Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.315
Cevap
189
Favori
1.751.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @cfergul iyi denk geldiniz usta benim durumum çok vahim. 21 yaşındayım ve birtane bile saglam diş yok. üst ortada 4 tane porselen kaplama kakma diş var. Onları tutan 2 tane saglam var. en solda iki çürük ve sagda 1 normal var. Alt solda iki çürük haşat olmuş ve alt sagda 1 cürük var. alt ortalarım berbat durumda. Hekime gittim sanırım vitamin eksikliği ve strestenmiş.

Ne yapacağım bilmiyorum uzun süredik düşünceler içersindeyim. Komple damak yada başka birşey yapabiliriz dedi. üst damak alt damağına deyiyor dedi. Yani şuan implant yaptırma imkanım falan varmı? Ben komple damak istemiyorum açıkçası olmuşken iyisi olsun. Maddi durumumda pek iyi degil ama öderim. Yardım ederseniz sevinirim uzun uzun yazdım kusura bakmayın (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coming

@cfergul iyi denk geldiniz usta benim durumum çok vahim. 21 yaşındayım ve birtane bile saglam diş yok. üst ortada 4 tane porselen kaplama kakma diş var. Onları tutan 2 tane saglam var. en solda iki çürük ve sagda 1 normal var. Alt solda iki çürük haşat olmuş ve alt sagda 1 cürük var. alt ortalarım berbat durumda. Hekime gittim sanırım vitamin eksikliği ve strestenmiş.

Ne yapacağım bilmiyorum uzun süredik düşünceler içersindeyim. Komple damak yada başka birşey yapabiliriz dedi. üst damak alt damağına deyiyor dedi. Yani şuan implant yaptırma imkanım falan varmı? Ben komple damak istemiyorum açıkçası olmuşken iyisi olsun. Maddi durumumda pek iyi degil ama öderim. Yardım ederseniz sevinirim uzun uzun yazdım kusura bakmayın (:

Dişlerindeki çürüklere dışarıdan bakarak sağlam olmadığını düşünme sakın.. 21 yaşında tam protez damak kullanacak kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Köklerinde hareket yoksa ve kronik enfeksiyon gelişmemişse bütün o köklerden destek alınıp çok rahat kullanacağın implant harici protezler yaptırabilirsin.. 21 yaşındasın tüm dişlerini kaybedip implant ve üzerine sabit protez yaptırırsan eğer yaşın ilerledikçe mevcut implantlarında estetik sıkıntılar kesin yaşarsın. Önce doğal olanı korumak için elinden geleni yapmanı tavsiye ederim...

• @aslanturki biraz önce özel hastaneye gittim az çok tanıdığım. Hekim baktı baktı kötü durumda olduğunu ve işlemin çok zor olacağını belirtti. Üst damak alt damağa değiyormuş. Kaplama yapabiliriz dedi ve 28tane diş saydı toplam ortalama 3200TL dedi. Bu kaplama kötü olan dişleri yontup üstlerine geçirme işlemi oluyor sanırım. Yani acaba garantisi varmıdır bu olayın ileride rahat edermiyim?
  • quote:

@aslanturki biraz önce özel hastaneye gittim az çok tanıdığım. Hekim baktı baktı kötü durumda olduğunu ve işlemin çok zor olacağını belirtti. Üst damak alt damağa değiyormuş. Kaplama yapabiliriz dedi ve 28tane diş saydı toplam ortalama 3200TL dedi. Bu kaplama kötü olan dişleri yontup üstlerine geçirme işlemi oluyor sanırım. Yani acaba garantisi varmıdır bu olayın ileride rahat edermiyim?

Yapılan protezin Ömrü tamamen sizin ağız bakımınıza bağlıdır. Tabiki yapılan işin kaliteli olduğunu varsayarsak.. Ağzınızdaki metal üzeri porselen denen sabit protezler zaman geçtikçe eskiyecek, renklenecek kırılacak maddeler

değildir. Uzun yıllar ağızda kalabilsin diye çok yüksek ısılarda pişirilirler; Yani materyalden yana bir kaygınız olmasın. Ağız bakımını ihmal ettiğiniz takdirde. Hızlı bir şekilde diş eti çekilmeleri olacaktır. Bu da protezin uyumsuz

görünümüne sebep olur. Diş etlerinde metal yansıması grimtirak renkleşme olur. Dişte ikincil çürükler oluşur. Proteze birşey olmaz ama Dişi kaybettiğiniz için protezi kullanamazsınız. İmplant içinde aynı husus geçerlidir. ;Diş

fırçalama ve ağız hijyeni yeteri kadar sağlanmadığı zaman oluşan plaktan dolayı diş eti çekilmesi kaçınılmazdır. Sözün özü Ağız hijyen protezin ömrünün temel noktasıdır.

• quote:

@cfergul iyi denk geldiniz usta benim durumum çok vahim. 21 yaşındayım ve birtane bile saglam diş yok. üst ortada 4 tane porselen kaplama kakma diş var. Onları tutan 2 tane saglam var. en solda iki çürük ve sagda 1 normal var. Alt solda iki çürük haşat olmuş ve alt sagda 1 cürük var. alt ortalarım berbat durumda. Hekime gittim sanırım vitamin eksikliği ve strestenmiş.

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:37:16 >

• ustteki ön iki dis once kırıldı. ısın dolgusu yapıldı.
    sonra dolgular dustu rezeksiyon yapıldı. dıslerin uzerıne kaplama yapıldı.
    ardından da kaplamalar curuyunce dizlercekildi 4 lu kopru yapıldı.

bunlar bir ada olmadı tabi.dis lisee kırıldı top oynarken.
    dolgu 1989 da.
    kaplama 2000 de
    kopru de 2005 te yapıldı. yas 37

kopru 7 sene oldu. ama sızlama var.

içten curumus olabilir.

implant dusunuyorum kurtaramazsam.

kac implant yaptırmam lazım.

ayrıca kopru sokulse onde 4 dıs olmayacak. tedavi suresince bunların yerine gecici neler yapılabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankarametinerr -- 20 Şubat 2012; 23:15:42 >
  • 2 adet azı dişimi çektireceğim ve o dişimin yanındaki dişide daha önce çektirdiğim için orası boş kalacak şimdi ben dişçiden korkan biri olarak pek takip etmedim ama artık canıma tak etti en iyisi nedir aşağı yukarı anladığım kadarıyla implant gözüküyor başka bi işlem yok sanırım..sağlık güvencem yok Ankara'da bu işlem bana ne kadara paraya denk gelir tavsiye ve fiyat verirseniz ona göre bir an önce başlıycam işlemlere..
  • Yandaki dişleriniz çekilsede çekilmesede, implantlı bir tedavi istiyorsanız en az 2 implant yaptırmanız gerekmektedir. Dişinizdeki sızlamanın bir sebebide zamanlı protezin içindeki yapıştırıcının erimesi ve dişin termal uyarılara

karşı hassaslaşması olabilir. Dişin kökünde kronik bir enfeksiyon yoksa ,kısaca temel sağlamasa.. implanta gerek yoktur.. sadece üzerindeki protezi yenilersiniz.. eğer dişleri çekimden kurataramıyorsanız. ve kalan sağlam

dişlerin kesilmesini istemiyorsanız, Yan kesicilere 1 er implant ve 4 üyeli köprü uzun yıllar sizi memnun eder..
  • Arkadaşlar "geçici protez" ne anlama geliyor geçici protez yaptıran SSK lının protez hakkını etkileyen bir işlem mi bu? (hani 4 yılda bir protez hakkı var ya)Bir de devlet karşılıyormu geçici protezi benim üst tamamen çekildi insan içine çıkamaz hale geldim resmen.Konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMOLİKAŞ

Arkadaşlar "geçici protez" ne anlama geliyor geçici protez yaptıran SSK lının protez hakkını etkileyen bir işlem mi bu? (hani 4 yılda bir protez hakkı var ya)Bir de devlet karşılıyormu geçici protezi benim üst tamamen çekildi insan içine çıkamaz hale geldim resmen.Konuyla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica..

Geçici protez devlet hastanelerinde çoğu kez uygulanmaz Genellikle özel klinikerde uygulanır. Hastanın yapılacak olan protezinin bitinceye kadar ki, Cerrahi yaraların iyileşmesi, protezin yapım süresi boyunca hastanın dişsiz kalmaması , Estetik ve fonatik olarak hastanın konforunun sağlanması amacıyla yapılan akrilikten geçici protezlerdir. Hasta dişleri çekilir çekilmez aynı gün veya 1-2 gün içerisinde yeterli estetiği sağlayacak bir proteze sahip olur. Bu protez Sgk nın 4 yılda bir yapılabilir dediği protezle bir ilgisi yoktur. Devlet bu protezi karşılamaz.

• Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta salı günü yaklaşık 4 yıldır kurtarmaya çalıştığım dişimi mecburen çektirmek zorunda kaldım sağ alt kök dişim maalesef uzun süredir sol taraftan yemek yiyorum, bana köprü yapılacak dendi ama bazı yakınların köprünün çeşitli sıkıntılara sebep olduğunu implant yaptırmamın daha doğru olacağını söyledi ama sanırım bu konuda daha yaygınlaşma olmadı ben Sakaryadayım bir dişçi çok uzun zahmetli bir iş diyerek olumsuz bahsetmişti belkide kendi uğraşmak istemedi bilemiyorum. Acaba bu implantın fiyatı ne kadardır burada görebildiğim kadarıyla farklı fiyatlar verilmiş ama arada çok büyük farklar var...Acaba devlet hastanelerinde veya diş sağlığı merkezlerinde yapılabiliyor mu? devlet karşılıyor mu? ben aynı dişe daha önce kaplama yaptırmıştım 1 sene oldu acaba aynı dişe implant yapılması mümkün mü 4 yıllık süre burada da geçerli mi?
    bilgi verirseniz memnun olurum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Buzmavili

2 adet azı dişimi çektireceğim ve o dişimin yanındaki dişide daha önce çektirdiğim için orası boş kalacak şimdi ben dişçiden korkan biri olarak pek takip etmedim ama artık canıma tak etti en iyisi nedir aşağı yukarı anladığım kadarıyla implant gözüküyor başka bi işlem yok sanırım..sağlık güvencem yok Ankara'da bu işlem bana ne kadara paraya denk gelir tavsiye ve fiyat verirseniz ona göre bir an önce başlıycam işlemlere..
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:37:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: remurat

Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta salı günü yaklaşık 4 yıldır kurtarmaya çalıştığım dişimi mecburen çektirmek zorunda kaldım sağ alt kök dişim maalesef uzun süredir sol taraftan yemek yiyorum, bana köprü yapılacak dendi ama bazı yakınların köprünün çeşitli sıkıntılara sebep olduğunu implant yaptırmamın daha doğru olacağını söyledi ama sanırım bu konuda daha yaygınlaşma olmadı ben Sakaryadayım bir dişçi çok uzun zahmetli bir iş diyerek olumsuz bahsetmişti belkide kendi uğraşmak istemedi bilemiyorum. Acaba bu implantın fiyatı ne kadardır burada görebildiğim kadarıyla farklı fiyatlar verilmiş ama arada çok büyük farklar var...Acaba devlet hastanelerinde veya diş sağlığı merkezlerinde yapılabiliyor mu? devlet karşılıyor mu? ben aynı dişe daha önce kaplama yaptırmıştım 1 sene oldu acaba aynı dişe implant yapılması mümkün mü 4 yıllık süre burada da geçerli mi?
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:38:08 >

• bugün öğlen saatlerinde alt sağ iki azı yerine vida takıldı 48 saat hiçbirşey yemiycem içmiycem amaa çok ağzrı var rajel diye bir ağrı keici aldım ama etki etmedi bide antibiyotik aldım..Daha etkili bir ağrı kesicimi almalıyım,varsa dı ne? (haaa.. bu arada bir adet azı dişim çekildi hemen ardından uygulandı vidalar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzmavili -- 23 Şubat 2012; 23:20:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfergul

quote:

Merhaba arkadaşlar bende geçen hafta salı günü yaklaşık 4 yıldır kurtarmaya çalıştığım dişimi mecburen çektirmek zorunda kaldım sağ alt kök dişim maalesef uzun süredir sol taraftan yemek yiyorum, bana köprü yapılacak dendi ama bazı yakınların köprünün çeşitli sıkıntılara sebep olduğunu implant yaptırmamın daha doğru olacağını söyledi ama sanırım bu konuda daha yaygınlaşma olmadı ben Sakaryadayım bir dişçi çok uzun zahmetli bir iş diyerek olumsuz bahsetmişti belkide kendi uğraşmak istemedi bilemiyorum. Acaba bu implantın fiyatı ne kadardır burada görebildiğim kadarıyla farklı fiyatlar verilmiş ama arada çok büyük farklar var...Acaba devlet hastanelerinde veya diş sağlığı merkezlerinde yapılabiliyor mu? devlet karşılıyor mu? ben aynı dişe daha önce kaplama yaptırmıştım 1 sene oldu acaba aynı dişe implant yapılması mümkün mü 4 yıllık süre burada da geçerli mi?

Öncelikle geçmiş olsun. Devlet implant ile ilgili hiçbir şeyde ödeme yapmaz. Sadece dişsiz sonlanma durumunda sadece 120 tl lik ameliyat ücretini rapor karşılığında almaz. Dişsiz sonlanmanın açıklaması yukarıda yaptım, oradan bakabilirsiniz. Devlette uygulanan implantların fiyatlarınıda yukarıda belirttim. 350 tl den başlayıp 500€ ya kadar çıkmaktadır. Tekrardan geçmiş olsun. Takıldığınız bir nokta olursa buradan, özelden veya telefondan bana ulaşabilirsiniz.

Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim. Sağ alt kök dişim sondan bir önceki benim için en önemli dişim çekildi bana köprü yapılacağı söylendi ancak bir akrabam kesinlikle köprü yaptırmamam gerektiğini söyledi çünkü kendisi yaptırdığı köprü dişini kullanamadığı gibi dişi de çürümüş ve diş eti çekilmiş bana implant yaptır dedi ancak sanırım implant bir çok yerde yaygın değil ve fiyat olarak ta çok geniş bir yelpazesi var gibi acaba en sağlıklı ve en uygun nerede yaptırabilirim ben Sakaryadayım burda özel bir dişçiye dişi daha çektirmeden önce sormuştum bana o çok zahmetli ve uzun bir süreç sıkıntılar çıkması da muhtemel diye pek önermemişti sanırım pek uygulamadığı bir işlem olduğu için tavsiye etmedi gibi geldi...Acaba üniversite hastanelerinde uygun fiyata yaptırabilir miyim bir diş için...

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle geçmiş olsun. Devlet implant ile ilgili hiçbir şeyde ödeme yapmaz. Sadece dişsiz sonlanma durumunda sadece 120 tl lik ameliyat ücretini rapor karşılığında almaz. Dişsiz sonlanmanın açıklaması yukarıda yaptım, oradan bakabilirsiniz. Devlette uygulanan implantların fiyatlarınıda yukarıda belirttim. 350 tl den başlayıp 500€ ya kadar çıkmaktadır. Tekrardan geçmiş olsun. Takıldığınız bir nokta olursa buradan, özelden veya telefondan bana ulaşabilirsiniz.

Öncelikle verdiğiniz bilgiler ve ilginiz için teşekkür ederim. Sağ alt kök dişim sondan bir önceki benim için en önemli dişim çekildi bana köprü yapılacağı söylendi ancak bir akrabam kesinlikle köprü yaptırmamam gerektiğini söyledi çünkü kendisi yaptırdığı köprü dişini kullanamadığı gibi dişi de çürümüş ve diş eti çekilmiş bana implant yaptır dedi ancak sanırım implant bir çok yerde yaygın değil ve fiyat olarak ta çok geniş bir yelpazesi var gibi acaba en sağlıklı ve en uygun nerede yaptırabilirim ben Sakaryadayım burda özel bir dişçiye dişi daha çektirmeden önce sormuştum bana o çok zahmetli ve uzun bir süreç sıkıntılar çıkması da muhtemel diye pek önermemişti sanırım pek uygulamadığı bir işlem olduğu için tavsiye etmedi gibi geldi...Acaba üniversite hastanelerinde uygun fiyata yaptırabilir miyim bir diş için...

Alıntıları Göster
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:38:25 >

• quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Murat bey Köprü yaptıran akrabanızın dişi çürümüş ve diş eti çekilmiş ise Emin olun aynı protez implant destekli olsaydı mevcut problem daha fazla olurdu.. Diş eti çekilmesi tamamen ağız bakımı ve plak temizliği ile ilgilidir..

Yeterli temizlenmeyen bir protezde diş eti etrafında biriken gıdalar diş eti çekilmesine sebep olur.. ayrıca herkez fiyat sorarak forum aracılığıyla ayrı ayrı fikir almak istiyor.. yukarılarda fiyatlar yazılmış; birçok merkezde de

benzer ücretlere implant yapılmaktadır. Kesin bilgi için google a implant yazdığınızda karşınıza çıkan yüzlerce kliniği arayarak net fiyat alabilirsiniz. Kimse buraya gelip gel vatandaş ben şu fiyata yapıyorum diyerek fiyatını

yazamaz. Kanunende yasaktır bu.. İmplantın fiyatını bir çok değişken belirler burada size verilen fiyat muayeneden sonra değişiklik gösterebilir. Üzerine yapılacak protezin türü, operasyonda kullanılan ekstra greft membran gibi

biyomateryaller.. sinüs lifting gibi extra cerrahiler işlemin fiyatlandırılmasında etkilidir. En sağlıklı güvenilir yol Diş hekimi muayenesidir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aslanturki -- 25 Şubat 2012; 14:43:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Murat bey Köprü yaptıran akrabanızın dişi çürümüş ve diş eti çekilmiş ise Emin olun aynı protez implant destekli olsaydı mevcut problem daha fazla olurdu.. Diş eti çekilmesi tamamen ağız bakımı ve plak temizliği ile ilgilidir..

Yeterli temizlenmeyen bir protezde diş eti etrafında biriken gıdalar diş eti çekilmesine sebep olur.. ayrıca herkez fiyat sorarak forum aracılığıyla ayrı ayrı fikir almak istiyor.. yukarılarda fiyatlar yazılmış; birçok merkezde de

benzer ücretlere implant yapılmaktadır. Kesin bilgi için google a implant yazdığınızda karşınıza çıkan yüzlerce kliniği arayarak net fiyat alabilirsiniz. Kimse buraya gelip gel vatandaş ben şu fiyata yapıyorum diyerek fiyatını

yazamaz. Kanunende yasaktır bu.. İmplantın fiyatını bir çok değişken belirler burada size verilen fiyat muayeneden sonra değişiklik gösterebilir. Üzerine yapılacak protezin türü, operasyonda kullanılan ekstra greft membran gibi

biyomateryaller.. sinüs lifting gibi extra cerrahiler işlemin fiyatlandırılmasında etkilidir. En sağlıklı güvenilir yol Diş hekimi muayenesidir..

Alıntıları Göster
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:38:50 >

• merhaba arkadaşlar dental implant konusunda fiyat, tedavi süreçleri ve yapım aşamaları hakkında bilgi almak isteyen arkadaşlar beni arayabilirler. tel: 0541 710 01 79 Mail: abubekirmert@gmail.com
  • diş implantı ile ilgili bilgi ve tecrübesi olan diş hekimi ve/veya çene cerahı arkadaşlara sorum olacak

lazer destekli implant uygulamasının kemik sağlığı ve kemik kaynamasına olumlu etkleri ile yara iyileşmesinin hızlanması ve benzeri gibi daha başka olumlu yanlarından bahsedildiğini duydum.

- laser destekli implant uygulaması için görüşleriniz nedir? bu yöntemi kullanmanın olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
    - istanbul anadolu yakasında lazer destekli implant uygulaması yapan doktor ve/veya klinik tavsiyelerinizi yazabilirmisiniz?

not: implant ve laserli implant hakkında araştırır iken kadıköy'de ilker erdoğan, zafer kazak, burak bayrak ve şekür cingi isimlerine ulaştım. özellikle laserli implant konusunda ilker erdoğan ve zafer kazak'ın daha yetkin olduğu kanısına ulaştım, bu doktorlar ve klinikleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4FEE439E4 -- 27 Şubat 2012; 2:17:09 >

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.