Şimdi Ara

Ücretsiz AppStore uygulamaları ve iTunes hesabı açma [Ana Konu]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
1
Favori
223.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Ücretsiz AppStore uygulamaları ve iTunes hesabı açma [Ana Konu]

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi yasal olarak ücretsiz dağıtılan AppStore uygulamalarını paylaşacağız. Ama öncesinde bir iTunes kullanıcı hesabına ihtiyacımız var. Önce iTunes'a kredi kartı kullanmadan, ücretsiz kaydolabilmek için yapmanız gerekenleri sıralayacağım, ardından uygulamaları paylaşacağım.
    Kırılmış (JailBroken) uygulamaları kurduğunuzda, örneğin "The application iQuran cannot be opened" gibi bir hata alıyorsanız yine ücretsiz her hangi bir AppStore uygulaması yüklemeniz gerekmekte. Yüklemenin ardından sorun ortadan kalkacaktır. Yani her halükarda bir hesap oluşturmak sizin yararınıza.

Gerekenler
    iTunes 8 sürümü,
    Ömrünüzden 10 dakika,
    Uygulamaları kullanabilmek için iPod Touch ya da iPhone.

iTunes 8'den düşük bir sürüm kullanıyorsanız aşağıdan 8 sürümünü indirebilirsiniz.
    iTunes 8 indir:http://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/iTunes8/061-5555.20081002.5Kij7/iTunes801Setup.exe

Hangi sürümü kullandığımı nereden öğreneceğim?
    iTunes'dan "Help > About iTunes" menü yoluyla hangi sürümü kullandığınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Kullanmadan Ücretsiz iTunes Hesabı Açma

Sürüm işini hallettik, iPod'um veya iPhone'um da var peki nasıl ücretsiz iTunes hesabı açacağım?
    Arkadaşlar hiç gözünüz korkmasın, çok kolay bir yöntemle ücretsiz hesap oluşturabileceğiz. Adım adım anlatacağım.

1. iTunes sol menüden "Store" altında bulunan "iTunes Store"a tıklayın.
    2. Sayfanın en altına inin ve "My Store" seçiminizi "Turkey" olarak değiştirin. (Turkey sayfasının açılmasını bekleyin.)
    3. Sağ altta bulunan "Top Free Apps" tablosundan herhangi bir uygulamaya tıklayın.
    4. Açılan uygulama sayfasındaki "Get App" butonuna tıklayın.
    5. Yeni bir hesap oluşturacağımız için açılan penceredeki "Create New Account"a tıklayın.
    6. Hoşgeldiniz ekranı açılacak, "Continue" diyip devam edin.
    7. Sözleşme ekranında "Şartları ve koşulları okudum, kabul ediyorum."u işaretleyip, tekrar Continue'a tıklayın.
    8. Gerekli alanları doldurun ve yine "Continue". (Nereye ne yazacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin.)
    9. En önemli bölüme geldik. Kredi kartı kullanmak istemediğimiz için bu yazıyı okuyoruz değil mi? Açılan kredi kartı seçim ekranında "Payment Method"u "None" olarak işaretleyin. Bu bizim kredi kartı kullanmak istemediğimiz anlamına geliyor.
    10. Aşağıdaki "Address" bölümünü doldurun ve "Continue"a basın. (Nereye ne yazacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyin.)
    11. Üyeliğinizin tamamlandığını gösteren bir ekran açılacak ve belirttiğiniz mail adresine bir onay maili gönderildiğini söyleyecek.
    12. Mailinize gelen onay linkine tıklayıp aktivasyonunuzu tamamlayın. Böylece bir iTunes hesabınız olmuş olacak.

Yukarıdaki adımlar oldukça açık aslında ama yine de anlamadım ben diyorsanız sizin için bir video hazırladım.
    Videoda da açıklayıcı olmaya çalıştım. Kutulara yazmanız gerekenleri vs gösterdim. Bazı adımları tekrarlamış olabilirim. Bunun sebebi Türkçe karakter kullanmış olmam. Pratik yapmamıştım, affola.
    Yukarıdaki maddelere bakarak yapmaya çalışın, beceremezseniz videoyu indirin.
    Videoda mouse imleci çıkmamış, takipte zorluk çekerseniz yukarıdan ilgili maddeye dönüp takıldığınız yerden devam edin.

Video bilgileri
    Uzunluk: 04:37
    Boyutlar: 1116 x 728 px [HQ 1:1 boyut]
    Büyüklük: 19.955 KB (Bu kalitedeki bir video için oldukça iyi bir boyut.)
    Sıkıştırılmış dosya boyutu: 11.372 KB (Rar)
    Tür(Codec): FLV
    Bağlantı (3'er MB'lık 4 parça): Parça 1 İNDİR, Parça 2 İNDİR, Parça 3 İNDİR, Parça 4 İNDİR
    Tıklayıp direk bana ait hosttan indirebilirsiniz. FTP olduğu için bekleme, kod doğrulama vs yok. :)

Hesap oluşturma buraya kadar. Bundan sonrasını AppStore uygulamalarına ayırıyorum.
    Paylaşacağım uygulamaları bizzat deniyorum, denemediğim uygulamayı paylaşmıyorum. Gerçekten kullanılmaya değerse buraya ekliyorum.
    En azından şimdilik böyle. Kullandığım uygulamalar tükendikten sonra tüm ücretsiz aplikasyonları paylaşmaya devam ederiz.

En sevmediğim şey sömürmek arkadaşlar.
    Eğer yararlanıyorsanız bir teşekkür edebilirsiniz. Veya birşeyler yazarak konuyu daha aktif hale getirebilirsiniz. Bu egomu tatmin etmek için değil, gerçekten işe yarayıp yaramadığını görebilmem için gerekli.

Daha da önemlisi, sizler de paylaşabilirsiniz. Paylaşmaktan zarar gelmez. Uygulama hakkında bilgi veremiyorsanız dahi sadece ismini söyleyip incelememi isteyebilirsiniz. Ben inceler eklerim gerekirse.
    Karşılıklı faydalanabileceğimiz bir konu olur umarım.

Uygulamalar aşağıdaki iki mesaja eklenecek. Bunu takip eden ilk mesajda benim denediğim uygulamalara, ikinci mesajda ise denemediğim ama varlığından haberdar olmanızı istediğim diğer uygulamalara yer vereceğim.

Ücretsiz Uygulamaları Nereden ve Nasıl indireceğim?

Aşağıdaki uygulamalara, iTunes AppStore'da arama yaparak ulaşabilirsiniz. Yapmanız gereken bulduğunuz uygulamaya tıklamak ve "GetApp" demek. Eğer giriş yaptıysanız uygulama direkt olarak inecektir, eğer giriş yapmadıysanız giriş yapmanız istenecek. Yukarıda anlattığım yöntemle almış olduğunuz hesabınız ile giriş yapıyorsunuz ve uygulama Application sekmesine iniyor.

Daha sonra iPod ya da iPhone sekmesine gelip "All Applications" (ya da isteğe göre bir kısmını) seçerek senkronluyorsunuz (SYNC).

Veya bir diğer alternatif, cihazınızdaki AppStore uygulamasına girerek arama yapıyor yine aynı şekilde kullanıcı girişi yaparak uygulamayı direkt olarak cihaza kurabiliyorsunuz.
    Seçim sizin.

Not: İnceleme ve anlatımlar bana aittir. Eğer başka bir forum ya da blogda yayınlamak istiyorsanız kaynak belirterek alıntı yapabilirsiniz. Eğer yapılan işe saygınız varsa bir de alıntı yaptığınız bu konuya link verebilirsiniz. :)
    Replica_Gun_Snatch
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ücretsiz indirdiğim uygulamalar çalışmıyor şimdi şu itunes hesap açma konusunda söylenen gibi yapmıştım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.