- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Death Knight Rehberi!
Bu konudaki kullanıcılar:
 
73
Cevap
1
Favori
26027
Tıklama
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Giriş
Mesaj


4619 Mesaj
19 Kasım 2008; 14:18:04 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba arkadaşlar, hazır serverler bakımdayken bildiğim kadarı ile kısa bir death knight rehberi hazırlamaya çalışacağım.

Death Knightin bilmemiz geren başlıca özellikleri

Bütün özellikleri diğer classların özelliklerine benzetme yaparak daha anlaşışır hale getirmeye çalışıcağım. En önemlisiden başlayalım bakalım.

Runic power ve runelerRunic power : Oyuna yeni eklenen birşeydir. Çoğu skillimizi kullanabilmek için runic powere ihtiyaç duyarız.

Runic power farkı birşey olsada biraz warriorun rage sistemine benzetebilirz en azından en çok benzeyen o :P . Farklı olarak Rune(aşşağıda anlatıcam) isteyen skillerimizi kullandıkça runic powerim artar. Her rune isteyen skillimiz 10 runic power verir, talentlerle bu rakam artabiliyor.
Veya bazı talentlerlede farklı şekillerde artabiliyor. Proc üstünden vs.

Runeler: Death Knightımız bazı skillerini kullanabilmek için runeleri kullanır.

Rune çeşitleri:

Death Knightmizin diğer classlar gibi 3 farkı speci vardır bunlar; Blood,Frost ve Unholy. Ve bu 3 farklı spec için 3 farklı runemiz var.Bunlara ek olarak birde Death runeler var, onları joker gibi düşünebilirsiniz. Her specte 3 skill puanı ile bir talent gelir. örnek olarak unholy specte oynuyorsanız 2 tane blood isteyen skillimizi( Blood strike ver Bloodboil) kullandığımızda bunlar death runeye dönüşür ve kullanmaya hazır olduklarınızda herhangi bir rune isteyen skill için kullanılabilinir.

- Death rune


Misal olarak bütün blood isteyen runelerimizi ard arda harcadığımızda blood rune isteyen skillerimiz 10sn(bu rakamı tahmini verdim tam bilmiyorum) kadar cdye girer. O yüzden runeleri kullanılırken aklımızda belirli bir sıraya göre kullanmak gerekir. Warrior gibi runic powerimiz olsada runelerimiz warriorun ragesine benzemiyor.
Bu sıra specimize göre çok farklılık gösterebiliyor.Skillerimiz


Başlayalım bakalım baya skill var ama ne işe yaradıklarını bilmemiz lazım değilmi

Blood Presence - Warriorun stancelerinden Berserken stance gibidir. Zaten bütün Presenceler stancelere benzer. DPS yaparken bu Presence içindeysek %15 daha fazla hasar veririz ve hasar verdiğimiz şey bize honor/xp verecekse yani bize gri görünmüyorsa Verdiğimiz dmgnin %2 si kadar bizi healler. 1000 vuruyosak 20 heal o kadar fazla diil yani :P

Frost Presence - Buda warriorun def stancesi işte :D tanklarken kullanacağımız Presence. Çünkü toplam hit pointimiz bu presencede %10 artar, itemlerimiz armor katkısı %60 artar(buda druidlerin bear formununa benziyor) ve tabiki bu Presencedeysek %45 daha fazla threat yaratırız. Ek olarak %5 az spell lerden az dmg alırız. Kısaca süper bir tanking Presence.

Unholy Presence - Bunu stanceye benzetmek zor xd Bu Presencede atak hızımız %15 ve hareket hızımız %15 artar. PvP yaparken pekte kötü değil %15 speed güzel bir avantaj sağlayabilir.

Dmg verdiğimiz skiller yapı bakımızdan 2 tiptir (peh kimya dersi gibi oldu) Bunlar;

-Disease verdiğimiz
-Disease başı bonus dmg verdiğimiz.

birde hiçbirşey istemeyenlerde var death coil gibi ama bunlar buraya girmez sanırım.

Skilleri disease ve disease bonusu olarak dizmek isterdim ama blood-frost-unholy şeklinde vermek daha mantıklı olucaktır. Bunu sadece Death Knightin Dmg verirken hangi adımları izlemesi gerektiğini daha iyi anlamamız için belirttim.


Blood skillerimiz

Blood Strike - Paladinin crusader strikenin karanlık tarafı :P Farklı olarak targetin üstündeki disease başı daha fazla vurur yukarda belirttiğim gibi. 1 Blood rune ister.

Pestilence - Targetimze verdiğimiz bütün diseaseleri çevredeki bütün düşmanlara yayar salgının ta kendisidir. 1 Blood ister 10 sn cdsi vardır.

Blood Boil - Yukarda salgınımızı yaydıkya bunlada hepsine birden aoe dmg veririz. 1 Blood ister.

Hearth Strike - Blood talenti ile gelen Blood strike ile değiştireceğimiz bir özellik. Daha fazla dmgye vs ek olarak vurduğumuz kişi haste veren özelliklerden yararlanamaz. Örnek: Flury - Windfury totem vb. 1 Blood ister.

Strangulate - Ana amacı 5 snlik bir silencedir ek olarak shadow dmg verir. Bir melee için oldukça yüksek rangesi vardır ve 2 dakika cdsi vardır. 1 Blood ister.

Blood Tap - En başta death runelerden bahsettimya işte bu talente vermeden başka skill kullanmadan 1 blood runemizi death runeye çevirir. 1 dakika cd si vardır.

Dark Command - Warrir tauntunun DK versiyonu :) hiçbirşey istemez 8 sn cdsi vardır.


Death Pack - Bir minionumuzu yok edip kendimizin %20 healleriz. 40 Runic power ister.

Dancing Rune Weapon - Bloodun son talenti ile gelen özellik aktif ettiğimizde bizim gibi vuran bir silah gelir ve oda vurmaya başlar :) 10 sn + her 5 runic powerimiz için 1 sn daha fazla durur. Yani 100 runic power varken kullanmak daha fazla verim almak demektir. 3 dakika cdsi vardır, 50 runic power ister.

Hysteria - Kendinize veya friendly bir kişiye atabildiğiniz 3 dakika cdsi olan bir buff. Attığınız kişi 30 sn boyunca %20 fazla dmg yapar fakat her sn %1 hpsini kaybeder. %1 hp kaybetme kısmı ilk bakışta kötü görünsede pvpde oldukça iyi ) Çünkü cclerden çıkmanın/çıkartmanın birbaşka yolu. Buda talentle açılıyor.

Mark of Blood - 3 dakka cd olup yine talentle açılan bir blood skilli. Birisine atıyoruz bu debuffu o kişi size vurursa sizin max hpniz %4 ü kadar healliyor. 10k canınız varsa her vuruşta 400e filan geliyor işte :) 20 snlik bir debuff.

Rune Tap - 1 dakika cd si olan süper bir blood talented skill. toplam %10 canımızı geri kazanıyoruz sadece 1 blood rune feda ederek. Ve bu rakamlar imp talentle 30 sn cd ve %20 hp olabiliyor!

Vampiric Blood - 1 blood rune harcayarak kendimizi heallediğimiz spellerimizden %50 daha fazla fayda sağlıyoruz 20 sn için. 1 dakika cdsi var.

Frost skillerimiz

Icy Touch - Bilmem ne kadar frost dmg ile :P targetin atak hızını %14 azaltır. Talentle % 20ye kadar çıkar bu rakam. Evet şimdiye kadar sıraladığımız skillerden ilk disease veren skilimiz. Atak speedi azaltan debuff Frost feverdir. Ayrıca 3 snde bir dot şeklinde dmg alır target. 1 Frost ister.

Mind Freeze - Warriordaki pummelin DK çeşidi buda spell interrupt eder. 10 sn cdsi vardır 10 Runic power ister.

Chains of Ice - Hamstringden farkı olarak targete ilk attığımız sn hiç hareket edemezken her sn etkisini %10 yitiren yavaşlatma özelliğidir. 20 yard rangesi vardır ve 1 frost ister.

Frost strike talentle alınan daha çok tanking için bir vuruş gibi geldi bana ama tabiki pvpdede kullanılabilinir. Çünkü bu atak kesinlikle dodge/parry/block edilemez. %60 weapon dmg yanında + olarak frost dmg verir. 40 Runic power ister.

Howling Blast - Yine frost talentleri ile açılan bir özellik. 10 yard rangede herkese oldukça yüksek frost dmg verir. Eğer targetlerimizde Frost fever debuffumuz varsa 2 kat fazla dmg alır bu özelliğimzden. Düşünün Pestilence ile bütün diseaseyi yaydık herkese ve hoop bunla 2 kat fazla dmg. Çok güzel bir aoe tanking talenti ayrıca. 6 sn cdsi vardır, 1 unholy 1 frost ister.

Obliterate- Belkide DK nin en fazla brust dmg veren özelliğidir :) çünkü bu özellik %100 weapon dmg + her disease başı bonus dmg alır. Kötü özelliği vurduğumuz kişinin üstündeki diseaseleri silmek olsada frostun tier3 talentleri ile bu kötü tarafından kurtulabiliyoruz. 1 unholy 1 frost ister.


Path of Frost - Su üstünde koşalım ata binelim partydekilerde faydalansın 1 frost.


Icebound Fortitude - %50 az hasar alır ve stundan çıkabilip üstüne üstümüzde buffun kalma süresi kadar stuna immune oluruz. 12 sn sürer 1 dakika cd si vardır 20 runic power ister. Pvp içinde oldukça güçlü bir özellik. Talentle 18 snyeye kadar çıkar.


Horn of Winter - Shamanın Str totemi kadar str ve agi verir fakat aynı battle shout gibidir :) gerek süresi runic power istemesi ve buffun kalma süresi bakımından. Kısaca sürekli açık tutalım.


Rune Strike - Warriordan revenge gibi açılır overpower gibi vurulur Bir atağı dodge yada parrylediğimizde bu vuruşu yapabiliriz ve bu atak dodge/parry/block edilemez. %200 weapon dmg + olarak apden bonus alır. Bu atağa bastığınız an bir sonraki beyaz yani auto attağınız yerine sayılır. 20 runic power ister.

Eye of Acherus - Corpse camp filan yapcaksak yarar herhal ya bilmiyorum pek bunu daha gelmedim o lvla. locklerın eye ye hunterlerin eagle eyeye benzeyen bişi olsa gerek.

Empower Rune Weapon - Magedeki cold snapin Dk versiyonu. Kullandığımız bütün runeleri bunu açtığımızda kullanmamış gibi oluruz yani aktif yapar, üstüne 25 runic power verir. 5 dakika cdsi vardır. Heryerde muhakak işe yarar. Ben oynarken ulan şimdi 1er unholy frostum olsada death strike vurup kendimi heallesem dediğim çok olmuştur.

Hungering Cold - Aoe CC istemeyen ? 1 dakika cd si olan süper bir özellik. 10 yardda herkesi 10 sn boyunca dondurur ve hiçbirşey yapamazlar. Deathknightin kendi diseaselerinden başka diğer dmg veren şeyler bu CC yi bozar. 60 runic power ister ve frostun son talentidir.

Lichborne - Kullandığımız zaman undead olur ve charm,sleep,fear gibi özelliklerden 15 sn boyunca etkilenmeyiz. Melee vuruşlar bizi %25 daha fazla ıskalar. 3 dakika cdsi vardır talentle açılır.

Unbreakable Armor - 20 sn için, Armorumuz 25% Str miz 10% Parry şansımız 5% artar. 1 Frost ister. Bunuda frost talentle açıyoruz.


Unholy skillerimiz

kullanması en zevkli skiller burda valla ne diyeyim :P


Corpse Explosion - Pek kullanmasamda sırf eğlence olsun diye aldım bu talenti ya yok böyle bişi :D Ceset patlatmak isteyen ? 1 unholy

Death Grip - Süper üper bir özellik heryerde pvp pve de üstelik. 30 yarddan düşman targeti önümüze çekiyoruz bununla tek gereken görüş açımızda olması. 3 snlik taunt özelliğide var ve karşıdaki birşey cast ediyorsa casti bozulur çünkü druidlerin cat feral charge gibi bize doğru havadan gelir :P 35 sn cdsi vardır, talentle 25snyeye indirilebilinir.

Unholy Blight - Unholynin son talenti olup iyi bir aoe skillidir. aktif edildiğinde 20 sn boyunca ufak ufak her sn shadow dmg verir 10yardaki herkese. 60 runic power isteyip ayrıca çok güzel cc breakerdir kendisi :D

Death Strike - Fazla dmg vermez zaten amacıda o diildir :P Target üstündeki disease başı kendimizi healleriz vurduğumuz zaman. 1 unholy 1 frost ister. Farm yaparken lvl kasarken downtime (aksaklık yada regen için harcadoğımız süre diyelim) girmemek için yada hpmiz azken kendimizi healleyebileceğimiz güzel bir skill. Unutmayalım ne kadar cok disease o kadar cok fayda.

Death Coil - Warlocklardan tanıdığımız death coilin horror ve heal özelliği olmayanı. Aslında heal özelliği varda undeadları healliyor.
Bu undeadler : Petlerimiz, Frost talent ile lichborne olmuşsanız kendinizi veya başka bir lichborne olmuş dkyi healleyebilirsiniz. 40 runic power ister.


Death Gate - Train olucağımız respec atacağımız yere gitmenin kısa yolu :)

Plague Strike - Kısaca druid düşmanı bir vuruş çünkü target üstünde hotları siliyor ve bu vuruşun en önemli tarafı Frost veya Blood specsek 2. ve son Diseasemizi bununla veriyoruz. Bu diseasenin adı Blood Plaguedir. Blood plague 12 sn boyuna (talentle arttırılabilir) her 3 snde bir dot şeklinde shadow dmg verip üstüne her ticki %25 şansla target üstünde 1 hotu siler. Unutmayalım ne kadar çok disease o kadar çok dmg bonus önemli skillerimiz için. 1 unholy ister.

Raise Dead!!! - Ne yalan söylim en sevdiğim skill :D Oyunun bana göre en karizma peti geliyor ya gerek konuşması emoteleri koşuş şekli yerden çıkışı 5 dakka cdsi var bunun. Reagent vendorden Corpse dust alarak heryerde, veya üstümüzde yoksa herhangi bir humaoid corpsesi üstünde çıkartabiliyoruz. 2 dakika boyunca unholy specler haricinde yanımızda kalıyor. Unholy spec iseniz sürekli sizle duruyor tıpkı lock/hunter petleri gibi kendine has action barı açılıyor. Bu pet barda druidlerin cat form feral chargesi gibi bir charge şekli hatırladığım kadarı ile 20 snde bir stuna sokma, zor durumlarda shield wall gibi bir özelliği var aktif edildiğinde dmg vermeyip %50 az dmg alıyor petimiz. Bu skillin başka bir önemli özelliği partyde bir player öldü diyelim onun üstünde kullanıp player savaşmaya ghoul olarak devam edebiliyor ve kendisi kontrol ediyor :) He birde bu talenti açmak için verdiğimiz talent sayesinde ölsek bile 30 sn boyunca ghoul olarak savaşabiliyoruz hatta o özellik sayesinde 3 kişilik çok zor bir elite görevi yaptım :P

Petin üstüne tıkladığımızda söyledikleri:

-me buy and trade.
-you like?
-me like.... shinny.
-what?
- sss- sail here.
-yeeeees.
-give.... or take.


Death and Decay - Çoğu yerden gördüğümüz bildiğimiz spell aoe shadow dmg verip 30 sn cd si vardır. 10 sn boyunca cast ettiğimiz yerdeki herkese bu dmgyi verir. CD si unholyinin ilk 3 talenti ile 15snyeye düşürülebilir. Her runeden 1er tane ister.

Scourge Strike - Blood strikenin unholy versiyonunun bonus dmgsini shadow olarak vermesi kısaca. Disease başı shadow dmg vurduğu için armordan en az etkilenen vuruştur. Bu vuruş hearth strike gibi baya aşşağıda unholy talenti ile açılıyor. Vurabilmek için 1 unholy 1 frost istiyor.

Anti-Magic Shell - Cloak of Shadowun Dk versiyonu :P aktif edildiğinde Magic spellerden %75 daha az hasar alıp dotlara immune olur. dotlarla birlikte frost nowa gibi earthbind gibi root gibi şeyşerede immune olur. Süresi aynı cloak kadar yani 5 sn devam eder. Cdside 1 dakika olup 20 runic power ister.

Army of the Dead - Ghoul ordunuz olsun istermisiniz ? kendi ghoulunuzla talentlerle vsle tam tamına 12 kadar ghoulunuz olabilir :) Channeled bir spell her snye bir ghoul çıkartırsınız. Tabi koskoca ordunun 20 dakika gibi uzun bir cdsi var :) 40 sn sizinle birlikte savaşırlar her runeden 1 tane ister.

Anti-Magic Zone - Megister Teraccedeki mage guardların yaptığı spell gibidir. Siz ve partydekiler bu alan içinde %75 daha az magic hasar alır. 30 sn boyunca veya 10000 + 2X AP niz kadar sürer. 2 Dakika cd si olup 1 unholy ister ve talent ile açılabilir.


Bone Shield - Aktif ettiğimiz an etrafımız kemikten shieldlerle sarılır, Terokkarda undeadlarda görmüşsünüzdür tipini. Bu shield üstümüzdeyken %40 daha az hasar alırız her hasar aldığımızda 4 stack olan shieldin 1i gider. talentle açılıp 1 unholy isteyip 1 dakika cdsi olup 5 dakika üstümüzde kalır hiç hasar almazsak.

Summon Gargoyle - Bunuda talentle açıyoruz 3 dakikada bir bize yardıma bir Gargoyle çağırıyoruz. Ghoulumuz hunter petse bu pet magenin water elementali diyeyim dmg açısından. 10 sn + her 8 runic powerimiz için 1 sn bizimle durur. Max runic powerde çağırmak en güzelidir :) 10 runic power ister.Painrunner'in elinden Türkçe Deathknight Talentleri

http://forum.donanimhaber.com/m_28033143/tm.htm< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SINIRYOK -- 26 Kasım 2008; 11:58:52 >
_____________________________3660 Mesaj
19 Kasım 2008; 14:21:46 

güzel çalışma ama devamını bekleriz
_____________________________


"help oft shall come from the hands of the weak"


"Far over the Misty Mountains cold.."8607 Mesaj
19 Kasım 2008; 14:29:25 

çok güzel olmuş emeğin için teşekkürler.

eksikler var tabiki geliştirilebilir.
_____________________________511 Mesaj
19 Kasım 2008; 14:34:27 

Güzel ellerine saglık kardeşim ama devamı bekleriz
_____________________________Wow Online Hayat Offline:)


4251 Mesaj
19 Kasım 2008; 15:33:06 

Güzel Olmuş Eline Sağlık Usta.
_____________________________3660 Mesaj
19 Kasım 2008; 15:40:05 

benm aklımda 80 lvl unholy-blood talent var şöyle acaba ne kadr iyi ?

http://www.wowhead.com/...jfV00hZZbhhhxfoxeqocsux

şimdilik bu var ama belki değiştiririm
_____________________________


"help oft shall come from the hands of the weak"


"Far over the Misty Mountains cold.."226 Mesaj
19 Kasım 2008; 15:47:16 

Aman arada kaynamasın.Üst konu yapın bi zahmet.İmba karakter rehberi diye bi başlık vardı galiba oraya da olabilir.
_____________________________ 
1502 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:00:59 


Gzl rehber olmu$ eline sağlık

Ben dual-wield'e geçtim ve gayet iyi gibi.Moblara fazla miss çekmiyor.Arada Rune Stike açılıyor ve fena koymuyor.

Mob kesme tarzı olarak ta icy touch ve plague strike ile giriyorum.Sonrada Death Strike spamlıyorum.Bu esnada blood rune'lara dokunmadığım için Blood Strike atıyorum.

Scourge Strike bana kullanı$sız geldi biraz.

Presence olarak hep Unholy'deyim.Elite keserken Frost'a geçiyorum.Blood hiç kullanmıyorum desem yeridir.
_____________________________4619 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:04:41 


quote:

Orjinalden alıntı: SlipkNot_HellSinG

benm aklımda 80 lvl unholy-blood talent var şöyle acaba ne kadr iyi ?

http://www.wowhead.com/...jfV00hZZbhhhxfoxeqocsux

şimdilik bu var ama belki değiştiririm


Eğer unholy isen blood daki death rune mastery gereksiz. Çünkü zaten dmgmizi diseaselerimiz frost ve unholy ile veriyoruz onları death rune yapmamız daha iyi olur. Onun yerine Rune Tap kat kat faydalı bir talent veya crit talenti.
_____________________________1904 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:06:57 

Ooo supermis la valla ben kutuyu alamadim dk nasildir die merak ediyordum hep simdi buradan ogrendiklerim yetti
_____________________________

"Başarı ve gelecek bilgi ile değil, bilgiye sahip olan beyni yönetebilmekle edinilir"

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Kasım 2008; 16:09:33 

Kendi karakterlerini kasmaya düşen herkes böyle bir anlatım bekliyordu bence başarılı. Devamını bekleriz...

Özel istek: Kullanabileceği itemleri örnek olacak şekilde yazabilirsen çok iyi olacaktır.


877 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:14:37 

Helal olsun eline sağlık forum böyle paylaşımcılar sayesinde ayakta duruyor
_____________________________

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.


391 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:35:16 

Çok Teşekkürler

Devamını şiddetle istiyoruz
_____________________________

... World Of Warcraft ...
(¯`·._.·[Dranei]·._.·´¯)
••• ѕнαмαη •••


 
3516 Mesaj
19 Kasım 2008; 16:45:17 

Skilleri tanımak için güzeldi dostum tebrikler tam olarakda halk dilinde yazmışsın artık bu saatten sonra anlamadım diyen çıkmaz

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Kasım 2008; 17:12:47 

Çok iyi bir çalışma, DK açmaya kesinlikle karar verdim(kafamda soru işaretleri vardı). Tabi artıkmyeni soru işaretlerim var.:) Blood mı yoksa unholy mi karar veremedim. Bu arada rune dağıtmı değişiyor mu, yani 6 blood rune falan yapabiliyor muyuz?:D


4619 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:20:48 

Eh onu yazmadım tabi :D her runeden 2 tane olur ve talentimize göre bazı runeler death runeye dönüşebilir.(joker rune :) )
_____________________________333 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:22:40 

dk açtım ama daha pek kasmadım 59 olduğundan skilleri çok iyi bilmiodum

özellikle pestilience ı öğrenmem iyi oldu , sağlam skillmiş.

eline sağlık, teşekkürler


391 Mesaj
19 Kasım 2008; 17:58:46 

DK rehberi hakkında çok teşekkür ederim.Ellinize sağlık Çoğu soru işaretlerini giderdiniz...

Benim DK hakkında bir sorum var.Eğer müsaitseniz;

lwl kasmak için Blood/Unholy?
Blood ise örnek talent
Unholy ise örnek talent

bu konuda yardımcı olabilirsen gerçekten çok memnun olurum.

Biliyorum birsürü sorular dolanıyor bu konu hakkında..Araştır falan diyebilirsiniz ama hiçbirinde düzgün örnek bir talent bulamadım...

Hem benim gibi merak edenlere de yardımı dokunur.


" http://www.wowhead.com/?talent " (Kolaylık olsun )< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frosttrapper -- 19 Kasım 2008; 17:58:51 >
_____________________________

... World Of Warcraft ...
(¯`·._.·[Dranei]·._.·´¯)
••• ѕнαмαη •••


1213 Mesaj
19 Kasım 2008; 18:08:15 


quote:

Orjinalden alıntı: SINIRYOKRune Strike - Warriordan revenge gibi açılır overpower gibi vurulur Bir atağı dodge yada parrylediğimizde bu vuruşu yapabiliriz ve bu atak dodge/parry/block edilemez. %200 weapon dmg + olarak apden bonus alır. 20 runic power ister.
hocam eline sağlık uğraşmışsın ama burada bir yanlış var çünkü Overpower insta vurulurken, rune strike bir sonraki yakın dövüş saldırımızı etkiler yani OP gibi vurur yanlış olmuş gibi geldi.
_____________________________4619 Mesaj
19 Kasım 2008; 18:18:49 

@altugaaa evet belirmeyi unutmuşum bir sonraki auto attack yerine geçer uyarı için teşekkürler.


Ben Blood denedim sarmadı frost denedim oda sarmadı unholy denedim çok eğlenceli geldi. Sürekli yanınızda bir pet filan güzel oluyor.

Ama hem blood hem unholy lvl 60 için 2 talent hazırlayayım yarın ayrıntılarla giricemde istek üzerenine bişiler yapalım

Blood lvling :

http://www.wowhead.com/?talent=jf0GqGcIcfMzzAo

geri kalan kısmıda yani 60+ için verilecek talentler http://www.wowhead.com/...nt=jf0GqGcIcfRzzAoG0xth maksat frostta Annihilation açıp Obliterate vuruşumuz diseaseleri götürmemesini sağlamak. Kalanlarda hasteye verilir.

Unholy spec :

http://www.wowhead.com/?talent=jbZZfM0htcktcq0csub Bloodun ilk 2 talenti lvling için çok gerekli runic poweri hızlı doldurmamız gerekiyor. Dierge yerine başka yerede verebilirsiniz ben üst tiere geçebilmek için dirgeyi seçtim. mount speed seçilebilir mesela. Bone shield elite questlerde baya yardımcı olur. Moba dalmadan bir kere açıp daldıktan sonra etkisi bitince 2.sini açabilirsiniz. Corspe expte zevk için sırf :D

Bundan sonrasında http://www.wowhead.com/...jf0GqcZZfM0htcktcq0csux böyle bir talente tamamlana çalışabilinir yada rune taptan bir kısılıp son unholy talenti açılabilir. Şu hali ile son unholy talenti oldukça çok runic power istiyor ve grind yaparken filan sürekli kullanamıyorsunuz. Aoe içinde Death and Decay ile bloodboil yetiyor olsada yinede size kalmış bir talent.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SINIRYOK -- 19 Kasım 2008; 18:33:28 >
_____________________________1066 Mesaj
19 Kasım 2008; 18:31:45 

10 numara olmus elıne saglık
_____________________________

sword of lıfe shıeld of death....


391 Mesaj
19 Kasım 2008; 18:44:37 

İlgin için çok teşekkürler...Süper olmuş.Kafamda iyice netleşmeye başladı...
Sanırım unholy ağırlıklı ve blood tan da 1-2 talentı seçmek lwling için en uygun olanı olucak bnm için..

Tekrar Çok Teşekkürler...
_____________________________

... World Of Warcraft ...
(¯`·._.·[Dranei]·._.·´¯)
••• ѕнαмαη •••


1213 Mesaj
19 Kasım 2008; 19:01:39 

@SINIRYOK, size PM yollamaya çalıştım ama GSM'den dolayı sanırım yollayamadım. http://elitistjerks.com/f72/t36303-dps_compendium/ burada güzel bir DK rehberi var, eğer rehbber hazırlamak isterseniz işinize yarayabilir. Şimdiden başarılar
_____________________________2761 Mesaj
19 Kasım 2008; 20:15:10 

Eline sağlık çok güzel olmuş. Yalnız benim başka bir sorum var. Geçenlerdede pm atmaya çalıştım ama ulaşamadım. Bu spellerin resimlerini bu kadar büyük şekilde nerden buluyorsun ? wowhead'den deniyorum olmuyor ya da ben beceremiyorum ?
_____________________________355 Mesaj
19 Kasım 2008; 20:30:07 


quote:

Orjinalden alıntı: injection

Eline sağlık çok güzel olmuş. Yalnız benim başka bir sorum var. Geçenlerdede pm atmaya çalıştım ama ulaşamadım. Bu spellerin resimlerini bu kadar büyük şekilde nerden buluyorsun ? wowhead'den deniyorum olmuyor ya da ben beceremiyorum ?


alıntıla görürsün : )
_____________________________4619 Mesaj
19 Kasım 2008; 21:02:16 

ya oldukça zor alıyorum açıkçası. Spellin içine giriyorum ıkına ıkna sürüklerken sağclick yapıyorum seçimin kaynak kodunu göster diye seçenek çıkıyor(firefoxta) ona girip kısa html kodları arasından resmin adresini buluyorum.
_____________________________ 
675 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:13:23 

Bu DK ın setleri hep boyle karızmamı olucak ? Milleti alıştırdılar :D ilerde set çizimleri Dk ya özgü mavi ışıklarla renklendirilmeli diye düşünüyorum . Sizin görüşleriniz nedir ?
_____________________________

GIGABYTE GA-EP45-UD3P - INTELQuad Core Q9400 - HIS HD4850 IceQ 4 Turbo - Corsair Dominator 4GB (2x2GB) 1066Mhz Fanlı 5-5-5-15 - SAMSUNG250 GB sata 2 -LGDVD-RW - ACERH223HQ - Thermaltake VH9000BWS XaserVI Mid Tower - OCZStealhtXStream 600W - LOGITECHx-530 - LOGITECHInternet PRO - LOGITECHMX518@Razer Diamondback@G3 - PLANTRONICSgamecom1 - STEELqck+ mouse pad - ZOOMX4-
izmir_coast


2761 Mesaj
19 Kasım 2008; 22:34:38 

Heh tamam halletim. Orda ''wowhead sayfası diyor ki'' diye bir şey çıkyor. Ordakini alıp google görselden aratırsanız çıkıyor.
_____________________________2703 Mesaj
20 Kasım 2008; 4:50:43 

Level 80de raid de dps icin boyle bi talent yapmayi dusundum ; http://www.wowhead.com/...VGVh0IcbMxzAoG0x0hZf00b
_____________________________

PS4 PSN: Taytyy


523 Mesaj
20 Kasım 2008; 8:28:22 

çok güzel olmuş eline saglık bende dun akşam açtım 59 oldum Unholy kasıyorum cok zevklı ama bi bg ye giriyim dedım wsg ye bi girdim bütün herkez DK sadece 2-3 tane farklı class var millet Death Grip i bi kuıllanıyo top gibi eleman kucaktan kucaga atlıyo ama gerçekten iyi olmuş. öldügün zaman zombi olarak kalkıyosun oda iyi ama unholy de talent le acılıyo

bide bu unholy nin son talenti var o ne işe yarıyo ?

Tşk
_____________________________8607 Mesaj
20 Kasım 2008; 12:10:28 

Bu bilgilere ek olarak GLYPH ve Silahlara yaptığımız runeler de eklenebilir.
_____________________________391 Mesaj
20 Kasım 2008; 18:19:35 

Unholy olarak şöyle bir talent düşündüm.Lwling için...İyi olup olmadığı konusunda fikirlerinizi merak ediyorum.Yazarsanız çok sevinirim...

http://www.wowhead.com/?talent=jfMRqMZZfM0htckxcaMcsut< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frosttrapper -- 21 Kasım 2008; 17:36:31 >
_____________________________

... World Of Warcraft ...
(¯`·._.·[Dranei]·._.·´¯)
••• ѕнαмαη •••


 
1162 Mesaj
21 Kasım 2008; 5:05:59 

cok guzel calısma olmus merakla okudum ellerıne saglık
_____________________________

...everybody lies...

..blood never lies..


5358 Mesaj
21 Kasım 2008; 10:00:23 

Güzel olmuş eline sağlık.. Obliterate'in talentle gelen diseaseleri silmemesi olayı sanırım kalkmış.. Dün 2 saat baktım göremedim :)
_____________________________

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ


 
1055 Mesaj
21 Kasım 2008; 11:22:05 

Eline Saglik
_____________________________8607 Mesaj
21 Kasım 2008; 12:46:24 

benim talent buildim bu 68 unholy 2 H Axe.

http://www.wowhead.com/?talent=jbZZfzrIzfkGcqMcsut

Ichy touch+Death grip+Plague Strike+Scourge Strike+Banish (Gerekiyorsa) yada Bloody strike.

Bu sırada Runic power sıkıntısı çekmiyor diğer moba dalarken tüm skiller hazır bekliyor oluyor 3 lü hatta 4 lü mob da tabi Aoe skiller giriyor devreye bu build ile hiç zorlanmıyorum.Elite lerde de hiç bi zorlanma olmadan geçebiliyorum tek başıma ki Nagranddaki Tüm eliteler Durn. ve Forge dağıtma hariç kendim yaptım.

Bundan sonraki Talent puanlarımı Crit 'lere vermeyi düşünüyorum.


quote:

Orjinalden alıntı: tosunpasa

Güzel olmuş eline sağlık.. Obliterate'in talentle gelen diseaseleri silmemesi olayı sanırım kalkmış.. Dün 2 saat baktım göremedim :)Frostun 3.tierinde.
http://www.wowhead.com/?spell=51468< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 21 Kasım 2008; 13:00:34 >
_____________________________ 
404 Mesaj
21 Kasım 2008; 13:02:09 

canım sıkıldı talenle uğraşayım dedim böyle bişi yaptım

Blood (18 points)

2/2 Butchery
3/3 Subversion
5/5 Bladed Armor (yerine başka bişiyde olabilir)
2/2 Two-Handed Weapon Specialization
1/1 Rune Tap
5/5 Dark Conviction

Frost (0 points)

None

Unholy (53 points)

2/2 Vicious Strikes
3/3 Morbidity
2/2 Epidemic
3/3 Virulence
3/3 Ravenous Dead
5/5 Necrosis
1/1 Corpse Explosion
3/3 Blood-Caked Blade
1/1 Shadow of Death
5/5 Impurity
2/2 Dirge
1/1 Master of Ghouls
5/5 Desecration
3/3 Crypt Fever
1/1 Bone Shield
3/3 Wandering Plague
3/3 Ebon Plaguebringer
1/1 Scourge Strike
5/5 Rage of Rivendare
1/1 Unholy Blight

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgssnake -- 21 Kasım 2008; 13:06:46 >
_____________________________5358 Mesaj
21 Kasım 2008; 13:41:12 

sanırım 80 oldugumda böyle bir talent agacım olacak;

http://www.wowhead.com/...jfVMqccIsfozzAohxbzhZbu

tabi oynadıkca neler değişir bilemem..
_____________________________

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ


 
1502 Mesaj
25 Kasım 2008; 16:36:48 

Tankink için bu talent dizilimini kullanıyorum $u ana kadar memnun gibiyim bir fikri olan var mı.Heroic'leri henüz deniyemedim normal 80 lvl dungeonlarda bir sorun ya$amadım $u ana kadar.Özellikle caster boss'lar bana mısın demiyor.

http://www.worldofwarcr...05023105050101003100000
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragon_Rider -- 25 Kasım 2008; 21:00:33 >
_____________________________2761 Mesaj
25 Kasım 2008; 23:21:42 

Oyuna baya uzun zamandır girmiyorum ama neler olduğunu çok merak ediyorum. İşe PvP olarak baktığımdan Deathknight'ların diğer sınıflara karşı durumu nasıl şu anda ? Özellikle Mage'e karşı ezik mi kalıyor yoksa zorluyor mu ?
_____________________________2703 Mesaj
26 Kasım 2008; 3:41:36 

Şu anda death knight i pvp bazinda incelemek zor yanlız sadece su kadarini soyliyim caster classlar icin inanilmaz bi silence avantaji var ;


Strangulate (5sn)+Mind Freeze(Interupt birkac saniye silence ediyomu bilmiyorum)+Death grip (Interrupt)+ Blood elf racial ozellligi (2sn silence) Yani eger cok iyi oynanirsa death knight bir caster katili olabilir. Ve cok degişken bir class olmus level 75 im su an acayip zevkli gelmesinden dolayi main yaptım DK ı. Ama Kesin su classi alir bu classi alamaz demek zor


_____________________________

PS4 PSN: Taytyy


4619 Mesaj
26 Kasım 2008; 12:06:04 

mind frezee tabi melee range istiyor ve tıpkı warriorun gibi school kitliyor. Benim gördüğüm stuna girmeme cloak talentleri gibi özellikler/talentler olsada stunlardan,slow snarelerden baya nasibini alan bir class. Heh birde disarm yemesin 10 sn iptal olan bir class. Tabi lvl atlamaya çalışmaktan pek pvp yapamadım ama birkaç duelden çıkardıklarım :d
_____________________________5358 Mesaj
26 Kasım 2008; 17:42:57 

Paladini imkansız alamıyor.. dün 74 level bir paladin, 78 level DKyı evire çevire aldı.. Bende duel yaptım 72 levelim.. herif retri olmasına ragmen hayvan gibi holy vuruyor ilk stundan cıktıgımda 12.5K hpden 3-4K kalmıstı.. hemen üstüne repetance vurdugunda kalan son 100 hp'me 4K vurdu.. üstüne baktım gearı ahım şahım değildi.. baltalarımız aynıydı..

paladinler yine aglayacak ama palanın skiller yarı yarıya nerflense anca diger classlara yaklaşırlar.. DK MK hikaye..
DKlar warriordaki gibi savastıkca rune doldurma mantıgı ile çalıştıgı için sizi kısa bir süre sizi stundan koruyacak skilli bile atamıyorsunuz.. stun yiyende zaten stundan cıkmadan ölüyor..
_____________________________

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ


2761 Mesaj
27 Kasım 2008; 0:13:50 

Forumlarda okuduğum kadarıyla en çok Frost Mage ve Hunter'a karşı zorlanıyormuş DK'lar. Tabi bunlara karşı farklı taktik geliştirilebilir. Ama Deep Freeze bir Mage'e karşı ne kadar dayanabilir bilemiyorum. Zamanla göreceğiz.
_____________________________


Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
27 Kasım 2008; 1:30:42 

Bu karakterin özellikleri bana bir rogue katilini andırıyor yanılıyor olabilirim ama belirli mesafelerden adam çekmeler alanları ve saniye bazında damage alan skilleri, plate giyen bir karakterle birleşince hedef olarak karşıma bir rogue portresi çıkıyor. Tabi çeşitli druidin barskine benzer özellikleride cabası sayılabilinir.

Sizin yorumlarınız nedir?

Birde ben şu yönden bakıyorum ama ne kareye ne yuvarlaya nede altıgene oturtamıyorum eğer bu bir rogue katiliyse sanırım artık bu roguelerin sonuna gelindiğinin göstergesi halini almış. Bu kanıyada şurdan vardım, warlockların metamorfoz (özelliğin ismini tam olarak bilmiyorum bağışlayın) özelliği ile %400 armora ve %50 stuna karşı direnecek bir hal alması ile bu karaktere yaklaşmanın bile zor olduğunu düşünüyorum bir clother olduğu düşünülürse. Üstüne bu DK denilen karakterin kalkansız tanklığını duyunca anlık bir duraksama yaşamamak elde değil.

Kimse rogueleri sevmez çünkü bir karşılaşmada son ana kadar görme olasılığınız çok azdır bitirici vuruşların efendisi olduğu için milletin bir kin beslemesi sonucu blizzarda yansıyan bir ayıp olarak görüyorum. Karakterin amaçlarından çıkarılmasına kesinlikle karşı çıkıyorum talent dengesi olsun roguede hangi builde verirseniz verin sizi dps'den başka bir class yapmaz (pvp veya pve'sine göre değişir, healer veya tank yapmaz demek istiyorum)

Her kullanılan karakterin karşıt, zıt karakteri ilgi çeker buda roguelerin katilliğini ele geçirmesi roguelerin birer birer silinip, DK'ya geçiş sinyallerini, ileridede alarm zillerini çalabilecek kapasitededir. Rogue ucube sıfatına sürüklenmek isteniyor çoluk çocuğun kaygısı ve sinir azmi yüzünden olduğunu düşünüyor ve üzülüyorum :)

Tabi bunlar benim görüşüm sizinkiler mutlaka farklı olacaktır yorumlarsanız sevinirim.


4619 Mesaj
27 Kasım 2008; 2:39:31 

Rogue katili felan değil ya. Hatta dknin en çok zorlanacağı classlardan biri rog.
2 tane stun
10 sn disarm rog için yeterde artar bile yavaşlatıcı poisonu saymaya bile gerek yok.
_____________________________74 Mesaj
27 Kasım 2008; 7:41:46 

GÜZEL OLMUŞ TEŞEKKÜRLER
_____________________________

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | S.a aqaLar


545 Mesaj
27 Kasım 2008; 9:16:58 


quote:

Orjinalden alıntı: Mareşal_T®

Bu karakterin özellikleri bana bir rogue katilini andırıyor yanılıyor olabilirim ama belirli mesafelerden adam çekmeler alanları ve saniye bazında damage alan skilleri, plate giyen bir karakterle birleşince hedef olarak karşıma bir rogue portresi çıkıyor. Tabi çeşitli druidin barskine benzer özellikleride cabası sayılabilinir.

Sizin yorumlarınız nedir?

Birde ben şu yönden bakıyorum ama ne kareye ne yuvarlaya nede altıgene oturtamıyorum eğer bu bir rogue katiliyse sanırım artık bu roguelerin sonuna gelindiğinin göstergesi halini almış. Bu kanıyada şurdan vardım, warlockların metamorfoz (özelliğin ismini tam olarak bilmiyorum bağışlayın) özelliği ile %400 armora ve %50 stuna karşı direnecek bir hal alması ile bu karaktere yaklaşmanın bile zor olduğunu düşünüyorum bir clother olduğu düşünülürse. Üstüne bu DK denilen karakterin kalkansız tanklığını duyunca anlık bir duraksama yaşamamak elde değil.

Kimse rogueleri sevmez çünkü bir karşılaşmada son ana kadar görme olasılığınız çok azdır bitirici vuruşların efendisi olduğu için milletin bir kin beslemesi sonucu blizzarda yansıyan bir ayıp olarak görüyorum. Karakterin amaçlarından çıkarılmasına kesinlikle karşı çıkıyorum talent dengesi olsun roguede hangi builde verirseniz verin sizi dps'den başka bir class yapmaz (pvp veya pve'sine göre değişir, healer veya tank yapmaz demek istiyorum)

Her kullanılan karakterin karşıt, zıt karakteri ilgi çeker buda roguelerin katilliğini ele geçirmesi roguelerin birer birer silinip, DK'ya geçiş sinyallerini, ileridede alarm zillerini çalabilecek kapasitededir. Rogue ucube sıfatına sürüklenmek isteniyor çoluk çocuğun kaygısı ve sinir azmi yüzünden olduğunu düşünüyor ve üzülüyorum :)

Tabi bunlar benim görüşüm sizinkiler mutlaka farklı olacaktır yorumlarsanız sevinirim.


Rogue konusundaki yorumlarına katılıyorum, cidden sinir bozan bir clas fakat DK nın rogue katili olması konusu biraz zor ama bir rogue clothun birini yakalamış üstüne çıkmış tepinirken birden alınıp başka bir alana tp edilmesi baya bi sinir eder bunları (Deathgrip gibi bir skildi sanırım)
_____________________________5358 Mesaj
27 Kasım 2008; 11:50:45