Şimdi Ara

ABS BEYNİ TAMİR HONDA FREN PEDALI İNİYOR 2022 HAKKINDA TÜM SORUNU İÇİN CEVAP BURADA 2022 (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
940
Cevap
53
Favori
475.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hakanusta

quote:

Orijinalden alıntı: pundit58

1991 model 316i e36 aracım var. Bilgisayarda sadece ABS sağ ön sensör hatası verdi. Değiştirdikten sonra önceden hep yanan abs ışığı kontağı açınca söndü fakat 20yi geçince ışık tekrar yanmaya başlıyor. Sonra tekrar ustaya gösterdim sensöre bilgi gönderen tekerdeki dişliyi kontrol edelim dediler açtık baktık dişli yok eski sahibi değiştirirken abs olmayanlar için değiştirmiş. neyse onuda değiştirdim dişli olanını aldım fakat yine aynı 20yi geçince tekrar ışık yanıyor. Dedim acaba sorun sigorta da mı diye sigortaları söktüm kontağı açtım bu sefer ışık sürekli yanıyor tekrar taktım sigortaları ışık söndü ama durum aynı :( sorun ne olabilir? yurt dışındayım ve elektronikten doğru dürüst anlayan birini bulamadım :( sizin yardımlarınız ve tecrübelerinizin çok faydası olacak.

Not: Bilgisayarda sensörü değiştirdikten sonra hiç hata çıkmadı

Abs sensörün taradığı dişli sayısına,sensör dişli boşluğuna bakın ayrıca eziklik varsa ondanda yapabilir.

Dişlilerde bi sorun yok fakat diğer tekerler için emin değilim. her tekerde de sensör ve dişli varmıdır?

• quote:

quote:

quote:

1991 model 316i e36 aracım var. Bilgisayarda sadece ABS sağ ön sensör hatası verdi. Değiştirdikten sonra önceden hep yanan abs ışığı kontağı açınca söndü fakat 20yi geçince ışık tekrar yanmaya başlıyor. Sonra tekrar ustaya gösterdim sensöre bilgi gönderen tekerdeki dişliyi kontrol edelim dediler açtık baktık dişli yok eski sahibi değiştirirken abs olmayanlar için değiştirmiş. neyse onuda değiştirdim dişli olanını aldım fakat yine aynı 20yi geçince tekrar ışık yanıyor. Dedim acaba sorun sigorta da mı diye sigortaları söktüm kontağı açtım bu sefer ışık sürekli yanıyor tekrar taktım sigortaları ışık söndü ama durum aynı :( sorun ne olabilir? yurt dışındayım ve elektronikten doğru dürüst anlayan birini bulamadım :( sizin yardımlarınız ve tecrübelerinizin çok faydası olacak.

Not: Bilgisayarda sensörü değiştirdikten sonra hiç hata çıkmadı

Abs sensörün taradığı dişli sayısına,sensör dişli boşluğuna bakın ayrıca eziklik varsa ondanda yapabilir.

Dişlilerde bi sorun yok fakat diğer tekerler için emin değilim. her tekerde de sensör ve dişli varmıdır?

Mutlaka sensör veya dişlide fark vardır.

Montaj yaparken şunlara dikkat edin.
    Devir algılayıcı sensör ve empülasyon çarkı arasında hava boşluğu,
    Kablo uç bağlantıları,
    Sensör ve empülasyon çarkı karşılaştırma yapın.

Kolay gelsin.

• Merhabalar ismim Mehmet. Ben 2007 model dizel Tata indigo kullanıcısıyım. Dün aracım ile yolculuk yaptığım esnada aracın hem el freni hemde abs lambası aynı anda yandı ve araç kendini bir miktar kastı daha sonrasında kendiliğinden normale döndü. Gün içerisinde bu olay 5 yada 6 sefer daha tekrar etti. Bir müdahale etmeden kendiliğinden lambalar sönüyor. her iki lambada birlikte yanıp sönmekte. Sorun hakkında beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Şuan küçük bir ilçede yaşadığım için bilgi sahibi olmadan aracı bir ustaya götürmek istemiyorum. Yardımlarınızdan ve bilgi paylaşımınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babadostumy

Merhabalar ismim Mehmet. Ben 2007 model dizel Tata indigo kullanıcısıyım. Dün aracım ile yolculuk yaptığım esnada aracın hem el freni hemde abs lambası aynı anda yandı ve araç kendini bir miktar kastı daha sonrasında kendiliğinden normale döndü. Gün içerisinde bu olay 5 yada 6 sefer daha tekrar etti. Bir müdahale etmeden kendiliğinden lambalar sönüyor. her iki lambada birlikte yanıp sönmekte. Sorun hakkında beni bilgilendirebilirseniz sevinirim. Şuan küçük bir ilçede yaşadığım için bilgi sahibi olmadan aracı bir ustaya götürmek istemiyorum. Yardımlarınızdan ve bilgi paylaşımınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,

Abs lambası ve el fren lambası aynı anda yandıysa abs sistemi tamamen devre dışı kalmış demektir.
    Aracı cihaza bağlatırıp arıza kayıtlarına bakmak gerekecektir.
    Arıza kaydı yoksa abs tesisatı veya beyin arızası var demektir.

• Merhaba ustam benim 2008 jettamda her yola ilk çıkışta yaklaşık 20-30 km hıza ulaşınca sol önden bir garç sesi geliyor ve fren pedalında bu sesle beraber bir hareket oluyor sanki geriye doğru geliyor pedal ama çok hafif tabi ayağınız pedalda ise hissediyorsunuz.dediğim gibi bu ses geldikten sonra aracı stop edin çalıştırın yine hareket edin aynı yerde yine aynı ses geliyor, biraz araştırdım abs ünitesi devreye girince bu ses yaparmış bu sesi kesmenin bir yolu yokmudur aracı cihaza bağlayınca abs de herhangi bir arıza vermiyor ışıkta yanmıyor ama bu ses beni çok rahatsız ediyor fren hidroliğinden olabilirmi yada ne öneririsiniz. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogomania

Merhaba ustam benim 2008 jettamda her yola ilk çıkışta yaklaşık 20-30 km hıza ulaşınca sol önden bir garç sesi geliyor ve fren pedalında bu sesle beraber bir hareket oluyor sanki geriye doğru geliyor pedal ama çok hafif tabi ayağınız pedalda ise hissediyorsunuz.dediğim gibi bu ses geldikten sonra aracı stop edin çalıştırın yine hareket edin aynı yerde yine aynı ses geliyor, biraz araştırdım abs ünitesi devreye girince bu ses yaparmış bu sesi kesmenin bir yolu yokmudur aracı cihaza bağlayınca abs de herhangi bir arıza vermiyor ışıkta yanmıyor ama bu ses beni çok rahatsız ediyor fren hidroliğinden olabilirmi yada ne öneririsiniz. teşekkürler.

Merhaba,

Gelen sesin normal düzeyde olup olmadığına baktırın.
    Abs sistemi erken devreye giriyor olabilir.Sorun var demektir.

• Ses bence normalden fazla sanki.peki bunu frencileremi yoksa vw servisinemi goturmek gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ses bence normalden fazla sanki.peki bunu frencileremi yoksa vw servisinemi goturmek gerekir

Servise götürmenizi tavsiye ederim.
  • G
    Ü
    N
    C
    E
    L
    20.11.2013
  • sa. hakan usta
    bende clio symbol 1.5 dci var.
    genellikle yokuş aşağı düşük hızda giderken bir kasisten geçerken fren pedalından bir sürtünme sesi geliyor. burada ABS devreye giriyor diye düşünüyordum ama o anda fren hiç tutmuyor sanki boşa çıkıyor. bir iki kere de karlı yolda giderken yaptı. pedaldan ses geldi ama fren tutmadı. bu ne anlama geliyor acaba?
    balatalarda veya disklerde bir sorun olabilir mi?
  • Selamlar Hakan Usta,

1 hafta önce aracımı çalıştırırken kontağı çevirdim fakat marş almadı. ABS lambası yandı, söndü. Sonra araçtan çıktım kaputu falan açtım aküye baktım, hiçbir şey yapmadan geri kapattım kaputu marşa bastım çalıştı.

Bir de geçen gün hız denemesi yaptım, 0-100 testi. Sonra normal bir şekilde frenleyip yavaşladım yoluma devam ettim. 20 metre ilerde yolu kazımışlar yerde top top çamurlar vardı, onların üzerinden geçerken sağ süspansiyondan sanki ABS çalışır gibi ses geldi. Acaba bunun ABS ile bir ilgisi var mı? Araç frenlemedi ama aynı ABS devreye girer gibi ses çıkarttı.

Araç 2004 model otomatik Honda Civic

2 olayı da ilk kez yaptı ve o günden sonra bir daha yapmadı. Yani 9 senede 1 kere yaptı. Sebebi ne acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 21 Kasım 2013; 22:50:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astonisos

sa. hakan usta
    bende clio symbol 1.5 dci var.
    genellikle yokuş aşağı düşük hızda giderken bir kasisten geçerken fren pedalından bir sürtünme sesi geliyor. burada ABS devreye giriyor diye düşünüyordum ama o anda fren hiç tutmuyor sanki boşa çıkıyor. bir iki kere de karlı yolda giderken yaptı. pedaldan ses geldi ama fren tutmadı. bu ne anlama geliyor acaba?
    balatalarda veya disklerde bir sorun olabilir mi?

Abs beyninde bulunan valflerin tutukluk yapmasından kaynaklanabilir.Abs sistemini detaylı bir kontrol yapmak gerekir.Disk ve balata kontrolde gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IslakFasulye

Selamlar Hakan Usta,

1 hafta önce aracımı çalıştırırken kontağı çevirdim fakat marş almadı. ABS lambası yandı, söndü. Sonra araçtan çıktım kaputu falan açtım aküye baktım, hiçbir şey yapmadan geri kapattım kaputu marşa bastım çalıştı.

Bir de geçen gün hız denemesi yaptım, 0-100 testi. Sonra normal bir şekilde frenleyip yavaşladım yoluma devam ettim. 20 metre ilerde yolu kazımışlar yerde top top çamurlar vardı, onların üzerinden geçerken sağ süspansiyondan sanki ABS çalışır gibi ses geldi. Acaba bunun ABS ile bir ilgisi var mı? Araç frenlemedi ama aynı ABS devreye girer gibi ses çıkarttı.

Araç 2004 model otomatik Honda Civic

2 olayı da ilk kez yaptı ve o günden sonra bir daha yapmadı. Yani 9 senede 1 kere yaptı. Sebebi ne acaba?

Abs lambası sistem hatasından dolayı yanmış olabilir.Top top çamurların üzerinden geçeceğiniz hıza bağlı olarak abs çalışır gibi ses gelmiş olabilir.

• quote:

quote:

Ses bence normalden fazla sanki.peki bunu frencileremi yoksa vw servisinemi goturmek gerekir

Hakan usta merhaba ben aracın fren hidroliğini özel vw servisinde makine ile değiştirttim.ama o ses yine geliyor..benim sormak istediğim, kesin abs olduğunu anlamak için cihaza bağlatınca, abs yi cihazdan test ettirip o sesi duyma şansımız varmı?yani abs nin kendini test etme olayını cihazdan yaptırabilirmiyiz. sanıyorum abs hidroliği üzerinde yuvarlak motora benzer bişey var bu motoru araç dururken cihazdan çalıştırma ihtimali varmıdır.? sanırım anlatabilmişimdir sorumu :)aracı cihaza bağlıyorlar abs de bi hata vermiyor ama bu ses benim rüyalarıma giriyor artık

• quote:

quote:

quote:

Hakan usta merhaba ben aracın fren hidroliğini özel vw servisinde makine ile değiştirttim.ama o ses yine geliyor..benim sormak istediğim, kesin abs olduğunu anlamak için cihaza bağlatınca, abs yi cihazdan test ettirip o sesi duyma şansımız varmı?yani abs nin kendini test etme olayını cihazdan yaptırabilirmiyiz. sanıyorum abs hidroliği üzerinde yuvarlak motora benzer bişey var bu motoru araç dururken cihazdan çalıştırma ihtimali varmıdır.? sanırım anlatabilmişimdir sorumu :)aracı cihaza bağlıyorlar abs de bi hata vermiyor ama bu ses benim rüyalarıma giriyor artık

Merhaba,

Abs beynine bilgisayar ile bağlandığında aktörler üzerinden abs pompasını test edip sesi duyabilirsiniz.

Bu arada nerdesiniz?

• Kocaeli gebze burda olsaniz direk gelicem zaten size.

• Kocaeli gebze burda olsaniz direk gelicem zaten size.

• Hakan usta bende bir hafta önce 2004 makyajlı passat 2.0 aldım. Dün tüpün tamir takımı değişti ve dolayısıyla antifirizi de değişti .Lakin çırak anifirizi koyarken hafifi dışarı taşırdı.Ve o satten sonra ABS ışığı yanmaya başladı.Bugün bilgisayarda arızayı sıfırladılar ama eve dönerken tekrar yanmaya başladı.Acaba o dışarıya taşan antifiriz mi ABS ışığını yanmasına sebep oldu?Ne yapılabilir İnşaallah fazla bir masraf çıkmaz.
  • Hakan usta merhabalar 2001 fiat brava var bende abs erken devreye giriyor nerdeyse her frende sonra abs ışığı yanıyor ve abs devreden çıkıyo.Bosch serviste abs beynine bağlanamadık arızaları göremedik bunun sebebi ne olabilir?
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    iyi günler hakan usta, linea 1.4 t-jet 2008 model aracım var, son zamanlarda bi sorun çıktı arabada, kontağı açıyorum abs, fren, motor, bide içinde üçgen olan ışık yanıyor bide kilit işareti çıkıyor araba çalışmıyor, bide yolda giderken ABS, fren bide içinde üçken olan ışık yanıyor, ibreler sıfıra iniyor, dış sıcaklığı göstermiyor, ve ESP, ASR, HİLL HOLDER devre dışı diyor kontağı aç kapa yapınca ışıklar sönüyor, sonra bi süre sonra yine yanıyor serviste bilgisayardan bişey çıkmadı, arıza kodları içinde CAN hattı falan yazıyordu, genelde bozuk yollarda araç titrediği zaman ve bi tümsekten hızlı geçince arıza ışıkları yanıyor, @hakanusta sizce sorun ne olabilir yardımcı olursanız minnettar kalırım şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akk0212 -- 8 Aralık 2013; 19:19:50 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.