Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.315
Cevap
189
Favori
1.751.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:20:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cfergul

Hoşbulduk sevgili implant yaptırmak isteyen arakdaşlar. Kısa bir aradan sonra tekrar sizlerle buluşmak güzel. Haklı olmama rağmen forum kurallarına aykırı davranışta bulunduğum için öncelikle adminden sonra siz üyelerden özür diliyorum. Ben her zaman bildiklerimi, inandıklarımı ve ıspatlayabildiklerimi savunmaya, sunmaya devam edeceğim. Telefonda da teşekkürlerini ileten ve ismini vermeme izin veren Bülent DARAKÇI'ya (vaneo) teşekkür ederim. Ameliyatı başarı ile gerçekleşmiş. Bölge sorumlusu arkadaştan öğrendim. İnşallah sonu da ameliyat gibi başarılı olur.

Ben de tekrardan çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: effenberg

İmplant teknoloji olarak diş hekimliğinin geldiği en üst seviyedeki tedavidir.

Kalça ve diz protezlerinede ilham kaynağı olmuştur.Kemik ile temas eden yüzeyi titanyumdur

vücudun reddetmesi vs. gibi söylentiler başarısız tedaviler sonrası üretilmiş mazeretlerdir. Doğru eller

tarafından uygulandığında sizde standart bir şekilde bakımını yaptıgınızda kontrollerinizi aksatmadıgınızda bir

ömür saglıkla kullanırsınız.

Fiyat konusundan daha önemlisi güvenilir bir hekim bulmanızdır. Sonuçta ağzınıza yapılacak operasyonda

hekimin becerisi titizliği çok önemlidir.Eğer üniversite yada çok hekimli hastanelerde yaptırmayı

planlıyorsanız 5-10 yıl sonra implantın üzerindeki protezin degismesi gerekebilir. Operasyonu yapan

hekimlerin tayin özelde çalışması gibi durumlarda aynı hekim yerinde olmayabilir böyle durumlarda dünya

çapında yaygın bilinir implantları tercih etmiş olmanızda fayda vardır.Geneldede üniversite ve kliniklerde o

implantlar kullanılmaktadır.Ama markasını bilmenizde önemlidir. Şekilleri hemen hemen benzerdir.

Röntgenden direk ayırmak zordur.Markasıda üzerinden yazmaz malesef.Ömür boyu sizinle olacagı için

içinizde rahat olur.

Eknomik durumunuz müsade ederse implanttan çekinmeyin güvendiginiz doktora içiniz rahat bir şeklide

yaptırın.Biraz bilgilendirebildigimi umarım.Sağlıklı günler.
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:21:04 >

• Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:22:22 >
  • Benim altta 2 dişim eksik üstte ise 4-5 tane sağlam dişim var nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: necro066

Benim altta 2 dişim eksik üstte ise 4-5 tane sağlam dişim var nasıl bir tedavi yolu izlemeliyim.
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:22:41 >
  • wellwet

cfergul

Bundan önce tartışmalarınız sebebiyle birçok mesajlarınız tarafımca silindi.Ancak gördüğüm kadarıyla aynen devam etmektesiniz.Eğer birbirinizle alakalı sıkıntınız var ise bunu pm yoluyla hallediniz.Buradaki hiçbir üye sizin tartışmalarınızı izlemek ve okumak mecburiyetinde değil maalesef.

Aynı şekilde devam etmeniz halinde bu bölüme bir daha mesaj atamayacaksınız.

Bunu lütfen tarafınıza samimi bir uyarı olarak alınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conjure

wellwet

cfergul

Bundan önce tartışmalarınız sebebiyle birçok mesajlarınız tarafımca silindi.Ancak gördüğüm kadarıyla aynen devam etmektesiniz.Eğer birbirinizle alakalı sıkıntınız var ise bunu pm yoluyla hallediniz.Buradaki hiçbir üye sizin tartışmalarınızı izlemek ve okumak mecburiyetinde değil maalesef.

Aynı şekilde devam etmeniz halinde bu bölüme bir daha mesaj atamayacaksınız.

Bunu lütfen tarafınıza samimi bir uyarı olarak alınız.
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:23:14 >
  • bende dişlek lik var önde 2dişim yandakilerinin üstüne çıkmış durumda ağzımı rahat bıraktığım açık ve dişler meydanda bu yaz yaptırmayı düşünüyorum anca cesaretimi topladım ama yandaki 2 dişi çektirmeyi düşünüyorum böyle bir tedavi yöntemi varmı acaba ? yada nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: goncerivoo

bende dişlek lik var önde 2dişim yandakilerinin üstüne çıkmış durumda ağzımı rahat bıraktığım açık ve dişler meydanda bu yaz yaptırmayı düşünüyorum anca cesaretimi topladım ama yandaki 2 dişi çektirmeyi düşünüyorum böyle bir tedavi yöntemi varmı acaba ? yada nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyim ?
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:23:32 >
  • Sağlık ne kadar önemli birşey ya.Annemin,babamın,babaannemin dişlerinin döküldüğünü gördükçe kendi dişlerime daha çok önem veriyorum ve şükrediyorum.Sanırım ne kadar fırçalarsak fırçalayalım dişler belli bir yaştan sonra dökülmeye başlıyor.Bundan kaçış yok...
  • Arkadaşlar;

Dolgu, implant, kanal tedavisi ve ortodonti tedavi, tel takılacak. Yani baya şey yapılması gerekiyor ve maddi durumumun çok iyi olduğunu söyleyemem. Fakülteler parayı taksitle mi alıyor? Yoksa peşin mi? Valla fakülte v.b yerlerde dolgu gibi işlemler yaptırmaya korkuyorum, en son gittiğimde dolguluk dişe çekilecek demişti adam, o an çekip gittim. Sonra özel bir yerde dolgu yaptırdım.

Öneriniz nedir sizin? Özel mi yoksa Fakülte mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekvador

Arkadaşlar;

Dolgu, implant, kanal tedavisi ve ortodonti tedavi, tel takılacak. Yani baya şey yapılması gerekiyor ve maddi durumumun çok iyi olduğunu söyleyemem. Fakülteler parayı taksitle mi alıyor? Yoksa peşin mi? Valla fakülte v.b yerlerde dolgu gibi işlemler yaptırmaya korkuyorum, en son gittiğimde dolguluk dişe çekilecek demişti adam, o an çekip gittim. Sonra özel bir yerde dolgu yaptırdım.

Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:23:54 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Arkadaşlar;

Öncelikle geçmiş olsun. Yapılacak tedavileriniz üç ayrı anabilimdalını içeriyor bu yüzden fakültede yaptırmaya kalkarsanız eğer yaklaşık 2 senenizi alır. Bütün tedavileriniz bitmeden tel takılma işine başlanılmaz. Sadece genel tedavileri fakültede yaptırın derim. Dolgu ve kanal gibi. Fakültede taksit seçeneği yoktur. Bu yapılacak uygulamalar da implant ve tel haricinde gerisi fakültenin hizmetidir ve bunlarda taksit olmaz ama tel ve implantta firmaya göre taksit seçenekleri mevcuttur. Anladığım kadarıyla 18 yaşından büyüksünüz. Bu nedenle devlet tel masrafınızı karşılamaz bu yüzden neredeyse özelle aynı fiyata gelir. Burada fiyat avantajını önde tutarsak öncelikle dolgunuzu ve kanal tedavinizi fakültede yaptırın. Sonra implantınızıda fakültede yaptırın, diş eti tedavisinden sonra özel hekiminiz diş temizliğinden emin olduğunda tel tedavinize başlar. Hem zamandan hem de paradan kazanırsınız bu durumda. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Şimdiden çok geçmiş olsun.

Çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim. 18 yaşına yeni girdim, zaten fakülteden sıra almıştık ama 5,6 senedir bekleyen arkadaşlarımı görünce özelde yaptırmak gerek dedim. Neredeyse 2 yıl oldu zaten, araya bazı olaylar girdi ertelendi tedavi. Hemen başlayacağım tekrar, ne kadar dikkat etsem de sadece çürüklerin ilerlemesini yavaşlatabiliyorum.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar;

Öncelikle geçmiş olsun. Yapılacak tedavileriniz üç ayrı anabilimdalını içeriyor bu yüzden fakültede yaptırmaya kalkarsanız eğer yaklaşık 2 senenizi alır. Bütün tedavileriniz bitmeden tel takılma işine başlanılmaz. Sadece genel tedavileri fakültede yaptırın derim. Dolgu ve kanal gibi. Fakültede taksit seçeneği yoktur. Bu yapılacak uygulamalar da implant ve tel haricinde gerisi fakültenin hizmetidir ve bunlarda taksit olmaz ama tel ve implantta firmaya göre taksit seçenekleri mevcuttur. Anladığım kadarıyla 18 yaşından büyüksünüz. Bu nedenle devlet tel masrafınızı karşılamaz bu yüzden neredeyse özelle aynı fiyata gelir. Burada fiyat avantajını önde tutarsak öncelikle dolgunuzu ve kanal tedavinizi fakültede yaptırın. Sonra implantınızıda fakültede yaptırın, diş eti tedavisinden sonra özel hekiminiz diş temizliğinden emin olduğunda tel tedavinize başlar. Hem zamandan hem de paradan kazanırsınız bu durumda. İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Şimdiden çok geçmiş olsun.

Çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim. 18 yaşına yeni girdim, zaten fakülteden sıra almıştık ama 5,6 senedir bekleyen arkadaşlarımı görünce özelde yaptırmak gerek dedim. Neredeyse 2 yıl oldu zaten, araya bazı olaylar girdi ertelendi tedavi. Hemen başlayacağım tekrar, ne kadar dikkat etsem de sadece çürüklerin ilerlemesini yavaşlatabiliyorum.

Alıntıları Göster
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:24:14 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar;

Az da olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. En azından dişlerini iyi fırçala, diş eti tedavini aksatma tabi bu arada da yediklerine dikkat et, asitli içeceklerden uzak dur. Yaptırma zamanın gelene kadar en azından başka yerlere zarar vermemiş olursun. Tekrardan çok geçmiş olsun.

Zaten diş fırçalama, diş ipi ve ağız gargarasına başladım hemen.

Tekrar teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar;

Az da olsa yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. En azından dişlerini iyi fırçala, diş eti tedavini aksatma tabi bu arada da yediklerine dikkat et, asitli içeceklerden uzak dur. Yaptırma zamanın gelene kadar en azından başka yerlere zarar vermemiş olursun. Tekrardan çok geçmiş olsun.

Zaten diş fırçalama, diş ipi ve ağız gargarasına başladım hemen.

Tekrar teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:24:30 >

• Devlet hastanesine gittim fakat doktor ne implanta, ne de köprüye yanaşmadı. Dolgu yapıp deneyelim dedi. Ön dişim çok kötü durumda. Dolgu sadece geçici çözüm olacak. Fakültede yaptıranlar nerede ne kadar sıra bekledi ve ne kadar masraf yaptı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Otganbıllık

Devlet hastanesine gittim fakat doktor ne implanta, ne de köprüye yanaşmadı. Dolgu yapıp deneyelim dedi. Ön dişim çok kötü durumda. Dolgu sadece geçici çözüm olacak. Fakültede yaptıranlar nerede ne kadar sıra bekledi ve ne kadar masraf yaptı acaba?
    Herkese geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cfergul -- 20 Aralık 2012; 23:25:53 >
  • Fakülte derken İstanbul'da nereye gidebilirim?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.