Şimdi Ara

AÖF Nasıl bitirilir? (Sınıf geçme garantili yöntem) - İşte Sınav Sonuçları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
176
Cevap
17
Favori
168.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Serdar

Hep merak etmişimdir, AÖF'den mezun olan biriyle örgün öğretim mezununun somut farkları ne acaba...

aslında mezun olan kişi söylemezse hiç bir fark yok çünkü diplomada anadolu üniversitesi işletme fakültesi yazıyor, aöf ile iligli hiç bir ibare yok.

benim asıl merak ettiğim anadolu üniversitesinde örgün öğretimde işletme okuyanla aöf okuyanın farkı ne?
  • Maliyet Muhasebesi yüzünden 2 kez okulu bıraktım.ama babamın ısrarı üzerine taktik geliştirdim.o da şu.önce kitabı sevdim.kendi kendime dedimki ben maliyet muhasebesini sevmek ve öğrenmek istiyorum dedim.lütfen küçümsemeyin yürekten deyin.satır satır anlamak için çırpının başından okuduğunu anlayınca arkasını merak ediyorsunuz öğrendiğinizi gördükçe acayip mutlu oluyorsunuz devamıda aynı yöntem aten ve nihayet severek geçtim okul bitti.HAMDOLSUN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stenia

quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Ya bu yardımcı kitaplar çalışma konusunda daha mı iyi oluyor? Anadolu Üniversitesi'nin kitapları çok kalın çok fazla şey var. Yardımcı kitaplar bunların özeti gibiyse alınır aslında. Yardımcı kitapları tavsiye eder misiniz?

Murat açıköğretimin kitapları fena değil. Piyasa da da cok tutuluyor.

Bunun dışında merak ettiğim. Ben geçen sene 1 dersten geçmiştim. Bu sene 6 ders alıyorum. Üst sınıfa geçmek için 4 ders vermem yeterli mi bu sene? yoksa sınıf tekrarı mı

Onu bilemiyorum ama alttan maksimum 2 ders ile bir üst sınıfa geçebiliyorsun. Bunu da zaten sen biliyorsun. Ben de duydum Murat Açıköğretimi de sadece sormak istediğim daha mı iyi normal kitaplardan. Dersleri sadece gerekli yerleriyle özet gibi mi veriyor? Birileri yardımcı kitaplarlar çalışmanın daha kısa sürdüğünü söylemiş de bunu başkalarından da duysam çok iyi olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 30 Mayıs 2012; 19:31:12 >
  • Bu anlatacağım yöntemler aşağıdaki öğrenciler için geçerli değildir.

1. Okuduğunu ilk defa anlayanlar,
    2. Sadece bir kez öylece bakıp geçenler,
    3. Sınavlara her zaman 15 gün önceden çalışmaya başlayanlar,
    4. Sınavlara sadece bir gün önce çalışanlar
    5. Derslere baksada, bakmasada o dersin sınavına girmesi yeterli olupta o dersi geçenler.

Açık Öğretim Fakültesi tüm bölümleri geçme reçetesi:

1. İlk öncehttp://eogrenme.anadolu.edu.tr/Portal/Giris.aspx e-öğrenme portalından TC Kimlik numarası ile giriş yapıp ilgili dersin e-sınav bölümünü açıyoruz.
    2. Birkaç kez ilgili dersin vize veya final sınavını kendimize uyguluyoruz. Örnek olarak dördüncü veya beşinci kez denemeden sonra her seferinde 50 veya 60 not alıyorsanız o dersi hiç çalışmanıza GEREK YOK.
    3. AÖF Bürodan aldığınız ders kitaplarının tamamının ünite sonu sorularını kitaptan kesip vize ve final ayrı olacak şekilde dosyalıyoruz.
    4. Yardımcı kitap olarak sadece ilgili sınıfın soru bankasını almak yeterli. Fakat her halükarda en az bir kerede dersi okuyayım derseniz yine yardımcı kitapları alabilirsiniz.
    5. AÖF e-öğrenme portalının e-sınav bölümünün içinde bulunan arasınav ve final sorularını indirin.
    6. Yine AÖF e-öğrenme portalından geçmiş yıllara ait çıkmış soru bukletlerini arasınav ve final olacak şekilde indirin. Cevap anahtarıda yine sitede mevcut.
    7. Şimdi çalışma şeklimize geçiyoruz. Arkadaşlar topladığımız tüm sorular için, soruyu okuyup cevabı işaretliyoruz. Tekrar çalışmalarındada aynı şekilde soru-cevap çalışıyoruz. Diğer cevap şıklarına kesinlikle bakmıyoruz.
    8. Düzenli veya zaman buldukça günde yarım saat bu şekilde sorulara bakmak yeterli. Sınavda kesinkes bu sorular karşımıza gelecektir.

Bu sistem tarafımdan bulunup uygulanmıştır. Sistemin tek ihtiyacı biraz zamandır arkadaşlar. Zamanınız var ise bu sistemi uygulayarak %100 sınıfı geçebilirsiniz. Ben bu sene dördüncü sınıfa geçtim. İnşallah aynı sistem ile okulu bitiricem.
    Aşağıda örnek olması bakımından kendi notlarımı veriyorum. İnşallah sizede faydası olur. Herkese başarılar arkadaşlar.

3029 - TÜRK VERGİ SİSTEMİ 73 73 - 73
    3155 - İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU 63 37 57 59
    3167 - FİNANSAL YÖNETİM 73 73 - 73
    3168 - PAZARLAMA YÖNETİMİ 93 57 - 68
    3169 - MALİYET MUHASEBESİ 69 73 - 72
    3172 - YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ 83 67 - 72
    3216 - YABANCI DİL 97 93 - 94

Tek dersten büte kaldım ama onuda aynı sistem ile geçtim.

Fakat bu sistem ile Muhasebeye giriş, İktisada giriş, İstatistik, Muhasebe Uygulamaları, İktisat teorisi, Maliyet Muhasebesi derslerini geçmez biraz zor. Bu dersler sayısal olduğu için, bu derslerin sayısal ünitelerine biraz çalışmak gerek. Fakat yine benim sistem sizi kurtarabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rds -- 24 Nisan 2009; 17:17:39 >

• =) Dostum yinede baya çalışmışsın sen ama yöntem iyi. Bende bu sene 2. üniversite Kamu Yönetimine yazıldım, daha satır okumadım. Senin taktikleri uygulayacağım, hadi hayırlısı... (Sayısal derslerle aram hiç iyi değil, onları nasıl halledebilirim?)
  • Konunun özünde yöntem tüm soruları sadece cevapları ile birlikte okumak. Başka birşey değil. Sayısal dersler ile ilgili olarak dostum anlayarak çalışmak lazım. Ama şuda var, karşılaştım çünkü, Maliyet Muhasebesi dersinin final ünitelerinde bazı yerler vardı anlamadığım, soru cevap olarak ezberledim önceki senelerin çıkmış sorularından, aynıları çıktı ve direk cevabı işaretledim soruyu okumadan. 1, 2 en fazla çıksa çıksa 3 tane çıkar ama dersi kurtarır.
  • eline sağlık işletme 2 sınıfım bakalım ne olacak
  • MYO dan işletmeye geçtim. Hazırlık okuyacağım bu sene. İşletme, iktisada giriş, genel muhasebe, hukuka giriş var. Sizin de dediğiniz gibi bol bol çıkmış soruları çözücem de... Bir kerede olsa konuya bi bakmak istiyorum. Sizce kitapdan bikez okuyim mı. yoksa e-televizyondan videolarımı izliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilodemir -- 28 Aralık 2008; 14:10:14 >
  • senin tekniğin ehliyet sınavı gibi olmuş arkadaşlar denesin sonuçları buradan görürüz
  • Hep merak etmişimdir, AÖF'den mezun olan biriyle örgün öğretim mezununun somut farkları ne acaba...
  • okulu sırd bitirmek için bitirmek istiyorsan hiç bitirme daha iyi onu sadece 4.sınıfta yap sana hiçbir şey kazandırmaz hatta kaybettirir her zaman not alarak çalış en iyi yöntem budur normal örgün gibi çalış..
  • İsterseniz tüm notlarımı göndereyim. Sonuç başarılı :)
    Ben bitirmiş olmak için bitiricem. Bitirincede 2 yan alıcam. Ve bana bu çalışma şekli ile bile çok şey kazandıracak. Ha örgün eğitimden mezun olmuş not alarak çalışmışlarıda görüyoruz bazen. Sonuç olarak bu sistem geçmek için tasarlanmış bir sistem. Elbette not alarak, anlayarak, öğrenerek çalışmak en iyisi en güzeli. Ama dediğim gibi maksat geçmek :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: rds

İsterseniz tüm notlarımı göndereyim. Sonuç başarılı :)
    Ben bitirmiş olmak için bitiricem. Bitirincede 2 yan alıcam. Ve bana bu çalışma şekli ile bile çok şey kazandıracak. Ha örgün eğitimden mezun olmuş not alarak çalışmışlarıda görüyoruz bazen. Sonuç olarak bu sistem geçmek için tasarlanmış bir sistem. Elbette not alarak, anlayarak, öğrenerek çalışmak en iyisi en güzeli. Ama dediğim gibi maksat geçmek :)

bana notlarını atabilirmisin çalışmaya başlıyorum bu hafta sonu
  • quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

quote:

Hep merak etmişimdir, AÖF'den mezun olan biriyle örgün öğretim mezununun somut farkları ne acaba...

aslında mezun olan kişi söylemezse hiç bir fark yok çünkü diplomada anadolu üniversitesi işletme fakültesi yazıyor, aöf ile iligli hiç bir ibare yok.

benim asıl merak ettiğim anadolu üniversitesinde örgün öğretimde işletme okuyanla aöf okuyanın farkı ne?

galiba hiç araştırmadın aöf kelime oyunlarıyla kendisini ifade ediyor zaten
  • hocam ellerine sağlık ama benim için geç kalınmış bir konu
  • Olsun eğitimin yaşı yoktur
  • quote:

Orjinalden alıntı: furkan_

quote:

ardaki farkı sana şöyle açıklayayım.Açıköğretimden mezun olunca diplomanda işletme fakültesi mezunu diye yazıyor.anadolu üniversitesi örgünden mezun olanlarınkinde ise iktisadi ve idari bilimler fakültesi yazıyor.Yani işverende bunu iyi bildiği için açıköğretim mezununda ister istemez bir eziklik oluyor
  • Anladığım kadarıyla yıllardır aynı sorular dönüp duruyo, peki ama aklıma bişey takıldı.
    Bu adamlar neden sürekli aynı soruyları soruyorlar? Her sene yeni soru hazırlanması çokmu zor ki?

Neyse tavsiyeni deneyeceğim :)
  • Sistemin bana çok uygun geldi arkadaşım,paylaştığın için çok teşekkürler
  • çok iyi sistem.ayrıca benim bir yöntemim var.yıllardır okumama rağmen birşey kafama girmez.sebebini öğrendim.tekrar!

Size tavsiyem sabah işe gitmeden evvel yarım saat erken kalkıp bir üniteye çalışın.
    Akşam eve gelince yine aynı üniteye çalıştınız mı kesinliklikle kafanıza giriyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.