Şimdi Ara

Hangi Köpek Maması? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
5
Favori
227.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sa arkadaşlar bende geçen pazar günü 40 günlük alman kurdu aldım. nasıl besleyeceğimi tam bilmiyorum. aldığım kişi bana 2-3 hafta sulu sütün içine bisküvi parçalamamı ve köpeğe vermemi söyledi. bu bana yeterli gelmedi veterinere aşı yaptırmaya götürdüğümde veterinere sordum fakat o bana markası belirsiz bir poşet yavru maması verdi kuzu etli ve kaliteliymiş. şimdilik süt+büsküvi karişimi ile ıslatılmış mama (arka dişleri tam çıkmadığı için kuru yiyemiyor) veriyorum şu ana kadar bir yan etkisini görmedim gayet aktif bi yavru . sizce yeterli mi yoksa başka mama alim mi? al derseniz maks. 100tl verebilirim mamaya. tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gecesefasi_52fb

sa arkadaşlar bende geçen pazar günü 40 günlük alman kurdu aldım. nasıl besleyeceğimi tam bilmiyorum. aldığım kişi bana 2-3 hafta sulu sütün içine bisküvi parçalamamı ve köpeğe vermemi söyledi. bu bana yeterli gelmedi veterinere aşı yaptırmaya götürdüğümde veterinere sordum fakat o bana markası belirsiz bir poşet yavru maması verdi kuzu etli ve kaliteliymiş. şimdilik süt+büsküvi karişimi ile ıslatılmış mama (arka dişleri tam çıkmadığı için kuru yiyemiyor) veriyorum şu ana kadar bir yan etkisini görmedim gayet aktif bi yavru . sizce yeterli mi yoksa başka mama alim mi? al derseniz maks. 100tl verebilirim mamaya. tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tabiki sütlü büsküvi köpeğin beslenmesi için yeterli olmayacaktır.mama konusunda markası belli olmayan mamalara güvenme.onun yerine kendin ev yemekleriyle beslesen daha iyi.sana önerim aşılar içinde zaten iyi bir veteriner bulman ve onun önerdiği mamayı alman.yavru döneminde ne kadar iyi beslersen o kadar iyi gelişir ufaklık.100-120 tl arasında ufaklık için yeterli besin sağlıyacak mamalar var.mama alırkende pazarlık yapmanı öneririm.10 tl 10 tl dir

• orijen der keyfime bakarım köpekler için içindekinin kuzu tavuk balık olması önemli değil protein %si önemlidir dünyanın 6 yıldız almış mamalarından bir tanesidir ve türkiyede bulunan tek 6 yıldızlı mamadır son 2 yılın en iyi maması secilmiştir min % 42 proteinle aramızdadır. reklam gibi olmasın ama arkadaş pet zaten bilen bilir türkiyenin en büyük petshopu ve hepsiburada dan temin edebilirsiniz ama hepsiburada arkadaş petten alıyor olsa gerek ki fiyatları 10 ar 20 şer daha fazla :D saygılar
  • bu arada unutmuşum söylemeyi arkadaşlar %80 saf et içermektedir ;) inanılmaz paketi açıyorsunuz sanki tavuk war içinde kokusundan anlarsınız 13.5 kg 156 tl arkadaşta ancak siz bilirsiniz ben köpeğimi artık o mamayla devam ettireceğim ;) 8 aylık şanslı sıpa :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhnkkc -- 7 Eylül 2011; 2:53:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brhnkkc

orijen der keyfime bakarım köpekler için içindekinin kuzu tavuk balık olması önemli değil protein %si önemlidir dünyanın 6 yıldız almış mamalarından bir tanesidir ve türkiyede bulunan tek 6 yıldızlı mamadır son 2 yılın en iyi maması secilmiştir min % 42 proteinle aramızdadır. reklam gibi olmasın ama arkadaş pet zaten bilen bilir türkiyenin en büyük petshopu ve hepsiburada dan temin edebilirsiniz ama hepsiburada arkadaş petten alıyor olsa gerek ki fiyatları 10 ar 20 şer daha fazla :D saygılar

protein yüzdesi önemlidir ve fazla proteinli mamaların evde yaşayan köpekler için faydadan çok zarar getireceği aşikardır.reklam yapmak gibi olmasın ama demişsin ama tamda reklam yapmışsın.kim vermiş ki bu altı yıldızı.hangi akademik kurum vermiş altı yıldızı.saçma sapan bir derecelendirme kuruluşunun yaptığı birşey.hiçbir geçerliliği yok.arkadaş pet i tanırım.ticarette yaparım.onlara lafım yok.ama sizin gibi reklamcılar bu şekilde insanları yanlış ve hatalı ve ticari yönlendirirlerse orada dur derim.bir zamanlar bu mamaya diğer mamalardan daha ucuz derlerdi ama fiyat açısından dünyanın en iyi mamaları kabul edilen mamalarla fiyatları aynı seviyede

• benim 3 aylık pointer ım mamayı bıraktı veriyorum ağzından atıyor mamayı nasıl alıştırabilirm tekrar 10 kg den fazla mama var ya da bu mamaları satabilir miyim
  • Benim 1 yaşında Golden Retriever'ım var. Kesinlikle mama yemiyordu. Brit Care, Royal Canin, Hill's, Pro Plan hatta Migros'ta satılan market mamalarından bile denedim ancak başaramadım.

Geçen gün veterinerim Bosch marka balıklı bir mama tavsiye etti. İlk bir kaç gün şaşırtıcı derecede yedi, sonra eskiye döndü. Ben de sabah eğer yemezse mamayı verdikten 15 dakika sonra kaldırıyordum. Aynısını akşam da yapıyordum. 3. günün sabahında dayanamadı ve yemeye başladı.

Tüy dökümü ve parlaklığı mamaya başladığından beri değişti, her gün de iyiye gidiyor. Şimdilik değiştirmek istemiyorum ama sürekli balıklı mama vermeyin diyorlar. 15 kg'lık yeni paket aldım, bu paketten sonra değiştirebilirim diyeceğim ama yine yememeye başlayabilir diye korkuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BoB-

benim 3 aylık pointer ım mamayı bıraktı veriyorum ağzından atıyor mamayı nasıl alıştırabilirm tekrar 10 kg den fazla mama var ya da bu mamaları satabilir miyim

ilk önce mama dışında başka gıda veriyormusunuz.köpek başka bir alternatif bulmadığı sürece beğendiği yada yediği kuru mamayı bırakmaz.verdiğiniz mama kaliteli mamamı yoksa market mamasımı.bu soruların cevabını verirseniz size yardımcı olabilirim.elinizde kalan mamayı satamazsınız.aslında hatanız 3 aylık köpeğe 14 yada 15 kiloluk mama almanız olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

quote:

Orijinalden alıntı: -BoB-

benim 3 aylık pointer ım mamayı bıraktı veriyorum ağzından atıyor mamayı nasıl alıştırabilirm tekrar 10 kg den fazla mama var ya da bu mamaları satabilir miyim

ilk önce mama dışında başka gıda veriyormusunuz.köpek başka bir alternatif bulmadığı sürece beğendiği yada yediği kuru mamayı bırakmaz.verdiğiniz mama kaliteli mamamı yoksa market mamasımı.bu soruların cevabını verirseniz size yardımcı olabilirim.elinizde kalan mamayı satamazsınız.aslında hatanız 3 aylık köpeğe 14 yada 15 kiloluk mama almanız olmuş

haftada 1 yoğurt ve yumurta yiyordu o mamayı veteriner verdi Reflex Premium marka mama. 50 liraya aldık tanıdık diye 1 ay önce köpekte çok sorun vardı ayakları filan yamuktu kalsiyum eksikliğinden dolayı

• quote:

Orijinalden alıntı: kurtsutu

Benim 1 yaşında Golden Retriever'ım var. Kesinlikle mama yemiyordu. Brit Care, Royal Canin, Hill's, Pro Plan hatta Migros'ta satılan market mamalarından bile denedim ancak başaramadım.

Geçen gün veterinerim Bosch marka balıklı bir mama tavsiye etti. İlk bir kaç gün şaşırtıcı derecede yedi, sonra eskiye döndü. Ben de sabah eğer yemezse mamayı verdikten 15 dakika sonra kaldırıyordum. Aynısını akşam da yapıyordum. 3. günün sabahında dayanamadı ve yemeye başladı.

Tüy dökümü ve parlaklığı mamaya başladığından beri değişti, her gün de iyiye gidiyor. Şimdilik değiştirmek istemiyorum ama sürekli balıklı mama vermeyin diyorlar. 15 kg'lık yeni paket aldım, bu paketten sonra değiştirebilirim diyeceğim ama yine yememeye başlayabilir diye korkuyorum.

yaptığınız hareket son derece doğru ve 3 günün sonunda köpek pes etmiş ve mamayı yemiş.siz pes etseydiniz işiniz çok zordu.
    kullandığınız mama kaliteli bir mama ve devam edebilirsiniz.sürekli balıklı vermenizde bir sakınca yok bence.illa ağız tadı değişsin istiyorsanız aynı mamanın kuzulusuda var birdiğim kadarıyla yada tavuklusu.çok kısa aralıklarla olmamak kaydıyla değiştirebilirsiniz

• Kışın orijen kullanıyorum bir numara mama
    Yazın egzama olmasın diye tavuklu değilde somonlu mama kullanıyorum pro plan.
  • turkiyede satilan acik ara en kaliteli mama Orijendir. Bunun aksini iddaa eden de ya bilmiyordur ya da kendi mallarini musterilere kakalamaya calisiyordur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

turkiyede satilan acik ara en kaliteli mama Orijendir. Bunun aksini iddaa eden de ya bilmiyordur ya da kendi mallarini musterilere kakalamaya calisiyordur.

en kaliteli derken neye göre kaliteli.aksini söyleyen bilmiyordur yargısı bir mama kullanıcısının söyleyececeği söz değil ancak pazarlamacının söyleyeceği bir iştir.12 yıldır bu işi yapıyorum.çok kaliteli mamalar var.adi mamalarda var.asla bir mamaya en kaliteli demedim ama hiçbir şekilde hayatı 1 mahalle içinde geçen köpeğe orijen önermem.aksini söyleyen hayvan besleme bilmini bilmiyordur yada PAZARLAMACIDIR
  • quote:

quote:

turkiyede satilan acik ara en kaliteli mama Orijendir. Bunun aksini iddaa eden de ya bilmiyordur ya da kendi mallarini musterilere kakalamaya calisiyordur.

en kaliteli derken neye göre kaliteli.aksini söyleyen bilmiyordur yargısı bir mama kullanıcısının söyleyececeği söz değil ancak pazarlamacının söyleyeceği bir iştir.12 yıldır bu işi yapıyorum.çok kaliteli mamalar var.adi mamalarda var.asla bir mamaya en kaliteli demedim ama hiçbir şekilde hayatı 1 mahalle içinde geçen köpeğe orijen önermem.aksini söyleyen hayvan besleme bilmini bilmiyordur yada PAZARLAMACIDIR

Bana göre en iyi mama orijendir.İçerik anlamında.
    Bir kere tahıl hiç yok et oranı çok yüksek.
    Ama protein oranıda yüksek olduğundan köpeğin bol egzersiz yapması gerekiyo aksi takdirde ileride sağlık sorununa yol açabilir.
    Ben köpeğime yeterince egzersiz imkanı sağlıyorum diyorsanız kesinlikle orijen kullanın derim

• quote:

Orijinalden alıntı: hathaway

quote:

quote:

Bana göre en iyi mama orijendir.İçerik anlamında.
    Bir kere tahıl hiç yok et oranı çok yüksek.
    Ama protein oranıda yüksek olduğundan köpeğin bol egzersiz şunu söyliyeyim.yapması gerekiyo aksi takdirde ileride sağlık sorununa yol açabilir.
    Ben köpeğime yeterince egzersiz imkanı sağlıyorum diyorsanız kesinlikle orijen kullanın derim

bir mamada tahılın olmaması kaliteli yada tahılın olması kalitesiz olduğu anlamına gelmez.zira tahıl karbonhidtattır ve enerji kaynağı olarak bullanılan ilk yapıdır.sonra enerji kaynağı olarak yağlar kullanılır enson protein kullanılır.bir canlının normal standartlarda yaşaması için diyetindeki besin maddelerinin belli bir oranda olması gerekir.bunda bir sapma olursaki köpeklerimize hayatı boyunca aynı mamayı verdiğimizi farzedersek mutlaka beslenme kaynaklı hastalıklar olacaktır.köpeğe mamasını seçerken aslında onun sadece verdiğimiz mamayı yediğini baska birşey yemediğini ve bunun sürekli olduğunu düşünerek seçmeliyiz.ama ilk defa bu mamayı kullanan birinin başka mamaları aşağılayıcı ve kendi mamalarını kullanmayanları cahilce suçlamadığı bir yorum görüyorum ve fikrinize saygı duyuyorum

• Merhaba arkdaşlar, listeye göz atın derim, uygun fiyatlar var:
    http://www.en-uygun.com/en-ucuz/köpek maması
  • Merhaba arkadaşlar.Bende bir sibirya kurdu aldım bugün.2 Aylık şuan bütçeme zarar vermeyecek orta halli , ucuz ama fiyatına göre kaliteli bir mama arıyorum.Hangi markayı önerirsiniz acaba ?
  • Merhaba benimde 8 aylık bir sibirya kurdu kızım var.
    45 günlükken bana geldi ve bugüne kadar hep hill's kuzu etli pirinçli mamayı severek yedi ama şimdi nerdeyse 15 gündür mamanın yüzüne bakmıyo. veterinerim royal canin tester verdi bugün onu denicem ama proplan almak daha mı mantıklı diye sormak istiyorum?? Fiyatı sorun etmiyorum yani pahalı olması önemli değil.
  • Fiyatı sorun etmiyorsanız N&D, Taste of the Wild, Orijen tavsiye ediyorum. Önceki sayfalarda da yazdım tüm özelliklerini ve diğer mamalardan farklarını.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selinatamay

Merhaba benimde 8 aylık bir sibirya kurdu kızım var.
    45 günlükken bana geldi ve bugüne kadar hep hill's kuzu etli pirinçli mamayı severek yedi ama şimdi nerdeyse 15 gündür mamanın yüzüne bakmıyo. veterinerim royal canin tester verdi bugün onu denicem ama proplan almak daha mı mantıklı diye sormak istiyorum?? Fiyatı sorun etmiyorum yani pahalı olması önemli değil.

Bence Pro Plan Royal'den daha iyi.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.