Şimdi Ara

Kaza yaptım suç kimde?(fotoğraflı) Kaza Raporu Belli Oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
7.598
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer trafik işareti ile hangi yol ana hangisi tali olarak belirtilmemişse sağdan gelene yol vermek mecburiyeti vardır.
    Ama asla 8/8 haklı çıkmazsın bence. 6/8 sen haklısın 2/8 o gibi bir sonuç çıkar gibime geliyor...
  • Bazıları var ki kendini E-5 te zannediyor 100 ile gidiyor halbuki kafasını çevirip sağa sola baksa mahallede olduğunu anlar, Ama nerde. Benim görüşümde aynı hata payı karşıya ait. Geçmiş olsun
  • arkadaşlar bugun öglen saatlerinde bi kaza yaptım.sokak arasında yukarıdan gelen araç benım sol kapıma çarptı sizce suç kimde?benim tahminimce suç onda benim yolum anayol.rapor tutup fotoğrafları ekspere gönderdim 1hafta içinde sonuçlanacak

mavi araç benim.

iki yolda sokak arası yani tam olarak nerenin anayol olduğu belli değil.ancak bildiğim kadarıyla ben o aracın sağında olduğum için geçiş önceliği benim.bilen arkadaşlar yardımcı olursa cok sevinirim.şimdi merak ettiğim eksper suçu bende bulursa benim trafik sigortam sadece karşı tarafın hasarını mı ödeyecek ve ben kendi hasarımı kaskomdan mı ödeyeceğim?

herkese kazasız günler diliyorum arkadaşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shamsheytani -- 12 Kasım 2008; 15:52:45 >

• kontrolsüz kavşak kurallarına göre suçlu karşı taraf , Vuran tarafta karşı taraf olduğu için %100 kusur karşı tarafa verilecektir. sizin hasarınız karşı tarafın zmms dan yaptırılacaktır. karşı tarafın kendi hasarı ise kendi kaskosu tarafından karşılanacaktır. sizin kaskonuz bir ödeme yapmayacaktır. hasarsızlık indiriminizde bu sayede bozulmayacaktır.
  • ewet suçlu sensen trafik onu kasko seni öder.

sağdan gelene yol verceksin. burdan yırttın.

vuruş yeride çok önemli darbe aracın yarısını geçmiş. asli kusurlu kangoo diyebiliriz. burdan da yırttın.

vuran o. burdanda yırttın.

bununla geçmiş olsun
  • Fikrim yok !

Zaten geçmiş olsun demek için girmiştim :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Alfisti159

kontrolsüz kavşak kurallarına göre suçlu karşı taraf , Vuran tarafta karşı taraf olduğu için %100 kusur karşı tarafa verilecektir. sizin hasarınız karşı tarafın zmms dan yaptırılacaktır. karşı tarafın kendi hasarı ise kendi kaskosu tarafından karşılanacaktır. sizin kaskonuz bir ödeme yapmayacaktır. hasarsızlık indiriminizde bu sayede bozulmayacaktır.

teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için.ben de sizin gibi biliyordum adama da anlatmaya çalıştım ama tabiki ısrar ediyor bende değil diye.bende bunun kararını bız veremeyız gerekli işlemleri yapıp ekspere verelim suç kiminse onlar belirler dedim.bakalım eksper sonucu ne olacak.tekrar teşekkürler

• o adam dağda mı yaşıyormuş. insanın terbiyesini bozuyolar. sanki e5 ten geliyoda ona vuruyor tali yoldan çıkan adam.
  • ben teşekkür ederim , Büyük geçmiş olsun
    quote:

Orjinalden alıntı: shamsheytani

quote:

kontrolsüz kavşak kurallarına göre suçlu karşı taraf , Vuran tarafta karşı taraf olduğu için %100 kusur karşı tarafa verilecektir. sizin hasarınız karşı tarafın zmms dan yaptırılacaktır. karşı tarafın kendi hasarı ise kendi kaskosu tarafından karşılanacaktır. sizin kaskonuz bir ödeme yapmayacaktır. hasarsızlık indiriminizde bu sayede bozulmayacaktır.

teşekkür ederim verdiginiz bilgiler için.ben de sizin gibi biliyordum adama da anlatmaya çalıştım ama tabiki ısrar ediyor bende değil diye.bende bunun kararını bız veremeyız gerekli işlemleri yapıp ekspere verelim suç kiminse onlar belirler dedim.bakalım eksper sonucu ne olacak.tekrar teşekkürler

• @ alfisti

teşekkür ederim allah kimseye kaza vermesin küçük de olsa insanın canı sıkılıyor

@ceramony

teşekkür ederim iyi dileklerin için

@onemorecupofcoffe

sayende hepsinden yırttım benimde tahminim eksperinde bu yönde karar vermesi.teşekkür ederim geçmiş olsun dilegin için
  • Bildiğim kadarıyla her karayollarının yaptığı yolda eğer bu sokak arasıda olsa kesinlikle anayol olarak gözüken bir yol var saçma olsada böyle. Aynı şey bizim bir tanıdığın başınada geldi çarpanın kendisi olmasına rağmen kendisi haklı gözüktü çünkü karşı taraf tali yol olarak gözüküyor krokide. Nitekim karşı tarafın kaskosu olmadığı için adamdan yaptırma sözü aldı ve masrafını karşı taraf ödedi. Polisin tuttuğu tutanak hatırlarsam şöyleydi, tali yolda seyreden araç ana yoldan gelmekten olan ..... plakalı araca çarparak maddi zarar vermiştir........ diye gidiyordu. Yani 2 araçta sokak arasında kaza yaptı ama birisi ana yol diye gözüküyor entresan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Contra07 -- 7 Ekim 2008; 15:46:45 >
  • Turkiyede malesef sagdan soldan oncelik vs. gecmiyor, kanunlarda olsa bile vatandas bilmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Contra07

Bildiğime göre her karayollarının yaptığı yolda eğer bu sokak arasıda olsa kesinlikle anayol olarak gözüken bir yol var saçma olsada böyle. Aynı şey bizim bir tanıdığın başınada geldi çarpanın kendisi olmasına rağmen kendisi haklı gözüktü çünkü karşı taraf tali yol olarak gözüküyor krokide. Nitekim karşı tarafın kaskosu olmadığı için adamdan yaptırma sözü aldı ve masrafını karşı taraf ödedi. Polisin tuttuğu tutanak hatırlarsam şöyleydi, tali yolda seyreden araç ana yoldan gelmekten olan ..... plakalı araca çarparak maddi zarar vermiştir........ diye gidiyordu. Yani 2 araçta sokak arasında kaza yaptı ama birisi ana yol diye gözüküyor entresan

artık eskisi gibi polis devrede olmadığı için raporumuzu tuttuk dediğiniz gibi onun gittiği yol da anayol olabilir ama bunun kararını artık eksperler verecek.bekleyelim bakalım ne diyecekler

• ama kangoo anayoldan bile gelse en azından vuran taraf kangoo. yani arkdaşı 8/8 çıkartamazsak bile hafif kusurlu çıkartabiliriz. aracın yarısı geçmiş. vuran karşı taraf. sağdan gelen arkadaş. bi sürü şey.. yani kanunlarda anayoldan gelenden yana ama başka faktörler daha ağırlıkta.
  • quote:

Çok geçmiş olsun,arkadaş gerekli açıklamayı yapmış.
  • suç karşı tarafta bence de... geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: realgs

eğer trafik işareti ile hangi yol ana hangisi tali olarak belirtilmemişse sağdan gelene yol vermek mecburiyeti vardır.
    Ama asla 8/8 haklı çıkmazsın bence. 6/8 sen haklısın 2/8 o gibi bir sonuç çıkar gibime geliyor...

eğer 2/8 ben suçlu çıkarsam hasarın 4de birini benim kaskom mu ödeyecek?
  • artık 8 lik sistemde kusur ölçülmüyor , kusur %lik sisteme göre %100 ,%60 ,%20 gibi oranlarda dağıtılıyor. yeni sistemde bu yol kontrolsüz kavşaksa %100 karşı taraf kusurludur , ama asla 8/8 haklı çıkamassınız demişsiniz , bu yorum çok yanlış. Asli kusurlardan biri kavşklarda geçiş kurallarına uymamaktır ve bu ihlali yapan tarafa %100 kusur oranı verilir. Kendi kazamdan da biliyorum.
    quote:

Orjinalden alıntı: realgs

eğer trafik işareti ile hangi yol ana hangisi tali olarak belirtilmemişse sağdan gelene yol vermek mecburiyeti vardır.
  • neyse ki cana gelmemiş. sağdakine yol verme kuralından yırtmışsınız. geçmiş olsun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: oneMoreaCupofCoffee

ewet suçlu sensen trafik onu kasko seni öder.

sağdan gelene yol verceksin. burdan yırttın.

vuruş yeride çok önemli darbe aracın yarısını geçmiş. asli kusurlu kangoo diyebiliriz. burdan da yırttın.

vuran o. burdanda yırttın.

bununla geçmiş olsun

Geçmiş olsun
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.