Şimdi Ara

ELEKTRİKLİ TERMOSİFON TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
1
Favori
115.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Öncelikle ben kendi durumumu anlatıp sizlerden ona göre bir tavsıyede bulunmanızı rica edicem.
    Antalyada yaşıyorum. Yeşilgönenden 1200 ytl ye gün ısı sistemi kurdum ama oturdugum apartman 10 katlı olduğundan bende 4. katta oturduğumdan sıcak suyu yaklasık 4 dk beklemem gerekiyor. Yanlız yasayan ama 1 yıl ıcınde evlenmek uzere olan bırısıyım.
    Belkide en büyük hatam yukarıya o kadar para verip verip gün ısı sistemi taktırmamdı. Ne aksamları 3- 5 tabagımı yıkarken sıcak suyla yıkayabılıyorum ne de sabah tras olurken sıcak su kullanabılıyorum. Sıcak su gelene kadar ben trasta oluyorum, 3- 5 tabagımıda yıkıyorum cunku.

Simdi bu durumda bana nasıl bır sıstem tavsıye edersınız?
    Yukarıda halı hazırda gun ısı sistemim var burdan elekrtikli termosıfonu doldurup kullansam daha tasarruflu olur kanaatındeyım?
    Peki böyle bır sıstem yapılabılırmı? Yanı elektrıklı termosıfonun soguk su gırısını benım gun ısıdan gelen su ıle doldurup cıkısı tum eve dagıtmak? Bu mumkun mudur ve bana tasarruf saglar mı? sonucta elektrıklı termosıfon daha az calısacak suyu ıstenen sıcaklıga cıkarmak ıcın.

Yoksa sadece 2 tane baymakın hem mutfak hemde banyo ıcın olan elektrıklı anı su ısıtıcısınımı alayım?

Elektrikli termosifonun suyunu mutfaktada kullanabılırım dı mı? Yanı sıcak su hem mutfakta hemde banyoda olucak.
    Antalyadayım gun ısı var ama sıcak suya ulasmak 4 dk mı alıyor bu suda hep bosa gıdıyor. Acil bir çözüme ulaşmak istiyorum.
    Ben demırdokumu ıyı gordum.

http://www.demirdokum.com.tr/urunler/icsayfa.aspx?SectionId=44&ParentId=32

sızın baska tavsıyelerınız nedır acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraksaınsen -- 8 Aralık 2008; 21:44:03 >

• Termosifon yerine size elektrikli şofben öneririm.
    Ancak Baymak'ın, İhlas'ın ani su ısıtıcıları gibi su debisi ayarlanmayanlardan değil.

Zamanında bir almancının apartmanında kiracı olarak oturmuştuk.
    8 dairenin hepsine Vaillant'ın şofbeninden taktırmıştı. Hiç birinde şikayet olmadı ve performansı termosifonlar gibiydi. Suyu açtıkça otomatik olarak derecesini yükseltip aynı sıcak su kalitesini sunuyor.

Termosifonlara göre +'ları:
    Termosifonlar gibi de 2 kişi banyo yapınca 3. kişi suyun ısınmasını beklemiyor. Süresiz sıcak su keyfi sunuyor.
    Kullanılmadığında gereksiz yere termosifon gibi çalışmıyor. Kombi gibi suyu açınca otomatik çalışıyor.
    Termosifon gibi mutfağa da su gönderiyor.

Linkte 3 ayrı modeli olduğu yazıyor. Bir incele mutlaka değerlendir. Pişman olmayacaksın.
    http://www.vaillant.com.tr/Mueterilerimize_Oezel/ueruenler/elektiriklicihazlar/elektriklisofbenler/produkt_vaillant/elektirklisofben.html

:İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mllm -- 11 Aralık 2008; 18:00:54 >

• baymak dtk 65 modelini al.www.baymak.com.tr incele ben 10 senedir kullanıyorum....
  • ben de bugünlerde termosifon derdine düştüm. yaklaşık 10 yıldır kullandığım demirdöküm 65lt termosifonum bozulmuş durumda. en son yaptırdığımda "abi bunun işi bitmiş bu defa yapılsın da sonrasına yeni alırsın" demişti.

araştırmalarıma göre yine piyasanın en ucuz termosifonunu sunuyor demirdöküm benim de 10 yıldır kulladığımı hesaba katarsak hala alınabilir listesinde.

quote:

Orjinalden alıntı: mllm

Termosifon yerine size elektrikli şofben öneririm.
    Ancak Baymak'ın, İhlas'ın ani su ısıtıcıları gibi su debisi ayarlanmayanlardan değil.

Zamanında bir almancının apartmanında kiracı olarak oturmuştuk.
    8 dairenin hepsine Vaillant'ın şofbeninden taktırmıştı. Hiç birinde şikayet olmadı ve performansı termosifonlar gibiydi. Suyu açtıkça otomatik olarak derecesini yükseltip aynı sıcak su kalitesini sunuyor.

Termosifonlara göre +'ları:
    Termosifonlar gibi de 2 kişi banyo yapınca 3. kişi suyun ısınmasını beklemiyor. Süresiz sıcak su keyfi sunuyor.
    Kullanılmadığında gereksiz yere termosifon gibi çalışmıyor. Kombi gibi suyu açınca otomatik çalışıyor.
    Termosifon gibi mutfağa da su gönderiyor.

Linkte 3 ayrı modeli olduğu yazıyor. Bir incele mutlaka değerlendir. Pişman olmayacaksın.
    http://www.vaillant.com.tr/Mueterilerimize_Oezel/ueruenler/elektiriklicihazlar/elektriklisofbenler/produkt_vaillant/elektirklisofben.html

:İmlâ

fakat sizin bu yazınınızı okuduktan sonra sn. mllm; kafam karıştı özelliklerine göre mükemmel bişeye benziyor ama fiyat konusunda da epey zorluyor. elektirik tasarufu konusunda ne kadar başarılı % ile ifade edilebilrse kaça tekabül eder fikri olan var mı acaba?

bir arkadaşımızda bosh markayı övmüş benimde aklımda demirdöküm olmazsa arçelik mi alsam diyordum şimdi seçenek termosifon olarak 3'e çıktı bir de vailllant etti 4!!!

arkadaşlar biri beni bu koyudan çıkarsın

• biraz hortlatmış gibi olacak ama belki cevap gelir diye yazıyorum

bahsi geçen birçok model 400 lira civarı ve bende 130a ihlas alacakken debi sorunu yüzünden kafama termosifonlar takıldı. aristonun emaye kazanlı şu modelini fiyatından dolayı almayı düşünüyorumhttp://www.hepsiburada.com/ariston-superglass-elektrikli-termosifon-emaye-kazan/productDetails.aspx?categoryid=17769&productid=evaristonsgr50&SKU=EVARISTONSGR50-50
    bu ürün hakkında yorum yapabilecek varsa çok işime yarar. birde titanyum kazanlara çok laf edilmiş o yüzden buna yöneldim birazda

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamburgerabi

quote:

Orijinalden alıntı: barsoy

Ben hala elektrikli termosifon ile ile elektrikli şofben arasındaki farkı anlamadım.

Baymak ve Arçelik Elektrikli termosifonlar arasında kaldım, bir de şu Vailant'ın elektikli şofbeni nedir ona kafam takıldı. Gerçi Vailant'ın sitesinde donma tehlikesi olan yerlerde kullanılmamalıdır yazıyor ve bizim buralar çok soğuk.

ya kardeş nesini anlamadınki elektrikli şofben deposuz, elektrikli trmosifon depolu olay budur hadi işin rast gide

İhlas'ın Ani su ısıtıcısından farkı nedir peki? Bana resimde sanki deposu varmış gibi göründü:http://www.vaillant.com.tr/urunler/elektrikli-cihazlar/elektrikli-ofbenler/produkt_vaillant/VEDE.html

Farkı gücüymüş: 24 KW ve evin içine suyu dağıtabiliyor termosifon gibi. Ama deposu yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 5 Ekim 2009; 19:33:06 >

• Adamlar yapmışlar kardeşim.
    Bence en ideal çözümdemirdöküm 65 litre standart.

Bilgi ve fiyat için link aşağıda

siteye girince ürünler kısmına girin
    orda su ısıtıclarıbölümünde

demirdöküm termosifon
  • doğalgaza geçtiğimizden SÜSLER termosifonumu satıyorum,çok temiz durumda

düşünürseniz linki

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektrikli-ev-aletleri-isitma-sogutma-susler-termosifon-60-lt-cok-temiz-178475958/detay/
  • gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Geçen sene ben siemens 50 lt lik termosifon aldım çok memnun kaldım evde 24 saat sıcak su hazır hep 50 derecede duruyor devamlı yazın dereceyle oynamıyorum kışın duş alacağım zaman 65-70 getiriyorum 65 litreliği 700-750 lira fiyat aralığında olması lazım bütçeni aşmassa tabiiki

http://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/isitma-grubu/termosifonlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.