Şimdi Ara

i tunes iphone'mu görmüyor... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
4
Favori
140.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en sonunda bir adet pci usb kart aldım şu an sorun yok
    anakart üzerindeki usb lerden itunes iphone u görmüyor ancak pci to usb karta bağlayınca sorunsuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedail

en sonunda bir adet pci usb kart aldım şu an sorun yok
    anakart üzerindeki usb lerden itunes iphone u görmüyor ancak pci to usb karta bağlayınca sorunsuz.

benim bilgisayarım da bazen görüyor bazen görmüyor anlamıs degilim işim oldugu zaman genellikle görmüyor ...vin7 64 bit sistemim bütün usb leri denedim olmuyor..
  • iphone kullanmanın hiçbir ayrıcalığı yokmuş.eski takoz telefonlarım bile daha kıymetliydi.itunes görmüyor telefonumu bu bir ikincisi de telefonu pc ye tanıttım ama bu kez de teldeki fotoları atamıyorum bilgisayara kafayı yicem yani..
  • bende bu işe yaramadı :(
  • arkadaşlar ben kesin çözümü buldum galiba.. 2 arkadaşımdada denedik oldu, bendede oldu.

iPad e Wifi sync programını yükledim bilgisayarada yükledim çalıştırdım. bu program wi-fi üzerinden itunes a bağlanmaya yarıyor kablo olmadan ve Jailbreak gerekiyor. bunu yükledikten sonra kablosuz bi şekilde bağlanmayı denedim ve bağlandı. sonra kabloyla bağladım iphone u ve ipad i ikisinide gördü

• quote:

Orijinalden alıntı: abstruseozgur

arkadaşlar 5 saatlik uğraştan sonra sonunda hallettim. yapmadığım şey kalmadı en sonunda bi sitede "usbaapl" dosyasıyla ilgili bir işlemi denedim ondan da sonuç alamadım. rastlantı sonucu tam bıkmışken itunes in içindeki dosyaları gezerken
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır.
    bu kadar uğraşıp delirip çözümün bu kadar kolay olmasıda ayrı bi sinir krizine yol açıyor. az kaslın formatlıyordum pc yi :D

Saygılar

teşekkürler bunu uyguladım işime yaradı.

• quote:

arkadaşlar 5 saatlik uğraştan sonra sonunda hallettim. yapmadığım şey kalmadı en sonunda bi sitede "usbaapl" dosyasıyla ilgili bir işlemi denedim ondan da sonuç alamadım. rastlantı sonucu tam bıkmışken itunes in içindeki dosyaları gezerken
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" klasörünün içindeki driver dosyalarına rastladım. eğer benimle aynı sorunu yaşıyorsanız yani iphonunuz u windows fotoğraf makinası şeklinde vs.. görüyorsa yapmanız gereken önce yukarda verdiğim dizin adresini kopyalayın. ardıkdan bilgisayarıma sağ tuş özellikler , donanım ve arkasından aygıt yöneticisine giriyioyoruz. burada görüntü aygılarında olan apple iphone umuzu görüyoruz ve sağ tuş tıklayıp özelliklerine giriyoruz. sürücü sekmesinden "sürücüyü güncelleştir" i seçiyoruz .çıkan seçeneklerden "evet yanlızca bu kez " i seçip ileri ye basıyoruz. Çıkan pencerede "listeden yada belirli bir konumdan yükle" yi seçiyoruz ve ileri ye basıyoruz. ardından çıkan sayfada " bu konumlarda en iyis sürücüyü ara" yı seçip sadece "arama şu konumuda içersin" i işaretliyoruz ve aşşağıdaki boşluğa yukarda verdiğim
    "C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers" (sizde farklı olabilir eğer farklıysa bilgisayarınızda "usbaapl" yi aratın)
    klasör adresini girip ileri ye basıyoruz. bundan sonra iphone umuz artık kamera olarak değil usb aygıtı olarak gözükmelidir ve işlem tamamlanmıştır.
    bu kadar uğraşıp delirip çözümün bu kadar kolay olmasıda ayrı bi sinir krizine yol açıyor. az kaslın formatlıyordum pc yi :D

Saygılar

Eline sağlık çok teşekkür ederim....

• Merhaba,

laptopta hiç görmüyordu benim , itunes a girince "apple mobile device başlatılmadığı için..." gibi uyarı veriyordu ve düzelttim.

Windows "Denetim Masasında" (Control Panel) (klasik görünümde) "Yönetimsel Araçların" (Administrative Tools) altında "Hizmetler" bölümüne girin. Burada "Apple Mobile Device" hizmetini göreceksiniz. Çift tıklayarak açın ve başlangıç türünü "otomatik" (automatic) olarak değiştirin. Durdurup tekrar çalıştırın ve iPhone'unuzu kablodan çıkarıp tekrar takın, halloluyor.
  • hARİKASIN DOSTUM EMEGİNE SAĞLIK, İŞTE ÇÖZÜM BU
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdemirci

quote:

Orjinalden alıntı: abstruseozgur

Saygılar

çözüm işe yaradı teşekkürler. fakat bende şimdi tam tersi oldu, şimdi de itunes görüyo fakat Kamera ve tarayıcı sihirbazı olarak görmüyor, bunun çözümü var mı?

cevap : evet, bir foto çekince halloldu. :D

Özgür bey çok teşekkür ederim, harika bir iş çıkardınız

Saygılarımla

• aynı pc de ve aynı itunes de bir kaç iphone kullanılabilirmi ? yeni bir iphone aldım diyelim i tunes de ne yapmam gerek ... Teşekkürler.
  • iPhone kullanalı beri hiç böyle bir problemle karşılaşmamıştım ama bugün nedense ben de aynı problemi yaşadım. Sayende sorunu hemen çözmüş oldum. Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CM baba

aynı pc de ve aynı itunes de bir kaç iphone kullanılabilirmi ? yeni bir iphone aldım diyelim i tunes de ne yapmam gerek ... Teşekkürler.

Kullanılabilir ama bazen karışıklık olabiliyor. O yüzden her iPhone için Windows'ta ayrı kullanıcı hesabı açmanızda fayda var.
  • MERHABA ARKADAŞLAR FORUMA YENİ KATILDIM VE BAYA BİR SORUN OLDUĞUNU GÖRDÜM ŞİMDİ BENİMDE BİR SORUNUM VAR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK AMA ÇOK SEVİNİRİM.

ŞİMDİ 2. EL BİR IPHONE 3G S 16G VAR ELİMDE LAPTOP UMA İTUNES İ KURDUM TELEFONU BAĞLADIĞIM ZAMAN SADECE ŞARJ OLUYOR İTUNES KESİNLİKLE GÖRMÜYOR BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİRİM HEPİNİZE KOLAY GELSİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpsi1987

birazdan kafayi yiyicem.
    USB kablosunu takdigimda hangi modu secicem abi ? Mass staroge dedigimde hard-disk olarak goruyor, itunes gormuyor telefonu.
    COM port u sectigimde bilgisayar hic tanimiyor.
    bi de camera modu var zaten ona hic bakmadim.
    Baska mod var mi ?

aga hangi modu seçicez biri cevap yazsın
  • ARKADAŞLAR ÇÖZÜM ÇOK BASİT:

iPHONE BİLGİSAYARA BAĞLI İKEN, VE İTUNES AÇIK KONUMDA İKEN, TELEFONUNUZUN KAPATMA/AÇMA TUŞUNA VE ANA EKRAN (HOME) TUŞUNU BERABER BASILI TUTUN.
    BİR SÜRE SONRA (TELEFONUN EKRANINDAKİ ELMA RESMİ GİDİNCE) SADECE KAPAMA/AÇMA TUŞUNDAN ELİNİZİ ÇEKİN, VE HOME TUŞUNA BASILI TUTMAYA DEVAM EDİN. BİLGİSAYARINIZDAN YENİ AYGIT BULUNDU SESİ (BİP SESİ) GELİNCE ELİNİZİ TELEFONDAN ÇEKEBİLİRSİNİZ. ARTIK İPHON'UNUN OTOMATİK OLARAK BİLGİSYAR TARAFINDAN TANIRIR. dAHA SONRA YÜKLEME İŞLEMLERİNİ YAPABİLİRSİNİZ.
  • esmermg E kullanıcısına yanıt
    bu oldu gerçekten,çok teşekkürler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmermg

ARKADAŞLAR ÇÖZÜM ÇOK BASİT:

iPHONE BİLGİSAYARA BAĞLI İKEN, VE İTUNES AÇIK KONUMDA İKEN, TELEFONUNUZUN KAPATMA/AÇMA TUŞUNA VE ANA EKRAN (HOME) TUŞUNU BERABER BASILI TUTUN.
    BİR SÜRE SONRA (TELEFONUN EKRANINDAKİ ELMA RESMİ GİDİNCE) SADECE KAPAMA/AÇMA TUŞUNDAN ELİNİZİ ÇEKİN, VE HOME TUŞUNA BASILI TUTMAYA DEVAM EDİN. BİLGİSAYARINIZDAN YENİ AYGIT BULUNDU SESİ (BİP SESİ) GELİNCE ELİNİZİ TELEFONDAN ÇEKEBİLİRSİNİZ. ARTIK İPHON'UNUN OTOMATİK OLARAK BİLGİSYAR TARAFINDAN TANIRIR. dAHA SONRA YÜKLEME İŞLEMLERİNİ YAPABİLİRSİNİZ.

hocam bende iPhone 5 var ve bir kaç gündür telefonum iTunes'da gözükmüyor ama PC'de gözüküyor. Dediğin yöntemi denedim ekrana lightning kablosu ve iTunes resmi geliyor fakat hiç icraat yok. Ne yapmam lazım, yardımcı olabilirsen harika olur...

• abstruseozgur Çok sağolasn sorunumu çözdü
  • quote:

Saygılar

Teşekkürler dediğiniz yöntem işe yaradı.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.