Şimdi Ara

****Peugeot 206,206 + Paylaşım Alanı**** (337. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.473
Cevap
34
Favori
694.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TURGUTREİS06

Bu arada Ali, 206 Plus'cıların önünü CC ile açar.....

İnş abi. uğraşıyoruz bakalım yakın zamanda birdaha gideceğim.

Arabanın rezistansını açınca ve 1 defa frene basınca direksiyon altından sürekli ses geliyordu çıt çıt çıt diye. Rezistansı kapatana kadar geliyordu. Servise götürdüm (Fatih pejo ya) Metin usta varmış(tekin usta istanbulda imiş) bekledim bi 20dk işi bitti gelin bakalım dedi. Benim sekretere anlattığımı sekreter nasıl anlattıysa artık. Adam arabayı açmadı bile. Direk bana teyp ve hoparlörlerden bahsetti sonradan değişmiş diye çok akım çekiyodur bunlar dedi. Ben de dedim bunlar 3-4 aydır var ses 1 haftadır diye. Beyin yeni yeni alışmıştır dedi çıktı işin içinden. Bir gün sabahtan bırak bütün hattı kontrol edelim dedi. Kızdım bende gittim eve. pandizotu değiştirdim. Teybi koydum bagaja her şeyi eski haline getirecektim. Sonra yolum ivediğe düştü yol kenarında pejo armalı bir yer gördüm girdim içeri bildiğimiz kaporta dükkanı adama anlattım bizim usta yok seni bir yere götürüyüm dedi . İvedik sızdırmaslık yanındaki pejo servisi varmış küçük ona gittik. Adam oturdu koltuğa frene fln bastı indi tornovida aldı bagajı açtı sol tarafın halısını kaldırdı. Elektrik soketini söktü onda bişi yoktu kapattı. sonra biraz daha ileri gidip şase bağlantısını sağlayan vidayı buldu onu sıktı. Geç bin dedi. Baktım ses kesilmiş. Ufak bi siftah verdim sabah 9 gibiydi çünkü. Ama işim halloldu rahatladım ya orayı yine en son bagaj lambası için fatih pejo açmıştı bir gün gidip şikayet talebinde bulunacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MemoTech

Murat var mı bir gelişme?

Bakalım abi güzel şeyler oluyor gibi şimdilik sana telefonla haber ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mpal624

Abi hoşgeldin,

Abdullah ustaya daha gidemedim ama kısa zaman içinde gitmem lazım.

Teyp benim modülle çalıştığı için beyinden kapatınca anormalleşti. Manuel açıp kapatıyorum kontak fln işlemiyor. Bir gün unutacam akü de heb olacak. Birde bilgi ekranı 7/24 açık hiç bir şekilde kapanmıyor. Bunları çözmek lazım. Eskiden teyp açıkken arabadan iner kapıları kitlerdim teyp 50 sn daha çalışır sonra kapanırdı. Aynı follow me home gibi. geri açıncada kaldığı yerden devam ederdi.

Hoşbuldum kardeşim. İlginç bir durum olmuş fakat çözülecektir çok acele etmene gerek yok gibi CC için bırakacak olursan o zaman baktırırsın. Bu teyp ekranındaki bilgileri bilgi ekranına aktaran bir aparat yok mu? Çalan şarkıyı felan gösteren ben youtube da görmüştüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

quote:

Murat var mı bir gelişme?

Bakalım abi güzel şeyler oluyor gibi şimdilik sana telefonla haber ederim

• *** Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), 2012 yılında yüzde 10,26 artacak....
  • quote:

Orijinalden alıntı: TURGUTREİS06

*** Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), 2012 yılında yüzde 10,26 artacak....

Bereket bizim aslan artık yaşlı aslanlar arasına girmeye başladı 2006 model aracım için geçen yıla göre bir alt yaş gurubundan ödeme yapacağım.

576TL yerine 335TL ödeyeceğim.
  • Senelik 578 lira beni bekler.206mi bu yüzden seviyordum senelik vergisi 300 lira birşeydi.
  • quote:

Hoşbuldum kardeşim. İlginç bir durum olmuş fakat çözülecektir çok acele etmene gerek yok gibi CC için bırakacak olursan o zaman baktırırsın. Bu teyp ekranındaki bilgileri bilgi ekranına aktaran bir aparat yok mu? Çalan şarkıyı felan gösteren ben youtube da görmüştüm.

Muhakkak çözülür abi. Sen de biliyorsun senin cc nasıl çözüldü

Öyle bişi bende gördüm bazıları alpin fln yazdırmış ama ben ulaşamadım. Birde teybin ekranı beni tatmin ettiği için pek gerek duymadım. Aslında oraya tarihi koyabilsek güzel olur. Çünkü yol bilgisayarı kısmında tarih oraya taşınsa daha mantıklı olabilir hem ekran dolar hemde tarihi de görmüş oluruz.

Abdullah ustaya bunu desek ertesi sabaha çözer aslında

• Kesinlikle çözer fakat çözmek için sabaha kadar uykusuz kalabilir. Üzmemek lazım ustamızı o bize her zaman lazım :))
    CC iyi fakat kesinlikle uzun bir yol yapmak lazım :)) Otobanda bugün biraz kullandım istemeden ayağım her an gaz pedalına basmaya yakın bir halde sürdüm :)) Bir tedirginlik durumu söz konusu fakat uzun bir yolculukla kesinlikle aşılacak bir durumdur.
  • quote:

Kesinlikle çözer fakat çözmek için sabaha kadar uykusuz kalabilir. Üzmemek lazım ustamızı o bize her zaman lazım :))
    CC iyi fakat kesinlikle uzun bir yol yapmak lazım :)) Otobanda bugün biraz kullandım istemeden ayağım her an gaz pedalına basmaya yakın bir halde sürdüm :)) Bir tedirginlik durumu söz konusu fakat uzun bir yolculukla kesinlikle aşılacak bir durumdur.

Gel buralara
  • Benim MTV tutarım yıllık 768 TL; eğer 1,3 motor ve aşağısı olsaydı 480 TL.ödeyecektim....
  • 1.4 çok saçma zaten yurdum şartlarında ya 1.3 ten aşağıda olmalı ekonomiden kazanmalı yada 1.6 dan küsür aşağıda olmalı ki ya performanstan kazanmalı.
  • +1
  • arkadaşlar navigayson cihazı almak istiyorum, ama asıl amacım aracın hoparlörlerinden Mp3 dinlemek, telefon görüşmesi yapmak vs , yani uydusu güncelmiş değilmiş pek önemli değil..

bizim 206+ lardaki Radyo da bu FM verici mi FM Transmitter mi ne işte o özellik mevcut mu?

benim aracımda RDS felan yok galiba FM transmitterin onunla alakası var mı yok mupek bilgim yok.. bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim...
  • vergim 335 e düşmüş. çok sevindim
  • Selamlar tüm 206 sahiplerine. 2005 yılından beri kullanıyorum ben de 206'yı. 206 hdi 2006 Şeytan kırmızı
    Dün akşam farkettim bu konuyu. çok güzel şeyler paylaşılmış.ellerinize sağlık.
    Bu akşam iş çıkışı gelirken çalıştırdıktan 5 dk. sonra araba hafif silkeleme yaptı. motor diyagnostik ışığı yandı. Ama ne arabanın çekişinde ne de sesinde bir değişiklik olmadı. O silkeleme anlık oldu. Işık yandıktan sonra stop ettim arabayı geçmedi maalesef. Daha sonra markete uğradım.Tekrar denediğimde ışık söndü. Anlamadım niye yaptığını. Kitapçığa göre ateşleme-hava giriş sistemlerin de bir sıkıntı olabilir diyor. Mazotu hep aynı pompadan alıyorum ve yarım depo oldu bir sıkıntı çıkarmadı.Acaba diyorum bir anlık pislik falan mı oldu?Bakalım bir sonra ki çalıştırma da ne olacak? Başına böyle bir sorun gelen var mı acaba aramızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: chiller

arkadaşlar navigayson cihazı almak istiyorum, ama asıl amacım aracın hoparlörlerinden Mp3 dinlemek, telefon görüşmesi yapmak vs , yani uydusu güncelmiş değilmiş pek önemli değil..

bizim 206+ lardaki Radyo da bu FM verici mi FM Transmitter mi ne işte o özellik mevcut mu?

benim aracımda RDS felan yok galiba FM transmitterin onunla alakası var mı yok mupek bilgim yok.. bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim...

Öncelikli olarak navigasyon hakkında bilgi veriyim size,

Navigasyon cihazları uydu sinyallerini kullanarak verileri gösterir. Bu veriler makinelerin çözebileceği karma dizilimde sayı ve harflerden oluşur. Navigasyon cihazları bu verileri alıp kendi yazılımlarında kullanır. Alacağınız cihazın öncelikli işlemcisi sonrasında ise ara belleği önemli. Günümüz şartlarında güncel bir yazılımı kullanmak için ortanın üstüne işlemci (800mhzden yukarı) ve yine orta üstü seviyelerde ram olması lazım(128mb üstü).

Sadece navigasyon kulanmak istiyorum diyorsanız yukarda bahsettiğim donanımda cihazı uygun gördüğünüz marka ve fiyattan alabilirisniz. Ekran boyutu size kalmış bişi ama mümkün olduğunda 4.3 ve üstü almaya çalışın. 3.5lar berbat oluyor.

FM transmitter olayına gelince. Fm transmitter denilen olay FM bandına bağlı radyo dalgalarını yönlendirmektir. Şöyle olurki, siz arabanıza FM transmitter özellikli bir cihaz(çakmak MP3 çalar, gps, telefon araç kiti) alırsınız ve çalıştırısınız. Radyonunda FM bandında boş bir frekans bulursunuz ve bu frekansı Transmitter özelliği olan cihaza ayarlarsınız. O cihaz o frekans üzerinden sinyal gönderir. Eğer çevrede bu frekansı kullanan başka bir transmitter-radyo kanalı yoksa ve cihaz antene sinyal iletecek bir yerde ise sorunsuzca radyonuzdan kendi yayınızı dinleyebilirisniz. Büyük şehirlerde bu tarz transmitter kullanımı yoğun olduğu için trafikte baya sıkıntı yaşanabiliyor. ara ara acayip müzikler çalıyo bu ne ya fln diyebiliyorsunuz.

RDS özelliğini ve dış ortam sıcaklığını servisten aktif ettirebilirsiniz. Bunlar sizin insiyatifinize kalmış olmaması yada olması görüntü dışında birşeyi etkilmez.

Umarım sorularınızın yanıtı vermişimdir. Fm transmitter olayı için anten ve FM bandı destekleyen teybinizin olması yeter RDS fln gerekmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: blueedeep

Selamlar tüm 206 sahiplerine. 2005 yılından beri kullanıyorum ben de 206'yı. 206 hdi 2006 Şeytan kırmızı
    Dün akşam farkettim bu konuyu. çok güzel şeyler paylaşılmış.ellerinize sağlık.
    Bu akşam iş çıkışı gelirken çalıştırdıktan 5 dk. sonra araba hafif silkeleme yaptı. motor diyagnostik ışığı yandı. Ama ne arabanın çekişinde ne de sesinde bir değişiklik olmadı. O silkeleme anlık oldu. Işık yandıktan sonra stop ettim arabayı geçmedi maalesef. Daha sonra markete uğradım.Tekrar denediğimde ışık söndü. Anlamadım niye yaptığını. Kitapçığa göre ateşleme-hava giriş sistemlerin de bir sıkıntı olabilir diyor. Mazotu hep aynı pompadan alıyorum ve yarım depo oldu bir sıkıntı çıkarmadı.Acaba diyorum bir anlık pislik falan mı oldu?Bakalım bir sonra ki çalıştırma da ne olacak? Başına böyle bir sorun gelen var mı acaba aramızda?

hava ve mazot filtresi kontrolü yapmak lazım. Anlık bir kir de olabilir.

• İkisini de gecen hafta değiştirdim. Bakalım artık tekrar yanıp yanmayacagina.
  • Selamlar. benimde 2006 model, bu sene bir alt kademeden vergi ödeyeceğim için sevindim

Bir sorum olacak, aracın çekişinde düşüş hissediyorum bu aralar ve 2. vitesde kavraması gereken yerlerde hemen 1 istiyor artık.
    Dizel araçların belirli bir kilometreden sonra enjektör bakımı olması gerekiyor diyorlar.
    Siz ne dersiniz enjektör bakımı mı yaptırmalıyım ?
  • 
Sayfa: önceki 335336337338339
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.