Şimdi Ara

5100 error code hatası ile ilgili acil yardım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
31.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sendeki yazıcı modeline uyan program buldum

Önce MPTool isimli programını indiriyoruz ;http://www.ipt.nm.ru/MPTool.rar

- Yazıcıyı kapatıp fişini prizden çekiyoruz.
    - Açma / Kapama tuşuna basılı tutarken fişini prize takıyoruz.
    - Açma / Kapama tuşundan parmağımızı çekmeden Stop/Resume tuşuna ( tuşun üzerinde daire içinde ters üçgen işareti var ) bir defa basıyoruz.
    - Açma / kapama tuşundan parmağımızı çekiyoruz.
    Bu esnada windows "bilinmeyen aygıt bulundu" uyarısı verecek önemli değil. MPTool programını çalıştırıyoruz. Açılışta biraz bekleyin yazıcıyı tanıması biraz süre alıyor. Yazıcıyı gördükten sonra waste ink counter yazan yeri kullanacağız Bu işlem bittikten sonra yazıcının fişini çekerek kapatıyoruz

not alıntıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baristatales -- 13 Kasım 2008; 1:11:45 >

• arkadaşlar canon marka yazıcım var ve açtığımda bu çıkıyo karşıma ne yapma gerek?

• canon i450 printer error 5100 · waste ink counter reset yabancı sitelerde de var bu problem ben bitanesi buldum bu hatanın nedeni orada atık mürekkep deposu doldu uyarısı imiş sen yazıcı modelini yazmadığın için bende canonun bazı modellerinin bulunduğu reset yöntemlerini yazan siteyi paylaşmak istedim
    http://www.cyber-ink.com/member-canon.html

burada bulamssan yazıcı modelini yaz sonunada waste ink counter reset yaz googla
  • mp460 benimkinin öodeli dostum...
  • Aynı Sorun Bende'de Var Arkadaşlar, Benimkinin Modeli MP 210 Bunun Başka Bi Çözümü Olmalı Ya...Bence Sorun Başka Biyerden Kaynaklanıyo...
  • peki yazıcının programlarını silip tekrar yüklesen normale döner mi?
  • Öle Bişeye Benzemiyo Bu Hata,Yani Bilgisayar Tamamen Tanıyo Makineyi Ama Makinede Tık Yok...Vede Makinedeki LED'ler Turuncu Yanıyo Yeşil Yanması Lazımmış,Ayrıca Küçük Göstergede 2 Yazıyo Bende, 1 Yazması Gerekiyomuş...
  • aynı sorun bende de var modeli canon mp730 nasıl çözebilirim?
  • bende de aynı problem vardı hallettim sorunu. kartuşun hareketini engelleyen bir cisim olduğu için bu problem yaşanıyor. yazıcıya zarar vermeden kapağı açın. kağıt sıkışmış olabilir. ya da küçük çocuğunuz oyuncağını yazıcıya bırakmış olabilir.
  • arkadaşlar bu hata yazıcı kartışlarının hareketini engelleyen birşey var hatasıdır. eğer bitmeyen kartuş kullanıyorsanız, kartuşların üzerindeki hortumlar sıkışıyordur, zaten bu hatayı alınca kapak açıkken açma kapama düğmesine basarsanız kartuşların hareket etmekte zorlandığını ve sıkıştığı yerde durduğunu görürsünüz. kartuşları çıkarın makineyi açın eğer sorunsuz ilerliyorsa kartuş yuvaları demekki sıkışan kartuşlardır. yazılım falan uğraşmayın 5100 hatası için, nereye sürtündüğünü bulun düzeltin çalışmaya devam edecektir
  • https://www.youtube.com/watch?v=q9dQpUa_ImA
    bu linkteki videoyu izleye bilrisiniz
  • canon g3400 de bu sorunu yaşayan varsa hareket eden kartuşun üstündeki mavi şeylere basıp indirsin muhtemelen o takılıyordur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.