Şimdi Ara

İlk Çalıştırmada Egzozdan Beyaz Duman

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
1
Favori
219.197
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

Bir süredir dikkat ediyorum; araba ilk çalıştırmada, egzozdan baya bir beyaz duman atıyor. Bu neye delalettir acaba? Önceden de böyle olsaydı farkederdim heralde, dediğim gibi bir süredir var sanırım bu durum.

Ekleme:
    VW Polo 1.6, 1998 Model
    108 bin km de.

Yağ eksiltme durumu, yazın genel bir bakım yaptırıp, yağı komple değiştirmiştim.
    5000 km sonra, memlekete gidince bir ustaya başka bi sebep için gittiğimiz de yağa da bakıverdi,
    1 litre eksiltmişti, tamamladık. (Farklı bir marka ile, normalde Würth konmuştu 10x40. Castrol ekledik üstüne, würth yoktu çünkü)
    Yani 5000-6000 km de 1 litre yaklaşık.

Bu arada bu durumla bir ilgisi var mı hiç bilmiyorum ama, belki bir parametre olabilir diye söylemek istedim..
    Ayrıca yine bir süredir, aracımdaki başka bir şey:

İlk çalıştırmada, araç rölantideyken, motordan hafiften olmaması gereken(!?) bir ses geliyor..
    çısssssss diye.. Sanki birşey birşeye sürtüyor falan gibi..
    Geçen haftasonu ustaya gittim bu sorun neden olabilir filan diye..
    Aksi gibi her zaman çıkan bu ses, orda çıkmadı bi türlü.. Bişey yapmadan geri döndüm tabi.
    Ertesi gün sabah aynı ses
    Sanırım bu sesi de motor ısınana kadar yapıyor..
    Yağı değiştiren ustaya zamanında bu sesin sebebini sorduğumda, bilmemne contaları mı/sübapları mı tam hatırlamıyorum değişmesi gerekebilir, aciliyeti yok, falan filan demişti.
    Tabi çok anlamadığım için he deyip geçtim.
    Sizce bu duman atma ile bu ses arasında bi bağlantı varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İlteriş Kutluk Kağan -- 22 Ekim 2008; 14:52:30 >

• 
Sayfa: 1 sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.