Şimdi Ara

Hangi Köpek Maması? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
505
Cevap
5
Favori
227.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 aylık dişi golden'ım için "BonaCibo Yavru Köpek Maması - Dog Puppy" uygun mudur?
  • beagle 2 aylık dişi köpek aldım.forumları okudum birsürü marka var herkes birşey öneriyor kafam karıştı.anladığım kadarıyla mamalar üş aşağı 5 yukarı birbirinini aynı. royal canin junior almayı düşünüyorum.sizce nasıl
  • Royal Canin, proplan, eukanuba, 1st Choice, Hill's
  • 3.5 aylık Rotwailer köpeğim var Royal Canin Selection junior mamasını veriyorum iştahlı iştahlı yiyor
  • 2 aylık yaklaşık 2 kg olan beagle köpeğim için EUKANUBA PUPPY&JUNIOR LARGE BREED verdi veteriner arkadaş.köpeğim ilk gün bunu yedi ancak daha sonra mamayı yemiyor.ılık suyla ıslattım gene de yemedi sebebi ne olabilir acaba
  • artık yiyiyor problem kalmadı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Atakan.

quote:

Orjinalden alıntı: quicksand

www.temizmama.com

bu reklam olarak algılamayın dışarda cok pahalı ürünler burası üreticisi cok ucuza geliyor .. ben kennel alıyorum hep köpeğim çok seviyor istersen dene bi...

Biraz geç oluyor ama okuyan arkadaslara faydam olur inş..

sibirya kurdum var eğer gerçekten kennel lar faydalıysa 30 kiloluk alabilirim fiyatı çok ucuz

Bende de alman çoban köpeği var valla ben hep bunla besliyorum ve de suan olması gereken kilosunda ,ayrıca yorulmakta bilmiyor sanırım yeterince enerji alıyor.3 yasında hiç durmuo yerinde ..

Zaten balıklı bir mama, mutlaka begenir olmadı mama satan yerler kilo hesabı satıyorlar.Denemek için bir kilo alabilirsin..Birde fiyatı dışarıda daha pahalı, bu site üreticisi mamaların ondan böyle fiyatları valla ii keşfettim yoksa kilosu 5 liradan satılıyor burada...

arkadaşlara katılıyorum. bende bu mamadan kullanıyorum yerli üretim ,çok kaliteli ucuz olmasının sebebi ise gümrük nakliye kıl tüğ parası ödemiyorsunuz o nedenle hem ayrıca paranızda ülke ekonomisine katkı saglıyor. bende macar rott var o dediğiniz mamaların çogunu kullandım ne zamanki tavsiye üstüne kennal kullanmaya başladım candostumun gögüs kafesi kasları ve kafası ortaya çıkmaya başladı ayrıca deriside parlamaya bence marka özentisi için o kadar para dökmenize gerek yok.. petshoplar ın tavsiye etmemesinin nedeni ise fabrikasının toptan fiyatına adresineze kadar kargo ücreti bile ödetmeden göndermesi yani petshoplar pek kazanamıyorlar bu mamadan kesinlikle tavsiye ederim royal falan kullanan arkadaşlarada diyecegim oki benim köpegimle aynı yaşta aynı cinste köpegi olan varsa karşılaştıralım ..benimki 14 aylık

• quote:

Orijinalden alıntı: quicksand

www.temizmama.com

bu reklam olarak algılamayın dışarda cok pahalı ürünler burası üreticisi cok ucuza geliyor .. ben kennel alıyorum hep köpeğim çok seviyor istersen dene bi...

Biraz geç oluyor ama okuyan arkadaslara faydam olur inş..
  • arkadaşlar merhaba.
    ben de 50 gunlük bir alman kurt sahibiyim. İlk köpeğim.
    ilk olarak pedigree kullandım ama okuduklarım üzerine vazgeçmeyi düşünüyorum.
    BonaCibo Yavru Köpek maması mı alsam yoksa Royal Canin Selection Puppy mi?

Royal Canin Selection Puppy 40 lira daha pahalı + kargo. Tecrübeli arkadaşlar Tavsiyeniz nedir acaba?

http://www.temizmama.com/urunler.asp?urun_detay_id=11

http://www.hepsiburada.com/royal-canin-selection-puppy-15kg/ProductDetails.aspx?productId=ptan255000002&categoryId=561635#tablnk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rusman -- 14 Mayıs 2010; 14:29:13 >

• benim de 2 aylık bir labradorum var. ilk günden beri orijen puppy large breed kullanıyorum ve inanılmaz iştahla yiyor. tabii onun yemesinin yanında gayet de sağlıklı kendisi. kilo alması düzenli, tüyleri sağlıklı. dışkısı normal. ben çok memnunum açıkçası. tavsiye ederim. 13,5 kg su 140 TL arkadaşpette.
  • Proplan, Hills , Eukanuba, Royal Canım, Proplan... Bu mamalardan dene hangısını begenıyor ıse onu kullan... Hepsı kopegının gelısım ıhtıyacına cevap verebılcek nıtelıktedır.. Kopegının yas durumu ve cınsıne "ırk boyutuna gore" seceneklerı oluyor bunada dıkakt edersen daha verımlı sonuclar alırsın..
  • Köpeğinize küsbe yedirmeyin
    mama yedirin.

Mamanın kalitesini belirleyen en iyi nokta, Sindirilebilir protein oranının yüksekliğinde yatar.
    Diğer etkenlerde ilave belirleyicilerdir.
    Piyasada satılan birçok mama protein oranım %25 %28 yada %30 der. doğrudur
    Ancak bu oranın direk yüksek olmasıda belirleyici değil. bu protein oranının Sindirilebilir oran olması önemli.
    Çoğu firma bu proteini Tahıl ürünlerinden sağlar, Misal en çok kullanılan pirinç tir.
    Doğada et dururken hiç bir köpek pirinç yemez.
    İşin püf noktası burada yatıyor.
    İçerisindeki tahıl ürünü hangi mamada minimum seviyedeyse,
    Protein değerinin yüksekliğini hayvansal et ve et ürünleri kullanarak sağlanıyorsa,
    Bu mama iyi mamadır diyebiliriz.
    Bir diğer noktada Product ürün olmalıdır. By Product ürün olmamalıdır. Yani et yan ürünlerinden
    imal edilmemelidir. yani tavuğun dalağı ciğeri ayağı yada dananın bağırsağı gibi.
    Ülkemizde malesef köpek maması konusu tam bir muammadır.
    DIşarıda çok kaliteli mamalar var. ancak bunların tamamı türkiyeye giremiyor.

Piyasada % 42 - %43 protein oranlarına sahip mamalar var.
    Araştırınca zaten bulursunuz.

Birçok mamayı kullanmış denemiş ve sonuçlarını görmüş biri olarak
    Proplan, hills, eukenuba, Acana, Royal Canin, Chappi,
    Mesela en basit örneği Proplan paketi açtığınız anda burnunuza buram buram Buğday kokusu gelir.
    İçerisinde kullanılan Un dan kaynaklanır. (buğday ambarında bulunanlar bu kokuyu çok iyi bilirler)
    Benim tercihim Taste of the wild veya Orijen den yanadır.
    Fiyat olarak çok pahalılar. ancak her kuruşunu hak ediyor.

Taste of the wild :http://www.tasteofthewild.biz/
    orijen :http://orijen.com.tr/

Ancak şunuda belirtmekte fayda var, Her köpek sahibinin tercihi farklı olacaktır. Kimi proplan der, kimi eukanuba der, kimi acana der, kimi shampion der, kimi love dog der.
    bırakın mamayı şu iyidir bu iyidir demeyi, Köpeğiniz en iyi mamayı kendi seçer zaten,
    Kokusundan tadından lezzetinden, zaten bizler köpeği sevgiyi paylaşmak için beslemiyormuyuz.
    Onu mutlu etmek istiyosanız, Onun tercihine saygı gösterin. İstemeden bişeyleri zorla yedirmeyin.
    Kendi seçsin, Yemek için üzerinize atlasın, Tasına mama koyduğunuzda boynunu bükmesin...
    Sağlıcakla kalın.

Birazcık araştırın :www.dogfoodanalysis.com

• Üst üste iki mesaj atmak yanlış biliyorum.
    Bi konuyu atlamışım.
    TOW mamaları Taste of the wild mama şu anda türkiyeye getirilemiyor. Yani satşı yok.
    bilginiz olsun. Önceden geliyordu. Şu anda satılmıyor.
  • ben bnm rottweilere
    Nature's gift canned food aliyorum cok pahali bir mama ama cok iyi ,,,icindekilerin 70% taze ve gercek,,,yani direk tavugu alip pisirip mama kabina koyuyorlar,,bazi mamalarda tavuk kanadi cikmis cok kaliteli mamadir ama cogu yerde satilmiyor galiba turkiyede satilmiyor
    ama ne alirsaniz alin pedigree almayin !!!! en kotu mama listesinde ilk sirada
    icindekiler sadece kimya..
    Bizim rottweiler bi 25 kiloyu gecsin EUKANUBA ya gecicem ,,bence en kaliteli ilk 5 mamadan biri EUKANUBA.
  • valla iyi mama protein değeri yüksek olan mamadır her zaman
    bende 7 aylık rottweiler besliyorum şu ana kadar hep pro plan verdim ilk aylar tavuk etli yiyordu şimdi ise kuzu etliye döndük şuan verdiğim mama ProPlan Puppy Large Breed le besliyorum önceden tavuk etli mama verirken yanında promega denilen bi vitamin de veriyodum şimdi onu kestim sadece kuzu etli mama veriyorum şuan bu mamayı veterinerlerde bulamıyabilirsiniz çünkü türkiyeye girişi yasak diye biliyorum almak isteyenler internette bulabilirler almak isteyenlere tavsiye ederim farkı mutlaka görürsünüz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prоwler -- 5 Ekim 2010; 21:07:33 >

• Kesinlikle holistic mama öneriyorum.Yurtdışında olduğumda arkadaşımın köpeği bebekliğinden beri holistic mama ile beslediğini öğrenmiştim.Köpek bir canavardı, koştukça koşuyordu ama yorulmuyordu, sindirim problemi hiç yoktu, tüyleri parıl parıldı ve içimden dua etmiştim inşallah benimde böyle bir köpeğim olur diye.Arkadaşımdan öğrendiğim en önemli şey bu holistic köpek maması olmuştu.Daha sonra ufak bir araştırma yapınca holistic mamaların en iyi ürünlerden yapıldığını ve köpeklerin sağlığına direkt olumlu etki yaptığını öğrendim.Arkadaşımın köpeğide zaten teyid etmişti.Türkiye'ye döndükten sonra harika bir kurt köpeğim oldu fakat maalesef piyasada holistic mama bulamadım.Maalesef standart mamalarla besliyorum Fakat geçen nete girdiğimde Proseries Holistic Köpek Maması adında bir marka gördüm ve yakında mamaların stoklarında olucağı söylendi.Yurtıdışındaki arkadaşlara mail attım ve mamayı sordum, mama kanada malı ve gerçekten iyi bir mama olduğu teyidini aldım ama denemeden bir şey diyemicem ama tahmini fiyatına bakınca gerçekten hesaplı olucak sanırım kalitesine göre. Sabırsızlıkla Proseries almayı bekliyorum ve hemen paylaşıcam.Köpeğim çok değerli ve onu özel seçilmiş olan mama ile beslemek istiyorum.

• @sahiltr
    Proseries Holistic iyi mamami?
    mamanin ilk 5'ini birak ilk 3 seyinden biri misir! arti olarak mamaya tuz ekliyorlar
    protein ve fati az bir mama
    min protein 28 ve fat 18 olan bir mama secin
    benim en guvendigim mama Chicken soup for pet lovers soul ,, bu kadar bol icerikli bir mama daha yok bence, icindekiler cok taze ve cok yararli,,
    isteyen burdan bakabilirhttp://www.chickensoupforthepetloverssoul.com
    eskiden nature's gift veriyorum sonra eukanuba verdim simdi ise eukanubayi azaltip buna gectim her gittigimde veteriner kopekigimin daha pariltili oldugunu soyluyorbu yemekde daha az diski ve daha fazla enerji var

• arkadaşlar selam :D

benimde 12 aylık bir kurt ve golden kırması ilginç bir köpeğim var.

bu zamana kadar hep 3 kiloluk petikare maması alıyordum 15 tl ye.

sonradan temizmama.com u buldum.

kennel aldım 15 kiloluk, yanında 20 adet tanesi 100gramdan tester mama gönderdiler

vee bomba yanında bir 15 kiloluk kennel mamayıda hediye etmişler :D bi çuval beklerken 2 çuval geldi belim ağrıdı ikisini taşırken :D

30 kilo.

yalnız köpek biraz yemek seçici.ara ara yesede illa yemekli ekmek, haşlanmış kemik kemik suyu vs de veriyorum.

kennel mamayı 27 liraya aldım bu arada.3 günde evime geldi.
  • ne yazacagıma cıdden karar veremedım
    sportmix falan konusulmus
    arkadaslar mamayı verdıgınızde sunlara dıkkat edın kullanım esnasında
    1 kopegınız nasıl yıyor
    severek mı yoksa ac kaldıgı ıcın az az mı yıyor
    2 yedıkten sonra ne kadar dıskı cıkarıyor ve hangı sıklıkla ve hangı kıvamda
    gunde en fazla 2 sefer cok az mıktarlarda ve normal kıvamlıysa dıger krıterlere bakalım
    3 kopegınızın tuy saglıgı mamayı kullanmaya basladıktan sonra nasıl degıstı
    cok ıyı gozlemcı olmanız gerekıyor tuy dokme mevsımındekı tuylerıyle karıstırmadan dogru teshis koymanız son derece onemlı
    4 uzun vadede dişlerının saglıgı nasıl bembeyaz ve tartarsız mı yoksa sarılasmaya mı baslıyor
    5 hal ve hareketlerı enerji sevıyesı oyunculugu nasıl degıstı
    bunu da cok ıyı gozlemlemenız gerekıyor
    mesela dişi bır kopek adet donemındeyse yeme mıktarı azalabılır daha uyusuk davranabılır
    butun bunlar bız hayvan severlerın dıkkatle ıncelemesı ve analız etmesı gereken durumlar cunku onlar "anne baba ben bu mamayı sevmedım mıdem bulanıyor veya baba bunun tadı cok kotu aynı zamanda kasındırıyor veya baba bunu aclıktan olmemek ıcın yıyorum yoksa yenecek halı yok " gıbı fıkır belırtemıyorlar
    ayrıca bır kac arkadas yavru kopeklerınden bahsetmıs
    su anda vucutlarına gıren proteınler onların kalıcı kas kitlelerini olusturacak
    mineraller kalıcı kemik dokusunu olusturacak
    bu yuzden onlara elınızden geldıgınce kalıtelı besın yedırmeye calısın
    kotu bır mama yerıne peynır sulandırılmıs sut (yavru kopekler ıcın ozellıkle sulandırın) yumurta (en emılebılır protein kaynaklarından bırı) tavuk keza oyle (tavuk kemıgı vermeyın vereceksenız de ciğ verın ve parazıt ılaclarını duzenlı ama cok duzenlı yapın) kuzu kemiği ve kırmızı et yedırın ha bırde yogurt
    yogurt peynır sut tavuk yumurta ve kuzu kemıgı oldukca hesaplıya gelır et konusunda bıraz fedakarlık yapmanız gerekır kı hergun yarım kılo et falan vermenıze gerek yok ayda 2 kılo et versenız (kırmızı et ) acıgını sakatat tavuk yumurta vs ıle kapatabılırsınız hadı durumunuz 2 kılo degıl de 1 kılo ıcın el verıyor ona da tamam dıgerlerınden telafı edersınız
    ama yavru kopekler 14. aya kadar ne kadar kalıtelı proteın alırsa o kadar ıyı
    bır de su var psıkolojık bır degerelendırme yapacagım aslında bıraz
    yavru bır kopek aldınız ne versenız yer genelde ve kucuk sevımlı bırseydır ama onu henuz tam olarak benımseyememıs olabılırsınız
    sızın kopegınızdır ama henuz evlat yerıne koymamıssınızdır belkı
    ama o kopek 2 yasına falan geldıgınde sızın bır parcanız oldugunu anlayacak ve onun ıcın yaptıgınız harcamaları masraf olarak degıl evladınızın ıhtıyacları olarak dusuneceksınız
    lanet olası sıgara ıcıyoruz ve ayda en ucuz sıgaraya 100 150 cıvarında para verıyoruz (kı ben de kullanıyorum sıgara)
    ama konu canların beslenmesı oldugu zaman 100 150 lıra gozumuze batabılıyor
    kımse uzerıne alnımasın bunu lutfen veya alınan alınsın :)
    herneyse kısaca bır ozetleyım
    acın netten sozune guvenebılecegınız sıtelerden beslenmelerınde nelere dıkkat etmenız gerektıgını ogrenın ne yemelı ne yememelı mesela ev yemegı dıyoruz bazen ama patlıcan sogan salcalı ve baharatlı seyler onlara hıc uygun degıl bunlara lutfen dıkkat edelım
    sonra alacagımız mamanın AAFCO standartlarına uygun olup olmadıgına mutlaka dıkkat edelım
    asagıdakı lınkte aafco standartlarında bır mamada neler hangı oranlarda bulunmalı kontrol edebılırsınız
    http://www.peteducation.com/article.cfm?c=2&aid=662
    ve yukarıda yazdıgım maddelerı mutlaka degerlendırın
    eger ev yemegı (ev yemegınden kastım tavuk et balık kuzu kemıgı yogurt yumurta peynır) ıle desteklıyorsanız kopegınıze yukarıda yazdıgım maddeler konusunda ıyı gelen aafco standartlarında uygun fıyatlı bır mama secebılırsınız
    ben 2 yılda 3 tane sokaktan alıp sahıplendırene kadar baktıgım kopek benım kızım ve hala sokakta bakmaya devam ettıgım bır kac kopek ıcın bona cibo kuzu etlı kullanıyorum
    super memnun degılım ama mamayı ek besın olarak kullandıgım ıcın içim kısmen rahat
    nedenı ıse hills proplan gıbı mamalar yurt dısında 40 dolar(15 kılolukları yaklasık olarak) cıvarına satılıyor bakmayın tr dekı abartı fıyatlarına
    ayrıca GDO dıye arastırırsanız bu mamaların gumrukte takıldıgını gorebılırsınız
    bona ciboyu ureten cagatay yem sanayı yanı temizmama.com kendi uretıyor ve bu yuzden uygun fıyatlı
    sıtelerını ıyıce ıncelersenız adamlar bana samımı geldıler kı en onemlı nokta bunlar yerlı malı ve ıstedıgımız zaman hesap sorma hakkına sahıbız
    haftaya veterinerlık fakultesı 5. sınıf bır arkadasım fakultede bona cibo kuzu etlıyı analız ettırecek sagolsun benım ıcın
    eger ıcerıgınde sadece kuzu etı kaynaklı protein cıkarsa yemek yapamadıgım veya durumumun olmadıgı zamanlarda onunla beslemeye devam edecegım ama BARF dıyetını arastırmaya basladım hesaplamalarımı planımı yaptıktan sonra kımseye guvenmeyıp kızımı kendı hazırladıgım besınlerle beslemeye baslayacagım
    son iki not
    14 aylıktan kucuk kopekler genelde ne versenız yıyor
    bu yuzden bırınden mama onerısı aldıgınızda sahıp oldugu petin yasını da parametrelere ekleyın
    benım kızım martta 4 yasına gırecek
    ve sunu lutfen beyninize kazıyın
    her kaliteli veya kaliteli oldugu soylenen mama sızın yavrunuza ıyı gelecek dıye bırsey yok
    bahsedılen o pahalı ve kaliteli! mamaların allerji reaksıyon baslattıgı
    ıshal yaptıgı tuy dokulmesını arttırdıgı orneklerı azımsayanmayacak kadar fazla
    ozellıkle saf ırk kopekler daha hassas oluyor
    cocuklarınızla beraber sevgıyle kalın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xentinus -- 6 Ocak 2011; 19:32:18 >

• bonacıbo sonucu ne cıktı benm de golden var canın den pets choıce ye gecıcem ama bonacıbo turk malı eğer ıyıyse onu tercıh ederım
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.