Şimdi Ara

Hangi Saç Kurutma Makinesini Tavsiye Edersiniz? (Fön Makinesi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
44.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evde Rowenta marka saç kurutma makinesi var ama ağzı çok geniş. Berberlerde kullanılan saç kurutma makineleri gibi ağzı dar olanlardan almayı düşünüyorum. Bütçe fazla geniş değil. Zaten bana göre hepsinde aynı tip motor var. Hepsi gürültülü çalışıyo.

Bu iki makineden hangisi daha iyidir? Birde Fakir'in var ama Faklir almayı pek düşünmüyorum. İyonik teknoloji ne işe yarıyo bilen var mı?

Fakir Etna 2000 Saç Kurutma Makinesi (46,20 YTL)
    2000 Watt
    İyonik teknoloji (Önemli bi özellik mi?)
    Dar fön başlığı/difüzör
    Soğuk fön düğmesi
    2 hız/3 ısı kademe ayarı
    Asma kancası

Arnica Alize ZD 518 (32 YTL)
    2000 W
    Soğuk hava üfleme seçeneği
    2 farklı hız ve ısı seçeneği
    Saklamayı kolaylaştıran asma çengeli
    Dalgalı saçlara şekil vermeyi sağlayan taraklı difüzör

Felix FL 576 Pro Master Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (32,43 YTL Havale ile (KDV Dahil) )
    2000 W
    Profesyonel kullanıma uygun AC motor
    3 metre kablo boyu
    3 ısı, 2 hız kademesi
    Profesyonel taraklı difüzör ve form başlığı
    Pratik asma halkası
    Çıkarılabilir arka ızgara kapak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coderMX -- 9 Aralık 2008; 23:49:13 >

• quote:

Orjinalden alıntı: coderMX

Arkadaşlar evde Rowenta marka saç kurutma makinesi var ama ağzı çok geniş. Berberlerde kullanılan saç kurutma makineleri gibi ağzı dar olanlardan almayı düşünüyorum. Bütçe fazla geniş değil. Zaten bana göre hepsinde aynı tip motor var. Hepsi gürültülü çalışıyo.

Bu iki makineden hangisi daha iyidir? Birde Fakir'in var ama Faklir almayı pek düşünmüyorum. İyonik teknoloji ne işe yarıyo bilen var mı?

Fakir Etna 2000 Saç Kurutma Makinesi (46,20 YTL)
    2000 Watt
    İyonik teknoloji (Önemli bi özellik mi?)
    Dar fön başlığı/difüzör
    Soğuk fön düğmesi
    2 hız/3 ısı kademe ayarı
    Asma kancası

Arnica Alize ZD 518 (32 YTL)
    2000 W
    Soğuk hava üfleme seçeneği
    2 farklı hız ve ısı seçeneği
    Saklamayı kolaylaştıran asma çengeli
    Dalgalı saçlara şekil vermeyi sağlayan taraklı difüzör

Felix FL 576 Pro Master Profesyonel Saç Kurutma Makinesi (32,43 YTL Havale ile (KDV Dahil) )
    2000 W
    Profesyonel kullanıma uygun AC motor
    3 metre kablo boyu
    3 ısı, 2 hız kademesi
    Profesyonel taraklı difüzör ve form başlığı
    Pratik asma halkası
    Çıkarılabilir arka ızgara kapak

Arkadaşlar yorum yapan olmamış ama Doğu Bank (Sirkeci / İstanbul) 'dan 33 YTL'ye Felix marka aldım. İndirim yapmadılar ama internetten siprariş versem + kargo masrafı ödeyecektim. 3 metre kablosu var, AC motor ile çalışıyor yani uzun süreli kullanımda durma yapmaz denildi. Dar fön başlığı, Boşuna markaya para ödemeye gerek yok sanırım. Bugün denedim çok güzel. Tek bi kusuru varsa oda kablosunu kalın yapmışlar, biraz daha ince olsaymış daha iyi olurdu (benim görüşüm). Arnica ile aynı modelde olan Felix 25 YTL'di ama benim aldığım ele daha iyi oturuyor. Aksarayda ise fiyatları 50 YTL civarı. Doğubank'ta daha ucuz yani...

• geçen şunu carerfourun stok fazlasından 50 liraya almıştım

oldukça güzel alet

http://www.hepsiburada.com/babyliss-d141e-sac-kurutma-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=21102&productid=sgbad141e
  • quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

geçen şunu carerfourun stok fazlasından 50 liraya almıştım

oldukça güzel alet

http://www.hepsiburada.com/babyliss-d141e-sac-kurutma-makinesi/productDetails.aspx?categoryid=21102&productid=sgbad141e

Senin aldığın daha güzelmiş. Benim aldığım biraz büyük. Bugün kendi saçımda denedim. Braun'u kullandığım gibi Felix'i rahat kullanamadım. Ama bakalım zamanla Felix'e alışırım herhalde...

• Up..

boyutu küçük ve hafif ayrıca ağzı yani hava üfleme yeri dar olsa çok daha iyi olurdu ama artık alıştım. Bazı kuaförlerde görüyorum benim aldığım felix'ten var. Genel anlamda memnunum.
  • Normal Şartlarda Bilindik Markaların İonic-Static Özellikli Bir Modeli İş Görür. Daha İleri Düzeyde Birşey İsteyenler Elchim veya Parlux Modellerine Bakabilir. Bu Markalar Profesyoneldir ve Salon Tarzı Makinelerdir.

Örnek Olarak,

http://www.milenyumshop.net/categories/F%C3%96N-MAK%C4%B0NALARI-/
  • Bizde Exper marka fön var. Bulunduğum ilde Tahtakale iş merkezi diye bir mağaza var, yıllar önce ordan almıştık. Ne malı bikmiyorum ama hiç bozulmadı Üfleme başlığı geniş olduğu için pek kullanışlı değil. Bozulsa da yenisi alsak diye bakıyorum. Üfleme başlığının dar olması önemli. Annemin çeyizinden Moulinex vardı başlığı dardı, havayı etrafa saçmadan üflüyordu. Bu önemli bence...
  • Arkadaşlar bende saçlarıma fön çekmek amacıyla 80 tlye kadar kurutma makinası bakıyorum. dikkat etmem gereken kriterler nedir?
    mesela yukarıda bir kaç arkadaş başlığının dar olmasının daha iyi olduğunu söylüyorlar. ayrıca kaç watt a kadar makina bakmam doğru olur? 2000w yeterlimidir sizce?

coderMX arkadşaım aldığını makinanın aynısı KİPA AVMlerde satılmakta. Fiyatıda 50 tl civarlarında olması gerek. Siz memnunmusunuz acaba?
  • Miktarı Az Daha Yükseltip İonic Özellikli Bir Cihaz Almanızı Öneririm 100TL ve Yukarıya Doğru Çok Güzel Cihazlar Var.
  • philipsin 2300 watt modelini kullanıyorum.fön çekmiyorum.saçlarım sık olduğundan çaabuk kurutmak için yüksek watt değerini almıştım.memnunum.
  • Dün Vimjo'dan Fönsan'ın 2200W modelini aldım. Ürün gayet kaliteli duruyor ve çok memnun kaldım. Elinize aldığınızda kalitesini belli ediyor bana göre. Ama bana 2200W ev kullanımı için biraz fazla geldi sanki, 1700W hadi o olmadı 2000W gayet yeterli gelir diye düşünüyorum.
    Bir de Vimjo'nun 3 saatte kapında uygulamasına bayıldım. 4 küsür TL yerine 8.90 TL'ye adamlar kapıma getirdiler siparişten bir kaç saat sonra. Tavsiye ederim.
  • rowentanın saça iyon veren saç kurutma makinesini tavsiye ederim saçları kuruttuktan sonra canlı bir görünüme sokuyor. özellikle kuru saçlar için çok ideal. Hangi Saç Kurutma Makinesini Tavsiye Edersiniz? (Fön Makinesi)
  • http://www.hepsiburada.com/megafon-profesyonel-turbo-3500-2300w-kuafor-fon-makinesi-p-SGTAYF6152 yada[link=]http://www.hepsiburada.com/etap-3200-marathon-profesyonel-2200w-ac-motor-kuafor-fon-makinesi-p-SGEI19323
  • Etap diye bir marka var. Gerçekten güçlü ve sağlam. Araştırın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.