Şimdi Ara

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ (652. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.302
Cevap
48
Favori
977.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayır maalesef olmuyor efendim, ben de denedim, DDR2 soketi var 2 tane, bu soketlere sadece DDR2 takılabilir ve maksimum destek 4 GB dır efendim. DDR3 ramler pin sayısı ve kesik olarak farklıdır. (developers.harunistenci.com)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bahadir39

MErhaba arkadaşlar,

Bilgisayarımın subwooferı windows 7 den sonra hiç çalışmadı. Sırasıyla 8 ardından 8.1 ve en son windows 10 da durumböyle. Sizlerde de aynı sıkıntı var mı acaba? Yoksa çalışıyor mu merak ettim.

Hayır, böyle bir sorun yaşamadım. :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunistenci

Aylardır bu sıkıntıyı kendime dert edinmiştim. Elimde fazla HDD varken neredeyse SSD alacaktım. Bana ilham ve cesaret verdiniz ve sizin sayenizde bende kapağı bir eğe yardımı ile 2.5 saatte uyumlu hale getirdim, teşekkür ederim efendim. (@asnote) Sayenizde HDD 2 tane ve 2 TB oldu. (developers.harunistenci.com)
    Bu mesaja eklenen görseller:

ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ

Elinize sağlık güzel olmuş. İyi günlerde kullanın.
  • quote:

Hayır maalesef olmuyor efendim, ben de denedim, DDR2 soketi var 2 tane, bu soketlere sadece DDR2 takılabilir ve maksimum destek 4 GB dır efendim. DDR3 ramler pin sayısı ve kesik olarak farklıdır. (developers.harunistenci.com)
    ekran kırıldığı için pcyi servise götürdük yeni ekran takıldı falan. pcyi açtık 1-2 hafta sıkıntısız kıllandık sonra ekran beyazlamaya başladı pcyi tekrar servise yolladığımızda sorunu bulamadılar. 1-2 ay kadar öncede hdd(harddisk) yandı ve yenisini taktım. ve takarken bu fotoğraf dikkatimi çekti acaba ekran beyazlaması bu kabloların gelişi güzel yerleştirildiğindenmi hatta kablonun 1 tanesini kesmişler. bu benim sinirimi bozdu şimdi soğutucu ve ekran kartı alıcam. aldığımda sizce bu ekran beyazlaması devam edermi.
     ACER ASPİRE 6930G DERNEĞİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: epeius

ekran kırıldığı için pcyi servise götürdük yeni ekran takıldı falan. pcyi açtık 1-2 hafta sıkıntısız kıllandık sonra ekran beyazlamaya başladı pcyi tekrar servise yolladığımızda sorunu bulamadılar. 1-2 ay kadar öncede hdd(harddisk) yandı ve yenisini taktım. ve takarken bu fotoğraf dikkatimi çekti acaba ekran beyazlaması bu kabloların gelişi güzel yerleştirildiğindenmi hatta kablonun 1 tanesini kesmişler. bu benim sinirimi bozdu şimdi soğutucu ve ekran kartı alıcam. aldığımda sizce bu ekran beyazlaması devam edermi.

İyi günler. Şimdiye kadar iki arkadaşım ekran beyazlaması şikayeti ile bana geldi. İkisinin de notebooklarının LCD panellerini değiştirdik ve sorun düzeldi. Size tavsiyem bu işi yapan başka şahıslara bilgisayarınızın ekranını ve Flex Data (Görüntü) kablosunu kontrol ettirin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: epeius

İyi günler. Şimdiye kadar iki arkadaşım ekran beyazlaması şikayeti ile bana geldi. İkisinin de notebooklarının LCD panellerini değiştirdik ve sorun düzeldi. Size tavsiyem bu işi yapan başka şahıslara bilgisayarınızın ekranını ve Flex Data (Görüntü) kablosunu kontrol ettirin. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar biraz önce bilgisayarımı tv ye bağladım ama hdmi ile görüntü aktarılamadı. Aygıt yöneticisine girdiğimde nuvoton cir diye bir donanımda ünlem işareti çıkıyor.Bununla alakası olabilir diye güncelliyorum ama zaten güncel diyor. Ne yaptıysam görüntüyü aktaramadım.Yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: odabasalparslan

Arkadaşlar biraz önce bilgisayarımı tv ye bağladım ama hdmi ile görüntü aktarılamadı. Aygıt yöneticisine girdiğimde nuvoton cir diye bir donanımda ünlem işareti çıkıyor.Bununla alakası olabilir diye güncelliyorum ama zaten güncel diyor. Ne yaptıysam görüntüyü aktaramadım.Yardımcı olursanız sevinirim...

Ekran kartınızın denetim masasını açıp, eğer Nvidia GeForce 9600M GT ise "Birden Çok Ekran Ayarla" yan sekmesinden bakınız, bağladığınız ekran gözüküyor mu? Gözüküyor ise seçilimi? Sorun devam eder ise Fn+F5 tuş kısayolunu deneyin veya bildirim alanından pil simgesine sağ tıklayıp Windows Mobility Center uygulamasını açıp "Ekran Bağla" seçeneğini deneyebilirsiniz. Elimden gelen bu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: odabasalparslan

Ekran kartınızın denetim masasını açıp, eğer Nvidia GeForce 9600M GT ise "Birden Çok Ekran Ayarla" yan sekmesinden bakınız, bağladığınız ekran gözüküyor mu? Gözüküyor ise seçilimi? Sorun devam eder ise Fn+F5 tuş kısayolunu deneyin veya bildirim alanından pil simgesine sağ tıklayıp Windows Mobility Center uygulamasını açıp "Ekran Bağla" seçeneğini deneyebilirsiniz. Elimden gelen bu.

Alıntıları Göster
    Ekran kartım hd4650. Kendi internet sitesine girip en uygun sürücüyü bul dediğimde "bilgisayarınızda desteklenen bir AMD donanımı bulunamadı" diyor. Aygıt yöneticisinde kurulu görünüyor. Ancak ilk mesajımda da yazdığım gibi nuvoton cir sürücüsünde ünlem var. Acaba ekran kartının Wİn10 desteği mi bitti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: driver_dr

1,5 sene önce 2. hdd yuvasına ssd taktım pc de hem ssd hem hdd var. işletim sistemi ssd de kurulu bir sorunla karşılaşmadım. ssd ile yeni bir pc almış kadar hızlandı fark müthiş. sata2 okuma yazma 300mb civarlarında buda gerçekten hızlı. sata 3 gibi 500 550 olsa tabi daha iyi olur heralde ama normal kullanıcı bu farkı anlayamaz bence.

Slm, 6-7 yıldır kullanıyorum pc çok kasıyor sayfalar açılmadı zor bir hdd ye usb den bişi atarken ölümüne kasıyor işlem yapışmayacak kadar. Sanırım Hdd ölmüş. Format attım gene aynı. bende ssd almak istiyorum. Geçmiş sayfalarda sata 3 olmasın diye yazılar vardı. Başka arkadaşlarda 2.5 inç hdd ssd farketmez demiş. Sata 2 piyasada bulamadım hepsi sata 3 6gb/s var. Sata 2 nereden bulacağım? 3 alsam sıkıntı olurmu yardım bekliyorum teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metall82

quote:

Orijinalden alıntı: driver_dr

1,5 sene önce 2. hdd yuvasına ssd taktım pc de hem ssd hem hdd var. işletim sistemi ssd de kurulu bir sorunla karşılaşmadım. ssd ile yeni bir pc almış kadar hızlandı fark müthiş. sata2 okuma yazma 300mb civarlarında buda gerçekten hızlı. sata 3 gibi 500 550 olsa tabi daha iyi olur heralde ama normal kullanıcı bu farkı anlayamaz bence.

Slm, 6-7 yıldır kullanıyorum pc çok kasıyor sayfalar açılmadı zor bir hdd ye usb den bişi atarken ölümüne kasıyor işlem yapışmayacak kadar. Sanırım Hdd ölmüş. Format attım gene aynı. bende ssd almak istiyorum. Geçmiş sayfalarda sata 3 olmasın diye yazılar vardı. Başka arkadaşlarda 2.5 inç hdd ssd farketmez demiş. Sata 2 piyasada bulamadım hepsi sata 3 6gb/s var. Sata 2 nereden bulacağım? 3 alsam sıkıntı olurmu yardım bekliyorum teşekkürler.

Alıntıları Göster
    hd4650 olan ekran kartım bozuldu bende yeni pc aldım kendime

HDD hariç diğer parçalar yedek parçaya çıktı

ihtiyacı olan arkadaşlara uygun bir ücret karşılığında satabilirim

iletişim için mesutkurucan@hotmail.com
  • metall82 kullanıcısına yanıt
    Benim boyle bir uyumsuzluktan haberim yok. Ben çalışacağıni düşünüyorum ssd 3 un.
  • driver_dr D kullanıcısına yanıt
    evet çalıştı zaten araştırdım sata1 destekli cihazda bile çalışırolduğunu öğrendim. 2 haftadır yaklaşık kulanıyorum. inanılmaz pc gram kasma yok yeni pc alsambukadar olurdu. 15 saniye sürmeden win açılıyor. aynı anda hdd dosya aktarırken bir yandan iso yazıyor utorrent açık birde nette dolanıyorum. önceden 1 tek şey yapmıyordukasıyordu. inanın yeni pc alacaktım son anda almadım hdd alıp denemek istedim. bu kadar fark olmaz diye yinede aldım. zaten pc ci bir arkdaşım senin hdd den demişti. birde eski 500 lüğü yedek olarak dye kurdum oda dzüelmiş gibi çalışıyor. c ye ssd kurunca herşey düzeldi. eski hdd ye programlar ile bakım yaptım uçuyor pc. tek sıkıntım backspace tuşu yok pc de birde en sağ üst köşedeki - işaretli tuş. nerden bulabilirim? yardımcı olacak varmı. ŞİDDETLE SSD takın tavsiye ediyorum. 240gb 200tl ye sandisk marka aldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozzzy222

quote:

Orijinalden alıntı: cihangir151
    bence artık dokunma

sp1 yükledim ama :D vista yüklüyken 32 bit 4gb görüyordu :D
    şimdi 4gb yerine 2.96 görüyor :D vardır bi çaresi
    32 bit ultimate yüklü w7
    ram olayını çözen var mıdır ?

Öncelikle konuyu hortlattığım için özür dilerim. Belki cevabını hala daha öğrenememişsinizdir diye cevap veriyorum; Windows sürümlerinin 32 Bit'lik versiyonları düşük özellikli bilgisayarlar içindir. Yani maksimum 3 GB RAM kullanırlar. Eğer 4 GB RAMinizin tamamını kullanmak istiyorsanız Windows'un 64 Bit'lik versiyonunu kurmanızı tavsiye ediyorum. Hoşça kalın.
    Hayret bu kadar kasması çok enteresan, ben 2008'den beri hiç format atmadım, 2 disk kurulu şekilde hâlâ çatır çatır çalışıyor.

Aynı anda 20 sayfa açıyorum hatta assassins creed, gta 4 açık iken masaüstüne dönüp sitelerde dolaşıyorum hiçbir kasma yok.
  • ali_ihsan21 kullanıcısına yanıt
    format 1-2 defa atmıştım bende ama. zamanında darbe almıştı ekranı kırılmıştı o zaman hdd sanırım zarar gördü o yüzden diye tahmin ediyorum. ama ssd takınca uçtu yani pc de bir şey olay HDD. sizde ssd varmı bilmiyorum ama felaket fark var..
    Bende ssd yok ama hızın çok fark etmesi doğal, okuma ve yazma hızları arasında astronomik fark mevcut. Ssd'de dijital bir yapı ram'in bir benzeri diyebiliriz.

Benim ekran geçen yıl bozuldu harici ekran ile kullanıyorum, bilgisayar kendisi bir sorun çıkardığında atacağım o yüzden ssd almadım ama pek de bozulacağı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_ihsan21

Bende ssd yok ama hızın çok fark etmesi doğal, okuma ve yazma hızları arasında astronomik fark mevcut. Ssd'de dijital bir yapı ram'in bir benzeri diyebiliriz.

Benim ekran geçen yıl bozuldu harici ekran ile kullanıyorum, bilgisayar kendisi bir sorun çıkardığında atacağım o yüzden ssd almadım ama pek de bozulacağı yok.
    Herkese merhabalar;

2009'da aldığım Acer 6930G bilgisayarım artık sorun çıkarmaya başladı (bu zamana kadar iyi gelmiştik).
    Bilgisayarı açtığımda bütün düğme ışıkları yandığı halde ekran açılmıyor. Birçok deneme sonrasında ekran geliyor.
    Sonrasında da bir süre geçtikten sonra Windows 10'da "TDR video Error" verip kendini kapatıyor, eski işletim sistemine döndüğümde de (windows 7) ise ekran çizgi çizgi olup kapanıyor.

Aynı sorunu yaşayan var mı acaba?
    Fırsattan istifade laptop'u nasıl upgrade ederiz? Yani RAM, 4 GB ile sınırlı, biliğim kadarı ile başka slot yok ve mevcut slotlara 8GB'lık RAM takılamıyor.
    Anakartı, işlemciyi ve dolayısyla da RAM'i yükseltebilir miyiz? Kendim yapamasam bile bilgisayarcılar yapıyor mu bu tip işleri?
    Bu seviyede laptoplar 1500 TL'den başlıyor hatta daha bile fazla, 500-700 TL bir bütçe ile yükseltirsem güzel olur.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leontheunseen

Herkese merhabalar;

2009'da aldığım Acer 6930G bilgisayarım artık sorun çıkarmaya başladı (bu zamana kadar iyi gelmiştik).
    Bilgisayarı açtığımda bütün düğme ışıkları yandığı halde ekran açılmıyor. Birçok deneme sonrasında ekran geliyor.
    Sonrasında da bir süre geçtikten sonra Windows 10'da "TDR video Error" verip kendini kapatıyor, eski işletim sistemine döndüğümde de (windows 7) ise ekran çizgi çizgi olup kapanıyor.

Aynı sorunu yaşayan var mı acaba?
    Fırsattan istifade laptop'u nasıl upgrade ederiz? Yani RAM, 4 GB ile sınırlı, biliğim kadarı ile başka slot yok ve mevcut slotlara 8GB'lık RAM takılamıyor.
    Anakartı, işlemciyi ve dolayısyla da RAM'i yükseltebilir miyiz? Kendim yapamasam bile bilgisayarcılar yapıyor mu bu tip işleri?
    Bu seviyede laptoplar 1500 TL'den başlıyor hatta daha bile fazla, 500-700 TL bir bütçe ile yükseltirsem güzel olur.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Yapacağınız ayıracağınız böyle bir bütçe gereksiz olur bence.

Ekran Kartı değişem bir model, eğer oyun oynamıyorsanız en ucuz mxm 2.0-2.1 ekran kartını alın.

80-90 liraya 9600m Gt ler satılıyor.

İşlemci olarak x9100 = 27 dolar. Overclock dahi edilebiliyor ama çok ısınır.

Som olarak 120 gb ssd alın, uçak gibi olur.

Ramin 4 gb ile, 6 gb ile 8 gb olması, t6400, p8700 veya T9600 gibi işlemcilerde günlük kullanımda farko yok

Denedeiğim modeller
    6935g. = ssd+p8700+ 4 gb ve 6 gb ve 8 gb denemesi

5739g. = ssd + T9600 + 4 gb ve 8 gb denemesi

T9600 işlemci kargo dahil 13 dolar.

42 lira cpu
    120 lira ssd
    90 lira. Vga

250 liraya biter bu iş.

P8800 de 7,5 dolar. T9600 dan sadexe %5 yavaş hem de 25 watt tdp
  • BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    Windows 10 yükle sorunsuz çalışır.
  • Arkadaşlar çok uzun bir aradan sonra tekrardan bu konuya yazıyorum, öncelikle birlikte vakit geçirdiğimiz ve çok güzel paylaşımlar yaptığımız bütün dostlara selamlar.
    Emektar 6930G laptop son bir yıldır video izlerken ekran birden bire kapanıyordu. Son çare olarak ekran kartı fırınlama yöntemini uyguladım ve büyük bir sürpriz yaşayıp sorunun en azından şimdilik ortadan kalktığını gördüm. Ekran kartı ile ilgili bu uygulamanın anlatımını internette bulmuştum, burayada yüklüyorum. Son çare olarak başvurulacak bi yöntem gibi geldi bana.
    Tabiki uygulamanın hiçbir garantisi yok, sonuçta ekran kartı tamamen bozulabilir. Sorumluluğu üzerime almamakla birlikte bu işlemin bende başarılı olduğunu belirtmek istedim.
    Tekrardan hepinize güzel, sağlıklı ve mutlu günler dilerim. Kalın sağlıcakla.

Ekran kartı fırınlama örnek videosu;
    https://youtu.be/DWTcsEWSp6I
  • 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.