Şimdi Ara

şırnak il jandarma komutanlıgı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
46.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ben ankarada oturuyorum dıyarbakır ktm de toplanacakmışız ordanda sırnak a varmı baska sırnak

• sırnak ıl jandarmaya cıkan varsa goruselım sahin_ank@hotmail.com
  • Kabul Toplanma Merkezi DİYARBAKIR Kab.Top.Mrk.K.lığı
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi BALLI 5'İNCİ J. SNR. TB. K.LIĞI
    ULUDERE ŞIRNAK

Bende Ankara'da oturuyorum nasıl yapacaz bilmiyorum üff... Bizimkiler tutturdu Diyarbakır'a kadar goturcez seni felan diye hadi hayırlısı. Siz nasıl gitmeyi planlıyorsunuz ?
  • benim ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J. SNR. TÜM. K.LIĞI şırnakta askerlik yapacak olanlar burada yapıyomuş acemiliğini forumda okuduğum kadarıyla.15inde diyarbakır a gidiyorum bilet bulamadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinanzen

benim ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J. SNR. TÜM. K.LIĞI şırnakta askerlik yapacak olanlar burada yapıyomuş acemiliğini forumda okuduğum kadarıyla.15inde diyarbakır a gidiyorum bilet bulamadım.

hangi forum arkadaşım link verir misin ? Bulabildiğim kadar bilgi bulmaya çalışıyorum bu Şırnak Jandarma ile ilgili.
  • direk ekşisözlükten copy paste ediyorum.

sirnak 23 ncu jandarma sinir tumen komutanligi

1. $irnak merkezde kurulu olan, 50 civarinda mevzi ile tahkim edilmi$ ve 2000'li yillarin ba$ina kadar tugay komutanligi olarak hizmet vermi$ askeri birligin buyutulmesi sonucunda olu$turulmu$ tumen.

$irnak'a cizre uzerinden, yani guneybati yonunden, kasrik bogazini gecerek girildiginde kar$ila$ilan manzara, uc buyuk dagin *** arasinda siki$ip kalmi$ bir duzluge kurulu, kasaba gorunumlu bir $ehir manzarasindan ibarettir. tumen, $ehirle icice bir konumda olup tumenin kapladigi alan, $ehrin kurulu oldugu duzlukten ba$lar ve kuzeydeki namaz daginin zirvesine dogru yayilir.

daha once bir piyade birligi iken, piyadenin pkk ile yurutulen mucadelede agir zayiat vermesi ve hakkari, van, $irnak'tan olu$an sinir bolgesinin van'daki jandarma asayi$ kolordu komutanligi denetimine birakilmasi sonucunda, bir jandarma birligi olarak hizmet vermeye devam etmi$tir.

tumen, $irnak'tan bagimsız olarak kendi kendine yetebilecek, adeta $ehir icinde bir ba$ka $ehir olacak $ekilde; icinde bir askeri hastane, bir supermarket ve bilumum askeri muhimmati barindiracak bir buyuklukte duzenlenmi$tir. tumen icerisinde bulunan helikopter pisti, civardaki daglik bolgelerde duzenlenen operasyonlardan donen ya da bu operasyonlara katilacak askerleri ta$iyan cobralara, sikorskylere hizmet verir.

tumen icerisinde acemi birligi bulunmamasina ragmen, askerligini kisa donem olarak yapmayi du$unenlerin yolu, buradaki $irnak il jandarma komutanligi, agir havan bolugu gibi birliklere ya da tumen sinirlari icinde olmayan ama tumene bagli dag karakollarina du$ebilir.
    (nick the chopper, 27.10.2006 18:40 ~ 06.12.2006 22:01)
    #10200707 !?

2. sahip oldugu imkanlarla insanı sasirtan ve rahatlatan askeri birligimiz. askerligi buraya cikan arkadaslar kesinlikle gerilmemeli.
    (acilin ben doktorum, 23.01.2007 19:25)
    #10506012 !?

3. 40 gün kadar ikamet ettiğim komutanlıktır. kendimi malatya 'da rahat bir kısa dönem asker olarak düşünürken, girdiğim ingilizce sınavı sonucunda, güya amerikalılarla iletişim için ırak savaşı zamanı üstelik her kısa döneme nasip olmayacak şekilde skorsky 'e binerekten kısa dönem tercüman ulaştırma çavuş olarak geldiğim tümen. gelmeden önce acaip tırsıyordum. pkk 'lı çıkarsa karşıma ne yapacağımı falan düşünmüştüm ama buraya gelince en son düşünmem gereken şeyin pkk oldugunu anladım. ktm denen bir yerde kalıyorduk malatya askerleri olarak... mavi olması gereken çarşaflar kahverengiydi. tuvalet trainspotting filmindeki tuvalet gibiydi. amaaa... onun dışında herşey çok güzeldi. gerçekten şehir içinde bir şehirdi burası. marketleri. lojmanları. mangal yapacak yerleriyle çok ilgincti. evet burada askerler yani er-erbaşlar mangal yapabiliyordu. ayrıca kanımca ordunun en başarılı mutfak ekibi buradaydı. tek eğlencem olan yemek vakitlerini iple çekiyordum ve nar gibi kızarmış ekmek, turp, ve muhteşem lezzetli yemeklerle burası bazı açılardan istanbul 'u aratmıyordu. tabii, tabldot tepsisi azlığı nedeniyle, az önce yemek yenmiş tepsi ve kaşıkları götürüp tuvalette yıkayıp geri geliyorduk. digiturk vardı. internet cafe onarımdaydı.

(bkz: hey gidi günler)
    (seviyorsevmiyorseviyorsevmiyorseviyor, 23.01.2007 19:38 ~ 19:39)
    #10506044 !?

4. tümenin içindeki üstsubay orduevinin terasında "cudi"yi karşına alıp rahat rahat buz gibi rakını içerken karşıdan gelen yoğun patlamaları ve izli mermileri görünce ve tümenin etrafında konuşlu bulunan m48a2 tanklarının geceyi delen yoğun ateş seslerini duyunca ulan biz nereye geldik denilen yerdir.hele birde misafirhenede odanız helikopter pistine bakıyorsa;inen kalkan "skorsky"leri görünce hafif bir kafa kitlemesi yaşatan, birliktir.marketi,saunası,susu,busu vardır.
    yagmurun altında bizi kaderimize götüren helikoptere binip üstünde uçtuğum,ayağımı betonuna her bastığımda şükrettiğim yegane yerdir.birde abimin veda sözüdür:seni seviyorum kardeşim dediği.
    (aresgs, 08.11.2007 01:05)
    #11504733 !?

5. içerisindeki tümen marketten telefon hariç hemen her türlü elektronik aleti satın alabildiğiniz yer.
    (ntldr, 22.05.2008 07:13)
    #13306261 !?

6. bugün iki askerini daha memleketlerine yolcu etmiş olan tümen. bayrağa sarılı olarak...
    (ntldr, 22.05.2008 23:39)
    #13311245 !?

7. nizamiye girişinin solunda kalan tepede taşlarla yapılmış bir türk bayrağı motifi vardır üzerinde akan kan bayrak için yazar. eskiden bu yazının biraz ilerisinde sürekli tank duran bir mevzi vardı. oradaki tank mevzisi kamuya değil vatandaşın tekine ait olduğundan itirazlar üzerine tank oradan kaldırılmış.
    (ntldr, 18.11.2008 14:30)
    #14414086 !?

• Merhaba arkadaşlar, forumu uzun süredir takip ediyorum ancak mesaj yazmak bugüne kısmetmiş. Bende BALLI 5'İNCİ J. SNR. TB. K.LIĞI Uludere Şırnak Jandarma Er olarak gidiyorum. Uçak biletimi aldım, pazar sabahı Dİyarbakır'a yola çıkacağım.

altugaaa seninle aynı yere çıkmışız. görüşelim msn den bir ara.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cilekesh84

Merhaba arkadaşlar, forumu uzun süredir takip ediyorum ancak mesaj yazmak bugüne kısmetmiş. Bende BALLI 5'İNCİ J. SNR. TB. K.LIĞI Uludere Şırnak Jandarma Er olarak gidiyorum. Uçak biletimi aldım, pazar sabahı Dİyarbakır'a yola çıkacağım.

altugaaa seninle aynı yere çıkmışız. görüşelim msn den bir ara.

hayırlısı devrem ama eminim ki en zor askerliklerden biri bizi bekliyor
  • şırnak il jandarma zaten 23. jandarma sınır tumeninin içinde, 23. jandarma sınır tümeni şırnağın yarısı kadar ayrı bir dünya zaten, oraya giden arkadaşlar rahat olsunlar
  • Gelin arkadaşlar 23.sinir Tümen güzeldir :)
    İnternette eğer İL JANDARMA KOMUTANLIĞI YAZARSA KARARGAH'a bağlı olarak acemilik yapacaksınız.
    Eğer yeriniz direk olarak veriliyorsa örnek : Uludere, Çakırsöğüt,Şenoba vs...
    Acemiliğinizi Tümene bağlı şekilde Yukarı bir bölgede yapacaksınız ve acemeliğiniz bittikten sonra konvoy ile yerlerinize gideceksiniz.
    İL JANDARMA KOMUTANLIĞINA düşenlerde sanıyorum yaklaşık 30 35 tanesi orada kalır diğerleri büyük ihtimal kurra ile ilçelere dağıtılır.
  • Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi DİYARBAKIR Kab.Top.Mrk.K.lığı
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi SİLOPİ 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI
    SİLOPİ ŞIRNAK

arkadaşlar bende silopi yolcusuyum. eğer irtibata geçmek isteyen varsa msn listesinde varım.
  • Arakadaşlar bende Şırnak İl Jandarma yolcusuyum

msn : serdarucar3131@hotmail.com

bilgi vermek isteyenler paylaşmak isteyenler için...
  • ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J. SNR. TÜM. K.LIĞI
    ŞIRNAK ben de buraya gidiyorum hepinize hayırlı olsun..
  • Kuvveti Jandarma
    Sınıfı Jandarma
    Statüsü Er
    Branşı
    Kabul Toplanma Merkezi DİYARBAKIR Kab.Top.Mrk.K.lığı
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi ŞIRNAK İL J.K.LIĞI ŞIRNAK

Aynı yere gelen varsa irtibata geçelim

voldemorde@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: daniel06

ŞIRNAK 23'ÜNCÜ J. SNR. TÜM. K.LIĞI
    ŞIRNAK ben de buraya gidiyorum hepinize hayırlı olsun..

ben de sadece beni yolladılar buraya zannediyodum yalnız değilmişim.
  • SİLOPİ 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI
    SİLOPİ ŞIRNAK
    arkadaslar bende buraya dustum her hangı bır bılgısı olan yada buraya dusen arkads varsa irtibata gecelimmm
  • bende öyle xannediyodum
  • yok mu başka şırnak yolcusu, benim birader de il jandarma komutanlığına düştü..
  • SİLOPİ 2'NCİ J. SNR. TB. K.LIĞI
    SİLOPİ ŞIRNAK

bende bende
  • Hepimize hayırlı teskereler arkadaşlar.
    Bende 172'NCİ ZH. TUG K.LIĞI
    SİLOPİ ŞIRNAK tayım.Allah hepimize sabır ve dirayet versin.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.