DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
175/65/15 lastik hava basıncı?
9
Cevap
0
Favori
10.748
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      25 Mesaj
      04 Aralık 2008 21:51:54
      arkadaşlar yarın kısmet olursa bayram tatili için Ankara'dan Gaziantep'e gideceğim lastik ölçülerim 175/65/15 ! dün merak edip kullanma kılavuzuna baktığımda (otoyol/yüklü) önler 33 arkalar 29 gösteriyordu. Bugun bikaç lastikçiye uğrayıp sorduğumda öyle şey olmaz felan filan dediler kafam karıştı! belki anlaayn bir arakadaş vardır! bu durumu izah eder! Bu arada arabam Reault modus 15. dci

• Yarbay
      3036 Mesaj
      04 Aralık 2008 22:15:18
      doğrudur, ön taraf ağır olduğu için önler 33-34 çok güzel olur, şu an eğer fazla düşükse 33 ps bastığında direksiyonun hafiflediğini farkedeceksin, arkalarıda aynı yapabilirsin zararı olmaz ama boşu boşuna araç içinde titreşim olmasın konfor azalmasın, 29 kafi...

• Binbaşı
      1301 Mesaj
      04 Aralık 2008 22:19:56
      Kullanım kılavuzunda ne yazıyorsa o.

• Yarbay
      2329 Mesaj
      04 Aralık 2008 22:37:57
      Bende aynı ebatı grande puntoda kullanıyorum ön 32 arka 30 basıyorum... Yük olursa arkayı da 32 basıyorum.

• Binbaşı
      1643 Mesaj
      04 Aralık 2008 22:53:59
      Getz içinde aynı ölçüler kullanılıyor sanırım. Ön arka 32 basıyorum.

• Binbaşı
      1188 Mesaj
      04 Aralık 2008 23:43:29
      getz için kapının orada normalde 32 32 yazıyor,yükte 33 33 yazıyor. düzenli aralıklarla gider lastiklere 33 33 basarım. zaten önler her gittiğimde 30 a kadar düşmüş oluyor.arkalar hiç düşmüyor.

sağ kapıda ya da kullanma kılavuzunda ne yazıyorsa onu yap. lastikçiye falan kulak asma. lastikçiye soracağına servise sor ya da .

Yaşlı adam sinirlendi, "gelmesin zaten!"
    • Binbaşı
      1538 Mesaj
      05 Aralık 2008 02:06:21
      32-30 15 lik lastik için ideal basınçtır.

• Teğmen
      192 Mesaj
      25 Aralık 2008 09:16:41
      Öncelikle araç için önerilen değerleri lastiklerinde uygulamalısın . Ne olursa olsun düşük hava basınclı kullanmamanı düzenli olarak yetkili lastik satıcılarında ölçüm yaptırmanı tavsiye ederim .

Hayatınız 3mm ye bağlı. Lütfen 3mm altında aşınmış lastiklerinizi sevdiklerinizin güvenliği için değiştirin.
    • Yüzbaşı
      530 Mesaj
      25 Aralık 2008 15:01:29
      öncelikle lastikçilere kesinlikle sormayın ve söylediklerinide yapmayın çünkü tamamına yakını teknik bilgiden yoksun. lastiğe göre hava basıncı olmaz. arabaya göre olur. her arabanın kapı içinde torpitosunda veya herhangibiryerinde lastik basınç degerleri yazar. zaten orada lastik ölçüleride yazar. işin doğrusu orada ne yazıyorsa o rakamdır. yanlız bar ve ps yi karıştırmayın. bu ölçü lastik başka bir arabada değişik bir hava basıncı uygulanır.

• Yarbay
      4078 Mesaj
      26 Aralık 2008 14:16:04

quote:

Orjinalden alıntı: mustozt

öncelikle lastikçilere kesinlikle sormayın ve söylediklerinide yapmayın çünkü tamamına yakını teknik bilgiden yoksun. lastiğe göre hava basıncı olmaz. arabaya göre olur. her arabanın kapı içinde torpitosunda veya herhangibiryerinde lastik basınç degerleri yazar. zaten orada lastik ölçüleride yazar. işin doğrusu orada ne yazıyorsa o rakamdır. yanlız bar ve ps yi karıştırmayın. bu ölçü lastik başka bir arabada değişik bir hava basıncı uygulanır.

kesinlikle katılıyorum size .

Sayfa: [1]
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.