Şimdi Ara

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
28
Favori
305.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: Talıman

quote:

Orjinalden alıntı: lazycat

aha da fotosu

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

Nasıl kullanacağız? Tarif edermisin? Sabah-Öğlen-Akşam falan? Kaç damla günde?

Tekrar yazdım. Cevap bekliyorum.

ya pardon yeni gördüm ben haftada bir kez kullanıyorum.birer damla burnunun her iki tarafınada.zaten kullandığında sende göreceksin çok uzun süre etkisi sürüyor basen 15 gün hiçbir şekilde sinüzit derdi çekmiyorum başım ağrımıyor falan filan.gerçekten etkili.diğer arkadaşın dediği gibi herhangi bir aktardan almak kesinlikle çözüm değil,kar ettiğinizi sanırsınız başta ama kullandığınızda hiçbir etkisinin olmadığını görürsünüz ve o werdiğin para da boşa gitmiş olur

• şuan 7 yasındaki kardesimde aynı dertten uyuyamıyor cocuğun burunlar tıkalı nefes alamıyor acaba hastaneye gitsekmi?
    rahatlatmaya yarayan ne biliyim bir çay buharı bitki buharı yada herhangi bir işlem biliyormusunuz evde uygulayabileceğimiz?
    doktoru yok diyor şimdi aradık belki sizin bi tecrubeniz olmustur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARNİNG -- 3 Aralık 2008; 23:05:10 >
  • Nasonex denen bir allerji ilacı var.

Damla gibi allerji azdıkça sıkıyorsun.

İnan bir sıkışta burundan giriyor nereden çıkıyor bilmiyorum ama, nereye değerse delip geçiyor.

Burunu açmakla kalmıyor dümdüz ediyor valla.

Ancak uzun kullanımda zararları var.

Burun azıttığı zaman birebir herşeye.
  • quote:

Orjinalden alıntı: quadream

sinus ameliyatının adı caldwell-luc'tur. kronik sinüzitis mevcudiyetinde uygulanır. sinüs mukozası kazınır ve sinüs temizlenir...

ağızdan nefes alma sonucunda ise dişlerde çapraşıklık, alt çenenin öne doğru kayması ve bademcik iltihapları gelişir... burundan değil de ağızdan nefes aldığınızda alınan hava temizlenemez direk aspire edilir. burunda ie mukus ve kıllar sayesinde alınan hava temizlenir ve aspirasyona uygun hale gelir...

eğer kronik sinüzitiniz varsa. mesela ayakkabı bağlarken (yani eğilirken) başınıza ağrı vurur, burnun yanındaki kemiğe bastırdığınızda ağrınız olur. kesinlikle doktora gitmenizi tavsiye ederim.

geçmiş olsun...

kardeş ben hep agızdan nefes alıyorum dişlerimde çarpışıktı ortodonti(tel tedavisi) ile düzelttim biraz yaş su an 17..18den sonra dişler bi daha yamulmaz değil mi ? 13ten 15 yaşına kadar kullandım teli..
    ayrıca sürekli bogazımda iltihaplanma oluyoryıl boyunca bogazımda beyazlık oluyor.bu da sanırım agızdan nefes almamdan kaynaklanıyor.
    ama ben sinüzit değilim sanırım , çükü tek sorunum burundan rahat nefes alamamam..baş agrım falan yok zaaten.ama burnumdan rhat nefes alamıyorum..bi de hadi normalde dikkat edip burundan nefes alırım da , uykuda nasıl burundan nefes alıcam..hep agızdan nefes alıyorum bu da hastalıklara yol açıyor.kötü agız kokusu yaratıyor vs...

• seninki geniz eti olmasın burundan nefes almayı oldukça engeller doktora basvurmuşmuydun?
  • geniz eti veya et şişmesi de olabilir bende de burundan nefes alamadığım için faranjit var sabahları felan öksürük yapıyor
  •  Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=vicks

(Tavsiyem bir kabın içine kaynamış suyu dökün, içine biraz vick koyun.Kabın üzerine eğilerek üzerinize havlu,örtü vb. örterek prospektüsünde yazdığı kadar bekleyin ve rahatlığı yaşayın )

Geçmiş olsun.

*Ürün krem gibidir, tavsiye ettiğim yöntem haricinde dudak üstü ya da burun delikleri önüne de sürerek kullanılır.
    Ayrıca kışın yapılan halı saha maçlarında bacaklara sürerek hem üşümeyi engeller, hem de kan dolaşımını hızlandırarak daha iyi olmanızı sağlar

Edit: @WARNİNG tabii ki hastaneye gidin, yazık.Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 4 Aralık 2008; 10:48:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: judith

Lanet hastalıktan 7 yaşımdan beri çekiyorum.

Şu an burnum tıkalı,ağzımdan nefes alıyorum.. İğrenç birşey, hangi damlayı kullandıysam maksimum 1-2 saat açık tutuyor.

Prof. İbrahim Saraçoğlu suya papatya atıp kaynatıp onun buharıyla açın dedi televizyonda, 1-2 kere yaptık. Gözle görülür bir artış yok.

Bildiğiniz,deneyip sonuç aldığınız yöntemleri yazarsanız pek çok arkadaş için yararlı bir bilgi olur.

(Gereksiz,15 yaş altı gençlerin yapacağı konu dışı yorumları şikayet ederim)

teşekkürler.

İsterseniz Forever Aloe Berry Nectar adlı doğal bir ürünle çok çok kısa bir süre içinde (1-2 hafta içerisinde) etkisini görürsünüz. Çok fazla sonucumuz var Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak bu konuda.

Detaylar için PM atabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 4 Aralık 2008; 11:05:18 >

• @aziz tesekkur ederim dünü atlattı kerata akşam 5 e randavu aldık bugun gidicek
    not: bu arada bu kremindemi cinli kopyasını yapmışlar yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WARNİNG -- 4 Aralık 2008; 11:51:29 >
  • Ben de Kasım 2007 de deviasyon(burun orta direği eğikliği) ameliyatı oldum "florence nightingale" de....
    Eğer yapısal bir bozukluk varsa o bölgelerde (ki Türk ırkında çok varmış... bizim ailede herkesde var tanıdıklarda arkadaşlarda falan var...) ameliyatsız çözüm yok... Bende sol tarafta "et" dedikleri "çıkıntı" "tepecik" (şişiyor zaman zaman tıkıyor burnu otrivine veya herneyse küçültüyor onu rahat nefes alıyorsun...) Sağ tarafta da kemik çıkıntısı tıkıyor... Otrivine olmazsa hayat yok yani...
    Ben 15 yıl otrivine kullandım bu yüzden tırstım ameliyattan..
    Nihayet karar verdim burama geldi derler ya...
    Genel anestezi altında 40 dakika falan sürdü... ilk gün burunda yaklaşık 10 cm lik slikon içi boş tamponlar oluyor... Doktor onu çıkarttığında benim burnuma bu nasıl girmiş oldum 10 cm vardı...Sanki ciğerinden çıkarıyor...
    Çıkan kemikleri de bir kaba koymuşlar onlara da aklım ermedi bunlar benden mi çıktı diye... Ama evet benden çıktı döner keser gibi kemiği kerttirmiş amcamız... Soldaki ete de "radyo frekans" yöntemiyle küçültüyorlar almıyorlar alırsan yine oluyor...
    Gelelim mali portreye benim sağlık sigortam vardı...
    Fakat yukarıdaki hastane Florence ........ "A Plus" diye geçen bir hastaneymiş (orada beni ameliyat eden doçent Dr. tanıdık olduğu için orada ameliyat olmak istedim) orada sigortam geçmiyordu... Ben ise hasta istediği doktoru seçmelidir fikriyle onlarla epey bir tartıştım...
    1 gece yattım İstanbul/Kadıköy/Kızıltoprak taki hastanede (Bağdat cad. üzerinde)
    Herşey dahil 3000 YTL.- masraf çıktı...
    2000 YTL sini kavga dövüş sigorta verdi...
    1000 YTL yi de cepten ödedik...

• quote:

Orjinalden alıntı: WARNİNG

@aziz tesekkur ederim dünü atlattı kerata akşam 5 e randavu aldık bugun gidicek
    not: bu arada bu kremindemi cinli kopyasını yapmışlar yahu

Sanırım
  • burnumdan zar zor nefe alıyorum geniz eti olup olmadıgını anlamamın tek yolu doktora basvurmak mıdır ?
  • konu sel olmuş, güzel olmuş.

Kış bitene kadar bu konu tutar

KBB Doktoruna gittim, her zamanki gibi verdiği :

Nasonex Burun Spreyi

Augmentine (anti-biyotik)

Arkadaşlar şu ilacın etkili olduğu söyleniyor.İstanbulda olan varsa, 1 denesin.

http://www.kismetaktar.com/urun_detay.asp?pid=1006

@Dante:

Hacı anlat bakalım biraz, çıtlat eminim alan olur.

• quote:

Orjinalden alıntı: Dante

quote:

Şu an burnum tıkalı,ağzımdan nefes alıyorum.. İğrenç birşey, hangi damlayı kullandıysam maksimum 1-2 saat açık tutuyor.

Prof. İbrahim Saraçoğlu suya papatya atıp kaynatıp onun buharıyla açın dedi televizyonda, 1-2 kere yaptık. Gözle görülür bir artış yok.

Bildiğiniz,deneyip sonuç aldığınız yöntemleri yazarsanız pek çok arkadaş için yararlı bir bilgi olur.

teşekkürler.

İsterseniz Forever Aloe Berry Nectar adlı doğal bir ürünle çok çok kısa bir süre içinde (1-2 hafta içerisinde) etkisini görürsünüz. Çok fazla sonucumuz var Sağlıklı Yaşam Merkezi olarak bu konuda.

Hocam detayları burdan verebilir misin?
    Bende sinüzitte var geniz etide yani nefes alamıyorum

• Acı kabak suyunu burnuna 1 damla damlatıyorsun fazlası ölümle sonuçlanabilir. Ardından bir yere yüzü koyun uzan altına kova al Burnundan su gibi akıyor... Sinüzit.
  • quote:

Orjinalden alıntı: FearFroMe

quote:

quote:

teşekkürler.

Hocam detayları burdan verebilir misin?
    Bende sinüzitte var geniz etide yani nefes alamıyorum

Aloe Vera Barbadensis Miller'ın Jeli bulunuyor bu üründe. Sinüzit, astım, migren, karaciğer yağlanması, karaciğer büyümesi (kısaca tüm karaciğer problemleri), sedef, egzama, mantar, vitiligo, varis problemlerini çok kısa sürede düzelttiği görülüyor.

Kaldı ki sedef ve mantarın çözümü bile yoktur şu an dünyada. Ama bu ürünle sonuçlar net. Kesin diyebilirim.

Sinüzit Tedavisi ve Burun Açma Yöntemleri(Bildikleriniz?)

ortadaki.

soldaki ve sağdakilerin yararları da dillere destandır. kısaca bahsetmek gerekirse fazla kilolardan kansere, aids e varan hastalıklarda çok etkili olduğu görülmüştür. yani en ufak hastalıktan (grip diyelim) aids e bütün hastalıkları kapsar genel olarak.

Aloe vera'nın şu dünya üzerinde bulunduğuna o kadar seviniyorum ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 4 Aralık 2008; 19:18:29 >

• Yan etkileri hakkında peki size hiç şikayetler geldi mi?
  • Yan etkisi olamaz çünkü doğaldır bu ürünler. 30 yıldır 350 milyonu aşkın kullanıcısı var 137 ülkede. Ben de 58 kilomdan kurtuldum bu ürünlerin kilo verme programlarıyla sağlıklı beslenerek.

www.foreverliving.com
    www.flptr.com
    http://barbadensismiller.blogspot.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 4 Aralık 2008; 19:37:10 >

• quote:

Yan etkisi olamaz çünkü doğaldır bu ürünler. 30 yıldır 350 milyonu aşkın kullanıcısı var 137 ülkede. Ben de 58 kilomdan kurtuldum bu ürünlerin kilo verme programlarıyla sağlıklı beslenerek.

www.foreverliving.com
    www.flptr.com
    http://barbadensismiller.blogspot.com

Konumuz Sinüzit, sen ise zayıflama ilaçlarını tanıtıyorsun. Şu anda burnum tıkalı çok sinirliyim ve her gün başım ağrıyor bir de üstüne grip eklendi, 2-3 aydır daha da çok her gün tıkalı burun, bunun çözümünü bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC//DC -- 4 Aralık 2008; 21:53:14 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.