Şimdi Ara

alfa 156 sizce bu araba nasıl??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
59.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/sahibinden_2000_model_alfaromeoWQQaXQQ10798070WQQpXQQdisplayitem

kafamda bu aracla ılgılı olumlu düşünceler oluşmaya basladı bu arac nasıldır arıza masraf yakıt vs vs ıkıncı elının ıyı olmadıgını bılıyorum bunun dısındakı ozellıkler nasıldır aracın bılgısı olan arkadaslar yorum yazarsa sevınırım saygılar....

• Nasıl olsun yüksek devirde insanları kendine hasta eden motor sesi,yüksek hızda cok iyi stabilitesi, virajlarda yola yapısması, tasarımıyla başka hiçbir arabayla benzeşmemesi, yolda aynı markadan baska araç gördügün zaman meşhur Alfisti selamını vermeni saglaması ve en önemlisi aldıgında bir daha başka araca binemeyecegini sana garanti eden bir araçtır. Alfa bir saplantıdır
  • yakıtı biraz yüksektir ama hakkını verir. karoseri şasisi sağlamdır. fakat sorun çıkarması sahibinin kullanım tarzına bağlıdır. bakarsan bağ bakmazsan dağ durumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: Passione

Nasıl olsun yüksek devirde insanları kendine hasta eden motor sesi,yüksek hızda cok iyi stabilitesi, virajlarda yola yapısması, tasarımıyla başka hiçbir arabayla benzeşmemesi, yolda aynı markadan baska araç gördügün zaman meşhur Alfisti selamını vermeni saglaması ve en önemlisi aldıgında bir daha başka araca binemeyecegini sana garanti eden bir araçtır. Alfa bir saplantıdır

Cebe bir saplantı olduğu gerçek :)

Nasıl bir selammış bu anlat bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

quote:

Nasıl olsun yüksek devirde insanları kendine hasta eden motor sesi,yüksek hızda cok iyi stabilitesi, virajlarda yola yapısması, tasarımıyla başka hiçbir arabayla benzeşmemesi, yolda aynı markadan baska araç gördügün zaman meşhur Alfisti selamını vermeni saglaması ve en önemlisi aldıgında bir daha başka araca binemeyecegini sana garanti eden bir araçtır. Alfa bir saplantıdır

Sadece selektör bu gelenek cok eskidir zaten...

• agresıf bı durusu var

erkek arabası denır ya bazı arabalar

bu tarıfe uyuyor ıste alfa

yakısıklı kerata
  • quote:

quote:

quote:

Onu duymuştum. Fakat daha farklı birşey olduğunu sandım.

Ama benim anlayamadığım bir nokta var.

Kendini ALFİSTİ diye tabir eden öyle salak tipler varki inanamazsın.

Adam ben alfistiyim diyor . Görende altında maserati falan var sanıcak.

Lafım hepsine değil . Aradaki beyin yokusunu özenti zihniyete..

• alfa 156 trafikte farklıdır. yakıtı focustan yaklaşık 1 litre daha fazladır ş.içi 9-9.5 ş.arası 7.5-8ltr benzin yakar ortalama.fakat focusun bir üst sınıfıdır yani normaldir:)bu değerleri gayet sakin kullanımda verir yoksa şehir içi 11 12 litreleri görebilirsin ama buda 4000devirden aşağısını görmediğin zaman olur.parça istanbul ankara mersin izmir gibi 4 şehirde bolca bulunur çünkü alfa 156 en çok buralarda yaygındır.eğer yetkili servis isterseniz fiat bayileri, yok özel servis derseniz istanbulda alfistilerinde tavsiye edeceği yetkili servislerden daha ilgili ve güvenilir servisleri vardır. 2. eli söylemeye gerek yok ama şu durumda gri focuslar hariç hangi araç bu kadar kolay satılıyor?(aynı modelde).alfa romeonun kronik varyatör probleminden bahsetmicem bu aracın standart özelliğidir:) birde konfor konusunda rakipleri audi a4 bmw 3 mercedes c serisi olmasına rağmen kalite olarak bu araçlardan çok çok aşağıda kalır fakat fiyat olarakta aşağıdadır.alfa tıkırdar çok tıkırdar.fakat bunların çözümü vardır. ister kendiniz istersenizde servisinizde bu tıkırtıları giderebilirsiniz. yol tutuşu mükemmeldir 5cm spor yay ve 215lik lastikler ile yoldan çıkarmak bir hayli uğraştırır.1.6 motorun ara hızlanmaları ve hızlanma değerleri sınıfının en iyisidir.alfa hakkında yazabileceklerim bu kadar fakat birde tavsiyem olsun size sakın 1998 modele yaklaşmayın.boya kalitesinin kötü olması çabuk solması, sol arka kapıdan aracın tabanına su alması(yağmurlu havalarda) kronik hatalarıdır.almak istiyorsanız üstüne 1-2 daha çıkıp 2001 model tavsiye ederim tıkırtılarda dahil birçok hastalığı giderilmiş alfalar bu tarihten sonra üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür....

selametle...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Onu duymuştum. Fakat daha farklı birşey olduğunu sandım.

Ama benim anlayamadığım bir nokta var.

Kendini ALFİSTİ diye tabir eden öyle salak tipler varki inanamazsın.

Adam ben alfistiyim diyor . Görende altında maserati falan var sanıcak.

Lafım hepsine değil . Aradaki beyin yokusunu özenti zihniyete..

Alfista (tekil ad) olmak için lüks italyan otomobillerine sahip olmak gerekmez her türlü Alfa Romeo modeline sahip olmak yeterlidir hatta araç sahibi olmadan bile alfista olunabilir ÖNEMLİ OLAN olayın mantıgını kavrayabilmektir. Alfa lardaki sportif ruhu anlayabilmektir,cogu insan diyecektir ki "sonucta bir araba mekanik bir alet bukadar büyütmeye gerek yok" diyeceklerdir ama Alfa nın yasattıgı ayrıcalıgı anlayamadıkları için böyle konusacaklardır. Her Alfa sorunludur diye birşey yok,sorunlu araçlar da vardır ama alfisti toplulugu bu araçları tüm sorunlarına ragmen severler o sorunları giderebilmek vakit harcarlar. Bu dedigim gibi bazı insanlara garip gelebilir ama yaşamadan anlamalarını beklemiyorum zaten. Saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: 10ur_1

alfa 156 trafikte farklıdır. yakıtı focustan yaklaşık 1 litre daha fazladır ş.içi 9-9.5 ş.arası 7.5-8ltr benzin yakar ortalama.fakat focusun bir üst sınıfıdır yani normaldir:)bu değerleri gayet sakin kullanımda verir yoksa şehir içi 11 12 litreleri görebilirsin ama buda 4000devirden aşağısını görmediğin zaman olur.parça istanbul ankara mersin izmir gibi 4 şehirde bolca bulunur çünkü alfa 156 en çok buralarda yaygındır.eğer yetkili servis isterseniz fiat bayileri, yok özel servis derseniz istanbulda alfistilerinde tavsiye edeceği yetkili servislerden daha ilgili ve güvenilir servisleri vardır. 2. eli söylemeye gerek yok ama şu durumda gri focuslar hariç hangi araç bu kadar kolay satılıyor?(aynı modelde).alfa romeonun kronik varyatör probleminden bahsetmicem bu aracın standart özelliğidir:) birde konfor konusunda rakipleri audi a4 bmw 3 mercedes c serisi olmasına rağmen kalite olarak bu araçlardan çok çok aşağıda kalır fakat fiyat olarakta aşağıdadır.alfa tıkırdar çok tıkırdar.fakat bunların çözümü vardır. ister kendiniz istersenizde servisinizde bu tıkırtıları giderebilirsiniz. yol tutuşu mükemmeldir 5cm spor yay ve 215lik lastikler ile yoldan çıkarmak bir hayli uğraştırır.1.6 motorun ara hızlanmaları ve hızlanma değerleri sınıfının en iyisidir.alfa hakkında yazabileceklerim bu kadar fakat birde tavsiyem olsun size sakın 1998 modele yaklaşmayın.boya kalitesinin kötü olması çabuk solması, sol arka kapıdan aracın tabanına su alması(yağmurlu havalarda) kronik hatalarıdır.almak istiyorsanız üstüne 1-2 daha çıkıp 2001 model tavsiye ederim tıkırtılarda dahil birçok hastalığı giderilmiş alfalar bu tarihten sonra üretilmiş ve piyasaya sürülmüştür....

selametle...

Gayet dolu bir yazı olmuş

• daha önce kullanma ve seyahat etme fırsatım oldu arkadaşımda vardı

gerçekten güzel arabalar arkadaşların dediği gibi iç tasarımıda dış tasarımıda mükemmel hele iç tasarımda teybin hemen üstünde 3 tane yan yana daire göstergeler çok hoşuma gidiyor

yakıt konusunda arkadaşımda çok şikayetciydi ama her zaman şunu derdi sonuçta verdiğim para bana arabayı kullandığımda mutluluk veriyor diye

parça fiyatları konusunda ülkemizde nerdeyse hiç bir aracın fiat ve bazı renaultlar hariç ucuz değildir.kasko kesinlikle şarttır

yakıt konusu sizi zorlamayacaksa düşünülebilir bir araç zaten kullanan arkadaşlar aracın sorunlarınıda size sölemişler

hayırlı günler
  • Çok yeni bir araba değil ama hala yeni kasa bir araç gibi duruyor..

Örneğin laguna gibi arabalara taş çıkarır..
  • ahı gitmiş vahı kalmış..o paraya astra ve focus alınır gerisi elde patlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: justiceman

ahı gitmiş vahı kalmış..o paraya astra ve focus alınır gerisi elde patlar

bkz. Şekil A
  • o paraya alınabılıcek bı focus gostersene bana sen adam akıllı temızını tabıkı.. bu aracı alternatıf olarak gormemın nedenı fiyat performans ilişkisi. peder beye alınacak en az 4-5 yıl bıner o bende bınecegım ıcın sportıf bır arac olsun ıstedım bı jant bı fılmle en azndan hoş durabılsın dedım buda 156 yı tarıf edıyor.. sanuc olarak alınabılıcek bır aracmıdır kendılerı tüp taksak zaten takılacak bu aracta ne kadar performanslıdır???
  • quote:

Orjinalden alıntı: ftr35

o paraya alınabılıcek bı focus gostersene bana sen adam akıllı temızını tabıkı.. bu aracı alternatıf olarak gormemın nedenı fiyat performans ilişkisi. peder beye alınacak en az 4-5 yıl bıner o bende bınecegım ıcın sportıf bır arac olsun ıstedım bı jant bı fılmle en azndan hoş durabılsın dedım buda 156 yı tarıf edıyor.. sanuc olarak alınabılıcek bır aracmıdır kendılerı tüp taksak zaten takılacak bu aracta ne kadar performanslıdır???

Ben sana tüp tavsiye etmem araç zaten eski yani bide lpg dönüşümüne girince servise sık girme sansın yüksek gibi,ama diger türlü spor yaylar+jant+film bu araç tadından yenmez

• yakıt cok yuksek olucak o zaman yaww :( lpg olmassa alfa ruyası yalan olur yokmu hıc taktran falan nettedecok az satılık lpglı alfa genelı bnzınlı
  • quote:

yakıt cok yuksek olucak o zaman yaww :( lpg olmassa alfa ruyası yalan olur yokmu hıc taktran falan nettedecok az satılık lpglı alfa genelı bnzınlı

Sende haklısın ama yani yüksek devir seviyosan benzinli cok yakar ama normal kullanırsan normal yakar lpg ile hiç zevk alamazsın demiyorum ama biz 98 model opel astra iş aracımıza 220 bin km de lpg taktık araç kendinden geçti titreme,gaz yememe vs bir sürü sey. Hiç memnun degiliz. Alfa nın o canavar motoruna lpg yakısmayacagı gibi sorun cıkartır ve zevk vermez. Bunun yerine arastır benzinden ekonomi yapma metodları var dalga gecmiyorum arastır bak farkı göreceksin. Gel alalım sana su arabayı da bana hak verceksin

• alalım hocam ben cok sevıorum alfayı zaten tip olarak.. aracı fazla tanımam.. yuksek devır severım hemde cok hondam vardı bız zamanlar 5000 altına ındıımı hıc hatrlamam aynı seyı sımdıkı arabaya ( lada samara ) yaptm sonunda ıkı kez hararet bısı sorucam alfanın kronık bı sorunu varmıs neydı o aklıma gelmedı sımdı belkı sızın aklınıza gelır o nedır neyın nesıdır bı bılgınız varmı???
  • quote:

alalım hocam ben cok sevıorum alfayı zaten tip olarak.. aracı fazla tanımam.. yuksek devır severım hemde cok hondam vardı bız zamanlar 5000 altına ındıımı hıc hatrlamam aynı seyı sımdıkı arabaya ( lada samara ) yaptm sonunda ıkı kez hararet bısı sorucam alfanın kronık bı sorunu varmıs neydı o aklıma gelmedı sımdı belkı sızın aklınıza gelır o nedır neyın nesıdır bı bılgınız varmı???

Varyatör adlı pir parçanın sorunu var kronik olarak ama çözümü cok basit artık bütün alfa servisleri yapıyor bunu. Başka kronik sorunuda yok biliyorum ben 156 sahibi olmadıgım için yorum yapamıcam ama 1st lik bir arastırma sonucu netten güzel bilgilere ulasabilirsin dostum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.