DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Basit Malzemelerden Yapılacak İcat [Acil]
20
Cevap
0
Favori
38.976
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Basit Malzemelerden Yapılacak İcat [Acil]
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      15 Aralık 2008 21:03:58
      Basit olsun , malzemeleri falan kolay olsun aciil icat yapmam lazım..proje gibi vs.

Okullarında bulunan tüm potaların altına otopark yapılmış bir ülke için basketbol şampiyonasında final oynamak büyük bir başarı.
    • Yarbay
      2016 Mesaj
      15 Aralık 2008 21:06:16
      kulak temizleme aleti ,
      Malzemeler ,
      ip ,
      kürdan,
      pamuk

Kürdanin ucuna pamuğu yerleştirip ordan kaymaması için ucuna ip doluyoruz . Bu kadar . . Çok basit degil mi ?

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      15 Aralık 2008 21:07:09
      Güzeldi , başka?

Okullarında bulunan tüm potaların altına otopark yapılmış bir ülke için basketbol şampiyonasında final oynamak büyük bir başarı.
      15 Aralık 2008 21:09:46
      ilkokuldayken babaannemim şurup kutusundan mikser yapmıştım basit bi devre küçük bi elektirik motoru pil bide şurup kabını kullanmıştım ama hoca 4 vermişti

Kelime hatası yapabilirm harf harf boşuna uğraşmayın.
    • Yüzbaşı
      431 Mesaj
      15 Aralık 2008 21:10:00

15 Aralık 2008 21:10:38

quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

ilkokuldayken babaannemim şurup kutusundan mikser yapmıştım basit bi devre küçük bi elektirik motoru pil bide şurup kabını kullanmıştım ama hoca 4 vermişti

Bunu yapamam.. Acil başka???

15 Aralık 2008 21:15:34
      kibrit çöplerinden basit bi bina yap sonra deprem testi diye yutturmaya çalış
      dur biraz daha düşüneyim hastayım başım çok ağrıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süpürman -- 15 Aralık 2008; 21:14:00 >

• Yüzbaşı
      388 Mesaj
      15 Aralık 2008 21:17:51

quote:

Orjinalden alıntı: sambaras

Basit olsun , malzemeleri falan kolay olsun aciil icat yapmam lazım..proje gibi vs.

acil icat lazım iyimiş yaa

15 Aralık 2008 21:18:58

quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

kibrit çöplerinden basit bi bina yap sonra deprem testi diye yutturmaya çalış
      dur biraz daha düşüneyim hastayım başım çok ağrıyo

O saçma olur :) ..

Hadi ark.lar

• Yarbay
      2035 Mesaj
      15 Aralık 2008 21:22:34
      biraz uzun sürer ama evde yeteri kadar mıknatıs varsa (küçük bi mıknatıs da olsun yeter ki biraz kuvvetli olsun) şunu yapabilirsin(ben buldum 2sene üst üste yaptım okul değişikliğinden 5 aldım ):

Sana lazım olan siyah karton , fon kağıdı renkli bi kaç tane adha fon kağıdı ama renkli olmasına gerek yok hepsi sadece karton da olabilir.Oyuncak arabaya ihtiyacın var en küçüklerinden var ya boyları orta parmak kadar filan.bu kartonlardan kendine yol yapıyosun ve altına da mıknatıs yerleştiriyorsun(kartonu delip alttan koyarsan daha kuvvetli olup tutar)ve arabanın altına metal birşey koyuyorsun(kalemtraş jiletleri tam uyuyor) sonra mıknatısın hizasında bir trafik lambası yapıyorsun ve yaya yolu.Ondan sonra arabayı mıknatısa doğru atıyorsun(ama yavaşça olsun tutmayabilir)araba duracak tabi ki.Sonra hocaya anlatırken hocam kırmızı ışıkta durmayanlar için bu sistem kullanılırsa birkaç hayat kurtulur(daha inandırıcı olması için şeritler halinde en az 2sıra koymalısın hoca bir anda durursa ölmez mi filan derse apışıp kalma).

I don't wanna sleep
      I don't wanna dream
      15 Aralık 2008 21:24:35
      http://www.delinetciler...lay-icatlar-icatlar.html
      http://cocukmucitler.com
      kusura bakma başım ağrıdan çatlıyo bi kaç link buldum bişeyler bulabilirsin kolay gelsin

17 Aralık 2008 15:12:08
      Acil hadii

• Binbaşı
      1378 Mesaj
      17 Aralık 2008 15:15:10
      ben 1 adet pil ince kablo va ufak ampülle gece lambası yapmıştım ama bu icat sayılmaz herhalde

17 Aralık 2008 15:21:17
      bknz: kibrit çöpünden ev yapmak mesela

Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz...!

Katılım zamanı: 31 Ağustos 2006
      17 Aralık 2008 15:23:17
      1 adet kavun 1 adet bıcak
      kavunu arka tarafından 3 4 santım olarak oyuyoruz da okulda nekadar işe yarar bilemicem arkadasım

• Yarbay
      3493 Mesaj
      17 Aralık 2008 18:34:21

quote:

Orjinalden alıntı: BlackNWhite

1 adet kavun 1 adet bıcak
      kavunu arka tarafından 3 4 santım olarak oyuyoruz da okulda nekadar işe yarar bilemicem arkadasım

Surat çizmemeleri gerektiğini söylemen gerekirdi yakalanırlarsa hoca kavunların şaşırır ifade almayacağını bilir.

</stop idiocracy>
      17 Aralık 2008 18:44:35

quote:

Orjinalden alıntı: Antor

Alıntıları Göster

Surat çizmemeleri gerektiğini söylemen gerekirdi yakalanırlarsa hoca kavunların şaşırır ifade almayacağını bilir.

surat çizmiceklerki masturbasyon aleti yapcaklar filmde görmüştüm

18 Aralık 2008 12:49:23
      Fikirlerinizi söyleyin.

• Er
      0 Mesaj
      09 Şubat 2010 03:58:28
      ya şu trafik olan varya hani onu bana ayrıntısıyla yazar mısın yani öğret derse ya yeşil ışıkta nolcak die lütfen çok az zamanım kaldi hemen vermem gerkeio ödevi

• Yüzbaşı
      800 Mesaj
      09 Şubat 2010 04:12:43
      1 adet lamba alcaksın 1 adet duy yeteri kadar pil bide basit ısı sensörü(PTC tercih sebebidir) hareket sensörü yada ışık sensörü alcaksın (elektronikçilerde bulabilirsin fazla pahalı şeyler değil) sonra sonra duyun 2 ucundan birine 1 kablo baglıcaksın onu sensörün 1 ucuna baglıcaksın sensörün diğer ucundan baska bi kablo cıkartıp pilin bir ucuna baglıcaksın duyun diger ucundanda 1 kabloyu pilin diger ucuna baglıcaksın sonra ısı sensörü aldıysan ısıttıgında lamba yanacak ısık sensörü aldıysan lamba yanık durumdaysa sensörü karartınca/üstüne ısık tutunca sönücek sönük drumdaysa sensörü karartınca/üstüne ısık tutunca yanacak hareket sensörü aldıysan önünde hareket edince lamba yanacak 1 devreye sahip olabilirsin dahada basiti yok

edit:ilk sayfada görünce cvp yazdık tarihede bakmadık 2 senelik konuymuş iimi hortlatmış biri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leylu3006 -- 9 Şubat 2010; 4:15:55 >

Blackberry Bold 9700 + ipod Touch 2G 16GB + SENNHEISER CX300(Black)--PS 3--Casper NEO

• Er
      0 Mesaj
      10 Şubat 2010 09:03:53
      leylu yazdığın bana mııııı

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Basit Malzemelerden Yapılacak İcat [Acil]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.