Şimdi Ara

Tv Tüpü arızası böylemi oluyor? Arızalardan anlayanlar acil yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
17.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, dün akşam tv seğrederken birdenbire kapandı ve çalışma ışığı yanıp sönmeye başladı,
    içinden yanık kokusu gelince açtım baktım vaziyet böyle
    Telefunken 70 ekran bunun tüpü mü yandı ne dersiniz?

• sanmıyorum sadece entegresi yanmıstır.60-70 ytl bir masrafın olur.anlattıgın duruma gore yorum yaptım eski sonymde aynı sorunu yasadım tekrar acınca sinyal gıbı ses gelıyordu servis entegresi yanmıs diye rapor tutmustu.ürünü bu halde tutmayın kucuk cocuk varsa urun bu haliyle bile yuksek voltaja maruz bırakabılır ölümcül kazaya yol acabılırsınız dikkatli olun!!!
    saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andy1 -- 20 Kasım 2008; 14:43:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: andy1

sanmıyorum sadece entegresi yanmıstır.60-70 ytl bir masrafın olur.anlattıgın duruma gore yorum yaptım eski sonymde aynı sorunu yasadım tekrar acınca sinyal gıbı ses gelıyordu servis entegresi yanmıs diye rapor tutmustu.ürünü bu halde tutmayın kucuk cocuk varsa urun bu haliyle bile yuksek voltaja maruz bırakabılır ölümcül kazaya yol acabılırsınız dikkatli olun!!!
    saygılar

Yok sakatlık çıkmaz ortalığı akşama toplayacağım da, resimlere dikkat ettiyseniz tüpün atkası, kablolar filan hep is sanki baca gibi,

Eğer büyük bir arızaysa direk yeni LCD TV almayı düşünüyorumda bakalım bir de ustalara danışayım dedim.
  • merak etmeyin crt tvlerın %99 ici aynı durumdadır.bir anormal goruntu yok.lcd tv alacaksanızda 10 gun icinde indirimler başlar.seg vestel kampanyası var bakın ıstersenız 1190 ytl 42 inc.
    saygılar
  • LCD alırsam tavsiyelere uyup Philips veya Samsung almayı düşünüyorum, bu Telefunkenden sonra yerli tv'lerden soğudum
  • telefunken yerli değil zaten . profilo telefunken aynı aslında ismi farklı. şikayetvar.com dada çok şikayet edilen marka. lcd içinse tercihleriniz güzel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: enyz

telefunken yerli değil zaten . profilo telefunken aynı aslında ismi farklı. şikayetvar.com dada çok şikayet edilen marka. lcd içinse tercihleriniz güzel.

Ben telefunken ve profiloyu yerli biliyordum,
    Çerkezköyde profilonun fabrikası var TV ler orada üretiliyor biliyorum
  • İlgilenen arkadaşların hepsine teşekkür ederim, adını bilmiyorum ama arızalı parçanın resmini aşağıya koyuyorum, 60 liraya tamir ettirdim

Masraflı bir arıza olmaması iyi oldu, nerden baksan yeni LCD bana 1000-1500 liraya patlayacaktı

• entegresi degısmısler.normal fiyata yaptırmıssınız.güle güle kullanın
    saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: andy1

entegresi degısmısler.normal fiyata yaptırmıssınız.güle güle kullanın
    saygılar

Sağolun hocam.
    Aslında Tv seyretme huyum pek yoktur bana kalsa bir kaç ay beklerdi ama sağolsun eşimin "ben dizi seyredicem" diye her dakika kafamı şişirmeleri sonucu salı akşamı Tv çalışır durumda salondaki yerini aldı.
  • tv marka profilo sanırım 2.2 konasto yanmıştır. tv ışığı yanıp sönüyorsa başka birşey omaz. PT 90 ŞASE o.. Yardımcı olabilirim. o parça EHT trafosu. O yanım sönme arızası yapmaz ama yapmıs ben karşılaşmamıştım o arızayla hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vahtxx_ -- 29 Kasım 2008; 23:55:06 >
  • Hocam bravo gerçekten sen bu işin doktorusun

Tv telefunken, profilonun ikizi yani aynı fabrikada üretiliyorlarmış
    Yardım teklifin için çok sağol, tamiri yapıldı, şu an kullanıyoruz
  • Ecet üretiliyodu ama profilo tv üretim şuanda durdu
  • quote:

Orjinalden alıntı: vahtxx_

tv marka profilo sanırım 2.2 konasto yanmıştır. tv ışığı yanıp sönüyorsa başka birşey omaz. PT 90 ŞASE o.. Yardımcı olabilirim. o parça EHT trafosu. O yanım sönme arızası yapmaz ama yapmıs ben karşılaşmamıştım o arızayla hiç.

Hocam konu açılmışken bende birşey sorayım
    55 Ekran vestel TV var 15 yıllık emektar sorunu açılınca hemen görüntü gelmiyor
    yarım saat 1 saat bekledikten sonra geliyor.
    Parlaklıkta sorun yok tüp bitmesi değil sanıyorum buna bir teşhis koyabilirseniz sevinirim
  • Her tüp arızasında illaha ışık kısık gelecek diye birşey yok. Bu söylediğin kadarıyla bir tüp arızası. Bir televizyon tamircisine gidip Şok yaptırırsan 3,4 ay seni idare eder. Şok ama garanti değildir. 3 günde gider 3 yılda ama bu tamamen tüpten kaynaklandığını sanıyorum. Şok yaptır geçer o sorun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: vahtxx_

Her tüp arızasında illaha ışık kısık gelecek diye birşey yok. Bu söylediğin kadarıyla bir tüp arızası. Bir televizyon tamircisine gidip Şok yaptırırsan 3,4 ay seni idare eder. Şok ama garanti değildir. 3 günde gider 3 yılda ama bu tamamen tüpten kaynaklandığını sanıyorum. Şok yaptır geçer o sorun.

Cevap için teşekkürler
    TV miadını doldurdu zaten masraf etmek istemiyorum.
    LCD araştırması yapıyorum almışken iyi özellikleri olan bir TV olsun istiyorum.
    Araştırmalarım sonucu 42'' ler içinde LG 4000 ve 5000 modelleri ile Philips in PFL8404 modeli ön plana çıktı bunlarda yeni çıktığı için piyasada yaygın olarak bulunmuyor ve rekabet ortamı olmadığından biraz daha ürünlerin ucuzlamasını bekliyorum açıkçası.
    (LG 42LH4000 modeli sadece Teknosada satılıyor - Philips 42 PFL8404 1 ay sonra gelecekmiş)

• Tv nin tüpünün ne zanman biteceğini bilemezsin 5 yıl değil 5 gündede biter. dünyada zaten birkaç firma vartüp üreten vestel değil profilo da alsan aynı tüp yani. ayrıca resmin üzerine kırmızı yazmasan iyi olur göz yoruyor çok okunmuyor.

bende her zaman vestel kullanıyorum evimizde beyaz eşyadan herşeyimiz vestel en son vestel pix... serisinden tv aldım çok memnunum vestele tv yonunden güvenmek gerek bunu aklınızda bulundurun. Vestel servis açısından ve kalite açısından güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.