Şimdi Ara

Dünyanın en iyi tv'si Pioneer LX5090 Tr listelerinde(İnceleme,fotolar)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
1
Favori
29.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet lcd-plazma ayrımını bir kenara bırakıp tüm tv'ler için konuştuğumda işte bu dünyanın kralı. 5090 ve abisi 6090 Müsadenizle bu tv'ler ayrı bir konuyu hakediyorlar.
    5999 ytl liste fiyatı olarak bir söylem var, demek ki 5500 ytl civarına alınabilecek, fiyatının göreceli olarak uygun olması gerçekten güzel. (6090 12999 ytl bu uçuk tabii)

http://www.pioneer.co.uk/uk/products/62/63/413/PDP-LX5090/index.html

İncelemeler;
    http://www.hdtvtest.co.uk/Pioneer-PDP-LX5090/
    http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/plasma/pioneer_pdp-lx5090.htm
    http://www.reghardware.co.uk/2008/07/11/review_pioneer_kuro_pdp_lx5090/
    http://stuff.tv/Review/Pioneer-Kuro-PDP-LX5090/
    http://whathifi.com/Review/Pioneer-PDP-LX5090/

TEKNİK ÖZELLİKLER PDP-LX5090
    EKRAN BOYUTU 50-inch / 127cm
    KURO PANEL VAR
    'HD ready 1080p' VAR
    HD Digital Film Direct 24 VAR
    PROGRESİVE TARAMA VAR
    izleme açısı 16:9
    Çözünürlük (horizontal x vertical) 1,920 x 1,080
    Kontrast oranı Extreme(son nokta))
    TV Tuner DVB-T Karasal digital ve Analok
    HOPARLÖR Opsiyonel ( yan ve alt hoparlörler)
    Giriş terminalleri 3 x HDMI, 1 x Component, 1 x RCA AV, 3 x Euro-SCART, 1 x CI slot, 1 x PC girişi, 1 x USB bağlantısı
    Çıkış terminalleri 1 x Optik, 1 x RCA Audio, 1 x kulaklık, 1 x Subwoofer çıkışı
    Optimum Mode Var
    Home Gallery (JPEG PictureViewer) Var
    Multiscreen Options (PiP/PaP) Var
    Electronic Programme Guide Var
    ölçüleri(g x y x d) 1.233 x 723 x 93 mm
    Ağırlık 33,5 kg
    elektrik tüketimi (çalışırken / Standby) 420 W / 0,3 W

PDP-LX5090
    Ultra sihah panel Var
    Signal Processing Drive 2HD Var
    Direct Colour Filter 3+ Var
    Deep Waffle Rib Structure Var
    i-CLEAR Drive Var
    Dynamic HD Converter Var
    PAL 3D Y/C Separation Var
    Active Dynamic Range Expander (DRE) Var
    Intelligent Mode Var
    Colour Temperature Adjustment Var
    Colour Management Var
    Digital CTI (Colour Transient Improvement) Var
    Digital Flicker-Free Var
    3D Noise Reduction Var
    Block Noise Reduction Var
    Mosquito Noise Reduction Var
    Analok tuner parazit temizleyici Var
    Pure sinema Var
    Dual Screen Mode (PaP) Var
    resim içinde resim mıodu (PiP) Var
    Resim dondurma Var
    Video Sinyalleri PAL, SECAM, NTSC3.58, NTSC4.43, PAL60, HD
    PC Sinyalleri VGA, SVGA, XGA, Wide XGA, SXGA
    Ses PDP-LX5090
    Ses çıkış gücü 18W + 18W (1 kHz, 10%, 6Ω)
    Ton kontrol (Bass, Tiz , Balans) Var
    Otomatik ses kontrolü Var
    Ses opsiyonları SRS WOW HD, SRS (Surround), SRS FOCUS (Audio Orientation), SRS TruBass (Bass Boost), SRS Definition
    Digital DVB-T Tuner PDP-LX5090
    DVB-T Compliant Var
    Modül COFDM (2k / 8k)
    Video dekoderi MPEG2 MP@ML
    Audio Dekoderi MPEG1 Layer 1&2, AC-3
    Kanal hafızası 999
    Digital Teletext (MHEG 5) Var
    Analok Tuner PDP-LX5090
    Otomatik kanal hafızası Var
    Görüntü ve ses sistemi PAL BG/I/DK, SECAM BG/DK/L/L
    Kanal hafızası 99
    Teletext (CEEFAX/FLOF/TOP) Var
    Resim ve Text (Dual Screen) Var
    Kontrol PDP-LX5090
    Dil desteği 19 languages, including: Croatian, Czech, Danish, Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Hungarian, Italian, Norwegian, Polish, Portuguese, Russian, Spanish, Swedish, Turkish and Ukrainian
    Uzaktan kumanda Preset (TV, VCR, STB, DVD, DVR, BD)
    KURO LINK Var
    i/o Link.A Var
    SR+ Var
    Oda ışık sensörü Var
    Enerji koruma modu Var
    Power Management (for PC) Var
    Bağlantı terminalleri PDP-LX5090
    HDMI 3
    Component Video girişi 1
    RCA AV girişi 1 (side-in)
    Euro-SCART 3
    Digital Optik ses çıkışı 1
    RCA ses çıkışı 1
    PC girişi 1
    USB girişi 1 (version 2.0 / side-in)
    Kulaklık çıkışı 1 (side-in)
    Subwoofer çıkışı (variable) 1
    Common Interface Slot (CA Card) 1
    SR kontrol 1
    Anten Terminali karasal Tuner 1
    Diğer PDP-LX5090
    Güç gereksinimi AC220 - 240V, 50/60Hz

Genel

Blu-Ray

SD

PS3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 29 Ekim 2008; 9:21:45 >

• Görüntüler süper. Teşekkürler.

elektrik tüketimi (çalışırken / Standby) 420 W / 0,3 W

Bir türlü düşüremediler şu elektrik tüketimini.
  • bu tv yi alan adam elektrik faturasını düşünüyorsa ayıp valla
  • Cihazın ölçülmüş bir testte tüketim masrafını yazıyım isterseniz;

Bizim tarifelerimize göre; günde 8 saat açık kalırsa yıllık (dolar 1.6 alınırsa) yaklaşık 180 ytl, yani aylık 15 ytl. Gördüğünüz gibi 6 bin ytl'lik cihaz için
    sinek vızıltısı bir masraf
  • bu tv'nin Türkiye'de 5500 ytl'den satılacağını hiç sanmıyorum, 7000 ytl civarı olur bence.
  • Liste fiyatı 6000 doğrudur. 5500'e alınabilir. İnsanlar lamba gibi atlamazsa krizle de zaten düşen alışlarla beraber kısa sürede 4000'e gelir.

Ancak şuna güldüm: Kontrast oranı Extreme(son nokta)) Bu ne demek? Araba ilanlarına benzemiş, hani arabanın özelliklerini ve fiyatını yazar ya satıcı sonuna da ekler: "bence kaçırmayın !" (yok ya!)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ner0_06

evet sonunda beklenen 9.jen perakende satış fiyatları belli oldu

pdp lx5090 ----- 5.999 ytl

pdp lx6090-----12.999 ytl

12 taksitli

Fiyat beklenenden düşük digicom mantıklı davranıyor bu sefer zannedersem.
    Liste fiyatı taksitli 6 ise 5500'e su gibi alınır, hatta bir kaç aya 5 altı rahat görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 29 Ekim 2008; 1:05:06 >
  • 6090 ne zaman çıkacak acaba? Ve ne zaman Türkiye'ye gelecek?
  • Valla geliş zamanını bilemiyorum şu anda fiyat bilgisi var sadece 13 bin ytl ile, malum bu tane ile satar ama 6 binlik 5090 piyasayı sallayabilir eğer 5 bin altına kısa zamanda düşürse.

Bu arada AVforumsta yaklaşık 7500 mesajlık devasa bir pioneer 9. nesil konusu var, oku oku bitmez türünden incelemenizi öneriyorum bu cihazı düşünenler için.

http://www.avforums.com/forums/plasma-televisions/765458-pioneer-9g-owners-thread.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 29 Ekim 2008; 11:41:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Fennezs

Liste fiyatı 6000 doğrudur. 5500'e alınabilir. İnsanlar lamba gibi atlamazsa krizle de zaten düşen alışlarla beraber kısa sürede 4000'e gelir.

Ancak şuna güldüm: Kontrast oranı Extreme(son nokta)) Bu ne demek? Araba ilanlarına benzemiş, hani arabanın özelliklerini ve fiyatını yazar ya satıcı sonuna da ekler: "bence kaçırmayın !" (yok ya!)

bunun sebebi; diğer firmaların verdikleri rakamlar artık hiç bir anlam ifade etmiyor..500.000 , 1.000.000 var mı arttıran ? araştırıp baktığınız zaman gerçek değerler değiller yani..Bu yüzden pioneer artık böyle bir uygulamaya gitti...çünkü oraya 20.000:1 yazsa tvlere bakan tüketici aman ne kadar düşükmüş diyor...kapiş ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: gecomert

quote:

Liste fiyatı 6000 doğrudur. 5500'e alınabilir. İnsanlar lamba gibi atlamazsa krizle de zaten düşen alışlarla beraber kısa sürede 4000'e gelir.

bunun sebebi; diğer firmaların verdikleri rakamlar artık hiç bir anlam ifade etmiyor..500.000 , 1.000.000 var mı arttıran ? araştırıp baktığınız zaman gerçek değerler değiller yani..Bu yüzden pioneer artık böyle bir uygulamaya gitti...çünkü oraya 20.000:1 yazsa tvlere bakan tüketici aman ne kadar düşükmüş diyor...kapiş ?

mesela yakın zamanda bir kaç arkadaş muhabbet ederken tv mevzusu açıldı.Ben pioneerın 8.jenerasyonlarını tavsiye ediyordum.Arkadaşlar ağız birliği etmişcesine demezler mi onun kontrastı düşük 16.000 diye.Anlat anlatabilirsen şimdi.Bencede iyi yapmışlar.Samsung Q serisi 15.000 kontrast yazıyor A451 serisi 1.000.000 dinamik kontrast diyor ben pekte fark göremedim şahsen hepsi sallıyor.Bazen mağazaları gezerken işte hemen satıcılar geliyor efendim şu 50.000 bu 500.000 kontrast diyor bende hemen ölçtün mü deyip tersliyorum.Herifte küfür eder gibi suratıma bakıyor birgün dayak yiycem
  • Ben çok yazdım TF de ve DH de şu CR "hikayelerini"!!

Pio 8G 4x modeli>>3.000;1 NATIVE CR değeridir
    Pio 8G 5x modeli>>3.075;1 NATIVE CR değeridir

1080 serilerinde ise 8G 5/6x modelleri 20.000;1 NATIVE değerleri vardır+

-------------------
    Gelelim Samy lere biraz,bunlar zaten bu işin piyasa ahlakınıda bozanlar oldular "DYNAMIC" sallama değerleriyle!!!!

RGB-LED F96>>500.000;1 Dynamic CR diyorlar,ama testte 185.000;1 çıktı
    Bunun panelini millet Samsung zanneder,öyle ya bu kadar süper bir seride başka panel olurmu buda CMOs tur

F8 serisi 40"/46"/52" millet Samsung panel sanır evet Samsung tur ama yarısıda AUO dur

Sorarsan Samsung dünyanın en büyük panel üreticisidir>>DOĞRU (en büyük LGE ve Samsung tur) ama neredeyse
    bütün panel üreticilerinden panel alırlar(MODÜL dediğimiz teknik olarak)

Adam F8 serisi alır panelinin ne olduğunu kolay kolay bulamaz AUO mu yoksa Samsung mu diye

ATI gibi her ay F/W çıkarırlar

---------------
    Bu sadece Samy ve Pio için bazı örnekler,daha böyle yüzlerce örnek yazılır,bu arada yaw şu satıcılarla "muhabbeti" kesin gari

Selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 29 Ekim 2008; 15:30:03 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: jack_sparrow_82

quote:

quote:

mesela yakın zamanda bir kaç arkadaş muhabbet ederken tv mevzusu açıldı.Ben pioneerın 8.jenerasyonlarını tavsiye ediyordum.Arkadaşlar ağız birliği etmişcesine demezler mi onun kontrastı düşük 16.000 diye.Anlat anlatabilirsen şimdi.Bencede iyi yapmışlar.Samsung Q serisi 15.000 kontrast yazıyor A451 serisi 1.000.000 dinamik kontrast diyor ben pekte fark göremedim şahsen hepsi sallıyor.Bazen mağazaları gezerken işte hemen satıcılar geliyor efendim şu 50.000 bu 500.000 kontrast diyor bende hemen ölçtün mü deyip tersliyorum.Herifte küfür eder gibi suratıma bakıyor birgün dayak yiycem

benim iyi niyetli çalışanlara bişey dediğim yok kendilerince yardımcı oluyorlar.ama birde herşeyi ben bilirim edasıyla tüketiciyi saf sanarak çok bilmişlik edip artislik yapan elemanları apıştımak naçizane zevklerim arasındadır.İki dakika önce dünyaları bilen eleman sorulan sorular karşısında bir dakika arkadaşımı çağırıyim diyince zevk arkadaşıyla beraber ikiye katlanır..

tüketiciyi saf yerine koyan tiplerden nefret ediyorum.Herkesi aptal zannediyorlar.Teknosa tarzı yerlerde çok olurlar.Dürüst satıcılara lafımız yok.Siz siz olun teknolojiyi bunlardan öğrenmeye kalkmayın..Hani ona öğretilen kadarıyla görevini yapan bir eleman olsa bişey demiycem herşeyi bilmek zorunda değil ama birde bütün gün demostrasyon yapıp havalara giren tipler beni deli ediyor , kendileri o kadar değerli olurlarki gerçekten pek bilgi sahibi olmayan bir tüketici geldiğinde onlara ayrıntı anlatma tenezzülünde bulunmaz paşam.. İşinin ,sabahtan akşama kadar ses açıp kısmak değil bilgi vermek olduğunu unutur...Ne zaman bu tür bişeyle karşılaşsam olaya dahil olup o elemanı bozmadan edemiyorum.
  • @albani, Digicom'un heralde ilk defa bir pioneer tv'nin fiyatının belirlerken ayaklarını yere bastı gibi, siz nedersiniz ?
    Panasonic 46PZ85 liste fiyatı distribitörün 5900 ytl, Pioneer LX5090 liste fiyatı 5999 ytl
    Eskiden zannedersem hd ready cihazlar ile aslan payını alıyorlardı, ama şimdi sadece full hd cihazlar geleceğine göre bunları satmak zorunda oldukları için iyi fiyat verdiler. Yani pioneer'ın hd ready'leri kaldırıp sadece full hd 50''e yönelmesi bize yaradı belkide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 911GT3 -- 29 Ekim 2008; 16:13:53 >
  • Panasonic çok uyanık bir üreticidir,zaten öyle olmasa USA pazarından silermiydi bunları>>Phil/LGE/Samy ve Pio
    Gerçi bunlar orada yine satıyor ama hikaye!! Pany PDP ler işi götürmektedir+

Komple üretici olduğu içinde fiyatlarını rahat ayarlayabiliyor!(en büyük artısı Pany nin budur)

Bizde ise Tekofaks ki, benim en uyuz olduğum şirket,adından bile meymenet olmayan!!
    Kafasına göre fiyat çekiyordu,şimdi kafadan %30/40 aşağıya gelmesi gerekiyor yoksa bir tane bile panel satamaz o fiyatla

Pio 5>>5999,Pany ise>5900

Bunlar işte şimdi birbirlerini vuracaklar
    Bizde,gel-gel yapacağız en tatlı fiyat verene,umarım böyle olur,kaldıki olmalı,en azından 6 kağıtlık Pany
    4 kağıda inerde millet bu seçeneğide değerlendirir,ama Tekofaks uyanık olursa ve olya daha radikal girerse
    bu seferde Pio satmakta zorlanır!!

Valla bende "Bayram" ederim,neticede ipler bizim elimizde yaw,geçti artık öyle "manyak" rakamlara panel satma devri!
    sattıkları ettikleri KAR yanlarına kaldı artık bundan sonra "raconu" tüketici kesecektir++

Digicom-Tekofaks v.s hikaye olacak bunlar,tıpkı gelişmiş Batı ülkelerindeki pazarlarda gibi son söz tüketice olacaktır++

Selamlar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

benim iyi niyetli çalışanlara bişey dediğim yok kendilerince yardımcı oluyorlar.ama birde herşeyi ben bilirim edasıyla tüketiciyi saf sanarak çok bilmişlik edip artislik yapan elemanları apıştımak naçizane zevklerim arasındadır.İki dakika önce dünyaları bilen eleman sorulan sorular karşısında bir dakika arkadaşımı çağırıyim diyince zevk arkadaşıyla beraber ikiye katlanır..

tüketiciyi saf yerine koyan tiplerden nefret ediyorum.Herkesi aptal zannediyorlar.Teknosa tarzı yerlerde çok olurlar.Dürüst satıcılara lafımız yok.Siz siz olun teknolojiyi bunlardan öğrenmeye kalkmayın..Hani ona öğretilen kadarıyla görevini yapan bir eleman olsa bişey demiycem herşeyi bilmek zorunda değil ama birde bütün gün demostrasyon yapıp havalara giren tipler beni deli ediyor , kendileri o kadar değerli olurlarki gerçekten pek bilgi sahibi olmayan bir tüketici geldiğinde onlara ayrıntı anlatma tenezzülünde bulunmaz paşam.. İşinin ,sabahtan akşama kadar ses açıp kısmak değil bilgi vermek olduğunu unutur...Ne zaman bu tür bişeyle karşılaşsam olaya dahil olup o elemanı bozmadan edemiyorum.

İstanbul-Sirkeci de Doğubank'ın karşısında Altın Han var.Girişin hemen solunda ağırlık olarak Panasonic ürünleri satan bir dükkan var.Geçen ay pio 8.jenerasyonları sordum.Yüzünde alaycı bir gülümsemeyle pioneer ları panasonic yapıyor demezmi.Başladım 10.jenerasyonların panellerini panasonic yapıcak diye anlatmaya tabii dükkanda başka müşterilerde vardı adam yerin dibine battı.Tabi ki bu havayı atmam için yeterli bilgilere sahip olmamızı sağlayan başta Albani,Osedan,Sadays (ilk aklıma gelenler atladıklarım olursa kusura bakmasınlar) ustalara teşekkürü borç bilirim.Bu arada daha ters bir herife denk gelipte dayak yemedim daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jack_sparrow_82 -- 29 Ekim 2008; 16:47:20 >
  • quote:

quote:

quote:

Kapiş, kapiş...Vallahi öyle düşünmemiştim. Haklılar da üstelik. Bu kontrast olayı, eskiden müzik setlerindeki watt olayına döndü. O zamanlarda da rms miydi neydi öyle bir değer vardı, yani kolonların dayanabileceği maximum peak seviye. Anlık. Teorik. Onu güç diye yuturmaya çalışıyorlardı utanmadan. Uyduruk bir alet 500 watt, yok 1000 watt, 3000 watt olmasın mı. Yahu benim evdeki Panasonic/Technics 20 watt ve sesi %75'i geçirmeme imkan yok, ev halkı sağır olduğuyla kalmayacak bir de ev yıkılacak tepemize. 3000 wattmış. Bunu yapan firmalara benim güvenim olmadığı gibi, ürünlerini almayarak onları cezalandırıyorum da aynı zamanda. Onların umrunda olmasa bile benim umrumda. Monitör ayarlarını cart renklere ayarlayıp iyi monitörüm havası yapan da Samsung. Sevemiyorum bu markayı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ybah

6090 ne zaman çıkacak acaba? Ve ne zaman Türkiye'ye gelecek?

ybah 6090 lar 5090 larla beraber piyasaya girdi 12.990 liste fiyatı ile satışta...
  • quote:

quote:

ybah 6090 lar 5090 larla beraber piyasaya girdi 12.990 liste fiyatı ile satışta...

pahalıymış yaa
  • quote:

quote:

bencede 6090 lar oldukça pahalı çıktı.Ama aklıma takılan bugün Kadıköy-Çiftehavuzlardaki pioneer showrooma gittim.Oradan katalog ve fiyat listesi aldım.Almış olduğum listede LX6090 için 14.999 ytl yazıyor Yalnız lx5090 ın SD performansı 1080p bir panele göre son derece başarılı geldi bana.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.