Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya ustad onu denedim simdi de 4 tane 9600GT var hangisini sececemi gectim bi de bilgisayar dk bassı bana bak karısmam dengesizlesirim falan dedi hadi ona da tamam dedim en son bu yayımcıyla uyusmuyor gene de yuklensin mi dedi tırstım yok dedim sizde de oyle oldu mu?Ya da hangisini sectiniz o 9600GT lerden?
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

quote:

Orjinalden alıntı: FieSTaA

cod 5 highda oynadım 4 bölm gectim fakat gene asırı actişon sahnesnde bir donma yasadım.Bence dğer driverleride update edersem sorn hallolur gbme gelyor.aama gene iyi dayandı call of duty 5 yani :D boru mu o savası yasıyorsunuz gaza geldnz olyyor efektler dehset

ben 3 defa hopladım yerimden :) tam gidiyordum çimlerden japan askerleri cıktı saldırdı üstüme fena tırstım 1 kere agactan ates ettiler
    bir kerede süngü ile üstüme geldiler :D bnlar cok fena tırstıttı beni

ötesi cok daha fazla action sahneleridne kasmadı ama cat diye bir yerde dondu yine deli ediyor beni o donmalar.kapatıp bastan acmak zornda kalyorsun notebooku.

Arkadaşım senin sorunun ciddi görünüyor. Gerçi sen bir ara 64 bit için çok kurcalamıştın laptop u.
    Şimdi seçenekleri yazalım;
    1- Vista ile bu oyun uyumlumu onu öğrenmek lazım oynayanlardan
    2- Başka oyunlarda donma oluyormu?
    3- Recoveryden yeni kurulum yapılıp tekrar oyun kurulabilir
    4- Yeni kurulumdan sonrada bu oyunda ve başka oyunlarda takılma devam ederse soğutma problemi söz konusu olabilir,
    Bence başka kaliteli bir oyunla bir deneme yap, kastır makinayı

oof ne ısınıyordur makine deli gibi dönüyordur fan :) sıcak bir ortamda oynuyorsundur birde iice deli ediosundur makineyi ...
  • Evet yaptım güncellemeyi.Sanırım renklerde daha bi parlak oldu.Siz uzun zamandır kullanıyormusunuz bu driverı?Bir de oyunlarda extra performans veriyor mu?Yani aslında anlamadığım sey madem 9600M GTlerde bu driverı yükleyebiliyor,o zaman niye boyle sorun cıkarıyorlar..Bırakın ykleyeylim biz de rahat rahat..
  • O zaten baslı basına bir gariplik.Galiba laptoplarda driverları fazla cıkarmıyorlar ısınma sorunu yuzunden.Malum 9600GTlerde bizimkilere oranla devasa fanlar mevcut.Aman herneyse yani bir sakatlık cıkmaz da boyle devam ederiz inş :) Bu arada grid muhteşem oldu yarın fpsleriyle buraya screenshotlicam ;)
  • benm hala laptop secememiş olmam daha garip :D
  • quote:

Orjinalden alıntı: kobeban

Dostlar birkaç sorum olacak. 2 bilgisayar arasında kaldım. Acer' ın bu modelinde ısınma sorunu var mı? Örneğin 2-3 saat oyun oynadıktan sonra takılmalar oluyor mu? Bir arkadaş empowering ten ayar yaparak yavaşlamayı kaldırdım dedi? Ayrıca harddisk ten gelen bir ses var mı? Bu ses rahatsız edici mi? Okuduğum bir başka sorun da sesi sonuna kadar açınca cızırtı geliyor demişsiniz. Cızırtıdan nefret ederim :( Son sorum da fanın sesi nasıl? Bunlar gözümü korkutan tarafları. İkna olabilirsem direk alacağım. Beni aydınlatırsanız memnun olurum. Saygılarımla...

tcebeci dostum, yukarıdaki sorularıma kısaca cevap yazabilir misin? Hem alacak olan arkadaşlar varsa onlar da bir fikir sahibi olurlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozkanka

tcebeci update linkine ulaşamadım. Acer-euro serverinde bir sorun var herhalde.
    Upadate'den sonra farkettiğin bişeyler varmı + ?

Bu arada benim ekran kartı sorunu devam ediyor, Direct x9 ile ilgili olan. Bir çok farklı driver ve ayar denedin. Her seferinde sorun farklı bir bir şekilde gelip ekranı donduruyor. Bazen açılır açılmaz, bazende 20dk sonra. İçinden çıkan driver ile windows'un strançı Titanın bile donduğunu gördüm. Kontröllü deneme de yapamıyorum. Daha fazlasını denerim ama bir servise göndereyim diyorum. Umarım Acer servisi kabiliyetlidir. Yoksa bunda bişey yok diyecekler geri gelecek.

sanırım 3121 artısı bunlar birisi çevirirse öğreniriz.

1. Fix the system hangs up when running 3DMark w/ throttling

2. Change the way for updating ESCD to try to prevent BIOS crash. Should work
    with EC.
  • birer saat left 4 dead ve farcry2 oynadım sıcaklık 85-90 arası olmasına rağmen donma falan yaşamadım.sürücü.180.70 vista 32 bit
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

quote:

Bu arada benim ekran kartı sorunu devam ediyor, Direct x9 ile ilgili olan. Bir çok farklı driver ve ayar denedin. Her seferinde sorun farklı bir bir şekilde gelip ekranı donduruyor. Bazen açılır açılmaz, bazende 20dk sonra. İçinden çıkan driver ile windows'un strançı Titanın bile donduğunu gördüm. Kontröllü deneme de yapamıyorum. Daha fazlasını denerim ama bir servise göndereyim diyorum. Umarım Acer servisi kabiliyetlidir. Yoksa bunda bişey yok diyecekler geri gelecek.

with EC.

1.3d mark çalışırken donma sorunu giderildi.
    2.bios çökmelerini önlemek ESCD (Extended System Configuration Data) güncelleme yolu değişti.EC ile çalışmalı.
    gibi bişey:)
  • Öncelikle çok güsel bir dernek olmuş yazılarınız için TEŞEKKÜRLER...

Bende laptop almayı dusunuyorum ve üni. öğrencisi olduğum için en kaliteli ve en uygununu arıyorum... benim üniversitede ikinci donem ve seneye AUTOCAD, 3dMAX,SKETCHUP ve PHOTOSHOP dersleri alacağım...ve üç laptop arasında kaldım...

1.AS6930G-733G32MN Bu makine burada gayet ii şekilde incelenmiş... (3dMax=5717)
    2.AS6530G-844G64Mi buda AMDnin yeni PUMA platformu.. (3dMax=????)
    3.SAMSUNG R560-02TR bu üç bilgisayarda mütiş... benim işimi görür. (3dmax=5684)

ama ben aralarında en iisini almak istiyorum...

Benim araştırdıım kadarıyla AMD puma platformunda harici ekran kartı (USBDEN) takılabiliyormuş.... PUMA TÜRKİYE LANSMANINDA okudum...ve bu çok büyük bir avantaj olabilir...

Ama ekran kartlarına baktıgımısda ATİ3650 9600GT nin baya gerisinda gorunuo... işte benim tek umudum ekran kartı takılabilmesi... Acaba beni şu iki konuda bilgilendirebilirmisiniz???

1.AS6530G-844G64Mi buda AMDnin yeni PUMA platformu.. Acerin bu modeline de harici ekran kartı takılabiliyormu...
    2.AS6530G-844G64Mi alan kullanan arkadas var mı varsa 3dmax puanını yollayabilirmi??

son olarak eklemek istiyorum centrino 2 işlemciler amdden daha performanslı ama amd pumada ekran kartı takılabildii soylenio ve iki ekran kartını beraber kullanabiliyormusuz buda iki kat performans demek..

İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER...
  • 6930 almayı düşündüğüm için derneğe yazıyorum
    6530 modelinin hemen hemen işlemci ve ekran kartı haric ikizi gibi..

alacağıma karşılık bir firmadan notebook alacağım firmanın elinde kararsız kaldığım 3 ürün sözkonusu 640gb lık 6530g acer ve 9600gs olan core2 işlemcili 6930g ve son olarak msi gx630
    bu üç üründen birisini alacağım ama karar veremiyorum sabit disk kapasitesi ile 6530g çok çekici lakin yılların intel ve nvidia kulanıcısı olarak hiç amd kullanmadım amd olarak sıkıntı olması çok ısınması gibi yorumlar okuyorum acaba bu durum ciddi boyuttamıdır 6530g modeli için....notebook üzerinde ciddi bir oyuncu değilim desktop 8800gtx yetiyor çünkü..ama yinede ufak tefek notebooktada oyun oynayacağım

diğer taraftan 6930g modelin hem ram 3gb hemde ekran kartı gs serisi (gt olanlarınıda gördüm ama sözkonusu firmada mevcut değil)
    birde son olarka msi gx630 var her şeyiyle karizma ama oda amd işlemcili

önceliğim 6530 ve 6930 arasında kalıyor....amd öyle korkulacak kadar ısınırmı ? almaya değmezmi ? yada uzun vadede intele göre notebook da sorunlumu olur...
    (6530g 1890 ytl gibi bir fiyata denk geliyor alacağıma karşılık cevap yazacak arkadaşalar fiyatıda kriter olarak düşünüp fikirlerini sunmalarını rica ediyorum.

şimdiden teşekkür ederim...saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iconaday -- 7 Aralık 2008; 15:03:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: sulo61gun

quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

quote:

with EC.

1.3d mark çalışırken donma sorunu giderildi.
    2.bios çökmelerini önlemek ESCD (Extended System Configuration Data) güncelleme yolu değişti.EC ile çalışmalı.
    gibi bişey:)

teşekkürler makbule geçti ben güncelledim biosu
  • quote:

Orjinalden alıntı: mcbjudge

Öncelikle çok güsel bir dernek olmuş yazılarınız için TEŞEKKÜRLER...

Bende laptop almayı dusunuyorum ve üni. öğrencisi olduğum için en kaliteli ve en uygununu arıyorum... benim üniversitede ikinci donem ve seneye AUTOCAD, 3dMAX,SKETCHUP ve PHOTOSHOP dersleri alacağım...ve üç laptop arasında kaldım...

Benim araştırdıım kadarıyla AMD puma platformunda harici ekran kartı (USBDEN) takılabiliyormuş.... PUMA TÜRKİYE LANSMANINDA okudum...ve bu çok büyük bir avantaj olabilir...

Ama ekran kartlarına baktıgımısda ATİ3650 9600GT nin baya gerisinda gorunuo... işte benim tek umudum ekran kartı takılabilmesi... Acaba beni şu iki konuda bilgilendirebilirmisiniz???

1.AS6530G-844G64Mi buda AMDnin yeni PUMA platformu.. Acerin bu modeline de harici ekran kartı takılabiliyormu...
    2.AS6530G-844G64Mi alan kullanan arkadas var mı varsa 3dmax puanını yollayabilirmi??

son olarak eklemek istiyorum centrino 2 işlemciler amdden daha performanslı ama amd pumada ekran kartı takılabildii soylenio ve iki ekran kartını beraber kullanabiliyormusuz buda iki kat performans demek..

ah ah yaramı deştim ne gül gibi makinalarda 3650 var die vaz geçtim herşey tam istedigim gibi gitmiş 3650 takmış 9600 şu anda çok çok üstün ati masa üstünde lider ama notebook için şuanda ati çok gerilerde puma ise henüz yeni ama centrino teknolojisi 2. nesli oldugu için bazı şeyler birazdaha oturmuş
  • tcebeci dostum yorumların için teşekkür ederim. 5930g veya 6930g den birisini alacağım sanırım. 5930g de işlemci ve şarj süresi hoşuma gidiyor. 6930g de ekran boyutu, işlemci ve şarj süresi beni düşündürüyor. 6930g de oyunlarda çözünürlük sorunu yaşamaktan ve işlemci dar boğazına girmekten çekiniyorum. Sanırım mağazada son kararımı vereceğim. Yine bu konuda yorumlarınız olursa memnun olurum. Teşekkürler.
  • Performans olarak 6930g ile 5930g arasında fazla bir fark yok sanırım. Ayrıca tam boy klavye çok işimi görecek, ekran da daha parlak. Gönlüm 6930g ye kayıyor gibi :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: kobeban

Performans olarak 6930g ile 5930g arasında fazla bir fark yok sanırım. Ayrıca tam boy klavye çok işimi görecek, ekran da daha parlak. Gönlüm 6930g ye kayıyor gibi :)

5930 cu arkadaşlar duymasın kızarlar bana. Bak en güzeli satıcı arkadaşa rica et, Aynı DVD filmi iki laptopta yanyana koyup izle. Ekran olayı çok önemli.
  • Yok duymasınlar aramızda :) imkanım olursa yan yana kıyaslayıp orada karar vereceğim. Performans sıkıntısı yaşanmıyorsa 6930g olacak büyük ihtimal :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: tcebeci

quote:

Öncelikle çok güsel bir dernek olmuş yazılarınız için TEŞEKKÜRLER...

Sayın arkadaşım sizlerle güzelleşiyor böyle yerler.
    *Şimdi en ciddi tehlikeden başlayalım, 3. tercihin ekran kartı 9200 GS , bununla oyun moyun oynayamassın. Süründürür seni. Üstelik fiyatıda 2000 YTL. Neden bu kadar pahalı anlamış değilim. 9600 m GT li modeli 2500 YTL!!!. İkiside bahsettiğin çizim programlarını iyi bir şekilde çalıştırır.
    *USB den takılan ekran kartı öteden beri vardı. Yanlız sen hiç duydunmu usb ekran kartı taktım kütür kütür oyun oynuyorum diyen biri. En kral USB ekran kartını bile taksan seni hangi tehlike bekliyor biliyormusun?
    Söyleyeyim ; Bant genişliği sorunu. MXM bağlantısıyla 4 GB/sn hızıyla haberleşiyor bizdeki kartlar. USB hızı malum saniyede ne kadar haberleştiği. O yüzden bence yaş iş bu. Boşuna para harcarsın.
    * 2. tercihinin Taş çatlasın (HD 3650) alacağın 3DMark skoru 4000-4500 arası
    Son cümlen tamamen hatalı nedenini açıkladım
    Kal sağlıcakla

pardon ben usb biliyordum ama degilmiş pcexpressmiş

http://img442.imageshack.us/my.php?image=p1020415lf0.jpg Buradan bakabilirsin...

crossfire koprusu kullanıyormuş heralde... doğrumu die merak ediyorum.. bide bu siteye göz atarsan

http://www.turkdonanim.com/haberler/amd-puma-turkiye-lansmani.html

ben o kadar ii bilmiyorum konuya hakim deilim Ama DEĞERLİ GÖRÜŞLERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcbjudge -- 7 Aralık 2008; 18:43:02 >
  • ah ah yaramı deştim ne gül gibi makinalarda 3650 var die vaz geçtim herşey tam istedigim gibi gitmiş 3650 takmış 9600 şu anda çok çok üstün ati masa üstünde lider ama notebook için şuanda ati çok gerilerde puma ise henüz yeni ama centrino teknolojisi 2. nesli oldugu için bazı şeyler birazdaha oturmuş

Şu anda bana göre dünyanın en iyi ürünlerini üreten apple firması mac book proda 9600 gt kullanıyor...
    2008 yılında çıktı yeni macler ve adamlar vista yuklemiş ve test yapmiş...^3dmaxtan yaklasık 5800 felan alıyo.... diyeceksin ne alaka ama şu anda 6930 macın performansına çok yakın....
  • quote:

pardon ben usb biliyordum ama degilmiş pcexpressmiş

http://img442.imageshack.us/my.php?image=p1020415lf0.jpg Buradan bakabilirsin...

crossfire koprusu kullanıyormuş heralde... doğrumu die merak ediyorum.. bide bu siteye göz atarsan

http://www.****.com/haberler/amd-puma-turkiye-lansmani.html

ben o kadar ii bilmiyorum konuya hakim deilim Ama DEĞERLİ GÖRÜŞLERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER:)

Anladığım kadarıyla harici olarak sisteme crossfire bağlantısıyla HD 3470, HD3650 ve HD3870 takılmış ve 3DMarkta puma sistemde sırasıyla şu sonuçlar alınmış; 2000, 4000, 7900 güzel bir teknolojiye benziyor. Henüz piyasaya çıkmamış. Fakat burada şu soru ortaya çıkıyor. Externel HD 3870 e vereceğim parayla mevcut ekran kartımı internal 9800M GTX ile değiştirdiğimde ben 3DMark tan 11000-12000 puan almaya başlayacağım. Burada iyi düşünmek lazım. Bir çıksın bakalım. Neler getirecek bize, yoksa gereksiz bir gelişme olarak tutulmayıp rafamı kaldırılacak. Bekleyip görmek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.