştimen çok önemli iyi bir inigilizcen olmalı birde şansa ihitiyacın olacak neden mi
      benim bir arkadaşım adnan menderes uluslar arası ilişkiler bitirdi çok iyi ingilizcesi var ( ki bir kaç yıl amerikada kaldı ) ama gel gelelim şu an avea da müşteri temsilcisi namı değer call center

Artık sadece İngilizce ile yetinilmemeli.
      İngilizce yanına Çince , Rusça , Fransızca , Arapça.. gibi bir dil daha bulunmalıdır.

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU
    • Çavuş
      41 Mesaj
      19 Ağustos 2011 10:39:57

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

Alıntıları Göster

Artık sadece İngilizce ile yetinilmemeli.
      İngilizce yanına Çince , Rusça , Fransızca , Arapça.. gibi bir dil daha bulunmalıdır.

evet artık işveren ingilizcen varmı diye değil de ikinci dilin ne diye soruyor

• Onbaşı
      34 Mesaj
      19 Ağustos 2011 19:40:50
      Anladım seneye ingiltereye gideceğim zaten ama hukuk en mantıklısıymış ne kadar hukukta yığılmada olsa şimdiden çalısıyorum hadi bakalım hayırlısı :) saolun verdiğiniz bilgiler için

ergec
      19 Ağustos 2011 19:48:03

quote:

Orijinalden alıntı: neymaralcantara

birçok iş alanı vardır illaki dışıişlerine girmek zorunda değilsiniz özel sektördede geniş iş imkanları var

Dışişlerine giremezsen IR mezunu olarak, o yukardaki çocuk gibi avea da call center da çalışırsın. Özel sektörde iyi işleri Boğaziçi/Bilkent/ODTÜ-İşletme-İktisat mezunları kapıyor.

• Er
      0 Mesaj
      22 Ağustos 2011 02:36:55

quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

Alıntıları Göster

Dışişlerine giremezsen IR mezunu olarak, o yukardaki çocuk gibi avea da call center da çalışırsın. Özel sektörde iyi işleri Boğaziçi/Bilkent/ODTÜ-İşletme-İktisat mezunları kapıyor.

olursun arkadaş abimden biliyorum şu anda bi hastande uluslararası ilişkiler uzmanı bu arada abim 2 yıl ankara siyasalda okudu 2 yıl istanbul siyasalda okudu

Genç Fenerbahçe
    • Er
      0 Mesaj
      22 Ağustos 2011 02:40:13
      abim şimdide dış ticaret müsteşarlığına giricek yani iş çokkkkk ama kendini geliştirceksin onun okuldan arkadaşıda şu anda özel sektörde epeyde maaşı var

Genç Fenerbahçe
    • Er
      0 Mesaj
      22 Ağustos 2011 17:53:19
      bak bu senenin eşit ağırlık birincisi deniz çağlın siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler okuyacakmış yani iyi bölüm tartışmaya değmez iyi bölüm işte

Genç Fenerbahçe
    • Er
      0 Mesaj
      23 Ağustos 2011 01:56:14
      arkadaşlar aslına geç kaldım bu konuya gelmek için.odtü küresel ve uluslararası ilişkileri kazandım.çift diploma da alacağım ama sanki biraz pişman olmaya başladım.çok istedim bu bölümü ama şimdi ösymden gördüm bölüm dolmamış ve iş alanı kısıtlı diyenler var aklımı karıştırdı.okumaya değer mi (ama bu yıl bırakamam okulu) ve mezun olunca iş bulmam zor olur mu?amerikada falan da okuyacağım artı puan olur mu???

• Er
      0 Mesaj
      26 Ağustos 2011 00:40:17
      küresel ve uluslararası ilişkiler normal uluslararsı ilişkilerden pua olarakta düşük kalite olarakta sorun çıkabilir ama normalde iş imkanı çoktur

Genç Fenerbahçe
    • Yarbay
      2324 Mesaj
      26 Ağustos 2011 01:26:00
      Dışİşleri felan diyenlere gülüyorum. Her Uluslararası okuyan kişiye sorulduğunda cevap verilen bir meslek size şunu örnek vermem gerekirse Gazi Üniversitesi Uluslararaşı İlişkiler bölümü mezunu olup dışişleri bakanlığında çalışan yokmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Peçito -- 26 Ağustos 2011; 1:27:22 >

• Er
      0 Mesaj
      27 Ağustos 2011 18:14:43

quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

Dışİşleri felan diyenlere gülüyorum. Her Uluslararası okuyan kişiye sorulduğunda cevap verilen bir meslek size şunu örnek vermem gerekirse Gazi Üniversitesi Uluslararaşı İlişkiler bölümü mezunu olup dışişleri bakanlığında çalışan yokmuş.

sana bu bilgiyi kim verdiyse afedersin salak felan heralde DIŞİŞLERİ BAKANI NE MEZUNU BİL BAKALIMMMSİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER MEZUNU BÖLÜMÜ KÖTÜLEMEK İÇİN BÖYLE ŞEYLER YAPMAYIN KENDİNİZİ KANDIRIRSINIZ

Genç Fenerbahçe
    • Er
      0 Mesaj
      27 Ağustos 2011 18:16:59

quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

AYRICA BİR ÇOK KONSOLONSDA ULUSLARARASI İLİŞKİLER MEZUNU AYNI AHMET DAVUTOĞLU GİBİ

Genç Fenerbahçe
Sayfa: [1] 2   sonraki >     >>
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Uluslarası ilişkiler mezunu ne iş yapar?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.