Şimdi Ara

1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
7
Favori
154.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düşen arkadaşlarla konuşalım. motorize piyade tugayı nedir, ne yapar bilgisi olan varmı?

• bende ordayım dostum geçrekten hiçbir bilgi yok birlik hakkında
  • hayırlısı olur inşallah kardeşim.

bu arada ben yanımda kankamıda getiriyorum, aynı otelde çalıştığım kankamla beraber girdik sınava, aday numaralarımız arka arkayaydı, ikimizde aynı yere düştük. ben turizm o konservatuar mezunu(sağlam bağlama çalar, sıkılmayız) :)

sonucu öğrendiğimden beri araştırıyorum hiç bir bilgiye ulaşamadım. bazı yerel sayfalarda TAŞKISIĞI diye bir mevkiden bahsediliyor, google earth de aradım, bulamadım. tek bildiğim istanbula 120km mesafede olduğu. adapazarında yaşayan uzaktan bir kısım akrabalarım var, yarın sabah ilk iş telefon edip detayları öğrenmek olacak, öğrendikçe buraya yazarım.

sende birşeyler öğrenirsen paylaşırsın kardeş...
  • bende aynı yere geliyorum hepimiz için hayırlısı...
  • bende adanadan geliyorum. herkes için hayırlısı olsun.
  • Evet taşkısığı denilen yerde. Merkezden 10dk.da bir araba gider. ve 20dk uzaklıkta Adapazarına
  • 323. kd olarak buraya düşmüştüm. Şuanda aynı yerde askerliğimi yapıyorum. Kısaca neler karşılaşacğınızı söyleyim.

Teslim olacağınız yer. Adapazarı merkezdeki Çark Kışlası. Sonra sizleri Akşam 7ye doğru otobuslerle kandıraya getirecekler. Acemi eğitim yeriniz Kocaeli Kandıra kışlası. yaklalşık 4 haftalık eğitimden sonra yemin töreniniz var. Sonra 6 farklı kışlaya dağıtımınız var. Ben kandıra kışlasında kalmıştım. Kandıra kışlası sürgün yeri. Ne kadar sapıkalı, madde bağımlısı ve problemli insan varsa burada askerliğini yapıyor. Acemi zamanınızda bunlarla bir irtibatınız olmaz. Ama usta birliğinde kandırada kalırsanız. Bunlarla muhattab olmak zorunda kalıyorsunuz. Neyse fena bir yere düşmediniz. Umarım zorlanmadan askerliğinizi bitirirsiniz. Sormak istediniz bir konu olursa yardımcı olmaya çalışacağım.
  • emre diğer yerler neresi peki dğer 5 yer
  • Arkadaşlar ben de hataydan geliyorum.hepimiz için hayırlı uğurlu olur inş.
  • Diğer 5 yer.

Çark kışlası: Tuğayın ana karargahı disiplini en yüksek yer. Selam vermekten başınız dönüyormuş. :) Kandırada selam vermek yok gibi birşey düşünün artık.

Taşkısığı Kışlası: Tuğayın en büyük kışlası. Disiplinli bir yer.

Sakarya kışlası: Tuğayın mahzemecisi diyebbiliriz.

Seymen kışlası: İzmit'te tank taburu.

Edok: İzmit köseköyde.

Şunuda bilin geldiğiniz tuğay ilk baharda manisaya taşıncak. Şimdiden başladılar hazırlıklara. Komutanların söylediğine göre baya bir ortalık karışacakmış. Rezillik diz boyu olur filan dediler. İnşallah sizlere bu rezillikler yansımaz.
  • valla kime sorsam güzel yer diyorlar ayrıca taşınma işleri hemen olmayackamış bir binbaşıdan öğrendim
  • vay motorize ekip

Hayırlı olsun hepiniz için
  • sağol arifimmm insani yardımcım benimmmm :D
  • bizim tugayın amblemi sevgi kelebeğiymiş zaten
  • aynı yere geliyorum arkadaşlar hayırlı olsun herkese
  • quote:

Orjinalden alıntı: emremax

Diğer 5 yer.

Çark kışlası: Tuğayın ana karargahı disiplini en yüksek yer. Selam vermekten başınız dönüyormuş. :) Kandırada selam vermek yok gibi birşey düşünün artık.

Şunuda bilin geldiğiniz tuğay ilk baharda manisaya taşıncak. Şimdiden başladılar hazırlıklara. Komutanların söylediğine göre baya bir ortalık karışacakmış. Rezillik diz boyu olur filan dediler. İnşallah sizlere bu rezillikler yansımaz.

kardeş tugayın telefon numarasını hatırlıyormusun?
  • Yok hatırlamıyorum.
  • Arkadaşlar hangi gün gitmeyi düşünüyorsunuz istanbuldan gidecek olan varmı?..
  • quote:

Orjinalden alıntı: emremax

Diğer 5 yer.

Hocam merhaba, bende 1'İNCİ MOT.P.TUG.K.LIĞI - ADAPAZARI SAKARYA'ya düştüm.
    Taşınacak derken bize vuracak mı sence? Yani 6 ay askerliğimiz var ilkbaharda oradayız sonuçta, yani bizi tutup manisaya mı alacaklar?

Sağol.

Bu arada ben Pazar günü gideceğim, siz cmtesi mi pazar mı?

• Bir de arkadaşlar herkes birbirine pm atsın tanışalım, orada destek olur.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.