Şimdi Ara

HDMI TO SCART

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
3
Favori
106.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar bırtek hdmı cıkısı olan full hd bır laptopu sadece scart gırısı olan bır tv ye baglayabılırmıyız. Mumkunse nasıl bır baglantı kablosu gerekıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: kamikaze33

Arkadaslar bırtek hdmı cıkısı olan full hd bır laptopu sadece scart gırısı olan bır tv ye baglayabılırmıyız. Mumkunse nasıl bır baglantı kablosu gerekıyor.

bir ucu HDMI,diğer ucu SCART olan kabo yok.ancak SCARTtoHDMI converter diye bir cihaz alman lazım ,o da burada yok.bulsan bile epey pahalıdır dostum.
  • Sagolasin dostum bunu ogrenmek istiyodum.
  • bilgisayarda hem dvi hemde hdmi var ancak tv'de sadece scart girisi var.
  • aynı apaaratı ben de aramıştım. hdmı girişli monitörü teleizyon olarak kullanabilmekti amacım... çok araştırdım ama piyasa da böle bir aparat yok. ama kablo yapan elektrikçilerin bu aparatı yapmaları mümkünmüş. ben araştırıyorum nerde yapılabilir die. yaptırcam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamikaze33

Arkadaslar bırtek hdmı cıkısı olan full hd bır laptopu sadece scart gırısı olan bır tv ye baglayabılırmıyız. Mumkunse nasıl bır baglantı kablosu gerekıyor.

scart olan bircok tvde svideo girisi vardir notebooktada svideo cikisin varsa burdan da bağliyabilirsin.
  • merhaba arkadaşlar
    aynı sorun bende de var. (bilgisayar hdmi ve dvi, tv scart)son mesajların üzerinden 6 aydan fazla süre geçmiş. belki bir gelişme olmuştur diye düşünüyorum. acaba bu sorunu yaşayan herhangi birisi çözebildi mi? ya da bu kablolar türkiye'ye geldi mi?
  • hayır olmadı dönüştürücü filan da gelmedi
  • evet bende arıyorum varmıdır böle bişey laptopta hdmi var tv de bitek scart
  • digtaldepo diye bir sitede rastladım hdmı to scart convertor fiyatıda Kdv dahil : 139,03 TL şeklinde iyice incelemek lazım aleti çözünürlük desteğini falan
  • http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13188

Arkadaşlar bu şekilde bir kablo var ama ne kadar işr yarar bilemiyorum ...
  • gittigidiyorda veya hepsiburada da bilgisayar bölümünde kablolar-dönüştürücüler kısmına bakın orada herşekilde dönüştürücü var... hatta laptopum için alacağım bitane gördüm (:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virgo2000 -- 2 Şubat 2011; 3:13:40 >
  • arkadaşlar benim sorunumda bu işle benzeşiyor. farklı bi konu açmayayım dedim.
    bir projeksiyon cihazım var birde mini uydu alıcı bilirsiniz direk scart girişinden tv ye bağlanan next minix
    amacım projekktörden görüntü almak. projektörde vga port var hdmi var usb giriş var birde video giriş. başka giriş çıkış yok. uydu alıcıdada skart var erkek o kadar. ayrıca mp3 dinleye bilmek pvr kayıt yapmak için usb girişi var şimdi bu ikisi arasında nasıl bir bağlantı yapabilirlim yardımcı olurmusunuz. sanırım scart to vga veya scart to hdmi falan lazım. yada dişidişi bir scart dönüştürücüyü uydu alıcısının scartına takacam bu dişi scarta birçıkışı 3rca olan biri erkek scart takacam bunada projektörün vga port girişine takacağım bir ucu vga port bir ucunda 3 rca olan bişey takacam galiba!!!? varmı bir öneriniz.
  • resimdeki kablo türkiyede var mıdır

HDMI TO SCART
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercangullu

resimdeki kablo türkiyede var mıdır

HDMI TO SCART

bende merak ettim fakat şu da var

VGA to Component + Scart

http://www.kablocenter.com/v2/vgacomponentkablo18mt-p-329.nhs?cPath=1_23_103
    +
    http://www.kablocenter.com/v2/eviricilerscarteviriciler-c-27_63.nhs

Görüntü aktarılır fakat Renkli olurmu bilmiyorum.

• hdmi dijital sinyal taşıyor, scart ise analog. bu kablo tek başına işe yaramaz. araya mutlaka
    http://www.svideo.com/hdmi2svideo.html
    türü bir convertor gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercangullu

resimdeki kablo türkiyede var mıdır

HDMI TO SCART

Direk bunla denesek ne olur peki?

Renksiz mi olur?
  • bence hiç bir sonuç alınmaz. analog ve dijital videonun kodlanma yapısı farklı çünkü. ebayde de bu kabloyu satanlar, "bu ürün, scart bağlantı yapılacak ürünün içinde dijital sinyal çevirici varsa kullanılır, aksi takdirde kullanılamaz diye not koymuşlar

To use this cable, your display must be a high definition display. The cable doesn't own the chip to convert digital signals to analog signals, so it only fits for the devices which itself can convert digital signals to analog signals, this listing is for the Component Adapter Cable only! The converter is not included!
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.