Şimdi Ara

Hangi Köpek Maması? (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
5
Favori
227.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acana ürünlerini denemek isteyenler Fb Acana & Orijen Türkiye sayfalarından deneme ürünlerini isteyebilirler.Hemen yolluyorlar
  • Bonacibo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bonaciboyu 3-4 aydır kullanıyorum ve memnunum ama son 1 aydır köpeklerim aşırı tüy dökmeye başladı. Bu mama ile ilgili olabilir mi acaba? geçen senelerde bahar aylarına yaklaşırken bu kadar tüy dökme sorunu yaşamamıştım. Fransız bulldog köpeğim bile aşırı tüy döküyor. tüyleri ilk kullanımda canlanmıştı ama şu anda matlaştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sigma2005 -- 20 Mart 2015; 21:53:26 >
  • arkadaşlar merhaba 7 aylık bir cocker sahibiyim aşırı tüy dökme sorunumuz var mamadan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum fiyat aralığı fazla olmayan mamalar hakkında tavsiye alabilir miyim? Cocker sahibi olan arkadaşlardan öneri bekliyorum
  • arkadaşlar yakında kopek sahibi olucam merakımdan soruyorum 15 kg mama ne kadar süre gidiyor ortalama ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sam B.

arkadaşlar yakında kopek sahibi olucam merakımdan soruyorum 15 kg mama ne kadar süre gidiyor ortalama ?

Ortalama bir cevap olmaz çünkü köpeğin yaşına ve kg göre değişir. Ayrıca aldığın mamanın markasına göre de değişiklik gösterir.
    Taste of the wild bana 2 ay gidiyor. Günde 200 gr dan. Köpeğim 17 kg. Bir arkadaşıma 1,5 ay gidiyor. Birine 3 ay. Birine 4 ay. Ortalama yok. Alacağın mamanın arkasında yazar hangi kg da ne kadar verileceği oradan hesaplayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cansuu7

arkadaşlar merhaba 7 aylık bir cocker sahibiyim aşırı tüy dökme sorunumuz var mamadan kaynaklı olabileceğini düşünüyorum fiyat aralığı fazla olmayan mamalar hakkında tavsiye alabilir miyim? Cocker sahibi olan arkadaşlardan öneri bekliyorum

Hocam her köpek tüy döker.Sadece cocker olduğu için sizin gözünüze batıyordur tüyler uzun olduğu için.Ayrıca 7 aylık diyorsunuz bebeklik tüyleri döküyor olabilir.Ya da mevsim geçişlerinde tüy dökme olabilir malum yaz geliyor reset atmaları lazım.
  • Acana, hills, pro plan ve royal canin... Bunlar iyi markalar ancak her köpek için iyi bir tercih diye bir genelleme yapamam. Siz deneye deneye keşfedeceksiniz zaten.
  • quote:

arkadaşlar yakında kopek sahibi olucam merakımdan soruyorum 15 kg mama ne kadar süre gidiyor ortalama ?

Ne cins bir köpek düşünüyorsunuz
  • hills köpeşk maması kullanalar memnunlar mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecmfdn

hills köpeşk maması kullanalar memnunlar mı acaba ?

Yaptığım ufak bir araştırma sonucunda Acana nın (birkaç marka ile beraber) en iyi mama olduğuna karar verdim. Özellikle tahılsız olanları. Fakat köpekler tahılın lezzetinden daha çok hoşlanıyor. Akananın en iyi mamasından çok çabuk bıktı bizimki :) Şu anda hills ve R.Canin dönüşümlü olarak veriyorum. Gayet iyi yiyor
  • proplan köpek mamasıı sizce yararlı mı golden köpeğime hangi mamaları önerirsiniz ? yemek konusunda dışardan çok fazla gıda almıyor aç kalıyor hep off.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecmfdn

proplan köpek mamasıı sizce yararlı mı golden köpeğime hangi mamaları önerirsiniz ? yemek konusunda dışardan çok fazla gıda almıyor aç kalıyor hep off.

Proplan dısında ne verirsen ver:) Paran çoksa Acana Pasifica ver. çok değilse bonacibo kuzulu ver (yaz geliyor) Proplana verdiğin paraya yazık
  • quote:

Orijinalden alıntı: sigma2005

bonaciboyu 3-4 aydır kullanıyorum ve memnunum ama son 1 aydır köpeklerim aşırı tüy dökmeye başladı. Bu mama ile ilgili olabilir mi acaba? geçen senelerde bahar aylarına yaklaşırken bu kadar tüy dökme sorunu yaşamamıştım. Fransız bulldog köpeğim bile aşırı tüy döküyor. tüyleri ilk kullanımda canlanmıştı ama şu anda matlaştı.

Bonacibo ucuz orta kalite bir mama ama tüy döküyor malesef birde köpek 3-4 defa tuvalete çıkıyor eğer tüy dökümünden şikayetin varsa şunu öneririm eğer 1 ayda verim almazsan paranı ben vereceğim o kadar eminim.

köpeğinin yaşını bilmiyorum ırkını bilmiyorum veya demin okudum ama unuttum o yüzden örnek ürün yazıyorum

https://www.harikapet.com/Eukanuba/eukanuba-buyuk-irk-yavru-kopek-mamasi-3-kg.html

• quote:

Köpeğinizin cinsine, yaşına, aktivitesine, kullandığınız mamaya göre değişir nekadar gideceği. Fiyat konusu sadece markaya bağlı diyebilirim. En iyi diye bilinen vasat kaliteli mamalar pahalı, az bilinen kaliteli mamalar uygun fiyatlı olabilir. Pek açık bir cevap olmadı ama ...... Ne cins köpek düşünüyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

quote:

bonaciboyu 3-4 aydır kullanıyorum ve memnunum ama son 1 aydır köpeklerim aşırı tüy dökmeye başladı. Bu mama ile ilgili olabilir mi acaba? geçen senelerde bahar aylarına yaklaşırken bu kadar tüy dökme sorunu yaşamamıştım. Fransız bulldog köpeğim bile aşırı tüy döküyor. tüyleri ilk kullanımda canlanmıştı ama şu anda matlaştı.

Bonacibo ucuz orta kalite bir mama ama tüy döküyor malesef birde köpek 3-4 defa tuvalete çıkıyor eğer tüy dökümünden şikayetin varsa şunu öneririm eğer 1 ayda verim almazsan paranı ben vereceğim o kadar eminim.

köpeğinin yaşını bilmiyorum ırkını bilmiyorum veya demin okudum ama unuttum o yüzden örnek ürün yazıyorum

https://www.harikapet.com/Eukanuba/eukanuba-buyuk-irk-yavru-kopek-mamasi-3-kg.html

Bonacibo ile beslediğin dönemlerde bu sıkıntıların hiç birini yaşamadım. Aksine dışkı miktarı çok azdı. Pakette belirtilen gramajda mı kullandınız mamayı

• miktara aslında uymadığımız zamanlar oldu ama öyle çok fazla değildi. Acana'dan geçmiştik biz sonra kakasında çoğalma olunca eukanuba yı tavsiye ettiler ondan sonra düzelmişti gerçi şunu da belirtmekte fayda var nasıl her insan her koyunun , ineğin değişik yerlerini seviyor bizim köpeciklerde öyle, seninki xx mamayı çok sevebiliyor diğeri sevmiyor mesela. Ama şuna garanyi verebilirim kendim kullandığım için eğer çok tüy döküyorsa eukanuba mutlaka deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

Köpeğinizin cinsine, yaşına, aktivitesine, kullandığınız mamaya göre değişir nekadar gideceği. Fiyat konusu sadece markaya bağlı diyebilirim. En iyi diye bilinen vasat kaliteli mamalar pahalı, az bilinen kaliteli mamalar uygun fiyatlı olabilir. Pek açık bir cevap olmadı ama ...... Ne cins köpek düşünüyorsunuz

3 aylık golden almayı planlıyorum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

3 aylık golden almayı planlıyorum

Evin içinde mi bakacaksınız?. Goldenlar çok tüy döker . Yeğenimin goldeni var, 3 aylıkken iyide 7-8 ay olunca fena. Şu anda 2-3 3 yaşında. Aynı yaşta ki benim köpeğim j.poodle 15 kiloyu 6 ayda yiyor, golden 1 ay , ençok 40 gün :)

• quote:

Orijinalden alıntı: headhunter

quote:

Köpeklerin aşırı tüy dökmesi dışında bir şikayetim yok Bonacibo'dan. Dışkıları da düzenli. Yanlız tüy döküyorlar diye de 80 tl ye aldığım 15 kg ye 220tl veremem :D Bakalım , tüy sorunu da düzelir belki yaz ile.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.