Şimdi Ara

XENON ÖN FAR + Ön SiS Farları=Muayene

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
0
Favori
54.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi xenon ön sis farları ve ön farlar muayenede sorun çıkarır mı ?

• MUAYENEDE SORUN ÇIKARMASA BİLE VİCDANLARDA SORUN ÇIKARIR...

Yasal olmayan ve etik olmayan farların xenon çevrimleri yetmiyormuş gibi bir de sis farlarını xenon yapıyorlar. Ne karşıdan geleni ne önlerinde gideni düşünmeyen, kazaya davetiye çıkaran bütün çevrimlere benden koca bir BAN...

Her gün onlarcasına bildiğim bütün bedduaları ediyorum trafikte, resmen kör ediyorlar beni..
  • umarim bir sorun cikar. orda cikmasada bir polis ceviririr biguzel ceza odersiniz. malesef boyle konusuyorum cunku cok kotu birsey o cakma xenonlar.ve zaten igrenc gozukuyo ucuz ve adi. hadi goruntusu hosunuza gidiyor taktiniz.karsidan gelen insani hicmi dusunmuyorsunuz.

dedigim gibi umarim baya buyuk bir ceza odemek zorunda kalirsiniz. gerci hic sanmiyorum. plakada Türk bayragi olsa hemen cevirirler,ama cakma xenon takınca kimsenin umrunda olmaz....
  • Arkadaşilar bi saniye sakin olsanız...

Artık mercekli far denilen bir şey var.
    Fardan çıkan ışığın dağılmasını ve karşıdan gelenin gözlerini rahatsız etmemesi için.

Sis farlarına gelince.
    Adı üstünde sis farı.

Sis olduğu zamanlarda ne kadar çok ışık o kadar güvenlik

Ama eğer mercekli değilse farların ve çakma xenonsa kusura bakma ama muaynede kesinlikle kalırsın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: x-rayted

MUAYENEDE SORUN ÇIKARMASA BİLE VİCDANLARDA SORUN ÇIKARIR...

• XENON far olan sistemlerde Far yıkama ve Otomatik seviye ayarı olması lazım...

Çakma ve uygunsuz XENON kullananlara ve ayrıca SİS farlarınıda XENON yapıp normal şartlarda kullananlara benden de kocaman bir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ramerturk -- 19 Aralık 2008; 0:11:44 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: santiego-39

Arkadaşilar bi saniye sakin olsanız...

Artık mercekli far denilen bir şey var.
    Fardan çıkan ışığın dağılmasını ve karşıdan gelenin gözlerini rahatsız etmemesi için.

Sis farlarına gelince.
    Adı üstünde sis farı.

Sis olduğu zamanlarda ne kadar çok ışık o kadar güvenlik

Ama eğer mercekli değilse farların ve çakma xenonsa kusura bakma ama muaynede kesinlikle kalırsın.

sis farları sarımsı olur genelde...eskiden hatırlayınız...
    sislerde xenon olması aşırı derecede parlaklık verir sis olduğunda ve önünüze perde inmiş gibi hiçbirşey göremessiniz..

• sorun cıkartır bence sonuçta kontrol ediyorlar tüm aydınlamaları vs.

birde sormak isterim niçin sis farlarına xenon far takıyorsunuz amac nedir ben anlamıyorum

desenizki sis olunca yakıyorum siste en iyi sarı ışık görme ve görülmeyi sağlar şu anda piyasadaki en lüks ve en donanımlı aracların bile sis farları sarı renk

desenizki hava için nasıl bir hava bu yoksa park sismi dolaşıyorsunuz

birde göz almaz deniyor sis farlarının yapısı nedeniyle menzili kısa ve yoğun ışık veren bir yapıdadır bı sis farlarına yapılan xenon yoğunluğu arttırır evet görüş beyaz berrak gündüz gibi olur ama sisde önünüzde beyaz bir bulut oluşturur

ve en önemlisi karşıdan gelen aracın sürüçüsünün yoldan cıkmasına veya size capmasına neden olur bence...
  • quote:

Yasal olmayan ve etik olmayan farların xenon çevrimleri yetmiyormuş gibi bir de sis farlarını xenon yapıyorlar. Ne karşıdan geleni ne önlerinde gideni düşünmeyen, kazaya davetiye çıkaran bütün çevrimlere benden koca bir BAN...

Her gün onlarcasına bildiğim bütün bedduaları ediyorum trafikte, resmen kör ediyorlar beni..

• quote:

Orjinalden alıntı: catalyst

quote:

• quote:

Orjinalden alıntı: NİTROUS666

sorun cıkartır bence sonuçta kontrol ediyorlar tüm aydınlamaları vs.

birde sormak isterim niçin sis farlarına xenon far takıyorsunuz amac nedir ben anlamıyorum

desenizki sis olunca yakıyorum siste en iyi sarı ışık görme ve görülmeyi sağlar şu anda piyasadaki en lüks ve en donanımlı aracların bile sis farları sarı renk

desenizki hava için nasıl bir hava bu yoksa park sismi dolaşıyorsunuz

birde göz almaz deniyor sis farlarının yapısı nedeniyle menzili kısa ve yoğun ışık veren bir yapıdadır bı sis farlarına yapılan xenon yoğunluğu arttırır evet görüş beyaz berrak gündüz gibi olur ama sisde önünüzde beyaz bir bulut oluşturur

ve en önemlisi karşıdan gelen aracın sürüçüsünün yoldan cıkmasına veya size capmasına neden olur bence...

yeni magirus minibüslerde nedense normal far yerine sis farlarıyla dolaşıyorlar. bide yerden yüksek... bir insan nasıl kör edilir vol. 865

bugün merkezden yürüyerek gelirken park halindeki araçları aydınlatıp aydınlatmadığına baktım zenonların. normal farda tam yanından geçerken park halindeki aracı ışığın yaladığını ve kapının tutma koluna bile gelmediğini gözlemledim. ama xenonda. park halindeki aracın kapısının tamamıyle aydınlandığını tabi zenonun hiç bi şekilde odaklamadığını gördüm. bu konuda açılan milyonlarca konudan biri işte.

tabi eğer istanbuldaysanız ve istanbulda da öle aman aman sis olmadığından kullanma gereği hissetmediğinizden nası olsa sis olmuyo heralde bunu hava atmak için yakmam gerekir dersiniz ama. şu an yaşadığım yer olan balıkesirde bazen sis olduğunda görüşün 20 metreye bile düştüğü durumlarda sis farının hayat kurtarıcı bişey olduğunu ve zenon takınca hava atmaktan başka bir işe yaramayacağını anlarsınız.

bende de sis farı var ben hemen hemen hiç kullanmıyorum diyebilirim. hava atmak mı o da ne. bide hava atmam gereken yaşta ve üniversite öğrenicisiyim. tamamıyla eğitim şart başka bişey değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _opeth -- 18 Aralık 2008; 20:05:37 >

• quote:

• bu nasıl bi hastalıktır. takacak yer bulsalar eminim bütün boşlukları xenonla doldururlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMore -- 18 Aralık 2008; 23:09:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: OneMore

bu nasıl bi hastalıktır. takacak yer bulsalar eminim bütün boşlukları xenonla doldururlar

hiç bi normalimiz yok...
    her konuda böyle .....abartırız yada hiç olmaz...
  • bizimde kısalar xenon 3hafta önce geçti.hafif kusurlu yazdılar.sonuç olarak geçti yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AR_159 -- 18 Aralık 2008; 23:21:50 >
  • cakma xenon lara
  • patlamayacaklarını bilsem fren lambalarıma xenon ampul takardım. arkamdan bunlardan biri gelince basacan frene görcek markasını
  • quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

patlamayacaklarını bilsem fren lambalarıma xenon ampul takardım. arkamdan bunlardan biri gelince basacan frene görcek markasını

fantazilerini gerçekleştirebilecek ürünler mevcut
    bende vosvos alıp dikiz aynasının arkasına L şeklinde inşaat demiri kaynaklatmayı düşünüyorum...bütün yol ortasında park etmiş araçlara takaraktan

güzel fantaziler bunlar

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orjinalden alıntı: joushkun

patlamayacaklarını bilsem fren lambalarıma xenon ampul takardım. arkamdan bunlardan biri gelince basacan frene görcek markasını

fantazilerini gerçekleştirebilecek ürünler mevcut
    bende vosvos alıp dikiz aynasının arkasına L şeklinde inşaat demiri kaynaklatmayı düşünüyorum...bütün yol ortasında park etmiş araçlara takaraktan

güzel fantaziler bunlar

öne de kızaklı bi sistem koymak lazım. sol şeritte 60'la gitmeye son! kaldır at!

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.