Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 29 yaşındayım, normalde boyum 1.86 ve kilomda 127,body yaptıgım için öyle hımbıl bir görüntüm yok,masterı yarım bırakıp bu sene askere gitmeye karar verdim,askerlik şubesinde muayene olduktan sonra oradan askeri hastaneye sevk ettiler,dahiliye bölümüne.Orada boyuma ve kiloma baktılar,askeriyenin ölçüleri bir garip çalışıyor normalde boyum 1.86 iken orada 1.79 çıktı kilom ise aynı çıktı.1-2 cm düşük çıkmasını bekliyordumda 7 cm biraz abartıydı hatta yanımda ki çocuga 1.80 yazmışlardı,çocuk burun seviyemde kalıyordu,oradan bir evrak verdiler,bunu heyete ver dediler,evragın arkasında 33/c 1 yıl sevk erteleme yazıyordu ve boy kilo arasında ki fark 50 gözüküyordu,heyete girdik çıktık 1 sene erteleme aldım,sözün özü;

-Abartı bir kilo fazlalığınız yoksa (60-70 fark gibi)ilk sene erteleme veriyorlar.
    -İstediğin kadar spor yaptım sağlıklıyım de mevzuat neyse onu uyguluyorlar.
    -Kimse,aşırı kilolu adamı askere almaya can atmıyor o yüzden kilo fazlalığınız varsa 33/c alıcaksınız büyük ihtimal
    -Eğer ben doktoru konuşurum ikna ederim diyorsanız,dahiliyede ki doktorla konuşmaya çalışın,öyle heyette kimse sizin yüzünüze bile bakmıyor,doktorun yazdıklarını onaylıyorlar geçiyorlar.Herhalde 60 kişiyi 10dk'da bitirdi heyet,size ayırdıkları zamanı anlayın diye söylüyorum.
    -Son olarak boy kilo kafa karşıklıgını gidermek için söylüyorum.Boyunuzun son iki hanesinden 3 çıkarın, yani benim boydan gidersek boyum 1.79 çıktı yani maksimum olmam gereken kilo 76 bu rakamın üstüne +30 kilo ve fazlası ya çürük yada 33/c artık hangisi olursa

Ağustos yazında başka bir bölümde yazmıştım sanırım yardımcı olur

•  Askerlik kilo sınırı

nick-belge uyumu denilebilir sanırım

boy 1.88 kilo 130

gatayı vsyi sağolsunlar ezberlettiler iyice, gerçi doktorlar falan gayet iyi davranıyorlar açıkcası. zaten kimsenin umrunda olmuyorsunuz kanun neyse o veriyorlar direk 1 yıl tecili.. yalnız şu mantık olayı hakikaten yok aynı işlemleri haziranın 20 sinden beri yaptım ve raporu 29 haziranda aldım gittim şubeye bana demezlermi 4 aylık tecil alabilirsin en fazla çünkü 1 temmuzla 31 ekim arası rapor alman gerekiyor.!!! işte gene uğraştık eylülün 20 sinden beri sonuç bu..

• arkadaşlar teşekkür ederim ama benim anlatmak istediğim başka. eskiden tüm işleri dahiliye yapıyor ve çok uzun sürmüyordu. ama artık dahiliye endokrine gönderdi ve oraya gittiğimde şok oldum. haftada 3 gün ve saat 1 de bakmaya başlıyorlar. yok kurul için sıra falan dediler. endokrin tahlil falan yapıyormuş. bu tahlil sonuçlarını endokrine geri götürüyormuyuz vs vs. yani dahiliye endokrine sevk ettikten sonra kurula girene kadarki süreci anlatabilirmisiniz. buna çok ihtiyacım var. 2 gündür hiçbirşey yapamadan geri geliyorum. sıra gelmiyor ve gelecek gibide görünmüyor. en azından endokrin ve kurula kadarki süreci anlatabilirseniz memnun olurum. şimdiden teşekkürler...
  • hazirandaki ilk gidişimde şubeden gataya sevk ettiler (2.de bahçede soyup muayne ettiler:D ardından gata) malum ilk gidip sarı zarfı açtırdık baştabipliğe, ardından önce dahiliye orda işte problemlerin nelerdir vs boy kilo ölçümü ardından endokrinolojiye yolladılar orda önce kayıt yaptırdım tabi aynı gün olması pek mümkün değil nerdeyse her işlemi 1 er gün diye düşün. endokrinde zaten sabah kimse olmuyor yanılmıyorsam öğle arasından sonra başlıyor, işte neyse muayne oluyorsun promlemine göre artık bana kan vereceksin dedi ertesi gün verdim diğer gün sonuçları aldım. daha sonra elinde dosya ile sağlık kuruluna kaydını yaptırıyorsun, tabi dediğim gibi 1 er gün olarak düşün her işlemi:) ardından endokrin sekreterliği var belgeleri ona götürüyorsun o sana tel nosunu veriyor şu gün ara diye arayıp heyet gününü saatini öğreniyorsun. bu arada heyet derken 1 dk falan sürüyor içerde işin. sonucu 4 gibi falan alıyorsun doğal olarak onu şubeye götürmekte ertesi güne kalıyor:) he bu arada raporun en az 2 tane fotokopisini çektirmeyi unutma şubeden istiyorlar:)

• Her Askeriyede böyle detaylı değil

Adana'da gitmiştim hiç kan felan almadılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.SAYGILI

Her Askeriyede böyle detaylı değil

Adana'da gitmiştim hiç kan felan almadılar.

gatada böyle malasef askere almıyorlar ama askerliğide bi öğretiyorlar ucundan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayvan eti Yiyen

hazirandaki ilk gidişimde şubeden gataya sevk ettiler (2.de bahçede soyup muayne ettiler:D ardından gata) malum ilk gidip sarı zarfı açtırdık baştabipliğe, ardından önce dahiliye orda işte problemlerin nelerdir vs boy kilo ölçümü ardından endokrinolojiye yolladılar orda önce kayıt yaptırdım tabi aynı gün olması pek mümkün değil nerdeyse her işlemi 1 er gün diye düşün. endokrinde zaten sabah kimse olmuyor yanılmıyorsam öğle arasından sonra başlıyor, işte neyse muayne oluyorsun promlemine göre artık bana kan vereceksin dedi ertesi gün verdim diğer gün sonuçları aldım. daha sonra elinde dosya ile sağlık kuruluna kaydını yaptırıyorsun, tabi dediğim gibi 1 er gün olarak düşün her işlemi:) ardından endokrin sekreterliği var belgeleri ona götürüyorsun o sana tel nosunu veriyor şu gün ara diye arayıp heyet gününü saatini öğreniyorsun. bu arada heyet derken 1 dk falan sürüyor içerde işin. sonucu 4 gibi falan alıyorsun doğal olarak onu şubeye götürmekte ertesi güne kalıyor:) he bu arada raporun en az 2 tane fotokopisini çektirmeyi unutma şubeden istiyorlar:)

çok teşekkür ederim arkadaş. allah razı olsun. bilgilerin çok işime yarayacak. bunun yanında endokrine girdiğinde de boy kilo falan ölçtülermi ? çünkü dahiliyede benimki ölçüldü sonra endokrine gönderdiler. boy 1.74 kilo 112.9 çıktı dahiliyede ve bilgisayara girdi sadece. ordan sonra endokrinde de ölçülüyormu onuda sorayım dedim. ölçtülerse dahiliyedeki ve gerçek boyun kilonla ne kadar tuttu oradaki ölçüm ? doktorlar falan nasıldı ?

• şayet istdaki gatadan bahsediyor isek evet boy kilo ordada ölçüyorlar zaten oraya kayıt yaptırdığın yerle doktorun odası yanyana arada kapıda var. ufak tefek oynamalar oluyor ama sorun yaratacak şekilde değil, mesela salak adam benim kiloyu endokrinde 10 kilo az yazdı sonradan düzelttim böyle saçmalıklarda olabiliyor uyanık olmak gerek. şayet ist gatayı soruyorsan doktorlar falan gayet iyi hatta biçok kişiye paşam falan diye hitap ediyorlar öyle sert azarlayıcı bi tarzda değiller yani.
  • evet gatayı sormuştum yarın yine orada olacağım. bilgiler için çok teşekkür ederim. kilonu 10 kilo eksik yazması bana manidar geldi doğrusu iyiki uyarmışssın. insanlar askerden kaçtığımızı falan zannediyorlar ama işin aslı öyle değil. kilolu olan bilir zorluğunu. neyse tekrar teşekkürler ilgine. hayırlısı olsun...
  • öylede olabilir ama bana adamın salaklığı gibi geldi, aynı adam bi arkadaşın kaydını yaparken çocuk ismini söyledi "ahmet çagan tokat" diye adam ahmetle çagan ayrımı yazılıyor diye sordu mesela 10 kilo eksik yazınca şakalaştıkta abi sende bizi yollayacan heralde askere falan gibisinden askerden kaçıyor gibi pek sanmıyorum dediğim gibi kimsenin pek umrunda olmuyorsunuz, memlekette askerden bol ne var.? ben 2 kere tecil aldım 2 sindede sadece gatadaki işlerim 1 er hafta sürdü hakikaten işkence. hiç işimiz güzümüz yok sanki + gatanın yanında ikamet ediyoruzya her gün git gel.!!! sizede kolay gelsin, askerde olan ve gideceklerede hayırlı teskereler..

• sağol teşekkür ederim. geçen sene böyle değildi. benimde 2. gidişim olacak ilkinde herşeyimi dahiliye ile halletmiştim. ne kan almışlardı ne başka birşey. hatta sekreterliğe evraklarımı verdiğim anda kurul günü vermişlerdi. ama bu sene gördüm ki sistem çok değişmiş. bu yüzden yardım adına sordum. ilgine ve alakana çok teşekkür ederim. yarın yine oralarda sürüneceğiz bakalım. herşey için sağolasın...
  • ya beyler ben muayene olurken rahatsızlıgım vardı onu söylemeyemedim

Adamların umurunda degilsinki bizi 15 kişi aldılar odalarına baktılar yazdılar çizdiler hadi yallah dediler Soru bile sordurmadılar
    bu kasımda askerim Askere gidince o rahatsızlıgımı komutanlara söylesem gerekli tedaviye gönderirler mi

Ayrıca kalp kapagımda delik oldugunu ögrenmiştim Doktorlar büyüdükçe gecer demişlerdi ama arada bi öyle agrı vuruyor ki kalp bölgesine sanki bıcak sokuyorlar

Bunları muayenede söylemedim napmam lazım Askerde ilgilenirlermi yoksa yat kalk sürün mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

ya beyler ben muayene olurken rahatsızlıgım vardı onu söylemeyemedim

Adamların umurunda degilsinki bizi 15 kişi aldılar odalarına baktılar yazdılar çizdiler hadi yallah dediler Soru bile sordurmadılar
    bu kasımda askerim Askere gidince o rahatsızlıgımı komutanlara söylesem gerekli tedaviye gönderirler mi

Ayrıca kalp kapagımda delik oldugunu ögrenmiştim Doktorlar büyüdükçe gecer demişlerdi ama arada bi öyle agrı vuruyor ki kalp bölgesine sanki bıcak sokuyorlar

Bunları muayenede söylemedim napmam lazım Askerde ilgilenirlermi yoksa yat kalk sürün mü?

valla arkadaş hastalığını neden yazmadın doldur diye verdikleri kağıda. yada neden söylemedinki. gatada asker arkadaşlarda vardı kilodan hava değişimi alan. onlarda senin gibi söylememişlerdi askerlik şubesinde ama oraya gittiklerinde mutlaka takılıyorlarmış muaneye. sende gittiğinde mutlaka belirt kalp bu ya. hatta bence askerlik şubesine git ya ben böyle böyle bi hata yaptım ne olacak diye sor bakalım ? belki iyi biri çıkarda seni askeri hastaneye falan sevk eder. benim görüşüm budur...

• quote:

Orijinalden alıntı: nbctech

quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

ya beyler ben muayene olurken rahatsızlıgım vardı onu söylemeyemedim

valla arkadaş hastalığını neden yazmadın doldur diye verdikleri kağıda. yada neden söylemedinki. gatada asker arkadaşlarda vardı kilodan hava değişimi alan. onlarda senin gibi söylememişlerdi askerlik şubesinde ama oraya gittiklerinde mutlaka takılıyorlarmış muaneye. sende gittiğinde mutlaka belirt kalp bu ya. hatta bence askerlik şubesine git ya ben böyle böyle bi hata yaptım ne olacak diye sor bakalım ? belki iyi biri çıkarda seni askeri hastaneye falan sevk eder. benim görüşüm budur...

Ya öyle biyerdiki adam cokda tın dermiş gibi imzaladı kagıtları hadi yürüyün Bu kadar..

Söylemek fırsat olmadı Hiç ilgilenmediler

• merak etmeyin sonradan muayeneye itiraz hakkınız var YASAL olarak. bir dilekçe ile tekrar muayene olabilirsiniz askere gitmeden evvel.
  • bende gittim şubeye evraklarımı askerlik kararı aldırcaktım kısa dönem aralık için 31 ekim son diye: kilo fazlam oldugunu söyledim (1.97 cm - 148 kg) gataya sevk edermisiniz dediğimde kasım 1 de gel sevk edelim dedi? sevk ederlerse dahiliyemi endokrinmi bakıyor anlıyacaz :)
  • evet sonunda ben de başladım tecil/kilo macerama

sabah 9 gibi kadıköy şubesine gittim, bomboştu. gayet kibar bir memur hanım ilgilendi sıra bana gelince. ona kilodan dolayı hastaneye sevkimi istediğimi söyledim, direkt olarak GATA ya yolladılar genel muayene için, zorluk çıkarmadan. ama şubede devamlı "GATA GATA" diye bağırışan memurlar askerler vardı anladığım kadarıyla ön/genel muayene için oraya göndermek istemiyorlar...
    Her neyse, hastaneye gittim, doktor önce "üzerinde ne varsa çıkar şu köşede tartıl bana kilonu söyle" dedi. E ben de haliyle pantolonu çıkarmaya başladım, doktor baktı güldü; "paltonu ayakkabını cebindeki ağır şeyleri çıkar demek istemiştim" dedi. ne bileyim ben
    boy 178 kilo 128 çıktı, ne zamandır kilolusun, zayıflamayı düşünüyormusun gibi sorular sordu ama sanırım keyfî sorulardı... başka sağlık sorunum var mı diye sordu, ki ben de olanları söyledim (göz ve kalp yetmezliği). beni endokrin, kardiyoloji ve göz e sevk almam için şubeye yolladılar ordan.
    şubeye öğle paydosu vaktinde vardım, 30-40 kişilik sıra vardı bu sefer . mecbur bekledim, yine sıra numarası aldım ve sevk evraklarını istedim. sevk zarfını aldığımda saat 16.30 du; düşünün ne kadar bekledim...

hastaneye tekrar gitmek yarına kaldı artık.

• Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. 25 yaşındayım boyum 1.71 kilom 46 askere alınır mıyım sizce?
    Cevaplarınızı bekliyorum..
    Tşk ettim şimdiden..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe19o7

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. 25 yaşındayım boyum 1.71 kilom 46 askere alınır mıyım sizce?
    Tşk ettim şimdiden..

hocam +30 veya -30 diyorlar alırlar eğer başka sağlık sorunun yoksa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe19o7

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. 25 yaşındayım boyum 1.71 kilom 46 askere alınır mıyım sizce?
    Tşk ettim şimdiden..

normal sınırlar içinde gözüküyor 41 kilonun altında olsaydı alınmayabilirdiniz ama siz doktora kilo problemim var derseniz tecil verebilir
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.