Şimdi Ara

GPS NAVİGASYON SORUN CEVAPLAYALIM!!! (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.416
Cevap
55
Favori
360.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fuga almayı düşünmediniz mi? 235 liraya haftasonu vatan'dan almıştık world'e 6 taksitle
  • selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Bende 2007 ford focus 1.6tdci var. aracın orjinal navigasyon cihazı var yanlız Türkiye yazılımı içeren bir cd bulamadığım için kullanamıyorum. cihaz bilgileri, Blaupunkt marka travelpilot ex kullanan yada bilgisi olanlan varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum.
  • unutmadan cihazın fotosunuda ekleyim...

• Başlığı görünce hemen soruyorum;

Ben en sık nokta kaydı yapan gps arıyorum.

Yani bir virajı dönerken neredeyse adım adım gösteriyor çok güzel ama kaydını böyle sanki 5 metrede 10 metrede bir yapıyor. Bir viraja girerken girişte bir nokta, sonra çıktıktan sonra bir nokta diye kaydettiği zamanda bunlar Google Earth'de biçimsiz çizgiler oluşturuyor.

Kayıt süre aralığı çok sık olan bir GPS tavsiyesi lazım bana.
  • 5hz alıcılar denenebilir,ama genede nokta sıklığı sizin hızınızla doğru orantılıdır.Yani 60km ile gittiğiniz yerde sık nokta olabilir ama aynı yeri 120 ile giderseniz bu aralıklar doğal olarak artar
  • akadaslar navking m 500 du yanlıs hatırlamıyorsam ıslemcısı vs ıyı kullanım olarakta google mantıgı olusu hosuma gıdıyor fakat bazı arkadaslar onermıyor nedenlerı nedır onermeme...dıger navıgasyonlarda ulke sehır cadde sok vs tewk tek gırmek gerekırken navkıngde bu yok daha rahat gıbıme gelıyor benı aydınlatırsanız sevınırım...
  • GARMIN 1300 aldıktan sonra Trafik özelliğini aktif hale getirmek (satın almak) mümkün müdür?
  • quote:

Orijinalden alıntı: soner001

akadaslar navking m 500 du yanlıs hatırlamıyorsam ıslemcısı vs ıyı kullanım olarakta google mantıgı olusu hosuma gıdıyor fakat bazı arkadaslar onermıyor nedenlerı nedır onermeme...dıger navıgasyonlarda ulke sehır cadde sok vs tewk tek gırmek gerekırken navkıngde bu yok daha rahat gıbıme gelıyor benı aydınlatırsanız sevınırım...

ya tekrar ediyorum sorumu kimse yokmu cevaplıyacak...

• exper navigasyon cihazıma arkadaşımla beraber bi harita yüklemiştik o haritayla beraber skin dedikleri şey de değişti ok ikonu yerine kırmızı bi araba var bundan kurtulmak istiyorum bi türlü bulamadım nasıl sileceğimi yardımcı olabilirseniz sevinirim
  • Nasıl ürün? Sen alalı oldu baya. Şöyle bi inceledim de hem ekran boyutu olsun, hem özellikleri olsun oldukça öne geçiyor. Sadece kasası yeni şık ve ince kasalardan değil, o da benim için önemli değil.
    ürünle ilgili izlenimlerin neler?

bu arada;
    - fm transmitter özelliği cihaza attığın şarkıları arabanın radyosundan dinlemene mi yarıyor?
    - bluetooth özelliği ile telefon konuşmalarını yapabiliyor musun veya cihaz ekranını kullanarak birilerini arayıp telefonlarına cevap verebiliyor musun?
    - içinden çıkan hafıza kartı ne kadar???

Piranha Fuga
    quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

fuga almayı düşünmediniz mi? 235 liraya haftasonu vatan'dan almıştık world'e 6 taksitle

• Arkadaşlar iyi forumlar;

bugün bir piranha nitro navigasyon cihazı aldım bu konulardan çok uzak olduğum için sizlere birkaç sorum olacak

öncelikle yeni alınmış bir cihaza ne yapmamı önerirsiniz(bunu hiç bir konudan anlamıyan birine anlatırmış gibi anlatırsanız çok iyi olur)
    evet içinde bir harita var (başarsoft galiba) bu şuan için güncelmidir,bunu nasıl öğrenebilirim değilse nereden güncelliyebilirim

bunun gibi bu cihazla ilgili en temel bilgileri söylerseniz ve tavsiyelerde bulunursanız çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: si_minor

Arkadaşlar iyi forumlar;

bugün bir piranha nitro navigasyon cihazı aldım bu konulardan çok uzak olduğum için sizlere birkaç sorum olacak

öncelikle yeni alınmış bir cihaza ne yapmamı önerirsiniz(bunu hiç bir konudan anlamıyan birine anlatırmış gibi anlatırsanız çok iyi olur)
    evet içinde bir harita var (başarsoft galiba) bu şuan için güncelmidir,bunu nasıl öğrenebilirim değilse nereden güncelliyebilirim

bunun gibi bu cihazla ilgili en temel bilgileri söylerseniz ve tavsiyelerde bulunursanız çok teşekkür ederim

kullandıgı yazılım,muhtemelen ıgo amigo..Harita sürümünü kontrol için navigasyon/diğer/ayarlar/içerik/haritalar/bu kısımda türkiye 2010.07 olmalı deilse,https://www.naviextras.com/shop/portal/downloads buradan toolbox'u pc ye indir ve kur sonra cihazını pc ye bagla toolbox'u aç orada gerekli güncellemeyi göreceksin..Bunu cihazına oradaki yönlendirmeleri takip ederek yükle başka soru n olursa buralarda yım yardımcı olmaya çalışırım... Şunu belirteyim cihazın kutusunda sarı bir kağıtta nekadar yasal bir dayanagı olmasada ''cihazı aldıktan sonra 1 ay pc ye baglamayınız ''yazıyor.. Karar sizin

• sayın kbd

GARMIN nuvı 310 un pil ömrü 1 ila 5saat arasındadır.ama eger size pil ömrü dahada uzun gitsin istiyorsanız nuvi 310 un sağ alt köşesindeki ayarlar sekmesinden ekran ayarları kısmına gelin ve ekran parlaklığını %20 yada %30 a indirirseniz şarjı 8 ila 12 saat arasında gider ve böylece size normal navigasyon cihazlarından daha uzun süre randıman sağlıyacagınada eminim.ayrıca AA pil ile çalışan etrex modellerimizde mevcuttur pille çalısan modellerimizin ise pil ömürleri sürekli kullanımda 6 ila 8 saat arasındadır.saygılarımla
  • arkadaş navking maxi hd kullanıyorum... benim sorunum şu... seyir halinde iken arasıra ekranda büyük bir sarı yıldız işareti geliyor... sonra kayboluyor.. bunun anlamaını bilen varsa lütfen cevaplasın...tşkürler...( yıldız biraz büyük ve üzerinde kağıt işareti var.....).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theado38 -- 2 Ekim 2010; 8:53:50 >
  • merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var.
    GPS marka bi cihazım var versiyon güncellemek istiyorum ama bi türlü rom bulamadım. fm ve bluetooth sorunsuz çalışabilecek bi yazılıma ihriyacım var. bide yedekleme nasıl oluyor aceba 4gb dahili hafızalı
    cihaz bilgileri şöyle

ADI : GPS

UYGULAMA SÜRÜMÜ : S963-3-3.13A-F2A

ÇEKİRDEK SÜRÜMÜ : 963-1.2.0

• hem konu açıp hem de her konuya aynı mesajı yazmanız size ne kazandıracak anlamadım
  • slm arkadaşlar konu hakkında çok cahil olduğum için soracağım soruların sacmalığı derecesinde affınıza sığınarak

elimde amerikadan gelen bir garmin marka navigasyon aleti var nüvi200 şuan içindeki harita amerika kıtası için
    benim sorum şu olucak buna turkiye haritası nasıl yukletebılırım yada yukleyebılırım ve fıyat nasıldır harıtaların kalıtesi nasıl istanbul ıcın en ıyısı hangsı ve turkceye cevirebilirmiyim yardımcı olursanız cok sevinirim

şimdiden zaman ayırıp ilgilelen arkadaşlara teşekkurler
  • Piranha Fuga'ların sorunlu olduğu ve toplatıldığı ile ilgili bi r duyum aldım. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Şu anda fiyat / özellik olarak oldukça uygun bulduğum bir ürün. Almadan önce bir danışayım dedim.

Alternatif ve önerilere de açığım.
  • Arkadaşlar merhaba...

Navking k280 de AV in özelliği var mı ?

Yani geri görüs kamerasını entegre edebiliyor muyuz bu cihaza ?

Cvp verebilirseniz sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kbrtyl

Piranha Fuga'ların sorunlu olduğu ve toplatıldığı ile ilgili bi r duyum aldım. Bununla ilgili bilgisi olan var mı?

Şu anda fiyat / özellik olarak oldukça uygun bulduğum bir ürün. Almadan önce bir danışayım dedim.

Alternatif ve önerilere de açığım.

Evet Evet... butun Opel vectra arabalarda toplatiliyormus... Hatta Magirus marka otobusleride toplatalim demisler..

saka bir yana magazalarda en cok satan urunden bahsediyorsunuz... neden toplatilsin ki???

saygilar.

alim k.
  • 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.