Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (130. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.296
Cevap
116
Favori
948.710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kilo azlığı veya coklugundan 1 yil erteleme alip daha sonra universiteye kayit yaptirirsam oteki sene tekrar kontrol icin cagirilirmiyim ayrica 1 yil erteleme ile universiteye kayit yaptira bilirmiyim gercerliligi olur mu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dıptıs

ya haftada 2 gün halısaha + akdeniz bölgezinde oturdugumuz için deniz ve havuzumu eksik etmem kurbaga gibi adamımımdır ama kilo veremiyorum kendimi bildim bileli böyleyim aklıma bile gelmemişti gecenlerde arkadaslar dedi seni almazlar die bende bi arastırmasını yaptım kilo ve boy oranı sınırı 31 ile 40 yazmıslar genelde ama bende 58 üstte bilgilerimi yazdım 1.69 boyum 111kg agırlıgındayım aslında kemiklerim iride çaktırmayın son durumum hakkınde yorum yapmak isteyen??

Kardeşim kare misin? *

• Vay be duygulandım.
    Bende 2-3 kilo farkla almadılar iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum ama bazen keşke gitseydim askere bazende iyi ki gitmemişim diyorum.

Elimde belgem var.
    Barışta askerlik yapamaz
    Seferberlikte silah altına alınabilir.
  • Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım ve neredeyse bu konunun tüm sayfalarını okudum. Cok yararlı bilgiler olmuş.

Özellikle bu konu ile alakalı internette çok fazla bilgi kirliliği var. Burada herkesin tecrübelerini paylaşması gerçekten çok önemli.

Umarım önümüzdeki günlerde siZe bende tecrübelerimi aktaracağım....

ŞUAN İÇİN TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR:)

Şuan 26 yaşındayım. Bu güne kadar eğitim sebebiyle askerliğimi erteledim. Ama artık eğitimimi tamamladıgım için tecil ettirebilcek elimde herhangi bir neden kalmadı...

Kasım sonu tecilim bitiyor.

Boyum: 1.81 cm
    Kilom: 135 kg

Okuduklarım kadarıyla 1 yıl tecil alma durumum olabilir. Veya da direk muaf olma durumu.

(Askere gitmeye ihtimal dahi vermiyorum:) yani umarım öyle olacak)

Sormak istediğim ise şu:
    P. Tesi günü şubeye gidip bu işlemlerimi başlatacagım. Fakülte mezunuyum. Yanımda ne gibi evrakları götürmem gerekir?

Ayrıca aramızda benim boy ve kiloma yakın olup bu işlemleri yaptıran birileri varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim...

Ve pazartesi günü gittiğimde başımdan gecenleri sizinle de paylaşacağım. Umarım benimde sizlere bir katkım olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Spr33

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım ve neredeyse bu konunun tüm sayfalarını okudum. Cok yararlı bilgiler olmuş.

Özellikle bu konu ile alakalı internette çok fazla bilgi kirliliği var. Burada herkesin tecrübelerini paylaşması gerçekten çok önemli.

Umarım önümüzdeki günlerde siZe bende tecrübelerimi aktaracağım....

ŞUAN İÇİN TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIM VAR:)

Şuan 26 yaşındayım. Bu güne kadar eğitim sebebiyle askerliğimi erteledim. Ama artık eğitimimi tamamladıgım için tecil ettirebilcek elimde herhangi bir neden kalmadı...

Kasım sonu tecilim bitiyor.

Boyum: 1.81 cm
    Kilom: 135 kg

Okuduklarım kadarıyla 1 yıl tecil alma durumum olabilir. Veya da direk muaf olma durumu.

(Askere gitmeye ihtimal dahi vermiyorum:) yani umarım öyle olacak)

Sormak istediğim ise şu:
    P. Tesi günü şubeye gidip bu işlemlerimi başlatacagım. Fakülte mezunuyum. Yanımda ne gibi evrakları götürmem gerekir?

Ayrıca aramızda benim boy ve kiloma yakın olup bu işlemleri yaptıran birileri varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim...

Ve pazartesi günü gittiğimde başımdan gecenleri sizinle de paylaşacağım. Umarım benimde sizlere bir katkım olur

Aynen dediğin gibi kilon sınırın çok üzerinde bu kilo ile askere alınmazsın.Giderken öncelikle kimliğin eski ise yenilet (en az iki senelik) diplomanı ve iki tane fotokopisini al iki tane kimlik fotokopisi al 15 tane vesikalık fotoğraf al.

• Evet, bugün nihayet şubeye gidebildim:)
    Şube de işlemlerimi yaptırdıktan sonra beni aile hekimine sevk ettiler. Yanlız burada kilom ve boyum benim ölçtüğümden farklı çıktı.

Boy: 178
    Kilo: 130

Ama bu kilo da benim hastaneye sevk edilmeme sebeb oldu. Hastaneye sevk edildim.

Yanlız bu hastane ASKERİ HASTANE değil. Bildiğiniz normal devlet hastanesine sevk edildim.

Yani size yeni bir bilgi olarak bunu verebilirim:)
    Askeri hastaneler artık yokmuş.

Yardımlarınız için teşekkürler... Hastanedeki tecrübelerimi de sizinle paylaşacagım

• Spr33 S kullanıcısına yanıt
    hah ben de bunu merak ediyordum. peki gideceğiniz hastane eskiden askeri hastane olup sadece ismi değişen bir yer mi yoksa herhangi bir devlet hastanesi mi?
  • Beni bakırköy devlet hastanesine yönlendirdiler. Buradaki bir dahiliye doktorundan randevu aldım. Randevu gününden bir gün önce tekrar şubeye gelip sevk kağıdı almam gerekiyormuş.

Şube de başka bir devlet hastanesinde bu işlemi yapıp yapamıycağımı da sordum. Sadece bakırköy devlet dedi.

Bu tüm istanbul için mi gecerli yoksa sadece avrupa yakası için mi bilmiyorum. Ama orası haricinde başka bir yere gidemezsin dediler

• Hee unutmadan ek olarak askeri hastaneler kapatılmış yada şuan hizmet vermiyormuş. 15 temmuzdan sora bu sisteme geçilmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: Spr33

Beni bakırköy devlet hastanesine yönlendirdiler. Buradaki bir dahiliye doktorundan randevu aldım. Randevu gününden bir gün önce tekrar şubeye gelip sevk kağıdı almam gerekiyormuş.

Şube de başka bir devlet hastanesinde bu işlemi yapıp yapamıycağımı da sordum. Sadece bakırköy devlet dedi.

Bu tüm istanbul için mi gecerli yoksa sadece avrupa yakası için mi bilmiyorum. Ama orası haricinde başka bir yere gidemezsin dediler

Kardeş sonucu buraya yazmanı merakla bekliyoruz, seninki yepyeni bir süreç gibi. Bizi aydınlatırsan sevinirim. Bende önümüzdeki ay tecili bozdurup başvuracağım.
  • Spr33 S kullanıcısına yanıt
    Bizide durumdan haberdar edersen iyi olur. Yada Prosedürü bilen arkadaslardan bilgi bekliyoruz.

• Randevum ayın 22sinde. Bayramdan dolayı biraz uzuyor iş:)

22si akşamı buradan neler oldugunu yazıcam. Şuan askerlik şubesi dahil hiç kimse tam olarak konuya vakıf değil gibi...

Umarım hepimiz için hayırlısı olur

• abilerim yaşım 22 boyum 183-184 hangisi tam bilmiyorum. 110 kiloyum erteleme vermeleri için kaç kilo olmam lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Metronlex

abilerim yaşım 22 boyum 183-184 hangisi tam bilmiyorum. 110 kiloyum erteleme vermeleri için kaç kilo olmam lazım?

Şuan tam sınırdasın 1.83 boya göre 110 ve üstü bir kiloda olman lazım

• Merhabalar

Boyum 1.75 kilom 118

2014 eylül ayında üniversiteden mezun oldum 2 yıl tecil yaptırdım şuan aralık 2016 ya kadar tecilliyim.

öncelikle boy kilo oranıma göre erteleme alırmıyım ?

Tecili istanbul büyükçekmece askeriyesinde yaptırdım o zaman boyum 1.75 kilom 105 ti şuan antalyada yaşıyorum buradaki şubeye başvurduğum anda istanbulla bir bağlantım kalırmı ? Ayrıca ısparta askeri hastanesine sevk edileceğim yönünde bilgi aldım aynı gün içinde hem antalya hem ıspartada işlemlerim olursa herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım?

Merak ettiğim bir konuda ayaklarım düz taban bununla ilgili raporlarımda mevcut bu konuda bilgisi olan varmı ?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Ercankaya07 E kullanıcısına yanıt
    Erteleme verilmesi yüksek ihtimal.
    Askeri hastane kavramı yok artık, devlet hastanesine gönderirler ya da aile hekimi raporuyla ertesi yıla bırakma olur.
    Isparta ve Antalya'da aynı gün olamayacağınızın herkes farkındadır.
    Düz tabanlık askerlik hizmetini yerine getirmek için engel değil diye hatırlıyorum.

• Arkadaşlar merhaba. Bir kaç sorum olacak. 2013 senesinden beri bakaya durumundayım hiç muayene olmadım. Boy kilo orantım uymuyor sanırım. 182-183 boy 124 kilo. Buna göre hangi işlemler yapılacak. Bakaya olduğum için birliğe gönderip orda mı kontrol edecekler yoksa gitmeden önce mi işlem yapılacak. Ve sonuç ne olur. Cevaplarsanız çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umut235

Arkadaşlar merhaba. Bir kaç sorum olacak. 2013 senesinden beri bakaya durumundayım hiç muayene olmadım. Boy kilo orantım uymuyor sanırım. 182-183 boy 124 kilo. Buna göre hangi işlemler yapılacak. Bakaya olduğum için birliğe gönderip orda mı kontrol edecekler yoksa gitmeden önce mi işlem yapılacak. Ve sonuç ne olur. Cevaplarsanız çok sevinirim.

Evet kilon boyuna göre oldukça yüksek.Öncelinkle herhangi bir askeklik şubesine gidip askerlik kararı aldırman lazım oradan aile hekimine ve hastaneye sevk edileceksin.Kilon fazla olduğu için bir yıl erteleme yada direk çürük raporu verilecek.Bu işlemleri bulundugun yerde yapabilirsin daha sonra kaçak olduğun süreye göre kayıtlı olduğun kaymakamlıktan para cezası kesilecek eğer polise yakalanıp tutanak imzaladıysan bu ceza ikiye katlanacak bu cezanın ne kadar olduğunu Google de askerlik para cezası tablosu diye arttırsan görürsün.

• Merhaba.
    Lisanslı sporculara 33 yaşına kadar erteleme var diye bir yerde gördüm, bu doğru mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuim -- 19 Eylül 2016; 21:07:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTX 1080

Merhaba.
    Lisanslı sporculara 33 yaşına kadar erteleme var diye bir yerde gördüm, bu doğru mudur?

1111 nolu askerlik kanununa bakın.

• 
Sayfa: önceki 128129130131132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.