Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.laptopvideo2go.com/nvidia/175series/17692_vista.exe

Bu sürücüde HDMI nın çalıştığı belirtilmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tcebeci -- 15 Aralık 2008; 15:00:32 >
  • ACER ASPİRE 6930G almayı düşünen arkadaşlar için bir kaç video görüntülü test.

16" ekranın görüş açısı testi.... :
    http://www.youtube.com/watch?v=GdwkvAjDTC0

aspire gemstone- 6930g-5930g muhteşem üçlü bir arada
    http://www.youtube.com/watch?v=B5cYVqWPlQY

6930g' oyun keyfi; fallout3
    http://www.youtube.com/watch?v=m6aElXjZaAY

5930g' GTA IV keyfi ama bu 5930 g de bizim 6930g işlemcisi var ekran kartı modeli hangisi bilmiorum
    http://www.youtube.com/watch?v=7ygbkk44QEY

İyi seyirler......
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

Hocam sabırla bekliyorum, sizi ne zaman üye yapacağız derneğe

beni aranıza almanızdan memnuniyet duyarım yaşasın 6930
  • quote:

Arkadaşım özletiyorsun kendini nerlerdesin?
    Yukarıdaki bu ikisini denedim.

HDMI için bi driver versem deneyebilirmisin? HDMI konusu önemli. Bilgilendirmiş olursun bizi
    quote:

Doğru söylüyorsun hocam, bayram falan muhabbetine forumdan uzak kaldım.Bu gün 1-2 saat harcadım gündemi yakalacağım diye :)

Driverler için teşekkür ederim.
    176.92'ı deneyim, birde 180.48'e bir bakayım diyorum. HDMI ile ilgili bilgi aktarırım ardından.
  • quote:

Deniz geldiğini gördüm sevindim nasılsın? Hava atmak gibi olacak ama biz HDMI konularına el attık arkadaşlarla. Bir adım öndemiyiz ne?

HDMI a el atamıyorum bağlayacak bir lcd yok fakat 176.92 sürücüsü sorunsuz daha öncede dile getirmiştim
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

quote:

Hocam sabırla bekliyorum, sizi ne zaman üye yapacağız derneğe

beni aranıza almanızdan memnuniyet duyarım yaşasın 6930

Değerli meslektaşım sizi üye yapmaktan onur duyarım. Saygılarımla. Ekledim

Not: yukarıdaki sorunlarınız için bu konuda uzman 2 arkadaşa PM attım, eğer dönerlerse hemen bildiririm, yok olmadı araştırmamıza devam eder sorunlarınızla ilgili bi sonuca varırız inşaallah. Ama çözülmeyecek birşey olduğunu zannetmiyorum. Hiç olmadı Acer servisine sorarız

teşekkür ederim arkadaşım merakla bekliyorum bu arada 5930 topiginde acerin orjinal BT modülünden bahsediyorlar ama ben onun yuvasınıda göremedim ?
  • http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Acer-Aspire-6930G.13254.0.html
    6930g ama işlemcisi t5800olan model. ram 4gb oyun incelemeleri var fikir vemesi açısından.

3d marktan 6296 almış (sürücü 176.09)
    biz neyi eksik yaptık acaba @tcebeci :) yeni sürücüler daha fazla puan alması lazım.
    indirme imkanın varsa bu sürücüyü deneyebilirmisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 15 Aralık 2008; 20:15:35 >
  • quote:

test 1024x768 ekran çözünürlüğünde yapıldığı için yüksek çıkmış
    sende bir dene istersen bu çözünürlüğü

ok
    pardon 1280x768 miş

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 15 Aralık 2008; 20:40:31 >
  • Beyler allah muhabbetinizi arttırsın, ben de arada nacizane bir fikir istiyorum sizden mümkünse, ve mümkünse olabildiğince objektif

**Grafik işleri, Photoshop ve oyun için 17" laptop düşünüyordum fakat gerek fiyatı gerekse kasa kalitesini beğenmem nedeniyle bu alet gözüme çarptı bugün;

Toshiba P300D-133 modeli mi dersiniz yoksa 2.2Ghz olan 6930G konfigürasyonunu mu?

Açıkçası Acer markasına biraz ön yargılı yaklaşıyorum nedense, ama aradaki fiyat farkı da Toshiba'nın markayı yasladığını hissettirir cinsten

Okuduğum incelemelerde de tek ve en büyük eksik sürekli 1080p desteklememesi olarak görülmüş; benim işlerimi ve amacımı etkileyen bir durum değil zannımca?

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum, duruma göre aranıza katılabilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: PlutosDaddy

Beyler allah muhabbetinizi arttırsın, ben de arada nacizane bir fikir istiyorum sizden mümkünse, ve mümkünse olabildiğince objektif

**Grafik işleri, Photoshop ve oyun için 17" laptop düşünüyordum fakat gerek fiyatı gerekse kasa kalitesini beğenmem nedeniyle bu alet gözüme çarptı bugün;

Toshiba P300D-133 modeli mi dersiniz yoksa 2.2Ghz olan 6930G konfigürasyonunu mu?

Açıkçası Acer markasına biraz ön yargılı yaklaşıyorum nedense, ama aradaki fiyat farkı da Toshiba'nın markayı yasladığını hissettirir cinsten

Okuduğum incelemelerde de tek ve en büyük eksik sürekli 1080p desteklememesi olarak görülmüş; benim işlerimi ve amacımı etkileyen bir durum değil zannımca?

Şimdiden herkese teşekkür ediyorum, duruma göre aranıza katılabilirim

Arkadaşım öncelikle bende senin gibi hp ve acer markalarına karşı önceden ön yargılıydım.Ama özellikle yurtdışı sitelerinde laptop incelemelerini inceleğimde markanın çok fazla önemli olmadığı serinin önemli olduğunu gördüm.evet bi tohsiba bi sony kalitesi tartışılmaz ama onların bile incelemelerde bazı modellerinin düşük puanlar aldığını görüyoruz.o nedenle laptopta özellikle o ürünün serisi çok önemli. markaların başarılı serilerini tespit etmek gerekir.bende web tasarım ve photoshopla uğraşıyorum.ama özellikle film ve oyun merakım olduğu için ekran kartına önem verdim laptobı alırken.dikkat edersen özellikle markalar laptoblarda hep bişeyi eksik bırakıyolar . Bırakmasalar çok pahalı oluyor o zamanda.p 9400 işlemcili modele adam 9300 gs koyuyor ve 2.5 milyara satıyor mesela. 6930g de inan senin işini görecektir.veya 5930g fiyatını ucuzken tercih edebilirisin (ama 15.4")Ama illa marka olsun diyosan kısa bi dönem toshiba u300 15 b kullandım güzel bi aletti ama ekran kartı ati 3650 idi.bimekste kampanyadan 1850ytl idi ozman fiyatı.tercih senin tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 15 Aralık 2008; 22:28:39 >
  • 9600GT kartlı konfigürasyona aklım yatar gibi aslında; Toshiba'nın mudalini bugün inceledim ve nedense malzeme kalitesi Acer'da daha ağır bastı.. Ama yine o önyargı

Fiyat\performans olarak daha iyisi var mı diye sorsam şu anki piyasada? 2000TL altı muadil\üstün model?
  • quote:

quote:

arkadaşlar mrb ben SSD disk alıp takmak için 6930 un arka kapagını açtım ama içindeki hdd yi çıkarmayı başaramadım 6930a cift hdd takan varmı çünkü 2. yuva için koydukları kapak altında uzunca 2 tane cubuk var onlar kırılmadan sanırım 2. hdd takılmıyor birde wifi nin üstünde ki boş slot bluetooth slotumu eger öyleyse turbo memory slotu nerde göremedim ben tşk.

ha bide diyelimmki ssd yi taktım 2. orjinal hddyi de taktım sistemi ssd ye yükleyebilirim degilmi çünkü ssd 30gb ve recorvy yaptıgında 29 gb gibi kocaman yer kaplıyor yetersiz yer hatası yada harici diske kurmama hatası verebilirmi ssd yi ona göre alacagım

arkadaşlar soruma cevap bulamadım 2. hdd takan yokmu ? birde dün ekran kartını denemek amacıyla daha önce oynadıgım CC3 ü yükledim aman Allahım ben bu oyunu daha önce işkence çkerek oynanımışım demeki arkadaşlar herşey full yaptım oyun o kadar akıcı ve hızlı ki adeta kayıp gidiyor AMAAAAA alet yanıyor!!! 87 derece ye çıkıyor(kendi dirveri) bu oyunda eski makinada max 79-80 dereceleri görmüştüm arkadaşlar bu ısı normal diyen kardeşlerim bu ısı nasıl normal olur az biraz daha gayret etsem oc felan yada 180 serisi driverlar kaynama noktasına çıkar

anladım ki acer sıcak bir amkina hdd normal hddlerden 10 derece daha sıcak çalışıyor ekran kartıda normalden 10 derece daha sıcak üstelik kıştayız yazın bu makina yemek pişirir acer oldum olası ısı sorununu çözemedi zaten sanırım ısıyı dagıtamıyor

bence böyle ekran kartları için ayrı bir fan olmalı önce beraber sogutmalı sonra 75 derece üstüne çıkınca 2. fan devreye girmeli bazı notebooklarda çift fan var

birde ddr3 ram satan yer varmı fiyatları ne kadar teşekkürler

öncelikle bayramdır seyrandır işlerin yoğunluğudur derken bayaa bir uzak kaldım bu topic'ten neyse döndüm artık hemmen sırayla cevaplayayım

... walla ben de 6930'uma ikinci hdd takmayı düşündüm fakat o belirttiğiniz plastik parçalardan dolayı takılması mümkün olmuyor. forumdan bunu bir arkadaş yapmıştı. nick'i hasskabal .. kendisine sorabilirsiniz.
    ... wifi'nin üzerindeki slot boş "mini pci express" slotudur. asıl o slot turbo memory içindir. hatta arkadaşımdaki turbo memory bizzat taktım ve kullandım. alacaktım hatta arkadaştan ama XP'ye geçince bir anlamı kalmadı. isteyene satıyorum turbo memory'yi
    ... bence 30gb ssd'ye işletim sistemi yüklemesi sırasında hata oluşmayacaktır. fakat zamanla işletim sistemi şişeceği için problem yaratacaktır. o yüzden 30gb'lık bir ssd'ye hiç bulaşmayın derim.

son olarak yav bu ddr3 muhabbeti nereden çıktı beyler. bu makineye niye ddr3 ram arıyorsunuz ki. ayıptır sorması neresine takacaksınız bi bakın bakalım ddr3 ram desteği var mı
  • quote:

9600GT kartlı konfigürasyona aklım yatar gibi aslında; Toshiba'nın mudalini bugün inceledim ve nedense malzeme kalitesi Acer'da daha ağır bastı.. Ama yine o önyargı

Fiyat\performans olarak daha iyisi var mı diye sorsam şu anki piyasada? 2000TL altı muadil\üstün model?

bence hiç uğraşma bunun üzerine f/p notebook'u yok bence aslında bi ara $ kampanyası varken Monster'ın bilgisayarları da güzeldi. hatta 2000~2100ytl gibi fiyatlara nVidia GeForce 9650M GT'li ekran kartlı modeller vardı. iyiydi bayaa fakat acer'ın malzeme kalitesine inanın ki su dökemez monster'lar.
  • kardeş bende baktım senin için toshibanın o modeline pek satan bi yer bulamadım ama incelemelerde nvidia hep baya önde gidiyo özellikle de 9600gt ddr3 bellekli bi makina al. malzeme kalitesi tabiki toshibayı toshiba ve fiyatınıda haliyle biraz yüksek yapan etken ama oyun oynamak istiosan 9600gt altına düşme sakın.
    bu aradahttp://www.toshibatech.net/forum/viewtopic.php?t=2336&postdays=0&postorder=asc&start=0 burda baktım biraz da ısınmayla ilgili biraz sorunları var galiba bu modelin. ben 6930g'mi 1800ytl'e aldım. 5930g'de daha ii fiyat vardı kur sabitleme kampanyası yapmıştı o da 1667 ye geliodu ama dayanamadım bunun görüntüsüne şeytan dürttü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andrapoz -- 15 Aralık 2008; 23:29:14 >
  • O fiyat civarında 12 taksit dürtcek şeytan beni de galiba Teşekkürler arkadaşlar, sanırım son kararım bu model olucak. Çok araştırıp sıyırmak da istemiyorum, herşey makul görünüyor bu modelde
  • quote:

O fiyat civarında 12 taksit dürtcek şeytan beni de galiba Teşekkürler arkadaşlar, sanırım son kararım bu model olucak. Çok araştırıp sıyırmak da istemiyorum, herşey makul görünüyor bu modelde

eeh o zaman şimdiden hayırlı olsun diyelim
  • quote:

Sigara Laptopa Zararlıdır+=

Arkadaşım sigaraya çok erken başlamışsın üzüldüm senin adına. Nasihetler sıkıcı olur ama ,sen ve sağlığın bizim için çok önemli, imkanın varsa bırakmaya çalış istersen

Hocam yıllardır içiyorum ama ortalamaya vursan günde 4-5i geçmem yani.Doğru kotu bir şey ama napim yaş 21 ama sorunlar cok.Sorunlara da bir yararı yok ama işte kafa dağıtmadır vs.Teşekkürler yine de azaltacağım
  • quote]Orjinalden alıntı: mto

tuner

Bluetooth

• quote:

O fiyat civarında 12 taksit dürtcek şeytan beni de galiba Teşekkürler arkadaşlar, sanırım son kararım bu model olucak. Çok araştırıp sıyırmak da istemiyorum, herşey makul görünüyor bu modelde

ben emin ol çok araştırdım. f/p olarak şuanda daha iyisi yok 6930g veya 5930g vatanda
  • Orjinalden alıntı: tcebeci

quote]Orjinalden alıntı: mto

tuner

Bluetooth

nerden bulabiliriz bu tuner ı acaba.fiyat ne kadar olur?
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.