Şimdi Ara

175/65/15 lastik hava basıncı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hamdibey1 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
24.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yarın kısmet olursa bayram tatili için Ankara'dan Gaziantep'e gideceğim lastik ölçülerim 175/65/15 ! dün merak edip kullanma kılavuzuna baktığımda (otoyol/yüklü) önler 33 arkalar 29 gösteriyordu. Bugun bikaç lastikçiye uğrayıp sorduğumda öyle şey olmaz felan filan dediler kafam karıştı! belki anlaayn bir arakadaş vardır! bu durumu izah eder! Bu arada arabam Reault modus 15. dci

• doğrudur, ön taraf ağır olduğu için önler 33-34 çok güzel olur, şu an eğer fazla düşükse 33 ps bastığında direksiyonun hafiflediğini farkedeceksin, arkalarıda aynı yapabilirsin zararı olmaz ama boşu boşuna araç içinde titreşim olmasın konfor azalmasın, 29 kafi...
  • Kullanım kılavuzunda ne yazıyorsa o.
  • Bende aynı ebatı grande puntoda kullanıyorum ön 32 arka 30 basıyorum... Yük olursa arkayı da 32 basıyorum.
  • Getz içinde aynı ölçüler kullanılıyor sanırım. Ön arka 32 basıyorum.
  • getz için kapının orada normalde 32 32 yazıyor,yükte 33 33 yazıyor. düzenli aralıklarla gider lastiklere 33 33 basarım. zaten önler her gittiğimde 30 a kadar düşmüş oluyor.arkalar hiç düşmüyor.

sağ kapıda ya da kullanma kılavuzunda ne yazıyorsa onu yap. lastikçiye falan kulak asma. lastikçiye soracağına servise sor ya da .
  • 32-30 15 lik lastik için ideal basınçtır.
  • Öncelikle araç için önerilen değerleri lastiklerinde uygulamalısın . Ne olursa olsun düşük hava basınclı kullanmamanı düzenli olarak yetkili lastik satıcılarında ölçüm yaptırmanı tavsiye ederim .
  • öncelikle lastikçilere kesinlikle sormayın ve söylediklerinide yapmayın çünkü tamamına yakını teknik bilgiden yoksun. lastiğe göre hava basıncı olmaz. arabaya göre olur. her arabanın kapı içinde torpitosunda veya herhangibiryerinde lastik basınç degerleri yazar. zaten orada lastik ölçüleride yazar. işin doğrusu orada ne yazıyorsa o rakamdır. yanlız bar ve ps yi karıştırmayın. bu ölçü lastik başka bir arabada değişik bir hava basıncı uygulanır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustozt

öncelikle lastikçilere kesinlikle sormayın ve söylediklerinide yapmayın çünkü tamamına yakını teknik bilgiden yoksun. lastiğe göre hava basıncı olmaz. arabaya göre olur. her arabanın kapı içinde torpitosunda veya herhangibiryerinde lastik basınç degerleri yazar. zaten orada lastik ölçüleride yazar. işin doğrusu orada ne yazıyorsa o rakamdır. yanlız bar ve ps yi karıştırmayın. bu ölçü lastik başka bir arabada değişik bir hava basıncı uygulanır.

kesinlikle katılıyorum size .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.