Şimdi Ara

Ehliyetsiz araba kullanırken yakalanmak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
84
Cevap
0
Favori
48.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sodalayn

Topic , wake up.

Ehliyetsiz araba kullanırken yakalanmak
  • :D
  • Bu yaz alıyorum ehliyeti İnşallah. 2 senedir aktif olarak kullanıyorum. Şu zamana kadar bir defa yakalandım. O da dedemin arabası megane di. Tam ara sokaktan çıkarken polisi gördüm göz göze geldik ve bayağı da minyon tipli olduğumdan dur dur işareti yaptı heyecandan kaldırıma çıkıyordum. Yanımda babam da vardı Allahtan. Niye çocuğa veriyorsun dedi. Babam da öğretiyordum dedi. O da öğreteceksen boş arazide öğret burda öğretilir mi dedi Bir daha görmeyim dedi. Allahtan polis insaflı çıktı da yırttık.
  • Bende 2 aydır kullnıyoum Allaha şükür daha yakalanmadım şubat ayında yazıldım ama nisan sınvına giremedim doluymuş kurs mecburen haziranda giricem inşallah
  • Umarım tez zamanda yakalnırsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

Umarım tez zamanda yakalnırsınız

biz boşuna aldık hocam ehliyeti enayiyiz ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duratorq_

quote:

İş ailede bitiyor bence disiplin şart.

Ben ehliyetsizken arabanın a sını göstermedi babam. Ehliyet aldığım gün aracı üstüme yaptı.

Disiplin abi ya. Kendi başlarını yeseler anlarım yarın gariban birine çarparlar yazık olan garibana olur.

• quote:

quote:

quote:

Ben ehliyetsizken arabanın a sını göstermedi babam. Ehliyet aldığım gün aracı üstüme yaptı.

Disiplin abi ya. Kendi başlarını yeseler anlarım yarın gariban birine çarparlar yazık olan garibana olur.

Tabi sizde haklısınız ama annem ehliyet aldı ma hiç bişeyden anlamıyor mecburen ben kullanıyorum aracı Annem gidipde bir garibana çarsa yazık olmayacakmı arabayı ehliyet kullanmıyor ehliyete yazıldım mecburen bekliyorum bende çok meraklı degilim ehliyetsiz araç kullanmayı

• bizde almaya çalışıyoruz sınavı nisan almamalarının sorunu benmiyim
  • quote:

quote:

quote:

Sonuna kadar haklısınız ama genciz işte kanımız kaynıyor.

• Yakalayınca polis der afferin oğlum hadi koçum benim gazla git.
  • Burasi baya trafik canavarlarinin bulusma noktasi olmus.

Arabayi yolda tuttugu icin kendini arabaya hakim zanneden bebeler:

Daha cok ömrünüz gececek yollarda. Bu yasta araba pesinde kosacaginiza daha yararli isler edinin kendinize. Sonrasinda zaten bol bol kullanacaksiniz arabalarinizi.

Allah hepinize kazasiz belasiz araba kullanmayi nasip etsin.

En ufak bir hatanizda ehliyetsiz oldugunuz icin bütün sucu üzerinize yikacaklar. Ehliyetli birinin yaptigi kazadan sonra "Kazadir olur." diyenler size trafik canavari diyecek.

Ehliyet alinca / alirken bir sey mi ögretiyorlar. HAYIR!

Ama dediklerim insallah akliniza yatar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

Yakalayınca polis der afferin oğlum hadi koçum benim gazla git.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -- 16 Mayıs 2013; 19:49:49 >
  • quote:

quote:

quote:

Bir insanı tanıyıp tanımadan disiplinli veya disiplinsiz olduğunu söyleyemezsiniz.

• Ehliyetimi 2008 Kasımda aldım. Ancak almadan 2-3 ay önce ehliyetsiz yakalandım hatta kaçtım daha sonra yakalandım, pek bişi olmadı ama bana adrenalin polise ise 200 tl
  • 800lira ceza yedim racing motorla yakalandım. Ruhsatsız motordu bide savcı yazdı 750 tl. Motoru bağladılar ruhsat çıkarıp zor aldık emniyetten. Zor işler ya git bi kursa yazıl en iyisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu yazıyı yazmadan 2-3 ay önce bu konuyu okuyodum 3 gün önce başıma geldi malesef yalova çınarcık ın 10 km resinde viraj döner dönmez jandarma çıktı adam insafsız çıktı keşke polis çıksaydı genellikle insaflı oluyor polisler örn verim :ablam ehliyeti yeni almıştı çevirme yapmışlardı kemersizdi adam ehliyeti yeni aldığı iiçin ceza yazmamıştı ama benim şansıma üstcavuş çıktı yapıştırdı bana 1407 tl yi eyerki arac ruhsatı yabancı kişinin üstüne olsaydı 1407 tl de ruhsat sahıbıne gitcekti ama ruhsat sahıbı annem oldu için tek ceza yedim bu arada yaşım 15 bu ceza benim için çok caydırıcı oldu dahada almam arabayı şehirler arası yollarda bekliyecem 2 yıl 10 ay

• 17 yaşımda yakalanmıştım hastaneden dönüyorduk kemer takmadığımız için durdurdular eğliyetsiz olduğumuzu gördüler ehliyet sahibi bir tanıdık geldi arabayı o kullandı ceza kestiler 400 küsür liraydı verdik parayı mahkeme falan olmamıştı ..
  • herkez bir rakam sallamış kardeşim adliye mahkeme diye bir şey yok artık, direk polisler eline makbuzu veriyor 2814 lira
  • birkaç ay önce kiralık linea ile aydın'a giderken 103 le radara girdim, ehliyet ruhsat dedi, bir baktım ehliyet serviste bakımda olan arabamda kalmış, kiralık arabanın ruhsatını da bulamadım,,, neyse polisler '' kardeş sen şimdi bin arabaya git,biz plakaya ceza yazıp göndeririz'' dediler
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.