Şimdi Ara

volkswagen bora

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
30.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Düzgün kullanımdan kastım 2500-3000 devir arası kullanımdı zaten.
  • 2000 model volkswagen bora comfort şehiriiçinde 100*kmde 10.7 yakıt harcıyor sizce nasıl normalmi . değilse düşürebilmem için ne yapmam lazım ayrıca aracın yedek parçalarını ankarada nerede daha ucuza bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

• Fazla ama Boralar genelde fazla yakar bunu unutma, gerekli bakımlarını yaparsan(Hava filtresi benzin filtresi bujiler gibi) ve düzgün kullanımda yakıt tüketimin düşer lastik basınçlarına kadar herşey etkiler.
  • yakıtta fazla bir düşme olacağını sanmam, ama devirli kullanman lazım

quote:

Orjinalden alıntı: Serdarer

Fazla ama Boralar genelde fazla yakar bunu unutma, gerekli bakımlarını yaparsan(Hava filtresi benzin filtresi bujiler gibi) ve düzgün kullanımda yakıt tüketimin düşer lastik basınçlarına kadar herşey etkiler.
  • quote:

Orjinalden alıntı: flogart

yakıtta fazla bir düşme olacağını sanmam, ama devirli kullanman lazım

"Devirli kullanman lazım" derken yüksek devirde kullanmasımı gerekiyor. ?
  • yanliş yazdı ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: m.ozy

quote:

bence arkadaşın devirli kullanmadan kastı 2500-3500 arası devirde kullanmak diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: beg10ya

2000 model volkswagen bora comfort şehiriiçinde 100*kmde 10.7 yakıt harcıyor sizce nasıl normalmi . değilse düşürebilmem için ne yapmam lazım ayrıca aracın yedek parçalarını ankarada nerede daha ucuza bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

2000 model Bora Comfort'da Yol bilgisayarı varmı.?
  • evet yol bilgisayarı var fakat navigasyon sistemi yok
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: beg10ya

2000 model volkswagen bora comfort şehiriiçinde 100*kmde 10.7 yakıt harcıyor sizce nasıl normalmi . değilse düşürebilmem için ne yapmam lazım ayrıca aracın yedek parçalarını ankarada nerede daha ucuza bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler

2000 model Bora Comfort'da Yol bilgisayarı varmı.?

evet var bütün boralarda mevcut
  • 10.7lt o araç için normal.bendeki opel vectra da 11 litre yakıyodu vede tüm bakımları vardı ama o değer normaldi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eradnan

quote:

quote:

bence arkadaşın devirli kullanmadan kastı 2500-3500 arası devirde kullanmak diye tahmin ediyorum.

• arabanın üzerındeki lastiklerin ölçüsü 205/55/R16 contınanteel lastik vardı orjinal lastikleriydi ama 5 yıllık lastiklerdi arabanın km'si 47 binde lasiklerin yanakları iyice yarılmıştı şimdi çıkma lastik aldım 4 üne 15 milyon verdim bridgostene turanza er30 yani lafın kısası lastiklerin ebadı yakıtı etkilermi teşekkürler
  • etkiler tabi, orjinali ne 14 mü

quote:

Orjinalden alıntı: enderka

arabanın üzerındeki lastiklerin ölçüsü 205/55/R16 contınanteel lastik vardı orjinal lastikleriydi ama 5 yıllık lastiklerdi arabanın km'si 47 binde lasiklerin yanakları iyice yarılmıştı şimdi çıkma lastik aldım 4 üne 15 milyon verdim bridgostene turanza er30 yani lafın kısası lastiklerin ebadı yakıtı etkilermi teşekkürler
  • hayır 99 2000 model arasındaki boralarda 205/55r16 2001 den sonrakilerde 195/65/r15
  • ben yanlış yazmışım o zaman sorry, 16" lastik 13-14'ten fazla yaktırır araca, ne de olsa ağır lastikler
    quote:

hayır 99 2000 model arasındaki boralarda 205/55r16 2001 den sonrakilerde 195/65/r15
  • peki lpg taktırılmasını önerirmisiniz teşekkürler
  • Borada yol bilgisayarı yada bilgi ekranı varmış.
    Bu ekran anlık yakıt tüketimini gösteriyordur muhakkak.
    Bu ekrandan yararlanarak hangi devirlerde nasıl kullanmamız gerektiği hakkında bir kanıya sahip olabiliriz.
    Benim tespitlerim ise;
    1-Yüksek devirde değil kullanabildiğin en alt devirde kullan. Bu aracına göre 1500, 2500 veya 3500 olabilir. bunu sürücü aracına göre daha iyi bilir.
    2-Devirden daha önemlisi hızlanma süresidir. Sağ koltukta içi mürekep dolu bir bardak varmış ve dökülebicek gibi araç kullanmak yakıt tüketimini önemli ölçüde düşürecektir.
    3-Aşırı hız; Saatde 90 km. hızla 5,5 litre yakan bir araç 120 km hızla 6,5-7 litre yakabilmektedir.
    4-Yol ve yük durumuna göre araç kullanmak; Yani ilerisi tıka bir yola giriyorsan fuzulii gaza basıp gitmek yerine boşa almak veya gazdan ayağını çekmek.
    Bakımdan hiç bahsetmiyorum.
  • BORA için söylüyorsan kesinlikle hayır derim
    quote:

peki lpg taktırılmasını önerirmisiniz teşekkürler
  • evet yol bilgisayarında vitesi boşa aldığımda 4.5 kompresöre aldığımda 00 gösteriyor buda gaz pedalına dokunmadıgın sürece gaz kesip hiç yakmadığı anlamına geliyor öyle değimi arkadaşlar
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.