Şimdi Ara

LENS HAKKINDA!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
32.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Gözlerim bozuk değil fakat ben yeşil ve mavi lens takmak istiyorum , bunların fiyatları ne kadar civarı , göze zararı varmı ve başka bilgilerinizde varsa yazarsanız sevinirim , teşekkür ederim

• bende lens kullanıyorum. renkli lens alma. mal gibi oluyo bakışların. şaşı gibi bakıyon. yani lens olduğu belli oluyo, normal lens al kullan..
  • Hacu aynı şeyi dün bende merak etmiştim...

Böyle sitelere falan baktım

iyi lensler 50 YTL falan başlıyor.

Ama kremleri pahalı nedense (110 YTL)

Ama önce bi doktora gitmeyi düşünüyorum ben..

Göz sonuşta bu ötesi varmı ...
  • gözlerim bozuk değil , gözlerimin rengi kahverengi , yeşil veya mavi yapmak istiyorum 1-2 ay falan , bununla ilgili bilgi almak istemiştim..
  • http://www.optilens.com.tr/urunler.asp

doktora git. sana numalarını söylesin ona göre buradan lens alabilirsin. yanılmıyorsam türkiyenin herbir tarafına ücretsiz kargo var
  • illa içinde kaldıysa al ama;
    1.Gözünde doğal durmuyor yani lens kullandığın belli olur
    2.4 sene civarı şeffaf lens kullanıyorum her akşam çıkarman temizlemen lazım, gözün hava almasını engelliyor gözün kızarır,batma yapabilir vs. vs.

kısacayı sırf hevesin geçsin diye istiyorsan al ama kozmetik amaçla tavsiye etmem, hem ruslar kara göz kara kaşa bayılıyor bakma bizim odun kızlara :) benim gözüm mavi de noluyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Odysseus348

illa içinde kaldıysa al ama;
    2.4 sene civarı şeffaf lens kullanıyorum her akşam çıkarman temizlemen lazım, gözün hava almasını engelliyor gözün kızarır,batma yapabilir vs. vs.

kısacayı sırf hevesin geçsin diye istiyorsan al ama kozmetik amaçla tavsiye etmem, hem ruslar kara göz kara kaşa bayılıyor bakma bizim odun kızlara :) benim gözüm mavi de noluyor

bende air optix var haftada 1 çıkartıyorum.. bişey de olmuyo çok rahat..
  • göz doktorlarının tavsiyelerine bakarsanız 1 hafta kullanımın yanlış olduğunu görürsünüz

göz kendi oksijenini havadan alıyor arkadaşlar, lensle bunu kesiyorsunuz havasız bırakıyorsunuz gözü.en iyi lens kullanımı, en az kullanımdır
  • Arkadaşım bende 1,5 ay önce falan aldım . Süreli olan lenslerden . Benim gibi hobi olarak başlıcaksan freshlook almanı tavsiye ederim . Hem tuzlu değil , hemde iyi . . Solusyonu 20 ytl civarında 3 ay boyunca gidiyor zaten . . Freshlook lensin çifti ise 35 ytl . Koyu yeşil hareli aldım , normal göz rengim açık kahverengiydi . İlk hafta takıp çıkarması bayağı uğraştırıyodu nerden aldım bu nalet şeyi diyodum :S Daha sonraları alışınca ne gözümde olduğunu hissettim ne de takıp - çıkarmam 1 dakikayı geçti :) Tüm kızlardan olumlu yönde eleştiri aldım :) Lens olduğu belli oluyo diyen arkadaşlar , öpüşücek kadar yakında olan insan ancak anlar :) Bir de önceden göz rengini bilen insanlar anlar :) Yoksa lens olup olmadığı belli olmuyor bence .
    Hatta bi foto ekliyorum buraya :) Samimiyetine güvenerek :)
    http://photos-b.ak.fbcdn.net/photos-ak-snc1/v374/18/65/615992071/n615992071_949273_3013.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DBADFA1C8 -- 14 Kasım 2008; 15:43:35 >

• yorumlarınız için teşekkürler , mavi veya yeşil lens almak için ne kadar para harcamam gerekir?
  • Lensin göze inanılmaz zarar verdiğini ve verdiği bu zararın geri dönüşünün olmadığını umarım biliyorsunuzdur.. Üstelik hiç ihtiyacınız olmadığı halde bu hasarı vermek sizce ne kadar mantıklı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: powermoon96

quote:

Orjinalden alıntı: Odysseus348

illa içinde kaldıysa al ama;

bende air optix var haftada 1 çıkartıyorum.. bişey de olmuyo çok rahat..

1 haftaliklar zararlidir ...

en iyisi sabah takip aksam cikarmak...gece duranlar var ama gozune zarar verir ve daha cok bozulur...

• gözlerim mavi ama malesef gözlük kullanıyorum 15 yaşındayım ilerde lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum fiyatı nedir bu operasyonun nasıl bi ameliyattır bilgi verirseniz sevinirim
  • kendinizi beğenmiyorsunuz başka kişi olmaya çalışıyosunuz iyice robot insan olmaya başladık
  • renkli lensleri her gece muhakkat cıkartın
  • Benim lensim 70 YTL(Mavi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: SAVIAR

Lensin göze inanılmaz zarar verdiğini ve verdiği bu zararın geri dönüşünün olmadığını umarım biliyorsunuzdur.. Üstelik hiç ihtiyacınız olmadığı halde bu hasarı vermek sizce ne kadar mantıklı..

KUjum ben takabilirmiyiimmm:):)))

iiyi görüyorum ama değişiklşik bakımından hanii kara kara olmuoooo daha bii değişik baksamm olarmıııı :)))
  • alcaksan iyisini al.

ucuz diye gidersin 20 ytlye alırsın 2 aya kalmaz gözlerin aha böyle olur

LENS HAKKINDA!!
  • aman arkadaşlar! lens illa zarar verir diye bi şey yok ama riski yüksek bir ürün! istediğiniz kadar dikkat edin bi şekilde gözününüz konjitivit ya da kornea zedelenmesiyle karşı karşıya kalabilir. 10 sene sorunsuz kullanan da var 3 ay 6 ay 1 senede sıkıntı yaşayan da! ama lensin zarar verdiği noktalar genellikle gözün kendini kolaylıkla yenilediği tabakalar! sağlıklı bir insan korneasını kalemle kazısanız 48 saat içinde kendini yenileyebilir fakat yine de renkli gözlü olmak için lens kullanmak şahsi fikrimce çok gereksizce alınan bir risk olabilir!!

ben bunları nerden mi biliyorum! 1,5 senedir lens kullanıyorum. strese bağlı kendiliğinden oluşan ssr (retinada ödem) teşhisi nedeniyle bi buçuk aydır sürekli doktor kontrolündeyim) hiç suçu olmamasına rağmen lens kullanımım yasak gerçi onun da bazı yarattığı deformasyonlar oldu ama yukarda dediğim gibi ön tabaka erozyonları çabuk iyileşiyor gözde. Yani demem o ki aman bu lens olayına dikkat!

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.