Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
344
Cevap
28
Favori
305.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ecballium kullananlar 1-2 gün sıkıntı çekiyorlar. Aslında herkese aynı etkiyi yapıyor. Bazısı panik yapıp hastaneye gidiyor.

Çektiğiniz sıkıntı mikrobun neden olduğu acıdan çok daha düşüktür ve geçicidir.

Sıkıntı çekmeden rahata ulaşılamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikail13 -- 26 Mart 2012; 11:22:57 >
  • bende de yıllardır akut sinüzit var, evvelden birkaç istisna hariç burnum bir kaç gün boyunca çok fena akıyor(gece yan yatıp başımın altına mendil koyuyodum pıt pıt damlıyodu ) ama daha sonra iyileşiyodum istirahat c vitamini vs. ile. Son zamanlarda şu lanet olası antibiyotiği (cefaks) içtim burnum daha pek akmıyor ama sümük kafamın içinde kaldığı için kafamda basınç varmış gibi oluyor
    bence bol c vitamini, 3-5 gün üst üste istirahat,bol temiz su içimi(sıvı değil su ),ıhlamur çayı,tuz+karbonatlı su karışımını burnuna çekme ile bu işin üstesinden baya gelinir, UYARI: KAFANIZDA ZERRE TER-SIVI-ISLAKLIK VARSA SAKIN DIŞARI ÇIKMAYIN EVDE DE RÜZGARA MARUZ KALMAYIN, BUNU YAPARSANIZ BOŞ YERE SIZLANMAYIN SİZ HAKETTİNİZ DEMEKTİR
    Benim başıma bi de alerjik rinit denen bi illet gelmişti o çok fenaydı.
    Sonuçta sinüzitle siz böyle olamazsınız anca böyle olursunuz, güçlü olan kazanır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinüzit! -- 29 Mart 2012; 12:32:51 >

• bi de bi ara kaynamış ıhlamur çayının buharını teneffüs etmiştim burnumun açılmasına sebep olmuştu biraz bilginize

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ch4ylak -- 20 Ocak 2016; 22:59:11 >
  • Bu Mehmt özün, neti pot olayı hastalıklardaki burun açma için iyi görünüyo gibi, ama o çaydanlı benzeri şeylerde bakteri üreyebiliyomuş sanırım, acaba başka ne şekilde buruna konulabilir su??
    Yani bunda çaydanlık benzeri bişiye tuzlu su koyuyosun, başını yan yatırıyosn, sağ tarafına suyu döküyosun, sol burun deliğinden çıkıyo.Burun deliğine girebilcek O tip bi çaydanlık bizde, acaba ne önerebilirsiniz?
  • ben direk bardaktan burna döküyorum yani aynı ağızdan su içer gibi sonra o su burundan geçip temizleyerek ağızdan çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Bir haftada 3 farklı doktora gittim, baş ağrısı, ışığa aşırı duyarlılık, kulak tıkanıklığı, sürekli burunda tıkanıklık ve açık delikden akıntı, eğilince ayakkabı bağlarken filan yine başın zonklaması gibi şikayetlerden. Edit; sürekli boğazlarımın şişmesinide ekliyeyim. (bademcikleri aldırmayı düşünüyorum)
    3 uzmanda Alerjik rinit vakası deyip 1 antibiyotik,1 ağrı kesici birde şu fısfıslardan yazıyor tabi ben eczaneye gidip alıyormuyum hayır çünkü işe yaramıyor,
    derdimi anlatıyorum ilaç tedavisine bünyenin yanıt vermediğinide söylüyorum ama alerji bu dönemlerde artıyor kendine dikkat et, ilaçları doğru kullan 1 aya birşeyin kalmaz deniyor ama altını çizerekde anlatmama rağmen yıllardır aynı sorun ve sadece farklı ilaçlar veriliyor ve sorunum devam ediyor.

Son çare olarak, 3x4 eğitim sistemi eyleminden fırsatda bulmuşken yarın erken saatlerde tıp fakültesinini ibn-i sina hastanesindeki kbb'ye başvuracağım, son çarem bu olacak yıllardır kimyasallar bir işe yaramıyor şuan göz altlarımda kalp atışı var sanki
    Malum iç anadoluda o lanet deniz yok, en son 2 sene önce akdenizde 3 gün geçirdim ve bir kaç ay hasret kaldığım sesime kavuşmuşdum ama o lanet denize girmedikçe şikayetlerim artarak devam ediyor önümüzdeki hazirana kadarda gideceğimi sanmıyorum.

sen beş para etmez doktorlara düşmüşsün acı bir gerçek....

kimyasallar kaş yaparken göz çıkarabiliyor.. hele antibiyotikl vermeleri çok saçma.. hiçbir şeyi değiştirmiyor a b.

• Sorma hocam bu sefer yine bademciklere akmış bizim sinüzit illeti, bademcik iltihabı yüzünden geçen hafta 6 iğne yedim 2 tane kaldı,
    yok dostum vallahi bu kimyasallar bende işe yaramıyor, bu lanet iltihap bitmedende almıyorlar bademcikleri..
  • Yok bunda bi burun deliğinden giren su öbür delikten çıkıyo, bunun gerçekleşmesi içinde ağzından nefes alman gerekiyomuş, yani ağzın açık olcak :D eğer kapatırsan ağzına geliyo, açık olunca öbür delikten çıkıyo :D
  • Benim burnumu kötü yapan bu fısfıs otrivin mi nedir o ilaç heralde, normalde hasta olunca bi iki gün tıkanır geçerdi, bunda uyumadığım için 5 gün fısfs sıktım mecbur, o anlık ii geliyo da sonrasında gene tıkanıyo belki de hiç sıkmasam iki günde geçerdi hiç böle olmamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ch4ylak

Sorma hocam bu sefer yine bademciklere akmış bizim sinüzit illeti, bademcik iltihabı yüzünden geçen hafta 6 iğne yedim 2 tane kaldı,
    yok dostum vallahi bu kimyasallar bende işe yaramıyor, bu lanet iltihap bitmedende almıyorlar bademcikleri..

Çaylak dostum hayat tarzını değiştirmen lazım belki daha sağlıklı ye, spor yap stresten uzak dur. Bol sıvı tüket, sigara içme, Tuzlu-karbonatlı suyla burnunu açmaya çalış, çok sümkürüp zorlayıp tahriş etme. Hastalık olayını düşünmemeye çalış düşündükçe üstüne gelir.
  • takip
  • Benim sinüzitim allerjik nezleden kaynaklandığı için, hangi doktora gitsem verdikleri ilaçlar aynı: Clarinase tablet ve Flixonase sprey. Bu ikisini kullanınca hiçbir sorunum olmuyor, ancak sürekli ilaca bağımlı kalmak da rahatsız edici. Bu sebeple, Dr.Mehmet Öz'ün tavsiye ettiği Neti Pot yöntemini denedim, bende çok işe yaradı, çok rahatlattı. Yalnız kullanacağınız tuzlu suyu mutlaka önceden kaynatın ki mikrop üremesin, sonra da oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Bu şekilde 1 kavanoz tuzlu yapıp birkaç gün kullanıyorum, bitince yenisini yapıyorum. Neti Pot yöntemini en azından denemenizi tavsiye ederim. Burun çaydanlığı olarak kullanacak bir şey bulamazsanız, piyasada plastik şişe biçiminde bir ürün var, sanırım ismi Sinus Rinse idi, o da işe yarayabilir. Ancak plastik olması sebebiyle temizlik açısından ben tercih etmedim.
  • küçük bebeklerde burun tıkandığı aman buruna küçük bir miktar margarin sokarlar deneyin belki faydası olur.

allah şifa versin
  • bu kitapla büyük ihtimalle bu hastalıktan kurtulursunuz. içinde ciddi tavsiyeler var. Allah şifa versin tüm hastalara
  • Sinüzit için bu kitabı deneyebilirsiniz. Büyük ihtimalle sinüzitten eser kalmayacaktır. Ama herkes için kesin sonuç söylemem doğru olmaz. Allah tüm hastalara şimdiden şifa versin.
    sinüs tedavisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlu Dal

Sinüzit bendede vardı ama geçti desem inanırmısınız bilmem ama bu hastalıkta UYKU Düzeni çok önemli. Az uyku ile yaşarsanız bu belaya bulaşırsınız veya kafanız ıslak ıslak gezerseniz veya çok soğuk su içerseniz. Benden tavsiyeler bundan bilimsel olarak açıklanmamış :D

Dediklerine katılıyorum:) Aynen yaşıyorum bunları hala tam kurtulamadım:)
  • ARKADAŞLAR 10 YILDIR CEKTİGİM BURUN TIKANIKLIGINDAN KURTULDUM KULLANMADIGIM ANTİBİYOTİK ALARJİK DAMLA KALMADI NASILMI
    YARIM ÇAY BARDAGINI İÇİNE BİR ÇAY KAŞIGI Kİ ÇOK DOLU OLMASIN KAYA TUZU BENDE SEDA SAYANI PROGRAMINDA ÖGRENDİM KAYA TUZU NORMAL TUZDAN ÇOK FARKLI İÇİNDE VUCUDA FAYDALI BİRCOK MİNARAL VAR BİRDE MÜTHİŞ BİR DOGAL İLAÇ OLUYOR BEN SADECE 1 HAFTA DENEDİM SONUC MÜKEMMEL ALLAHA ŞÜKÜR ŞİMDİ COK İYİM SİZİNLE VE BU DERTLE UĞRAŞANLARLA PAYLAŞMAK İSTEDİM
    SÜREKLİ KULLANDINIZ BURUN ACICI İLAÇLAR ZARARLI OLABİLİR RAPBİM BÜTÜN HASTALARA ŞİFA VERSİN GEÇMİŞ OLSUN günde 4-5 damla damlatın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FARUKZAFER -- 9 Ağustos 2012; 23:20:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SenSational

Benim burnumdada kemik var doktor ameliyat olman lazım ilerki yaşlarda kalp rahatsızlığı görebilirsin dedi bende geceleri ağzım açık uyuyorum sabah kalktığımda bütün boğazım kupkuru oluyo yutkunamıyorum su içmeden

benimde öyle korkma doktor keklemiş para için sanırım
    bende bişey yok prof dr görüktüm büyütme bu kadar
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.