Şimdi Ara

DH Forum Nokia Firmware (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
781
Cevap
3
Favori
161.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamamdır. 2009 önceki versiyonda ilk listedeki experimental! uyarısını işaretliyerek kurdum oldu. arabistan dan aldığım gri e71 i türkçeleştirdim. tuş takımının da siparişini verdim. onu da değiştirdim mi işlem tamamdır. çok teşekkürler marslanoglu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulbas -- 19 Mayıs 2009; 2:18:20 >
  • cinman:

Diğer açmış olduğun başlıkta cevap yazdım. KVK ya falan gitmene gerek yok Navifirm programı ile indireceğin RM-472 flash dosyalarını Phoenix yardımıyla telefonuna atabilirsin. Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: xsw

Yeni TR ürün kodları firmware v20'yi görüyor.

NOKIA N96 RM-247
    0567005 TURKEY Black
    0543721 TURKEY Warm Titanium

Cok tesekkur ederim. "Yeni Urun Kodlari" derken? Ben telefonu 2008 Aralik ayinda almistim.
  • hocam ne diyim süpersinn valla

hocam phoneix türkçe anlatım telefonunza uygun data paketini indirin demişsin data paketi nedir nerden indirebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi safa_oyuncu -- 19 Mayıs 2009; 12:50:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: eurokid

quote:

NOKIA N96 RM-247
    0567005 TURKEY Black

Cok tesekkur ederim. "Yeni Urun Kodlari" derken? Ben telefonu 2008 Aralik ayinda almistim.

Her yeni firmware paketi ile birlikte yeni ürün kodları da gelir ama her zaman değişmez bazen de aynı kalır. Bazen eski kodları da güncellerler yeni firmware görünür ama bu biraz zaman alabilir bazen de eski kodlar güncellenmez N78 de olduğu gibi hala v12'yi görüyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: safa_oyuncu

hocam ne diyim süpersinn valla

hocam phoneix türkçe anlatım telefonunza uygun data paketini indirin demişsin data paketi nedir nerden indirebilirim

Telefonun modeline uygun EMEA veya EUROPE olan DP indireceksiniz zaten blogdaki firmware paketleri TR desteklidir.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: eurokid

quote:

NOKIA N96 RM-247
    0567005 TURKEY Black

Her yeni firmware paketi ile birlikte yeni ürün kodları da gelir ama her zaman değişmez bazen de aynı kalır. Bazen eski kodları da güncellerler yeni firmware görünür ama bu biraz zaman alabilir bazen de eski kodlar güncellenmez N78 de olduğu gibi hala v12'yi görüyor.

Ama Urun Kodu degismezki?

Soyleki; diyelimki ben Aralik 2008'de Turkiye'den garantili (Nokia'dan yani) N96-1 cep telefonu aldim. Diyelimki Nisan 2009'da ise baska bir arkadasimiz yine Turkiye'den garantili N96-1 aldi. Ikimizinde urun kodu aynidir.

Urun kodlari bolgelere veya farkli operatorlere veya renklerine (mesela beyaz N97, siyah N97 gibi) gore degisim gosterir, uretildigi zamana gore degil.

hmmmm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eurokid -- 19 Mayıs 2009; 23:25:08 >

• bende sımdı 6120 c ye son yuklemeyı denıcem eskıden nsu ıle yuklerdım sıdı product yuzunden olmadı..ama 64 bıt wın7 ısletım sıstemım var bakalım denıcem olursa olur olmassa daha sonra atarım..
  • bırde merak ettım blog dan benım telefon ıcın gereklı fırmware 200 mb cıvarında ..ben daha az fırmware beklıyordum BB5 lerde hep boylemı..yanı nsu da yukleme yaparken 30 dakıka beklıyorduk ama download o kadar suruyormuydu hatırlamadım..200 mb baya buyukmuste..bende sımdı wın7 64 u sılıp xp 32 den yukleme yapıcam hem cep telefonumu hep pc yı upgrade edıcem..
  • N85 için yeni versiyon çıkmış fakat ben güncellemek istediğimde telefonunuz güncel uyarısı veriyor.

Benim telefonun kodu
    0573753
    buradanhttp://europe.nokia.com/A4577224 kontrol ettiğimde yeni güncelleme yok diyor. ama aşağıdaki kodları kontrol edince var diyor.

Bu kodlarda olan TR cihazlar şu an yeni versiyonu görüyormuş
    0560574
    0561108

biraz daha beklesem yeni versiyon çıkar mı? acelemiz yok sonuçta
  • quote:

Orjinalden alıntı: defected

N85 için yeni versiyon çıkmış fakat ben güncellemek istediğimde telefonunuz güncel uyarısı veriyor.

Benim telefonun kodu
    0573753
    buradanhttp://europe.nokia.com/A4577224 kontrol ettiğimde yeni güncelleme yok diyor. ama aşağıdaki kodları kontrol edince var diyor.

Bu kodlarda olan TR cihazlar şu an yeni versiyonu görüyormuş
    0560574
    0561108

biraz daha beklesem yeni versiyon çıkar mı? acelemiz yok sonuçta

Bence verir biraz bekle, benim N95'te boyle olmustu bir sure "yok" verdi sonra bir hafta sonra bir baktim "var" dedi.

• esasında benımde nsu dan guncel yok dıyor 6.01 guncel dıyor ama hem blogda hemhttp://hunajatehdas.net/nokia/firmware/en/ de 06.51 cıkmıs...bıraz beklese nsu ya cıkarmı kı..yoksa bende bu yontemı denıcemde..
  • Dediğim gibi bazen bu süreç biraz uzun olabiliyor ama bir süre sonra eski kodlar da yeni firmware görünebilir yeni parti gelen mallarda yeni kodlarıyla geliyor sanırım phoenix 32-bit Windows 2000/XP/Vista da çalışıyor ama benim tavsiyem önerilen 32-bit Windows XP SP3 dür Windows Installer 3.1 ve Net Framework 2.0'ın sisteminizde yüklü olmasında fayda var malesef 64-bit işletim sisteminde çalışmıyor ama Windows 7 üzerinde bazı testler yapılmış ve Windows 7 üzerinde XP modunda henüz kullanılamıyor sanırım ama mutlaka Windows 7 stabil sürüm çıktığı zaman phoenix destekleyecektir. Bu konu ile ilgili şöyle bir açıklama var. I have no idea if it works on Windows 7 on Virtual XP machine - but it surely doesn't work in native Windows 7 environment. Let me know if it works on virtual XP. Firmware DP dosyaları Major yani büyük paket oldukları için dosya boyutları fazla özellikle EMEA DP ler bu dilerseniz Major DP lerin üzeirne Minor firmware paketleri de yükleyebilirsiniz bunlar bazı ufak hataları minor paketlerde özel telekom şirketlerinin versiyonları da yer alır. Turkcell, Vodafon'nun sattığı telefon gibi. Örneğin 6300 için 7.21 firmware'ın v8.10, v8.20, v8.30 minor paketleri vb. Bunlar blogda yok çok da gerekli değiller esas olan Major (Data Packgage) firmware dosyalarıdır. Phoenix ile yüklemenin en büyük avantajı telefona verilecek zararın asgari düzeyde olmasıdır çünkü NSU ile firmware yüklerken USB bağlantısı kesilme riski fazladır oysa ki phoenix ile firmware dosyası önceden bağımsız yüklenip hdd ye kurulduğundan böyle bir risk yoktur ayrıca firmware yükleme işlemi yaklaşık ortalama 2-3 dak. sürer bu süre NSU'da 15 dak. bulabilir. Özellikle S60 yazılımlar kolay kolay çökmüyor phoenix ile firmware yüklenirken 6220c de başıma gelmişti phoenix takılıp hata versede telefon açılıyor korkmayın yeterki sakın bağlantı kuruluyken USB kablosunu çekmeyin. Phoenix yazılımı sürekli geliştiriliği için her yeni sürümde hatalar giderliyor ve yeni model desteği ekleniyor. Bu son sürümde hiç hata olmayacak anlamına gelmiyor tabi. Bunun için önceki phoenix stabil sürümleri de bloga ekledim. Bu arada mesajcıdan bana mesaj atın ki size ihtiyacınız olan modele göre firmware dosyasının direkt linkini gönderiyim az da olsa direkt link veren siteler mevcut boşuna rapid ile uğraşmayın gerçi rapidin hızı da artmış geçen gece 100KB/s hız ile dosya indirdim. Direkt olan firmware linklerini de bloga eklemeyi düşündüm fakat ne kadar dayanırlar meçhul. Sonuçta blogdaki de NSU sunucusundaki aynı orijinal DP firmware dosyası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 20 Mayıs 2009; 2:40:21 >

• ok dostum nsu ya bende guvenmeyıorum ben 200 mb dedım ama yaklaık 500 mb lık dosyaymıs bu..telefonun neresıne sıgıyor bu yazılım orası ayrı konu..neyse sımdı bende wın7 var bı ara xp kurup halledrım..
  • blog'daki yöntemle güncelleştirsem serviste sorun çıkar mı acaba bi problem olur götürürsem
  • bunu biri bana anlatabilir mi?

bunda anladığım kadarıyla bilgisayara sanki oyun mp3 indirir gibi indiriyorsun sonra da telefona java oyun falan yükler gibi yüklüyorsun böyle mi yani? yanlışsa lütfen düzeltin ve bana bunu bir zahmet anlatın...

ayrıca @defected'in dediği gibi serviste herhangi bir sorun çıkartır mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: defected

blog'daki yöntemle güncelleştirsem serviste sorun çıkar mı acaba bi problem olur götürürsem

Garanti bozulmaz orijinal nokia firmware bunlar tek farkı NSU'daki sunucudan yüklemiyorsun önceden paketi indirip hdd'ye kuruyorsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lebron_1994

bunu biri bana anlatabilir mi?

bunda anladığım kadarıyla bilgisayara sanki oyun mp3 indirir gibi indiriyorsun sonra da telefona java oyun falan yükler gibi yüklüyorsun böyle mi yani? yanlışsa lütfen düzeltin ve bana bunu bir zahmet anlatın...

ayrıca @defected'in dediği gibi serviste herhangi bir sorun çıkartır mı?

mp3 gibi mi blogda herşey yazıyor arkadaşlar detaylı bilgi orada mevcut NSS ile kodu değiştirmediğiniz sürece garanti bozulmaz sanırım çünkü telefonu servise verdiğinizde onlarda aynı paket yazılımı yüklüyor tek fark firmware pc den değil BB5 box dediğimiz özel cihazlarla yüklüyorlar sanırım. Aradaki fark bu yazılım aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xsw -- 23 Mayıs 2009; 0:44:17 >

• ben phoenix'i kuruyorum ama bilgisayarda öyle bir program görünmüyor. sadece d2k network server monitör diye birşey kurmuş.

kurulumun sonunda "dongle error" please insert proper dongle or configure dongle drivers diyor. retry yada finish seçilebiliyor. sonra bakıyorsun probram falan yok
  • nokia fw yükleme merkezine ne oldu kaldırıldı yazıyor arkadaşlar.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.