Şimdi Ara

ÜNİVERSİTE DEVAMSIZLIK HAKKI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
199.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar üniversitede devamsızlık hakkı ne kadar bugün araç arıza yaptı yetişemedim 1 hafta vardı şimdi 2 hafta oldu normalde 4 haftaymış ama geç kaldığım ders fizik(meslek dersimiz değil) ve diğer hocalar 4 hafta dese de fizik hocası 2 hafta diyordu ne oldu yani şimdi ben kaldım mı2 hafta olsa bile 2 hafta yı geçicen mi kalıyorum yoksa 2 hafta olunca mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atalay_cankaya -- 27 Ekim 2008; 13:02:07 >

• 1. Bunu bu güne kadar bilmemeniz düsündürücü.
    2. Benim fakültemde teorik derslerin %30, uygulama derslerinin de %20 devamsizlik hakki vardi. Mezun olali 2 sene oluyor.
  • toplam yapılan ders saatinin %30 u
  • Okuluna göre hatta bölümüne göre değişiyor,bizde tüm senenin %20si mesela,ilk dönemden bitirmek üzereyim
  • %20 %30 olayını biliyorum ama fizik hocası 2 hafta demişti ve içime kurt düştü2 hafta olsa bile 2 haftayı geçince kalmam lazım değil mi?
  • dostum okuldan okula, hocadan hocaya değşir.

mesela normalde bi dönem boyunca yapacağın ders saati 15 tir. bunda devamsızlıktna kalma sınırın 5 tir. 5 saat yaparsan kalırsın.

ama,,, araya tatiller girdi, falan filan girdi ders saati 12 ye düştü. bu sefer 4 saat yaparsan kalırsın. O hocayla fakültenin değerlendireceği şeyler.
  • 4 hafta diyelim 4 haftayı geçince kalınmıyor mu?
  • %30 sınır fazlasında kalırsın...
  • Hocaya göre değişir. Yoklama almayan hoca da var. Yoklama alıp devamsızlıktan bırakmam diyen de var.
    yüzde 25 yüzde 30 devamsızlık hakkı tanıyan da var. değişiyor yani hocanın keyfine kalmış
  • okuluna, hocasına, fakultesine, bölümüne göre değişir. Lise mi bu bütün üniversitelerde aynı olsun devamsızlık hakkı. Kimilerinde devam zorunlu bile değildir.
  • Aynen hocasına, dersine, fakultesine, okuluna, bölümüne göre degişir.

Mesela bizde Ses teknigi dersi var devam zorunlulugu yok hoca isterseniz gelmeyebilirsiniz diyo. Bende arada bi gidiyorum.
  • Bizde normal dersler 4hafta uygulamalar 3 hafta yı geçersen patlatıyorlar.Ama bazısı ister gel ister gelme vize yi finali geçerim diyosan gelme diyen hocada var.Olmadı arkadaşlarına attır imzayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyrazed -- 27 Ekim 2008; 14:03:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: atalay_cankaya

%20 %30 olayını biliyorum ama fizik hocası 2 hafta demişti ve içime kurt düştü2 hafta olsa bile 2 haftayı geçince kalmam lazım değil mi?

3.de kalman için o dönemki ders saatinin , 7 felan olması lazım ( bizim sisteme göre ), böylece %30 barajını aşmış olursun

hoca sizi iyi yemiş bence , yasal olarak böyle birşey mümkün görünmüyor açıkcası

not:lab , uygulama vs. bunlarda durum farklıdır genelde orda daha az devamsızlık hakkı oluyor.gitte hocanla bir konuş , yada öğrenci işlerinde falan devamsızlık hakkında bir ön bilgi al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 27 Ekim 2008; 14:17:31 >
  • tabiki hocasına göre %20-30 default kullanirlar sagolsunlar
  • Hoca 2 hafta dediyse 2 kere gelmeyebilme hakkın var 3. de kalırsın fakat zor durumda kalırsan konuş hocayla durumunu samimi bir şekilde anlat, derslerin de iyiyse bırakmaz.
  • Konuyu bulmuşken birde benim sorum var bizde sanıyorum teorik derslerin yüzde 70 uygulamalı derslerin yüzde 80 devamsızlık zornluluğu var sanırım durum böyleyken bir dersten bir günde bir imza atıldığına göre ders saatinin haftada 2 veya 3 olması bir şey değiştirmiyor değil mi? örneğin Türk dili haftada 2 saat, siyaset tarihi haftada 3 saat ancak ikiside teorik olduğundan ve sanıyorum bir dönemde 15 hafta bulunduğundan ikisindende 5. devamsızlıkta kalınıyor değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: !antidote!

Konuyu bulmuşken birde benim sorum var bizde sanıyorum teorik derslerin yüzde 70 uygulamalı derslerin yüzde 80 devamsızlık zornluluğu var sanırım durum böyleyken bir dersten bir günde bir imza atıldığına göre ders saatinin haftada 2 veya 3 olması bir şey değiştirmiyor değil mi? örneğin Türk dili haftada 2 saat, siyaset tarihi haftada 3 saat ancak ikiside teorik olduğundan ve sanıyorum bir dönemde 15 hafta bulunduğundan ikisindende 5. devamsızlıkta kalınıyor değil mi?

aynen hocam gün başına 1 imza atıldığı için ders saati bir şey değiştirmiyor. 4 devamsızlık hakkın var yani
  • Hocam bu nasıl hort adam mezun olmuştur zaten asdlkasdşaskddasd
  • TGWA T kullanıcısına yanıt
    aynen mezunum kardeşim :)
  • Genel itibariyle dersin toplam saatinin %30'u kadar devamsızlık yapabiliyorsunuz. Fakat lab derslerinde durum farklı. Burada %20 kadar devamsızlık hakkınız bulunuyor. Zaten hocalar bu konuda detaylı bilgiler veriyor.http://www.devlette.com/ozurlu-ozursuz-toplam-devamsizlik-kac-gun/ aynı şekilde burada da detaylı bilgiler verilmiş.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.