Şimdi Ara

..:::OPEL INSIGNIA --TüM DetaylarıylA:::.. (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.200
Cevap
3
Favori
241.003
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: drdemir

almanya da opel insignia 6 yıl garantili dedim acaba burda olabilir mi dedim hiç heyecanlanan bilgisi olan yok mu

Opel araca bu kadar güveniyorsa Türkiye pazarındada rakipleri Honda gibi 6 yıl garanti veren markalara katılmaya aday olabilir.

Eğer verirlerse böyl bir garanti kullanıcının cebinden 5 kuruş masraf çıkmaz.
    Sonuçta maksimum 5 yıl binip satıyoruz araçları..

Satışlar %30-40 artar bu garantiyle...

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverDrıve -- 5 Ocak 2009; 12:37:50 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: santiego-39

quote:

almanya da opel insignia 6 yıl garantili dedim acaba burda olabilir mi dedim hiç heyecanlanan bilgisi olan yok mu

Opel araca bu kadar güveniyorsa Türkiye pazarındada rakipleri Honda gibi 6 yıl garanti veren markalara katılmaya aday olabilir.

Eğer verirlerse böyl bir gaanti kullanıcının cebinden 5 kuruş masraf çıkmaz.
    Sonuçta maksimum 5 yıl bini satıyoruz araçları..

Satışlar %30-40 artar bu garantiyle...

bence harika olur. hem dediğiniz gibi satışlar büyük oranda artar, hemde bayiler eskisi gibi "kârsız satıyoruz, servisten kazanıyoruz" lafını bırakırlar. ikisinden de çok iyi derecede kâr sağlıyorlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orjinalden alıntı: uergun

AFL aracın kullanımına hızına ve direksiyonu yönüne göre 9 farklı pozisyondan en uygun olanına geçebilen bir far sistemi örneğin dönüşlerde viraj içini şehir içinde sokağı şehir dışından ise daha ileriyi aydınlatabilen bir far sistemi

bu 9 pozisyonun dışında gündüz led farlarda bu far sistemine eklenmiştir. led kullanılmasındaki amaç her zaman yanan bu farların enerji tüketimini azaltmaktır.

son teknoliji ise karşıdan araç geldiği zaman uzun farların kapatılması sistemidir.

yalnız bunların hepsi opsiyoneldir arkadaşlar.

quote:

Orjinalden alıntı: santiego-39

quote:

Orjinalden alıntı: muratt45

gündüz farı ne oluyor?

park lambası mı?

İnsignia Csomoda 9 farklı aydınlatma seçeneği var..

Buda hava koşuluna ve aydınlığa göre farların şiddetini ayarlıyor..

Gündüz farıda bu aydınlatma seçeneklerinden bir tanesi.

..:::OPEL INSIGNIA --TüM DetaylarıylA:::..

gündüz farının led olmasının özelliği tüketimden ziyade güzel şekiller verilebilmesi...maliyetinin ucuz olması..ısınmaması..ve başka bir sistemin gereksiz olmasındandır..
    gündüz farının özelliği adı üzerinde gündüz karşıdan gelen araçların sizi çok rahat görmenizi sağlamaktır...mercekli farlarda yada halojenlerde kesilme çizgisi olduğundan bazen gündüz farı kadar gün ışığında etkili olamayabiliyor..2009 dan sonra bütün araçlarda standart hale gelicek(yeni)...

bmw iç taraftaki angelları parlak yaparak audi de led koyarak gündüz farı oluşturdu....
    gündüz farı bir aydınlatma sağlamaz karşıdan gelenin sizi farketmesi içindir....gündüz karşıdan tabak gibi ben buradayım der

Ynlıs hatırlamıyosam mercedes c de de var bu far??
  •  ..:::OPEL INSIGNIA --TüM DetaylarıylA:::..

Aslında ilk etapta şekilleri itibari ile birbirini andırıyor ancak genel olarak bakınca bence çok benzemiyor .

Fotoğraflara baktımda opel çok sıkı araba yapmış .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desiya -- 6 Ocak 2009; 2:22:21 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cat33

Evet arabası güzeldi kardeşimin. Eskidi diye sattı geçen sene. Şu anda kayınpederinin 2007 model Passat'ını kullanıyor geçici olarak. Avrupa'da araba ucuz olunca, adam BMW mi alsam, Audi mi alsam deyip duruyor. Ben de burada saçımı başımı yoluyorum burada. Dün bir araba linki verdi bana. 2007 Model 3000 motor dizel Audi Q7'yi 50000 İsviçre Frankına satıyorlarmış. İsviçre Frankı ile Türk lirası hemen hemen aynı değerde...

Valla süper . Fiyatlar iyi olunca maddi durumuda el verince neden düşünmesin ki insanlar. Biz burda vergiden sırıldıkmı , benzinden yırttık mı derdindeyiz.
  • Haklısın sayın arkadaşım. Doğan - Şahin parasına avrupada Vectra, Laguna gibi arabalara biniyorlar. Biz arabanın gerçek değerinden daha fazla vergi ödemeye devam edelim. Ne zaman ucuz ve konforlu arabalara binecez ya? Öğretmen olmasam, doğum yerim olan Hollanda'ya giderdim. Ama geçti artık. Vergilerin düşmesini bekleyecez..........

quote:

Orjinalden alıntı: mchll

quote:

Orjinalden alıntı: cat33

Evet arabası güzeldi kardeşimin. Eskidi diye sattı geçen sene. Şu anda kayınpederinin 2007 model Passat'ını kullanıyor geçici olarak. Avrupa'da araba ucuz olunca, adam BMW mi alsam, Audi mi alsam deyip duruyor. Ben de burada saçımı başımı yoluyorum burada. Dün bir araba linki verdi bana. 2007 Model 3000 motor dizel Audi Q7'yi 50000 İsviçre Frankına satıyorlarmış. İsviçre Frankı ile Türk lirası hemen hemen aynı değerde...

Valla süper . Fiyatlar iyi olunca maddi durumuda el verince neden düşünmesin ki insanlar. Biz burda vergiden sırıldıkmı , benzinden yırttık mı derdindeyiz.
  • Zaten aracın Türkiyeye giriş fiyatı atıyorum 40.000 ytl lik bir araç için 20.000 ytl.

Üzerine 18.000 ytl vergi birde plaka kıl yün masrafları oldu 40.000
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

Aslında ilk etapta şekilleri itibari ile birbirini andırıyor ancak genel olarak bakınca bence çok benzemiyor .

resimdeki kırmızı insignia çok güzel görünüyor keşke yolda gördüklerimizde böyle olsa. resimdeki en full modeli olmalı büyük ihtimal çok güzel görünüyor. yolda gördüklerim ve resimler arasında hep hayal kırıklığına uğruyorum. cıtroen c5 inde fotolarına baktığımda muhteşem görünüyordu ama yolda gördüğümde resimdeki kadar güzel değildi. umarım opel insigniadada aynı hayal kırıklığını yasamam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: judgee

quote:

resimdeki kırmızı insignia çok güzel görünüyor keşke yolda gördüklerimizde böyle olsa. resimdeki en full modeli olmalı büyük ihtimal çok güzel görünüyor. yolda gördüklerim ve resimler arasında hep hayal kırıklığına uğruyorum. cıtroen c5 inde fotolarına baktığımda muhteşem görünüyordu ama yolda gördüğümde resimdeki kadar güzel değildi. umarım opel insigniadada aynı hayal kırıklığını yasamam.

Resimdeki araba en full modeli ama zaten insignianın sadece en boş modelinin dışında ufak değişiklikler var.

Onun dışındakilerle rsimdeki aynı .

Jantlar OPC jantları 20inç.
  • İnsignia daha güzel
  • -------------------------uzunluk-genişlik-yükseklik-aks aralığı
    bmw 3------------------4520-----1817-----1424------2760
    mercedes c-------------4581----1770-----1447------2760
    ford mondeo------------4778---1886----1500-----2850
    audi a4------------------4703----1826-----1427------2808
    laguna-------------------4695----1811-----1445------2756
    passat-------------------4765----1820-----1472------2709
    insignia------------------4830----1858-----1498------2737

bu değerlere baktığımızda insignia hepsinden uzun, genişlik ve yükseklikte mondeonun arkasından 2., ama aks aralığında mondeo audi a4 bmw 3 mercedes c ve laguna nın arkasında kalıp sadece passatı geçebiliyor
    aks aralığının küçük olmasından arka koltuktaki diz mesafesinin de az olduğunu belki anlayabiliriz yükseklikte 2. olmasına rağmen asıl önemli olan oturma yükseklikleri olduğu için arka koltuklardaki darlık o şekilde açıklanabilir ama o değerleri bulamadığım için herhangi bir yorumda bulunamayacam
    bence değerlere baktığımızda ve tasarıma donanıma baktığımızda opel gerçekten iyi iş çıkarmış
    insignia alınası bir araba olmuş
  • superb i eklemeyi unutmuşum uzunlukta 4838mm ile en uzun olanı, genişlik 1817, yükseklik 1462,aks aralığı?
    insignia bagaj genişliği konusunda da superb ve mondeodan sonra en büyük bagaja sahip 500 lt

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdemir -- 8 Ocak 2009; 0:20:02 >
  • insignianın hb ve sedanı arasında ben dış tasarım olarak bir fark göremedim biraz arkada çok az değişiklik var. merak ettiğim hb le sedanın boyutları aynımı resimlere dikkatli bakmadan hb ile sedanı birbirinden ayırmak çok zor. dikkatimi çekti hb in fiyatı sedandan azda olsa daha yüksek hb in sedana göre daha düşük olması gerekmezmi fiyat olarak.
  • birde arkadaşlar haziran ayına doğru gelcek 1.6 180hp sport donanımlı insigniayı almayı düşünüyoruz kısmet olursa. sunroofu ayrı bir paket halinde almak gerekiyor herhalde. sport donanımda opc pakette ayrıyeten alınabiliyormu. 1.6 sport donanım+ sunroof paketi+opc paket aldığımızda aracın fiyatı tahminen ne kadar olur.
  • quote:

-------------------------uzunluk-genişlik-yükseklik-aks aralığı
    bmw 3------------------4520-----1817-----1424------2760
    mercedes c-------------4581----1770-----1447------2760
    ford mondeo------------4778---1886----1500-----2850
    audi a4------------------4703----1826-----1427------2808
    laguna-------------------4695----1811-----1445------2756
    passat-------------------4765----1820-----1472------2709
    insignia------------------4830----1858-----1498------2737

bu değerlere baktığımızda insignia hepsinden uzun, genişlik ve yükseklikte mondeonun arkasından 2., ama aks aralığında mondeo audi a4 bmw 3 mercedes c ve laguna nın arkasında kalıp sadece passatı geçebiliyor
    aks aralığının küçük olmasından arka koltuktaki diz mesafesinin de az olduğunu belki anlayabiliriz yükseklikte 2. olmasına rağmen asıl önemli olan oturma yükseklikleri olduğu için arka koltuklardaki darlık o şekilde açıklanabilir ama o değerleri bulamadığım için herhangi bir yorumda bulunamayacam
    bence değerlere baktığımızda ve tasarıma donanıma baktığımızda opel gerçekten iyi iş çıkarmış
    insignia alınası bir araba olmuş

Ben arabayı incelediğimde şu kanaate vardım aracın iç mekanı boyutlarına göre çok dar.
  • donanım ve fiyatlar hakkında bilgisi olan bir arkadaş varsa yardımcı olabilirmi bana araçla ilgili bir iki soru sormak istiyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: crossor

donanım ve fiyatlar hakkında bilgisi olan bir arkadaş varsa yardımcı olabilirmi bana araçla ilgili bir iki soru sormak istiyorum

arkadaşım ilk sayfayı incele herhalde tüm sorularına cevap alırsın
    sedan ve hatchback in boyutları aynı ama yanılmıyorsam bagajının camla açılmasından dolayı bagajı 20 lt daha büyük hatchbackin ama yanılıyor olabilirim başka fark olduğunu da düşünmüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drdemir -- 8 Ocak 2009; 15:06:23 >
  • quote:

gerçekten çok sıkı duruyor insignia
  • quote:

Orjinalden alıntı: warrior sako

quote:

gerçekten çok sıkı duruyor insignia

O kadar sıkı durmasının en temel sebebi jantları.Ben canlı olarak incelediğimde önden bu kadar albenili durmuyordu, jantlar işi cok değiştiriyor.
  • Sevgili @Santiego-39, sana PM atmaya çalışıyorum fakat menunde nedense PM seçenegi yok, onu yerine Fırsat Ürün yazıyo =)
    Burdan yazıyım dedim; hatırlarsın sana süspansiyon konusunda Vectra-Passat karşılaştırması yapacaktım fakat aile dostumuz ile ne zamandır görüşemedik ailecek :)
    İnşallah bize ilk geldiklerinde direk anahtarlarını alıp kapsamlı bir karşılaştırma yapıcam senin için. Özellikle sessizlik, konfor ve yol tutuş olarak hangisinin daha iyi oldugunu ben de merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.