Şimdi Ara

Muhabbet kuşu kafesi ısıtıcısı var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
33.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Muhabbet kuşu kafesi ısıtıcısı var mı? Gündüz vakitleri çalıştığım için evde kuşum üşüyor gibi geliyor. hareketleri yavaşladı. Bu yüzden bunu nasıl çözebilirim? Örtü örtmek de bir yere kadar hava çok soğudu.

• Bu soruyu bende merak ediyorum. Benim odamda çok soğuk oluyor kışın ne yapmalıyım? Oda sıcaklığı eksi beş e kadar düşüyor.
  • ben valla gittim. şu balıkların su ısıtıcıları var ya doğal ışık da veriyor hem . kemiklere iyi geliyormus. tüylerine de. kafes boyu kadar bi lamba aldım. işe yarıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: devilucifer85

ben valla gittim. şu balıkların su ısıtıcıları var ya doğal ışık da veriyor hem . kemiklere iyi geliyormus. tüylerine de. kafes boyu kadar bi lamba aldım. işe yarıyor

abi o patlaya bilir dikkat et nede olsu su için..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ==>burak7777<==

quote:

Orjinalden alıntı: devilucifer85

ben valla gittim. şu balıkların su ısıtıcıları var ya doğal ışık da veriyor hem . kemiklere iyi geliyormus. tüylerine de. kafes boyu kadar bi lamba aldım. işe yarıyor

abi o patlaya bilir dikkat et nede olsu su için..

+ 1
  • kafes açık olduğu için böyle birşey olması mümkün değil gibi geliyor, kuşun bulunduğu odanın kaloriferi açık kalsın diğer tarafları kapatın veya bir elektrik ile çalışan yağlı radyatör alın en güşükte dursun oda 20 derecenin altına inmemelidir
  • arkadaşın aldığı sanırım ısıtıcı değil lamba yoksa ısıtıcılar doğal ışık vermezler sanırım şu groluxlerden falan bahsediyor
  • patlama olasılıgı yok fazla ısınmıyor çünkü. Suyun yogunlugu havaya göre daha fazla ısı geçisi daha fazla. tamam lamba sudakine göre daha fazla ısınıyor olabilir ama patlama riski yok denecek kadar azdır. 7W la çalışıyor. kuş zaten lambaya yakın durmaya başladı + üstünü de plastik bir koruyucuyla kapattım. alttan ısı veriyor ve gözü yormuyor. yakın zamanda resim paylaşacağım
  • İşte ısıtıcım :D

• arkadaşım bana kalırsa o aynayı çıkar ordan ayna kuşların pisikolojisini bozuyor aynada kendini başka bir kuş sanıyor ve onla konuşuyor karşıdaki kuşda cevap vermeyince zamanla asabileşip garip davranışlar gösteriyor.
  • devilucifer85

hocam kuşların kafesin tabanına gazete ile örtmeyin mümkünse beyaz kağıt olsun. Nedeni ise gazetenin boyasında kurşun var ve gazeteti arada yemek isterse zararlı
  • yediği an beyaz kağıt koyucam allahtan yemiyor şimdi,lik :d
  • Ufak elektrikli ısıtıcılar var onlardan koyabilirsiniz odaya.
  • onu bunu falan bilmem de,kuşun kafesine ışık yayacak lamba vs koymayın. rahatsız olacağından,merak edeceğinden sürekli lambaya bakacaktır.gözlerine zarar..

onun dışında bi ısıtıcı falan alırsanız da,ufo vs olmasın. yine kuşun gözüne zarar verebilir. onun dışında,ne üşütmek ne de haşlamak iyi değildir kuşlar için. bi yol bulmanız dileğiyle..
  • ona göre önlemini aldım zaten kusa ışık gelmiyor gözleri de etkilenmiyor. Al folyo ile bir kısmını sarıyorsunuz çözülüyor
  • ışık koyuyorsun ısıtıyor kafesi tabi kuşları yakmayacak şekilde koyman lazım
  • quote:

Orjinalden alıntı: karakizil

ışık koyuyorsun ısıtıyor kafesi tabi kuşları yakmayacak şekilde koyman lazım

yukarda resim linklerini tıkladıgın zaman görebilirsin. Tabiki de yakmayacak şekilde koydum, koruyucu da koydum + koruyucu koymasan da o lamba zaten bi zarar vermez kusa. Fazla ısıtmıyor abartılı
  • ışık tutyorsan kafesin bir bölümü gölgede kalsın ki bunaldığında oraya gtsin.ayrıca 5 aya kadar kendıne alıştrıp eş alman daha mantıklı bende beslıyorum ve eşli çok daha mutlu şimdi ikiside bana alıştı
  • eş alırken küçük mü almak gerek? yoksa reşit mi?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.