Şimdi Ara

Laptop Wireless Problemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
241.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaslar laptopta wifi baglantı sorunum mevcut fakat wifi acık yada kapalı gibi bi durum degil ag tanımlama sorunlarında "Yönlendirici veya erişim noktası sorunlarını inceleyin" gibi bi baslık cıkıyor ne yapmam gerekiyo bilgisi olan yardım ederse sevinirim.Modemde sıkıntı yok telefonlardan rahatlıkla girebiliyorum.
  • Yardım pls 8 senelik bi casper nirvana tw8 notebook'um var. Bu canavar ile 8 senedir mutlu mesut yaşıyorum lakin wireless'ı bir süredir garip davranıyor. Özellikle yeni sekmede yeni site açarken veya ileti gönderirken(google talk gibi) wireless disconnect olup tekrar bağlanıyor. Bazende mesela ben wireless programından modemi tekrar seçmem gerekiyor. Bozuk olsa hiç girmemesi lazım öle bişi de değil. Sorunu ne anlayamadım :/
  • Laptopda Wireless On/Off tuşu On açık. Wireless ışığı yanıyor.
    Fn + F2 kombinayonuna basıldığında wireless açık görünüyor.
    Fakat sağ altta Wireless durum çubuklarının üstüde kocaman X var ve bağlantı yok diyor.

Çözüm:

''Bilgisayar'' üstüne sağ tıkla. ''Yönet'' tıkla.

Soldaki menüden ''Aygıt Yöneticisi'' tıkla

Sağdaki menüden ''Ağ bağdaştırıcıları'' altından ''Wireless Network Adapter'' üstüne sağ tıkla ''Özellikler'' tıkla

en sağda ''Güç Yönetimi'' tıkla ''Güç kazancı sağlamak için, bilgisayar bu aygıtı kapatsın.'' seçeneğini kaldırın.

Artık Wireless Adaptörünüz ağları bulup bağlanabilir. Kolay gelsin...

• Malesef bro denendi ve hala aynı durum. biraz takip ettim bağlandığında mesela diyor ya 140mb/s ile bağlısınız falan o birden düşüp geri geliyor. Acaba omu neden oluyor dicem ama buda normal mi değilmi tam bilemiyorum.
  • emirko E kullanıcısına yanıt
    O zaman bi driver güncelle ve virüs taraması yaptır.Driver güncellerken doğru işletim sistemi olmasına ve 32-64 bit olayina dikkat et.

Hiç olmadı en son düzgün çalıştığı tarihe sistem geri yukleme yaparsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef hala devam ediyor. Donanımsal sorun dicem wirelesss çalışıyor. hatta bişi indirirken daha az gidip geliyo net nedir bunun sorunu :/
  • Merhaba bende casper nirvana laptop var. Bağlantı yok diyo. Wireleesi görmüyor. Ne yapabilirim acaba. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
     Laptop Wireless Problemi

• bende asus ultrabook vardı uzun uğraşlar sonunda şu şekilde sorunu çözdüm
    1- önce modemi resetledim fabrika ayarlarına geri aldım ve modemi yeniden açtım
    2 daha sonra kablosuz bir şekilde ultrabookdan benim modemin wifi sini tıkladım . bu ağ bağlantısı henüz kurulmamış kurmak istermisiniz gibi bir mesaj çıktı. evet i tıkladım.
    çıkan kutucukda modemin arkasındaki pin numarasını istedi onu yazdım yönergeleri takip ettim ve modem kuruldu.
    4 ama bu bu seferde wifi ultrabookda full çekmesine rağmen hiç bir internet sayfasını açmıyordu))
    5- sonra ethernet kablosuyla ultrabook u modeme baglayıp 192.168.1.1 arayüze girip tekrar modemi kurdum.
    şu an ultrabook da wifi full çekiyor.

bir kaç gün önce wifi çalışmıyor diye servise vermiştim . servisten aldığım da yine wifi bağlantıyı görüyor ama bağlanamıyordu. yukarıda yazdıklarımı yaptıkdan sonra sorun çözüldü.

• s.a arkadaşlar geçenlerde lenovo g5070 laptob aldım windows 8 kullanamadıgım için windows 7 kurdum windows 7 yi 2 hafta filan sorunsuz kullandım sonra wireless birden bire gitti açamıyorum ne yaptıysam olmadı fn+tuş kombinasyonuda işlemiyor windows mobility center dan da girdim ordanda aktif edemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Merhabalar;

Bilgisayarımda win10 işletim sistemi var ve evimdeki diğer iki bilgisayar wifi'ye bağlanırken ben bağlanamıyorum forumda yazan önerileri denedim fakat birşey değişmedi. Sizce ne yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: btlcyhn

Merhabalar;

Bilgisayarımda win10 işletim sistemi var ve evimdeki diğer iki bilgisayar wifi'ye bağlanırken ben bağlanamıyorum forumda yazan önerileri denedim fakat birşey değişmedi. Sizce ne yapabilirim?

Kablosuz ağlar gözüküyor mu peki?

• evet gözüküyor
  • Arkadaşlar aynı sorun bende de vardı fn ve f2 tuşuna aynı anda bastım ve açıldı bu kadar

• MuratTURAN1977 M kullanıcısına yanıt
    sorun bende de var. baska bi bilgisayardan driver setup ı da yukledim usb ile attım ama yine internet gerekiyor. apartta yasadıgımız için kablo da olmuyor bi çözümünüz var mı ?
  • bende de aynı sorun var tüm yorumları okuyup denedim hiçbir şekilde işin içinden çıkamıyorum lütfen birisi yardım etsin.  Laptop Wireless Problemi
  • Ağ bağdaştıcılarında ne gözüküyor?
    Kablolu kablosuz adaptörler var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ayni sorun bende de var.Wifi acilmiyor.Bir cok driver denedim ama olmadi.

• acer laptop umda hiçbir sıkıntı yokken şu son bir hafta kadardır bilgisayarı açtıktan belirsiz bir süre sonra durduk yere wifi ve ethernet tamamen kapanıyor yani hiçbir şekilde ağa bağlanamıyorum. bilgisayarı yeniden başlatınca sorun çözülüyor ama bir süre sonra yine kopuyor

(kablosuz ağ bağlantısı ve yerel ağ bağlantısı devre dışı kalıyor ve yeniden başlatmadığım sürece etkin hale getiremiyorum) (win7 kurulu)

sorun ne olabilir ve nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Başlat menüsünde Arama kutusuna CMD yazıp, karşınıza gelen CMD dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açın. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazın.

1) netsh int ip reset a.txt (enter)
    2) netsh winsock reset (enter)
    3) netsh winhttp reset proxy (enter)
    4) netsh advfirewall reset (enter)
    5) ipconfig /flushdns (enter)
    6) Bilgisayarı yeniden başlatın.

BUNU DENEYİN EĞER OLMAZSA
    Hata : 1068 Bağımlılık hizmeti veya grubu başlatılamadı"

…ise ve internete bağlanamıyorsanız..

Çözüm:

"Başlat" > "Çalıştır" > "Regedit" yazıp enter'layın..

Açılan regedit penceresinde;

"HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Ndisuio" anahtarına ulaşın ve 4 (yada 3) yazan "Start" değerini 1 olarak değiştirip pencereyi kapatın bilgisayarı tekrar başlatın..
    BUNU YAPIN

• PHOTKEY yazılımını yükleyin sorun çözülüyor.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.