Şimdi Ara

DH Forum Nokia Firmware (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
781
Cevap
3
Favori
161.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben product code'u Nemesis ile değiştirdim.Anlatımı çoğu sitede bulunmakta.Basit bir işlem ama şuanda bendeki sorunda Türkçe'ye çeviremedim.O kadar büyük sorun değil benim için ama aklınızda olsun.N-gage oyunlarında kullandığım versiyonla ilgili sorun yaşamadım.Firmware update yaparken kullandığım product code : 0558072
  • teşekkür ederim

nemesisis kurayım hemen ingilizce olması hiç önemli değil n-gage de de sorun yoksa gelsin fp2
  • hala onaylanmamış 5800 ulen nokia onayla artık
    @xsw hocam cok hızlı çalışıyon valla blog cok işe yarıyo

@reLo hocam valla çözüm bulamadım sana bende tekrar yükle çıkıyodu
  • quote:

Orjinalden alıntı: xsw

Nokia TR Ürün Kodları sayfası güncellenmiştir.

http://nokia-firmware.blogspot.com/2009/01/nokia-turkey-product-codes.html

ellerine sağlık

• yazma dili türkçe olmadıktan sonra nasıl mesaj yazarım ben

relo siz yapabildiniz mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: maviturk

hala onaylanmamış 5800 ulen nokia onayla artık
    @xsw hocam cok hızlı çalışıyon valla blog cok işe yarıyo

@reLo hocam valla çözüm bulamadım sana bende tekrar yükle çıkıyodu

Firmware, TR kodları herşey çıktı Telefon gümrükte takıldı galiba web sitesi bile hazır durumda. Sadece Türkiye'ye değil kodlara bakarsak ilk parti malın tüm avrupaya kırmızı ve mavi renkte giriş yapacak gibi görünüyor 3. renk olarak siyah görünüyor ama henüz siyah renk için ürün kodu yok. Blogu izlemeye almanızı tavsiye derim

http://www.nokia.com.tr/A41301055

• Arkadaşlar meraba
    V 4.0750.31.2.1 firmware yüklenmiş n73üme,sanırım bu ME modelinin firmware'i,bi arkadaşa vermiştim telefoncu kapanıyo diye o da bunu yüklemiş ama memnun değilim.Ben yukarıdaki blogdan yeni firmware indiriyorum,Nokia N73 Firmware v4.0839.42.0.1 v22 olan versiyonu.Şimdi ben bunu nasıl yükleyebilirim?Telefonum tr garantili yine de dil ayarı falan yapmam gerekli mi?Ayrıca türkçe dil desteği var mı?
  • sitede son firmware ler var.

bu firmware lerin hello carbide gibi uygulamaların çalışmasına izin verip vermediğini de belirtirseniz(bildikleriniz dahilinde) iyi olur. mesela e66 cihazımı v110.07.126ya güncelledim ve artık imzasız uygulama yükleyemiyorum.

yeni çıkan firmwarelerde bu durum hemen bilinmediği ve blog sahibinin de tüm telefonlarla ilgilenme gibi bir durumu olamayacağı için firmwarelerin olduğu yere kullanıcılara bu konu hakkında bir uyarı yazısı gösterilebilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alperian

sitede son firmware ler var.

bu firmware lerin hello carbide gibi uygulamaların çalışmasına izin verip vermediğini de belirtirseniz(bildikleriniz dahilinde) iyi olur. mesela e66 cihazımı v110.07.126ya güncelledim ve artık imzasız uygulama yükleyemiyorum.

yeni çıkan firmwarelerde bu durum hemen bilinmediği ve blog sahibinin de tüm telefonlarla ilgilenme gibi bir durumu olamayacağı için firmwarelerin olduğu yere kullanıcılara bu konu hakkında bir uyarı yazısı gösterilebilir.

Haklısınız bu konuyla ilgili genel bir uyarı yazısı yazdım firmware dosyalarının bulunduğu yerin en alt kısmına.
  • quote:

Orjinalden alıntı: laliberte

quote:

Orjinalden alıntı: marslanoglu

Öncelikle güzel bir blog olmuş.Tebrik ederim.
    http://www.blue-nokia.com/obnoxy/index02.php
    BU SİTEDEKİ DOSYALAR BU PROGRAMLA(Phoenix) YÜKLENEBİLİR Mİ? TÜRKÇE OLUR MU? Eski versiyonlara geçmek için sordum...Teşekkürler..

Arkadaşım vermiş olduğun sayfadan EURO veya EMEA yazılım paketlerini indirip yüklersen ve Türkiye ürün kodunu seçip telefonuna yazılımı atarsan telefonunda Türkçe menü olur. Telefonun Türkiye ürün koduna sahip değilse bile Phoenix ile flash ederken Türkiye kodlarından birini seçersen yine telefonunda Türkçe menüye sahip olursun, yani NSS ile ürün kodunu değiştirmene gerek kalmaz. Ayrıca Phoenix 2008 ile SW Downgrade yani mevcut yazılımdan önceki yazılımı telefona atmak mümkün. Bunun için Flashing menüsünü açtıktan sonra Firmware Update i seçip altta yer alan Options a girdikten sonra Flashing Options altında bulunan Allow SW Downgrade seçeneğini işaretlemelisin.

Telefonuma güncel firmware yükledim buyuzden hack işlemi gerçekleşmiyor eski versiyonlara dönmek mümkün değilmiş diye duydum yanlış anlamadıysam burada bunu yapabilecegimizden bir önceki versiyona dönebileceğimizden bahsetmişsin arkadaşım bunu gerçekleştirebilecekmiyiz?

Sorum çokmu zordu ya

• quote:

Telefonuma güncel firmware yükledim buyuzden hack işlemi gerçekleşmiyor eski versiyonlara dönmek mümkün değilmiş diye duydum yanlış anlamadıysam burada bunu yapabilecegimizden bir önceki versiyona dönebileceğimizden bahsetmişsin arkadaşım bunu gerçekleştirebilecekmiyiz?

Sorum çokmu zordu ya

Phoenix 2008 de (SW Downgrade) özelliği mevcut yazılımdan önceki yazılımı telefona atmak mümkün.
    Fakat bu işlemi pek önermiyorum yeni güncel versiyondan eskiye dönmek pek mantıklı değil zaten.
    Yeni eski derken fazla kurcalarsanız cihazın içindeki mevcut yazılım da çökebilir sonra servis yolu görünür.
  • Ben update yapmaya çalıştığımda böyle bir uyarı alıyorum bunun sebebi nedir?
     DH Forum Nokia Firmware
  • Önce nemesisle ürün kodunu mu değiştirmeliyim yoksa?Sitedeki kodlardan herhangi birini girsem olur mu?0544984 kodunu gösterdi nemesis,bunu mu yazmalıyım yoksa değiştirip sitedeki kodları mı yazmalıyım?
  • quote:

quote:

Sorum çokmu zordu ya

Phoenix 2008 de (SW Downgrade) özelliği mevcut yazılımdan önceki yazılımı telefona atmak mümkün.
    Fakat bu işlemi pek önermiyorum yeni güncel versiyondan eskiye dönmek pek mantıklı değil zaten.
    Yeni eski derken fazla kurcalarsanız cihazın içindeki mevcut yazılım da çökebilir sonra servis yolu görünür.

Evet ama son yüklediğim yazılım telefona birşey yüklemeye izin vermiyor ve hiçbir hck yöntemleri işe yaramıyor eski yazılıma dönmek istememin nedeni bu.

• quote:

quote:

Sorum çokmu zordu ya

ben N82 mi hala downgrade yapmaya kararlıyım ne kadar bozsamda çökertsemde downgrade yapmak istiyorum battı balık yan gider fakat downgradeyi başlattığımda daha düşük versiyona geçilemez diye hata veriyor N82 v30u v20ye indirmek istiyorum ne yapmam lazım

• quote:

Orjinalden alıntı: oem

Ben update yapmaya çalıştığımda böyle bir uyarı alıyorum bunun sebebi nedir?
     DH Forum Nokia Firmware

Bilen yok mu arkadaşlar?
  • güzel olmuş
  • cahil olduğum için sorucam belirtilen isimlerin anlamı nedir bunların hepsi türkçe değilmi zaten herhangi birini girsem yeterli olmayacakmı
    mesela "Pearl Black" ne anlaa geliyor yada "Smooth Stainless"

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ADAC

Kardeşler ben oto bölümündenim , N80 e yeni yazılım attım gayet memnunum ama iki tane TR kod bulduğum halde kodlar işe yaramadı TR kod varmı bi el atsanız......

NOKIA N80 RM-92
    0526961 TURKEY Pearl Black
    0526965 TURKEY Smooth Stainless
    0529379 EURO-2 Smooth Stainless
    0529380 EURO-2 Pearl Black

Bu kodları denediniz mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: noble34
    cahil olduğum için sorucam belirtilen isimlerin anlamı nedir bunların hepsi türkçe değilmi zaten herhangi birini girsem yeterli olmayacakmı
    mesela "Pearl Black" ne anlaa geliyor yada "Smooth Stainless"

Onlar renk ve model kodları

Pearl Black (Sedefli Siyah)
    Smooth Stainless (Paslanmaz Pürüzsüz)

N82 için son güncel Türkçe dil kodları aşağıda

NOKIA N82 RM-313
    0551514 TURKEY
    0560981 TURKEY
    0553730 TURKEY
  • quote:

Orjinalden alıntı: oem

Önce nemesisle ürün kodunu mu değiştirmeliyim yoksa?Sitedeki kodlardan herhangi birini girsem olur mu?0544984 kodunu gösterdi nemesis,bunu mu yazmalıyım yoksa değiştirip sitedeki kodları mı yazmalıyım?

Blogdaki kodlar da günceldir kullanabilirsiniz. Telefonunuzun modeline uygun kodu seçin.
    0544984 N73 için Nokia tarafından doğrulanmış bir kod onu da kullanabilirsiniz farketmez.
    Tabi kodun hangi firmware versiyonuna ait olduğu da önemli ama kod çalışıyorsa sorun yok demektir.
    Önemli olan kodun Türkiye'ye ait olması yani Türkçe dil kodu olmasıdır ve kodun Nokia tafafından doğrulanmış olmasıdır.

Ürün kodlarını kullanmadan önce aşağıdaki linkten doğrulayın.
    http://europe.nokia.com/A4577224

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.