Şimdi Ara

ADSL hattı ile telefon hattı bağımsız mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim ev telefonum 1 ay -hatta daha fazla-dan beri çalışmıyor. Arayan kişi olunca meşgul çalıyor. Ben ahizeyi kaldırınca da çevir sesi vermiyor. Kullanım imkanı çift taraflı yok.

3-4 kere telekomu aradım. Birincisinde geldi adam düzeltti ama 2 gün sonra yine sorun oldu. Sonraki geldiğinde dairenin telefon hattı bozuk dedi ısrarla ve gitti. Sonra çağırdıklarımla da konuşamadım adam ben yokken bakmış gitmiş ve çözmemiş haliyle.

Acaba dairedeki hat mı bozuk diye kafaya taktığım için çıktım kapının önüne ve binanın girişindeki telefon kutusunda daireye giden hattımı evdeki telefonuma doğrudan bağladım. Telefonda yine çevir sesi gelmedi. Tabi burada belki benim hatam olabilir ama uçları apartmanın girişindeki kabloların uçlarına değdirdiğimde çevir sesi hala gelmiyordu. Bunun böyle yapıldığını sanıyorum. Bakmaya gelen telekom görevlisini görebilseydim bu uçlarda çevir sesi var mı sırf onu soracaktım.

Bu sorunu fazla kafaya takmamamın sebebi internetimin hala sorunsuz çalışıyor olması.

Sorulara gelecek olursak;

Gerçekten de dairemin hattında sorun var mıdır? Boş yere tesisatı yenilemek istemiyorum.

Madem dairemdeki kablolar bozuk, ADSL var iken telefonun çalışmaması durumu olur mu böyle durumlarda? ADSL'in de gitmesi gerekiyor benim mantığıma göre. Bunu tesisatçıya da söyledim ve boş yere gelmeyeyim bence de öyle dedi. Fakat telekomcu "telefon bozuk olsa bile adsl çalışır" dedi.

Telefon hattı ile adsl arasında böyle sorun yaşayan var mı aramızda?

Not: Splitter kontrol edilmiştir, hatta devre dışı da bırakılmıştır. Düzelme yok.

• Konuyu inceler misin?

http://forum.donanimhaber.com/m_11655210/tm.htm

İnternet kullanımı için telefon sadece ülkemizde ön şart sanırım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.