Şimdi Ara

Fiesta TDCi ne kadar yakıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
11.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar Dizel fiesta uzun yolda ve ş.içinde ne kadar yakıyor. kullanan arkadaşlar varsa bu konuda bizleri bilgilendirebilirlerse sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler

• 90 sabit hızla 4lt den daha az, 110 sabit hızla 4,7 lt, 130 sabit hızla 6lt gibi yakıyor uzun yolda.

Şehir içinden içine çok fark var yukarıdaki rakamlardan da tahminde bulunabilirsiniz. Ben genelde şehirde kullandığımda (ki burada genelde kısa mesafe < 10km, motor soğuk durumu çok oluyor. Bu durumlarda 100kmde 6lt yakıyor.
  • teşekkürler mgokkavas. daha da tecrübeleri olan arkadaşlar varsa onlardan da bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: mgokkavas

90 sabit hızla 4lt den daha az, 110 sabit hızla 4,7 lt, 130 sabit hızla 6lt gibi yakıyor uzun yolda.

Şehir içinden içine çok fark var yukarıdaki rakamlardan da tahminde bulunabilirsiniz. Ben genelde şehirde kullandığımda (ki burada genelde kısa mesafe < 10km, motor soğuk durumu çok oluyor. Bu durumlarda 100kmde 6lt yakıyor.

arkadaş çok güzel doğru rakamlar ile bilgilendirmiş. benim araç 2004. yalnız şehir içinde 5,5 civarı yakıtım. çok soğuk havalarda 6-6,5 litre.
  • 2008 fiestam ile 1 depo 43 lt ile şehir içinde 750 km uzun yolda 942 km yol yaptım.
  • daha fazla paylaşacağınız bilgiler varsa bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • 2005 tdci fiesta,ben aldım alalı şehir içi tam depo ile 450-500 km fazla yapamadım.
    2 kere servise gittim çok yakıyor diye,agresif kullanıyorsunuz dediler.
    öyle olmasa da ,kabullendim artık bende
  • merhaba, arkadaşım bunda kabullenecek bir şey yok, bu kadar yakıtı 95 model 3.16i BMW aracım yakıyor "neredeyse"
    hem dizel hem de fiesta denince bir kaç kez daha düşünmek gerekir diyorum, yanılıyorsam arkadaşlar bilgilendirirlerse sevinirim
  • Babam 6 yıl kullandı klima kapalı 6.5 lt altına düşüremedik.
  • ilk verilen cevaba katılıyorum. 100 le sürdüğümde şehirlerarası 4 civarı yakıyor. basarsan farkedecektir elbette. şehiriçinde 5-6 arası yakıyor. şartlara göre değişebiliyor.
  • benzinlinin aksine devirli değil gayet düşük devirde 1750-2000 gibi en güçlü ve ekonomik olacaktır bu araçlar
  • - 2008 1.4 Dizel Fiesta Comfort, şuan 15000km'ye ramak kaldı.

- son depoda 35,7lt ile İstanbul, çevre yolu ağırlık+ şehir içi => 675km yaptım >> @5,3lt/100km , genellikle bu civarda seyrediyor.

- uzun yolda 4,6 lt/100km altına düşemedim; 4 kişi + bagaj yüklü +klima , 100-110km/h, 40 lt ile @ 850km tekabül ediyor.

- 4 litre civarı yaktıran arkadaşları tebrik ediyorum.. ;)

- aracın devirli yada devirsiz (1750-2000 rpm) kullanımı konusunda birçok yorum var ancak şahsi görüşüm;
    2500 rpm den önce 1. vitesden 2. vitese geçtiğiniz ilk andan motor devrini bulana kadar zorlanıyor,
    2'den 3 'e geçerken yine devir istiyor, dişli oranları büyük sanırım ancak 3>4 , 4>5 geçişlerinde pek sorun olmuyor.
    tasarruf sağlarmı bilmiyorum ancak 1750 rpm ile 5. vites de gitmenin motoru zorlayacağını düşünüyorum.
    Devirsiz kullınıldığında turbo hava girişindeki hortum kelepçesinden yağ atıyor diye biliyorum..

- debriyaj sisteminde (kavramada) sorun olduğunu düşünürum; debriyajdan ayağımı kaldırdığım anda kavramayı ayağımda net hissediyorum "tık" diye.
    eğer teknik bir sorun değilse sürücü için konfor anlamında da rahatsızlık verici diye düşünüyorum.
    Aynı şeyi hisseden arkadaşlar varmı benzer kronik arıza tespiti olan arkadaşlar varmı bilmek isterim ?

- servis hizmeti konusunda hassasım, bu nedenle arabanın başında durmak ve neler yapıldığına kişisel merağım nedeniyle bakmak isterim.
    15000km bakımı için anadolu yakasında önereceğiniz servis varmı, kaça mal olacaktır ?
  • 6 yıl kullandık, şehir içi 6.5-7 litre yakıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jönn

- 2008 1.4 Dizel Fiesta Comfort, şuan 15000km'ye ramak kaldı.

- son depoda 35,7lt ile İstanbul, çevre yolu ağırlık+ şehir içi => 675km yaptım >> @5,3lt/100km , genellikle bu civarda seyrediyor.

- uzun yolda 4,6 lt/100km altına düşemedim; 4 kişi + bagaj yüklü +klima , 100-110km/h, 40 lt ile @ 850km tekabül ediyor.

- 4 litre civarı yaktıran arkadaşları tebrik ediyorum.. ;)

- aracın devirli yada devirsiz (1750-2000 rpm) kullanımı konusunda birçok yorum var ancak şahsi görüşüm;
    2500 rpm den önce 1. vitesden 2. vitese geçtiğiniz ilk andan motor devrini bulana kadar zorlanıyor,
    2'den 3 'e geçerken yine devir istiyor, dişli oranları büyük sanırım ancak 3>4 , 4>5 geçişlerinde pek sorun olmuyor.
    tasarruf sağlarmı bilmiyorum ancak 1750 rpm ile 5. vites de gitmenin motoru zorlayacağını düşünüyorum.
    Devirsiz kullınıldığında turbo hava girişindeki hortum kelepçesinden yağ atıyor diye biliyorum..

- debriyaj sisteminde (kavramada) sorun olduğunu düşünürum; debriyajdan ayağımı kaldırdığım anda kavramayı ayağımda net hissediyorum "tık" diye.
    eğer teknik bir sorun değilse sürücü için konfor anlamında da rahatsızlık verici diye düşünüyorum.
    Aynı şeyi hisseden arkadaşlar varmı benzer kronik arıza tespiti olan arkadaşlar varmı bilmek isterim ?

- servis hizmeti konusunda hassasım, bu nedenle arabanın başında durmak ve neler yapıldığına kişisel merağım nedeniyle bakmak isterim.
    15000km bakımı için anadolu yakasında önereceğiniz servis varmı, kaça mal olacaktır ?

Bir depoyla (Boş depo sinyal ışığı yandığında doldurulan depo :))Ş.içi 150 km + Ş.dışı 600 km (Ortalama 95 km)=750 km. gidiyorum. 4,7 yaktı yeni.2005 model 130 binde.4 kişi ile de seyahet ettim ben öyle ahım şahım değişen bi rakam yok nedense.:) 5 litre civarı oda.Yalnız geçen sene ekim-kasım da 4 litreye yakındım.Hava sıcaklığından farkeder mi bu kadar?Debriyaja katılıyorum.
  • fena rakamlar değil.
  • arabayı sattım sımdık ya yenı kasa fiesta dizel yada polo benzınlı alıcam bakalım hayırlısı senede en fazla 10 bın km yapıyorum.dızele pek gerek yok gıbı ama psıkolojık olarak bı kere tadını aldık.:))
  • bende de var aynı sorun 1 den 2 ye geçişlerde inceden tok diye ses geliyo ustaya sordum baskı olabilir dedi ama baskıda bir şey olsa araba yürümez idare ediyorum.
  • Valla soğuk kış aylarında sabah 2 3 km aksam 2 3 km arası gidip geldiğin zaman 30 31 kuruş yakıyor:) o soguklarda 20 gidiş 20 dönüş yol yaptıgım zaman 25 kurus yakıyor:) sıcaklar yeni başladı depoyu yeni doldurdum bakalım ne kadar gidecek:) sanıyorum 25 27 arası yakar dahada sıcaklarda 22 ye kadar düşer şehir içi..
    8 10 kişiylr konustum dizel aracı olan herkes aynı oranlardan bahsediyor..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.