Şimdi Ara

En iyi çay markası hangisi? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
67
Favori
557.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yorumlardan çaykur altınbaş i deneyelim dedim, kac kere demlediysek bir türlü çayın tadını alamadık. Kötü demliyorum desem başka çeşit demlediğim çaylarda çayın tadı illaki cikiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lektem

Lipton İlk Hasat'ı denedim. Beğendim. Keyif çayı. Yoğun bir lezzeti var. Demlenme süresi diğer çaylara göre hayli kısa. Demledikten 15 dakika sonra içmek lazım.

Her firsat bulursam aliyorum.tirebolu 42 lipton ilkhasat donusumlu Olarak..

• quote:

Orijinalden alıntı: waterman

quote:

Lipton İlk Hasat'ı denedim. Beğendim. Keyif çayı. Yoğun bir lezzeti var. Demlenme süresi diğer çaylara göre hayli kısa. Demledikten 15 dakika sonra içmek lazım.

Her firsat bulursam aliyorum.tirebolu 42 lipton ilkhasat donusumlu Olarak..

Lipton İlk Hasat, 15 dakikada demleniyor. Tirebolu ise 25 dakikada demleniyor. İlk Hasat'ın demini kaybedip tadının acılaşma süresi de çok kısa. Hızlıca içip bitirmek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpyWar

Yorumlardan çaykur altınbaş i deneyelim dedim, kac kere demlediysek bir türlü çayın tadını alamadık. Kötü demliyorum desem başka çeşit demlediğim çaylarda çayın tadı illaki cikiyor.

Aynen ben de denedim ama beklentilerimi karşılamadı.şimdi evde 2-3 tane kaçak çay tarzı çaylar var onlar kısmen olsa daha iyi.
    Özellikle bugün aldığım ıstıkan çayın tadı fena değil yalnız demliğe daha önce kattığım kadar koydum çok fazla demli oldu.
    Geçen sene bir yerden kaçak çay almıştım Türk çayı tadında ama kaçak çay demi falan çok güzeldi.Onu bu sene bulamıyorum.
    Bu arada Çaykur ile Kaçak veya bu türde yabancı çayların tat olarak kategorileri çok farklıdır.
    Karşılaştırmak çok mantıklı değildir.

• Doğus kullanmayında...

benim önerim karali

• farego kullanıcısına yanıt
    Doğuş Karadeniz Export, Türkiye'deki en iyi çaylardan biridir. Denedin mi?
  • quote:

Doğuş Karadeniz Export, Türkiye'deki en iyi çaylardan biridir. Denedin mi?

Her gün sırkette,doğuş içiyorum. Tat,yok çayda. Daha doğrusu cay kokusu bile yok. Bilmiyorum belki de görecelidir tat ve koku alma orantısı

Bir kere de evine alıp dene istersen. Şirketlerde çay demleme prensiplerine sıkı sıkıya uyulduğu konusunda şüphelerim var. Parayla çay içilen mekanlarda bile doğru dürüst çay içmişliğim azdır. Ya sabahtan kalma demi, yeni deme ekleyip dururlar, ya karbonat atarlar, ya saatlerce önce demlenmiş ve sidiğe dönmüş şeyi çay diye sunarlar ya da terkos suyuyla yapılmış çayı verirler al iç diye.
  • Demlik...
    Kim hortlatti lan konuyu

• Ozcay

• bir tanıdık assam çayı göndermişti onun gibisini içmedim dem var buram buram çay kokusu var çok uyarıcı ama acılık neredeyse hiç yoktu 10 yıldır tadı damağımda

yerlilerde doğadan gizli bahçe güzel, tirebolu 42, berk gold seylan ve altınbaşı merak ediyorum, çaykur filiz sanırım en iyisiymiş ilk hasadın 1. eleğinden çıkan çaymış.arasıra ucuza kaçmak için berk bergamotlu 500 gram alıyorum hiç fena değil
  • quote:

Bir kere de evine alıp dene istersen. Şirketlerde çay demleme prensiplerine sıkı sıkıya uyulduğu konusunda şüphelerim var. Parayla çay içilen mekanlarda bile doğru dürüst çay içmişliğim azdır. Ya sabahtan kalma demi, yeni deme ekleyip dururlar, ya karbonat atarlar, ya saatlerce önce demlenmiş ve sidiğe dönmüş şeyi çay diye sunarlar ya da terkos suyuyla yapılmış çayı verirler al iç diye.

Göreceli dedim neyse.
    En iyisi Derendi, ama artık yok.
  • Çaykur
  • Dünyanın en iyi çayı bizim çayımız boşyere yabancı markaların çaylarını önermesin kimse bu işte karadenizimiz bir numara ,iyi olan yabancı markalarda bizden 5 liraya aldığını güzelce süsleyip paketleyerek 10 liraya geri satıyor tamamen sosyeteyi tikileri kandırma amaçlı birara marlboro tütünleride ülkemizden gidiyordu şu anda durum nedir bilmiyorum mantık aynı Doğuş karadeniz, filiz, çaykur bunlar güzel çaylar tabiki demlemesini bilene. Elektronik çaycıda çay demlenmez, tenekede demlenmez, tel süzgeç ile demlenmez, demir kaşıkla karıştırmak çayın tadını bozar vsvs çaykolikten size tavsiye :=)) Birde fokur fokur kaynayan suylada çay demlemeyin taze içme suyunu kaynama noktasına yaklaşırken çayı bir kenarda toplayarak suyu boş alana yavaşca dökün çay tanelerinin ıslanmadan su üstüne çıktığını göreceksiniz sonra kısık ateşte bu taneler yavaş yavaş suyu çekecek iyi demlenmiş bir çay açık içmesiniz bile ağızda acılık yapmaz dilinizi damağınızı buruşturmaz kahve sahipleri bu konuda hiç konuşmasın zaten millete 2 günlük çayı içirtiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray_a -- 11 Ocak 2014; 20:38:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sifujack

bir tanıdık assam çayı göndermişti onun gibisini içmedim dem var buram buram çay kokusu var çok uyarıcı ama acılık neredeyse hiç yoktu 10 yıldır tadı damağımda

yerlilerde doğadan gizli bahçe güzel, tirebolu 42, berk gold seylan ve altınbaşı merak ediyorum, çaykur filiz sanırım en iyisiymiş ilk hasadın 1. eleğinden çıkan çaymış.arasıra ucuza kaçmak için berk bergamotlu 500 gram alıyorum hiç fena değil

Berk çayı hiç merak etme çaydan soğuttu beni. Sadece berk markasının bergamot aromalısını arada bir normal demlediğim çaya 1 2 çay kaşığı karıştırıyorum hafif aroma veriyor ağır olmayacak şekilde güzel oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koray_a -- 11 Ocak 2014; 20:41:15 >
  • Şölen ve Çaykur Tirebolu 42 kesinlikle denemelisiniz. Siparişle getirtebiliyorsunuz raflarda yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 13 Şubat 2014; 9:38:45 >
  • Şu altın başı övenler beni alıntılayın. 4-5 kere demledim, hiçbir tat alamadım, çay resmen berbat, doğadan gizli bahçe, tomurcuk vs. kat be kat daha iyi geldi bana. Sorunlu bir paket mi almışım, niye böyle geliyor?
  • Lipton aysti şeftali

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.